Keresés

Részletes keresés

fehso2 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 149

...hülyének nézik azt...

Előzmény: fehso2 (147)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 148

Igen, az irigyég is nagy úr.


Nekem egy barátom milliárdos. A szó valódi értelmében. Egy rissz-rossz örökölt külvárosi kertes háznak a mégrosszabb garázsában kezdett el vállalkozni. Ma is, minden nap, reggel nyolctól, minimum esete hétig dolgozik (de nem csak benn van, hiszen akkor el is mehetne akár), szombaton is, csak vasárnap van vége a melónak délben. Egy évben két hát szabit vesz ki. Van Balatonon egy háza, oda lemegy olyankor. Sokan irigylik és hülyeségeket beszélnek róla. Én meg aki jól ismerem, szidom. Én biztos nem csinálnám azért, hogy nagyon gazadag legyek. Persze ma már ő sem azért csinálja. Munkamániás lett. Nem tud kikapcsolódni. Nem érzi magát jól, ha nem dolgozik. Én meg attól, hogy látom mit művel.

Előzmény: fehso2 (147)
fehso2 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 147

Úgy bizony!

Ma tényleg szinte hülyének azt, aki küzd magáért. Főleg, ha a rendszer olyan, hogy kiszolgálja a semmittevőket.

Ha viszont a küzdő ember elér valamivel többet, mint a lusták, akkor mindenki kurva irígy.

Előzmény: Törölt nick (144)
puppy82 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 146

Szia kolléga! Én az egészségügyi vonalról próbáltam megközelíteni. 

Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 145

Agrárvonalon vagyok, továbbá jobboldali (fideszmijépjobbiknáci) vagyok. Nem mindenki ballib, aki mer a hülyeségeidre nemet mondani ám.

 

Bocs, de faßágokat beszélsz.

Majd egy évtized, mire egy földterületen bio minősítést kapsz. Felejts el, hogy a cigányok majd szedik a krumplibogarat a biokolompíról. Sokkal gyorsabban végigmegy egy GPS-el összekötött, fedélzeti számítógéppel vezérelt, a gép elején a kamera által fertőzöttnek érzékelt felültre valami szirszart kiszóró eszköz a sorokon s sokkal olcsóbban, mint a romáid.

A romáidat ha odaszoktatod, akkor se nem fognak dolgozni, de még majd eljönnek éjjel és felszedik a krumplit maguknak, az lesz.

Előzmény: Berlusz Móni (82)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 144

Én a lustaságot tippelem első helyre. Ez régen azért nem volt "divat" (nyilván akkor is lusták lettek volna az emberek, vagy egy részük), mert senki nem volt, aki pénzt, vagy bári mást osszon, a semmire. Ma egy nagyobb eső valakinek bajt okoz (minden nap van a tv-ben ilyen), már kéri a segítséget. Eszembe jutott, hogy gyerekkoromban, volt akkora eső, hogy mi gyerekek kötésig jártunk benne. Vagy volt valakinek biztosítása, vagy nem. Segélyre senki nem számíthatott.

Előzmény: fehso2 (142)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 143

Pontosan. Ezelőtt száz évvel (de még ötvennel is), nem vették emberszámba, aki nem volt képes eltartani magát. Ma meg lassan azt nem veszik emberszámba, aki bármit elvállal, csak eltartsa magát, aki dolgozik, noha segélyből is élhetne.

Előzmény: Berlusz Móni (140)
fehso2 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 142

Csak vicceltem.

Nekülk egyébként helyi nyugdíjasok is ápolgatják időnként a telkünket. Nem lusták vagyunk, hanem sokkal drágább lenne mindig odamenni, és így mi is segítünk másokmak. Mindenki jól jár. Szóval szokszor egy csomó lehetőség van az emberek körül, csak kishitűek vagy lusták.

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 141

Másról beszélsz, mint én.

Előzmény: Maccskacico (134)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.06 0 0 140

Maga a gondolat, hogy egy munka, egy szabad országban megalázó is lehet. 

 

Igen, nagyon beteges gondolkodásmód... :((((

 

A parazita élősködés, a tartósan segélyre berendezkedés - no _ez_ az igazán megalázó!

Szerintem. :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 139

Hasogasd a szőrszálat, beszélj másról, ha ez az igényed! Enegem nem zavar.

Előzmény: fehso2 (137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 138

Én talán egyszer-kétszer ettem, de nem fogott meg. A roszkenyér, az már sokkal inkább. Az a majdnem fekete fajta. Pedig sajnos az is drága. Még jó, hogy egy héten nekem elég fél kiló.

Előzmény: Törölt nick (132)
fehso2 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 137

Nem benne volt, hanem rajta. És ez nagy rülönbség.

 

Egyszer olvastam, hogy volt, aki a dobozos kólától halt meg. Aztán kiderült, hogy valahol raktározás közben rápisiltek az egerek, és attól halt meg.

Szennyeződés sajnos mindenen lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 136

Már megmondtam. Ha nem lenne más lehetőségem, akkor bármi. A segély az utolsó. Ha már fizikailag nem tudok dolgozni, csak akkro jöhet szóba. Épp az a baj, hogy a világ oda korcsosult, hogy olyanok is segélyeket kapnak, akik nincsenek rászorulva.

Előzmény: fehso2 (129)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 135

Meghaltak, mert egészségesen akartak élni. Ebből a szempontból az az irreleváns, hogy mi volt az tényleges ok.  Ha nem akartak volna egészségesen táplálkozni, élni, ma is élnének, nagy valószínűséggel.

Előzmény: fehso2 (133)
Maccskacico Creative Commons License 2011.07.06 0 0 134

Nem a munka az ami önmagában megalázó. Hanem a szándék és a fizettség. 

Magad irtad, hogy a vagonrakodással 10 nap alatt megkerestél egy másik fizetést. 

És magadtól csináltad, azért, hogy előbbre juss.

Én is csináltam anno olyan munkát, amit az irodista hölgyek megalázónak találtak. De az általa megkereshető pénz okán csak mosolyogtam rajtuk. 

Kicsit más helyzet. 

Előzmény: Törölt nick (126)
fehso2 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 133

Nem a csírával volt a baj, hanem a rajta levő, szarból származó bacikkal. Irreleváns, hogy bio csíra vagy génkezelt akármin volt-e rajta.

Előzmény: Törölt nick (123)
puppy82 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 130

A baj nem azzal van, hogy ezért pénzt adnak ki, hanem azzal, hogy halálra ítélnek vele csecsmőket!!!

Előzmény: Kannaváró (127)
fehso2 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 129

hullamosdatás?

vágóhídon bél pakolása vasvillával? (állítólag többszöri fürdésre sem múlik el a szaga az emberről)

gyógyszertesztelő?

 

:)

Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 128

És a legédesebb, hogy sokkal drágább, pedig nem egy munkafolymatot megspórolnak sőt még a mennyiség is nagyobb lesz ugynannyi búzából.

Az emberek meghülyülnek, ha divatról van szó.

Előzmény: Törölt nick (125)
Kannaváró Creative Commons License 2011.07.06 0 0 127

Írtam én azt valahol, hogy én biobarát lennék?

 

De ha ezért valakik hajlandók pénzt adni, akkor ezt termelni kell.

Előzmény: puppy82 (124)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 126

Maga a gondolat, hogy egy munka, egy szabad országban megalázó is lehet.  (Még az utcaseprés sem az, vagy a disznóganajozás sem /legfeljebb szar meló/, de nem is lehetne olyat mondani, amit én el ne vállalnák, ha a családnak kell kenyérre.) Hogy ez egyáltalán felmerül............

Előzmény: Berlusz Móni (122)
puppy82 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 124

Hát ez az! Nem csak a rózsaszín olvasmányokat kell ám elolvasni, hanem az összes többit!

Kizárólag bio élelmiszer nem létezik, ezt hidd el nekem. Egészségesebb talán, mert kevesebb vagy másabb a kártékonyság megelőzése. 

De nem elég ám nitrát mentesen "előállítani" /idézőjel szándékos/ számolni kell a testünk hatásaival is. 

A bio élelmiszer és a test egymás ellen dolgozik. 

Előzmény: Kannaváró (120)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 123

Főleg annak a fényében, hogy most a bio csírától haltak meg jónéhányan. Ironikus és egyben tragikus, hogy valaki sok pénzt fizet, hogy egészségesen étkezzen, ehetetlen szarokat töm magába és ezek a dolgok ölik meg fiatalon.

Előzmény: puppy82 (119)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.06 0 0 122

Ha valakinek nincs más, akkor hordjon maltert, ne azt monda, hogy ő nem koszolja be a kezét! Szerintem ez teljesen normális felfogás, azzal szemben, hogy, ha nincs a kedvemre való munka, akkor inább kérem a segélyt.

 

Így van!!!

De itt egyesek évek óta osztják az észt, hogy bizonyos munkák megalázóak, és nem lehet kényszeríteni a "kiválasztott" etnikumot, mert az sértő számukra...

 

Wzzzzzzzzzzzzz,......................

 

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 121

Csak szólok. Életem korai szakaszában, évekig vagonokat raktam ki délutánonként, mert a fizetés kevés volt a család eltartásához. Egy-két-háromszáz forintot kerestem vele alkalmanként. A normál munkaidőmben meg kétezer kétszáz forint volt a fizetésem, mint csoportvezetőnek. Tíz-tizenegy délután este, megkerestem még egy fizut és azonnal oda is adták.

 

Nyugodtam baszogathatok másokat, akkor is, ha én most sokkal jobban keresek nem nehéz fizikai munkával, mint nehéz fizikaival. Ha valakinek nincs más, akkor hordjon maltert, ne azt monda, hogy ő nem koszolja be a kezét! Szerintem ez teljesen normális felfogás, azzal szemben, hogy, ha nincs a kedvemre való munka, akkor inább kérem a segélyt.

Azt meg ne hidd, hogy neked én bármilyen magyarázattal tartozom! Nem is tudom, mit hiszel magadról. Amit írok az nem magyarázat, hanem tényközlés, beszélgetés. Nagyon el vagy tévedve.

Előzmény: Maccskacico (113)
Kannaváró Creative Commons License 2011.07.06 0 0 120

Miért m@szl@g?

Előzmény: puppy82 (119)
puppy82 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 119

Vicces, hogy ennek a bio maszlagnak sokan aláfekszenek. 

Kannaváró Creative Commons License 2011.07.06 0 0 118

Jaja, csak ezek a b@lfácán szocik ehhez is túl puhák voltak. Járaitól úgy meg kellett volna szabadulni, mint a pelenkából a sz@rtól.

Előzmény: BaSand (111)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 117

Igen, valószínű. Mert én még soha nem.

Előzmény: gumimacy67 (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!