Keresés

Részletes keresés

Bazsa69 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 26

Szia Zsé!

 

Megvan az Inuk-om, jövőre "játszik" a B80, talán a B101 is!...   ;O)

 

Ma egy kicsit számolgattam: a K-i medence 64km, a Ny-i 116km.

Lehet fokozni az élvezeteket: B25, B50, B80, B101, B120...

Zsé papa Creative Commons License 2011.09.12 0 0 25
Előzmény: Zsé papa (24)
Zsé papa Creative Commons License 2011.08.31 0 0 24

I. Balatoni Amatőr Tengeri Kajak Verseny


2011. Szeptember 24-25 , Keszthely



Már régóta beszélgettünk néhányan, hogy kellene egy igazi, AMATŐR tengeri kajakos túrát, egyben versenyt szerveznünk a Balatonon. Igaz, akkor még inkább a következő évre terveztük, de az utóbbi napok, hetek történései, s a jó idő arra késztetett minket, hogy közzétegyük e meghívást.  Tisztában vagyunk vele, hogy a tengeri kajakosok többségénél már az évad zárása van soron, de mielőtt konzerválnátok a kajakokat, lenne még egy kis lehetőség az evezésre, a megmérettetésre.


25, esetleg 30km.-es távra gondoltunk, hogy ne vegye el az egész napot a verseny. PE, illetve Kompozit hajóosztályok külön, páros kajakok úgyszintén, ha lesz rá igény.

Keszthelyi start-cél lesz, mert a széliránytól függően onnan több lehetséges útvonal tervezhető. Nagyon rossz idő esetén a Nyugati-övcsatornára is betehetnénk a futamot, az mindig biztonságos, nem utolsósorban: szép. (sajnos a mai útvonalbejárás ezt a lehetőséget elvetette!)

Két napos összejövetelt szeretnénk, első nap lemenne a verseny, második nap hangulatos túra keretében egy közös Badacsonyi, vagy Zala-torkolati evezés lenne a program. Bőven jutna idő a nagyotmondásokra, kultúrprogramokra.  Akár felfoghatnánk ezt a Pyrus Tengeri Kajakos Baráti Társaság szezonzáró versenyének is.

Szállásban mindenkinek tudunk segíteni, camping, motel, stb. szóba jöhet.

NEVEZÉSI DÍJ NINCS, a verseny csupán egy momentuma lenne egy jó kis közös kajakos hétvégének. Viszont a helyezetteknek érem, oklevél, meglepetés járna!


  A jövőben egy szezononkénti több futamból álló, hagyományteremtő AMATŐR tengeri kajakos versennyé szeretnénk emelni ötletünket, mely leginkább a jó buliról, s a társasági élet élményéről szólna. 


Eldöntöttük, hogy indítunk ifjúsági mezőnyt is, kívánság szerint a hölgyeket is külön soroljuk, emellett a verseny idejére alternatívaként a kísérőknek kerékpáros túra is szervezés alatt áll!




Első körben tisztelettel kérném az érdeklődőket, írják a megjegyzésbe, hogy jónak tartják-e az ötletet, s a fent megnevezett időpontban van-e kedvük részt venni rendezvényünkön?

Tisztelettel: Turi Attila, Lendvai Zsolt

 

Bővebben itt!

Zsé papa Creative Commons License 2011.08.30 0 0 23

Füredről nem sokat tudok egyelőre. Ádáméknak viszont vannak hajóik Sajkodon is, az Füredtől tényleg csak egy ugrás...

Előzmény: Zozi79 (22)
Zozi79 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 22

És a füredi bérlési lehetőségről van esetleg hír? A tihanyi tényleg drága egy kicsit.

Előzmény: Zsé papa (21)
Zsé papa Creative Commons License 2011.08.28 0 0 21

Szia Fourty! Írtam a tengeri kajakos fórumra!

Előzmény: Fourty (20)
Fourty Creative Commons License 2011.08.28 0 0 20

Mi volt a maratonon?

Zsé papa Creative Commons License 2011.08.24 0 0 19

Udvari szerintem olcsóbb, csak ne most hétvégén próbáld....

Előzmény: Zozi79 (17)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.24 0 0 18

Ha a teherbírásához viszonyítjuk, akkor sokkal.

Előzmény: Boarhunter. (16)
Zozi79 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 17

Húú, köszi szépen! Remélem, valamelyik összejön!

Előzmény: Zsé papa (11)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.08.23 0 0 16

ugyanis a vas nehéz és nem rugalmas.

És az acél mennyivel könnyebb a vasnál? :-)

Előzmény: magyar bucó (15)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.23 0 0 15

Vaslemezből is építenek hajót.

 

Abból nem, ugyanis a vas nehéz és nem rugalmas.

Amire te gondolsz, az az acél. Erős és rugalmas, alkalmas a hajóépítésre.

Előzmény: Boarhunter. (14)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.08.23 0 0 14

Az ében fekete

Ez nem biztos, a makaszár ében csíkos.

 

nehéz, kemény,

Ez biztos

 

nem rugalmas

Ez nem biztos

 

és rettentő drága

Ez sajnos igaz

 

szóval hajóépítésre teljesen alkalmatlan

Vaslemezből is építenek hajót. Jobb megfogalmazás a "nem arra való"...

 

 

Előzmény: magyar bucó (13)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.23 0 0 13

Az már tényleg jobb. Az ében fekete ( a kajak meg nem az), nehéz, kemény, nem rugalmas és rettentő drága, szóval hajóépítésre teljesen alkalmatlan.

Előzmény: Zsé papa (9)
Zsé papa Creative Commons License 2011.08.23 0 0 12

   Íme, egy jó kis program a hétvégére :

 

                                                                                                                                                                                                

 

 

http://www.seakayaking.hu/tudnivalok

Zsé papa Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11

 Tihanyban van egy kölcsönző,ha jól tudom :   http://www.surfschule.biz/hu/hajokolcsonzes.php

 

Azon kívül Balatonudvariban, a strandon a vízibicikli-kölcsönzősnél is fellelhető egy két Point 65, és Prijon tengeri kajak.  Ehhez egy kontakt : 06 30/ 950 06 55 Ádám

 

Füreden is van vmi kajakos, vagy sárkányhajós galeri, a hétvégi Balatonudvari versenyen többet megtudok róluk!

Előzmény: Zozi79 (5)
Zsé papa Creative Commons License 2011.08.23 0 0 10

Bucó uram, ettől még kajakozhatnának többen is... Minket egyedül a tervezett távolság megfutásában akadályozott ez a hullámzás, magasabb átlagsebességgel terveztünk. (Ráadásul a családtagjaink vártak ránk Márián, s nem akartuk az egész napot önzően kajakozással tölteni.)

Viszont aki gyakorolni, netán hátszélben szörfözni szeretne a kajakjával , ezeket a hullámokat még kevésnek is tartaná.

Előzmény: magyar bucó (7)
Zsé papa Creative Commons License 2011.08.23 0 0 9

Igazad van, kicsit mellényúltam a betűknek este, vagy a finom rosé előtt illett volna vacsoráznom valamit... :-)

Mint ahogy azt imént a kajak készítője helyesbített, természetesen éger az a fa...

Előzmény: magyar bucó (6)
Nobiai804 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 8

Zsé papa két betüt véletlenül  elütött ében=éger kajakom esetében.

Ébenből kicsit súlyos egyéniség lenne, (no meg nincs is ).

Előzmény: magyar bucó (6)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.23 0 0 7

A jóslatokkal ellentétben a meleg mellé élénk Keleti szelet kaptunk, olyan hullámveréssel, hogy a spricót azonnal fel kellett raknunk, és az átlagsebességünk is csak 6km/h körül mozgott.

 

Már meg is válaszoltad, miért kajakoznak kevesen a Balatonon.

Előzmény: Zsé papa (4)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.23 0 0 6

Ébenfából készültet már igen

 

Nem hiszem. Esetleg mahagóni, ha már az egzotikus fa...

Előzmény: Zsé papa (3)
Zozi79 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 5

Hát, nem éppen Keszthely, hanem a keleti-medence :-) Veszprémi vagyok ugyanis, tehát a Tihanyig tartó északi part lenne számomra ideális.

Előzmény: Zsé papa (2)
Zsé papa Creative Commons License 2011.08.22 0 0 4

Érdekesség a hétvégéről.

 

Nobiai barátommal úgy gondoltuk, vasárnap húzunk egy 50km-es szösszenetet a Balatonmária - Boglár útvonalon, oda-vissza. Mindketten már napokkal előtte tájékozódtunk a várható időjárásról, szélről. Meleget, nulla szelet ígért a meteorológia.

 

Jól meg is lettünk tréfálva! A jóslatokkal ellentétben a meleg mellé élénk Keleti szelet kaptunk, olyan hullámveréssel, hogy a spricót azonnal fel kellett raknunk, és az átlagsebességünk is csak 6km/h körül mozgott. Fonyódnál úgy is döntöttünk, kikötünk, megebédelünk, majd ezeket a szép hullámokat visszafelé meglovagoljuk, jókat szörfözve rajtuk.

 

Ahogy elindultunk hazafelé, nem hittünk a szemünknek: elállt  a szél...  

 

Morogva, de azért jókedvűen visszatértünk Balatonmáriára, kis pihenő után lecsúsztunk még Berényig, s vissza.  50 helyett 35 km.-t mentünk, de nagyon szép nap volt, szép naplementével!

 

 

Zsé papa Creative Commons License 2011.08.22 0 0 3

:-)   No, olyat még nem próbáltam. Ébenfából készültet már igen, ezt egy nagyon kedves szombathelyi barátom készítette, de majd szólok neki, hátha csuhéjból is tud faragni ilyesmit...

 

 

Előzmény: RealCorpus (0)
Zsé papa Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2

Szia Zozi!

 

Üdvözlöm az orvosod, tudja, mi a megoldás! :-)

 

Amennyiben megírod nekem, hogy a Balaton melyik pontja van hozzád legközelebb, próbálok segíteni. Vagyunk néhányan, akik szívesen adunk alád hajót, ha kell. Egyébként jó hír, hogy Keszthelyen alakul valami.... Van csónakház közvetlenül a tóparton, talán még kölcsönözhető kajak is akad.

 

Páran -akik elég rendszeresen evezünk a Balatonon- amúgy is rendelkezünk több hajóval, szívesen látunk bármikor!

 

 

 

 

 

Előzmény: Zozi79 (1)
Zozi79 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1

Én például tavaly szerettem volna kajakozni a Balcsin, részben orvosi javaslatra. Aztán csak hosszú nyomozás után akadtam rá egy egyesületre, amelyik -- talán -- foglalkozik ilyesmivel. (Egyéb okok miatt nem jutottam el addig, hogy felvegyem velük a kapcsolatot.) Tudom, hogy nem egyesület kell a sportoláshoz, hanem kajak, de úgy gondoltam, hogy elsőre nem ruháznék be saját hajóba. Viszont ezek alapján alig-alig van lehetőség.

 

Ha van ötleted, vagy tudsz segíteni, örömmel venném. Még mindig fáj a vállam/hátam/nyakam/derekam.

 

Egyébként én sem értem ezt az egészet.

Előzmény: Zsé papa (-)
RealCorpus Creative Commons License 2011.08.22 0 0 0

kuk0rica-cs0nak

Zsé papa Creative Commons License 2011.08.22 0 0 topiknyitó

Bármiféle kérdésed, észrevételed, kritikád van a balatoni kajakozással, vízitúrázással kapcsolatban, ezen a helyen remélhetőleg nyitott fülekre, s kielégítő válaszokra lelsz. Addig is, hogy lásd miről van szó:  http://www.balatonkajak.hupont.hu/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!