Keresés

Részletes keresés

kocsi Creative Commons License 2015.01.23 0 0 696

Én is csináltam már ilyet, 2012 Buda Maraton első kör vagy valami hasonló a címe YTn.

 

A RaceRendert használtam. Mindegy mivel készül a video és a gps sem számít, csak legyen rendes tracklog. A start időzítése is elég könnyen megy.

Előzmény: karakan82 (692)
badmad Creative Commons License 2015.01.23 0 0 695

Vedd fel a gps kijelzőjén az órát a felvétel indításakor, azzal talán tudsz majd szinkronizálni.

Előzmény: karakan82 (694)
karakan82 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 694

Közben megtaláltam.A GArmin Virb szerkesztöje tudja amit akarok.Már csak összhangba kell hozni a képet és az adatokat,hogy a valós idöben mutassa öket egymáshoz képest.

Előzmény: karakan82 (692)
badmad Creative Commons License 2015.01.23 0 0 693

Simán lehet, hogy van a Garminnak erre valami spec szoftvere. Viszont a videójel az videójel, akár gopro, akár Drift, akár Garmin kamera a születési helye. :)

Vagy a gps-hez van egy olyan alkalmazás, amivel ki tudod nyerni belőle és megjeleníthetővé tenni az adatokat. Ha van ilyen, akkor abból vszinűleg egy alfa-kulcsos videófájlt fogsz kapni, amit bármelyik szerkesztőben rá tudsz tenni a képre, persze kell valami szinkronpont, hogy a valós adatok a megfelelő helyen legyenek láthatók.

 

Motoros köridőmérő szoftverrel láttam már ilyet én is, ott a pályarajzon ment körbe egy pötty az aktuális helyzetnek megfelelően, a futó köridőmérő, meg a pillanatnyi sebesség adatok voltak megjelenítve.

Előzmény: karakan82 (692)
karakan82 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 692

Sziasztok!
Yt-on találtam egy videót amit GoProval vettek fel és a képre rárakták egy Garmin Edge kerékpáros gps adatait,ahogy menet közben változnak...Idáig úgy gondoltam ezt csak a Garmin kamera és Garmin Edge páros tudhatja.MIlyen videoszerkesztö kellene hozzá nekem?
Kamera Drift hd,a gps pedig Edge 1000.
Köszi.

badmad Creative Commons License 2015.01.22 0 0 691

Milyen tevékenységhez használod? Mert én többnyire snowboardozás közben. Ott nem zavaró, hiszen a felvonóban általában kikapcsolom a felvételt, ha hosszú a felvonó, akkor ki is kapcsolom.

Előzmény: Sonya91 (690)
Sonya91 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 690

Nekem is van hozzá 2 plusz, de rossz nagyon, hogy 2 órát sem bír és emiatt szinte összefolyik a cserék között eltelt idő:S

Előzmény: badmad (689)
badmad Creative Commons License 2015.01.22 0 0 689

Nekem volt 3 akkum hozzá, úgy elég jól ki lehet bírni vele. A 4eshez is vettem már 1 pluszt, remélem kibírja majd a hidegben is. Teszt jövőhéten...

Előzmény: Sonya91 (688)
Sonya91 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 688

Köszönöm! Szerintem akkor hanyagolom a dolgot egyelőre. Igazából teljesen kielégítő a 3 Black tudása is, egyedüli negatívumként az akksiidőt mondanám...engem csak az zavar. Mondjuk az eléggé....:)

Előzmény: badmad (666)
nandi9 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 687

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy amikor a gopro studioban kivágtam a videókból a részleteket amiket szerettem volna, rákattintok a "convert all" ra és azt írja ki, hogy nincs elég tárhely és szabadítsak fel tárhelyet.

Mi a teendő ilyenkor?

(ahova menteni szeretnék ott még 400gb hely van) 

Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 686

Hasonló szetteket én is nézegettem, de arra jutottam, hogy bár biztos szuper lenne, nem éri meg nekem. Én évente csak egyszer tudom használni,úgyhogy lemondtam egy ilyen komoly rendszerről. :-(  Az email címem tallaszgabor@gmail.com. Köszönöm! ☺

Előzmény: Cooper AoNang (685)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.21 0 0 685

Nincs Mit! Átküldeném, de nem publikus a címed.

 

Ez lenne az igazi felszerelés víz alatt, majd gyűjtök rá. :-)

 

4K-ban szoktam forgatni, de ha nem végzel utómunkálatot és csak full HD TV-d van, akkor semmi értelmét nem látom. Ugyanez igaz az fps-re, használj csak sime 24-et!

Előzmény: Gabor1123 (684)
Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 684

Először is köszönöm szépen a rengeteg választ, nagyon hasznosak! A merülés nemigen lesz 10 méternél mélyebbre, leginkább sznorkelezés van tervben. A felbontást +fps-t úgy értettem.,hogy van-e olyan kombináció, ahol jobb az eredmény, vagy abszolút semmi közük egymáshoz? Jól értem hogy a 4k-t nem érdemes erőltetni? Egy full hd tv-n szeretném visszanézni, ha esetleg számít 119 centis. (ha a ppi miatt lehet jelentősége, nem tudom,  eddig semmivel sem videóztam...) Ha azt a videót, vagy a linkjét elküldenéd nagyon megköszönném! 

Előzmény: Cooper AoNang (682)
AnDani Creative Commons License 2015.01.20 0 0 683

Értem, köszönöm! :)
Eddig csak 3+Black-et tartottam a kezemben, ezért merült fel bennem a kérdés. Mivel kijött LCD-vel a Hero4 Silver, inkább olyat vennék majd a tavasz folyamán.

Előzmény: badmad (679)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.20 0 0 682

Sokat merültem a 3-assal, a 4-essel még csak párat. Nekem alegjobb beállítás ez volt: Protune OFF, 1080p, 24 fps, wide. Volt vörös szűrőm, amíg el nem hagytam. :-)

A 24fps azért "jobb", mert világosabb lesz, minél nagyobb a képsűrűség, annál sötétebb a felvétel, ami 10 méter alatt látványos. Ha utómunkával lassítod, akkor persze magasabb fps kell.

Protune-nal is sötétebbnek tűnt, ha mégis használod, a fehéregyensúlyt állítsd egy értékre! Arra már nem emlékszem, melyikre, próbálgasd! :-)

Párásodás elleni lapok legyenek nálad!!! Ez nagyon fontos, mert pár perc alatt behomályosodhat a lencse. 

Nem tudom, hogy szabad-e ide linkelni, mert akkor megmutatnám a videót. De úgy olvastam felül, hogy nem szabad.

badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 681

Mivel nem búvárkodom, csak wakeboard pályán kerül a kamerám vízközelbe, ott nincs jelentősége. De ha merülnék, inkább túlbiztosítanám a dolgot, a vízhatlanság veszélyes dolog, elég egy nagyobb porszem, vagy homokszem és máris szivárgás léphet fel.

 

Előzmény: TamiBT (680)
TamiBT Creative Commons License 2015.01.20 0 0 680

 - igaz :o, akkor nehez jot modnani :)

 - kieg: megaztan hobby buvar is csak deep tanfolyam utan mehet 40-ig, elvileg ki kene birnia az alap tokkal is a kutyu, 40 ala mar nem hobby merulesrol beszelunk.

Előzmény: badmad (678)
badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 679

Tudja a Silver is. A camera menus-ben lehet beállítani, vagy single video, vagy video+photo, vagy looping video módok közül kell a középsőt kiválasztanod. Többet nem tudok én se, sosem használtam még ezt a módot.

Előzmény: AnDani (677)
badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 678

Igazad van, de azt írta, hogy nem ért az utómunkához. :)))

Előzmény: TamiBT (676)
AnDani Creative Commons License 2015.01.20 0 0 677

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a GoPro Hero 4 Silver edition funkciói között szerepel-e a Hero3+ Black editionban fellelhető "Felvétel+Fotó" opció, azaz a felvétel során 5 másodpercenként készít-e fotókat??
Azt láttam, hogy a Hero4 Black tudja, de a Silvernél nem találok róla semmit, mivel sok oldalt hidegen hagy ez a funkció a tesztek és a reklám során.
A választ előre is köszönöm!

TamiBT Creative Commons License 2015.01.20 0 0 676

 - pont a viz alatt jo ha 60-assal nyomja az ember, ezt visszalassitani 30-ra, egy kellemesebb kepvilagot kapsz, viz alatt jellemzoen nem lehet nagyon stabilan tartani, izeg mozog, tangatozik a kamera.., ilyenkor sokkal kellemesebb a felere lassitott felvetel es 30fps-el meg szepen elvezheto a film.

Előzmény: badmad (674)
badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 675

Jajjj, bocs, nem neked akartam a választ nyomni. :D

badmad Creative Commons License 2015.01.20 0 0 674

A 4black tudja ilyen szempontból a legtöbbet. Szerintem víz alá nem nagyon van szükség magas fps-re, nincs olyan, amit különösebben lassítani kéne. Bár, ha beúszol egy halrajba, akkor viszont jól nézhet ki a 120fps is, de az már utómunkát igényel, vagyis alapból azt nem fogod látni, csak ha nekiállsz megvágni, utómunkázni az anyagot. Ha "csak" a felvett anyagot szeretnéd visszanézni egy szgépen, vagy lapostv-n, akkor nincs értelme, mert csak több helyet foglal a kártyádon, vagyis rövidebb időt tudsz rögzíteni.

 

Viszont arra figyelj oda, hogy a 3+ és a 4-es széria vízálló tokjai csak korlátozottan alkalmasak merülni, a régebbi tokok 60méterig bírták, az újak csak 40ig, de lehet kapni ezekhez is 60méteres tokot, de csak mint külön extra tartozék.

A másik, hogy a kamera nem úszik, nem lebeg, hanem keményen elmerül vízben! Vagyis biztosítani kell, hogy el ne veszítsd.

Előzmény: TamiBT (673)
TamiBT Creative Commons License 2015.01.20 0 0 673

 - felbontas es fps az ket kulon dolog, nagyon nem fuggenek egymastol, max. annyiban, hogy bizonyos variacioban a keszulek korlatja miatt nem lehet minden flebontasban az osszes fps-t osszeparoztatni.

Előzmény: Gabor1123 (672)
Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 672

Köszönöm! Szűrőt már megvettem, lee Bug filtercsomag,  magenta és vörös filter van benne. Mivel nem ér rá nyárig, megrendeltem az oldalra szerelhető lámpát, remélem jó lesz. A következő hsz.ben lévő videót mindenképpen megnézem, remélem találok benne jó ötleteket. Ami konkrétan érdekelne, milyen felbontást, milyen fps-el érdemes beállítani a legszebb eredményhez? Utólagos szerkesztéshez nem értek. 

Előzmény: badmad (670)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.19 0 0 671

Ez igaz, egy (vörös)szűrő elengedhetetlen és olcsó is, hatalmas lesz a különbség. Ez a videó hasznos lehet.

Előzmény: badmad (670)
badmad Creative Commons License 2015.01.19 0 0 670

Ajánlom figyelmedbe a víz alatti felvételekhez a megfelelő szűrőket:

http://myactioncam.hu/component/virtuemart/búvároknak

 

És ha úgyis csak nyárra kell, akkor keresgélj az ebay-en, akár lámpatartó konzolt, akár vízalatti lámpákat is, idő van, hogy megérkezzen és nem kicsit olcsóbbak.

Előzmény: Gabor1123 (669)
Gabor1123 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 669

Köszönöm! Tehát ha csak egy lámpa van, akkor is inkább mellette. Ez el is dönti a kérdést. Sajnos egy komplett rendszer, ahol két lámpa van, a géptől távolabb, karokon, az nem érné meg nekem, mivel évente egyszer a nyaralás alatt tudom csak kihasználni. Általános beállításokról lehet valahol tájékozódni? Van valami ajánlott beállítás a legjobb minőséghez? A neten eddig nem sok mindent találtam! :-( 

Előzmény: Cooper AoNang (668)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.01.18 0 0 668

Vízalatti felvételekhez legalább 2 lámpára lesz szükséged, ha szép felvételket akarsz készíteni. A lámpák kamera alá rögzítése nem túl szerencsés, általában mellé-fölé szokták minél távolabb, annál jobb.

Előzmény: Gabor1123 (662)
buffa Creative Commons License 2015.01.17 0 0 667
Előzmény: badmad (666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!