Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2011.05.17 0 0 13

10 évig türelmesek voltak. A bank mennyi ideg türelmes, egy lakáshitelnél?

Előzmény: Graver (9)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2011.05.17 0 0 12

Valószinüleg az önkormányzat szanálni akarja a területet. Ahogy kiköltöztek, már megy is a dózer.

Előzmény: Halskette (7)
Graver Creative Commons License 2011.05.17 0 0 11

Az első mondatom helyesen: igazából a két dolog nem függ szorosan össze.

Előzmény: Graver (9)
pert2 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 10

fejenként 100-150 ezer forint tartozást vidáman le lehetne dolgoztatni pár hónap közmunkával - hacsak nem az a cél, hogy az adott csládokat végleg kipaterolják a városból.

Előzmény: Halskette (-)
Graver Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9

Igazából a két nem függ szorosan össze. Kapsz az önkormányzattól bérlakást, fedél van a fejed fölött nevetségesen olcsón, szinte ingyen. Nem befizetnéd valahogy havonta azt a 800-100 Ft-ot, amibe a lakbér kerül, pláne, ha még gyereked is van? Mondjuk az önkormi helyében én kicsit türelmesebb lettem volna, de mondom, nem ismerjük a többi körülményt.

Előzmény: Halskette (7)
pajaci Creative Commons License 2011.05.17 0 0 8

Ez azért durva, hogy valaki 10-12 évig nem fizet semmit.

Előzmény: WYW (3)
Halskette Creative Commons License 2011.05.17 0 0 7

Jó lett volna tudni, hogy az önkormányzatnál mennyit keresnek. Mert lehetséges, hogy a képviselőknek megvan a többszázezer a költségelszámolásokkal együtt.

 

Ehhez képest egymillió miatt  kisgyerekeket választnak el a szüleiktől...

 

Előzmény: Graver (6)
Graver Creative Commons License 2011.05.17 0 0 6

Na, erre írtam, hogy nem tudjuk, mi történt az ügyben korábban. De a kilakoltatás nekem a végső eszköz lenne.

Előzmény: Halskette (5)
Halskette Creative Commons License 2011.05.17 0 0 5

Tényleg nem nagy összeg, családonként 100 ezer ft-ra jön ki.

Úgy gondolom, az önkormányzatnak a kilakoltatás helyett más módszert kellene kitalálni.

Előzmény: Graver (2)
Graver Creative Commons License 2011.05.17 0 0 4

Igen, én is most olvastam vissza, 10 család együttes tartozása. Fejenként 130-150 ezer a tartozás. Ez még nem tűnik olyan nagy összegnek (bár az önkormányzatnál biztos hiányzik), hogy kilakoltatni kéne. De nem ír a cikk arról, hogy milyen lépéseket tett korábban az önkormányzat az ügyben, a tartozók mutattak-e fizetési hajlandóságot (legalább részben), stb. ?

Előzmény: WYW (3)
WYW Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3

"A polgármester kiemelte: felkészültek arra is, hogy szükség esetén a gyerekeket elhelyezzék. A következő napokban további kilakoltatások várhatóak a településen. A sárospataki önkormányzat összesen tíz ingatlant ürít ki, az érintettek közül hat rendelkezik lakással, vagy lakrésszel - tette hozzá Aros János.

 

Az érintettek havi 800-1000 forintos lakbérből halmozták fel a mintegy 130-150 ezer forintos hátralékot. Az első kilakoltatási hullám által érintett 10 család több mint egymillió forinttal tartozik az önkormányzatnak - mondta."

 

A topicnyitóban található link alapján.

Előzmény: Unerwünschter Gast (1)
Graver Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2

Na most ha jól olvastam a hírekben, akkor havi 800-1000 Ft-os lakbéreket kellett volna fizetniük, ennek a felhalmozásából jött össze a milliós tartozás. Ezt a kis összeget nem lehetett volna befizetni havonta, hogy megmaradjon a fedél? S nem azért írom ezt, mintha örülnék bárki kilakoltatásának...

Előzmény: Halskette (-)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2011.05.17 0 0 1

Most 10 család összesen 1 millióval vagy mindegyik család 1-1 millióval tartozik.

Előzmény: Halskette (-)
Halskette Creative Commons License 2011.05.17 0 0 topiknyitó

10 család 1 milliós tartozása szerintem nem lenne ok, hogy földönfutóvá tegyék őket.

Nemrégen még azt mondták, nem lehet az zemberek feje fölük elvenni a tetőt, vagy valami ilyesmi hangzott el....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!