Keresés

Részletes keresés

agicza Creative Commons License 2012.04.08 0 0 4443

:)

A csodakert ideális ötletmagazin, ki kell vágni belőle, amit a nótóriusan kerthiányos dekoratőr odaálmodott, a többi remekül használható. Én legalábbis szerettem. Évekkel ezelőtt még topic is volt róla, aztán az is, mint annyi minden más, a feledés jótékony homályába süllyedt.

Előzmény: sameria25 (4440)
agicza Creative Commons License 2012.04.08 0 0 4442

Mik lennének szerinted az 'alapdolgok', amivel a szakfolyóiratok nem foglalkoznak?

Előzmény: szuszetti (4441)
szuszetti Creative Commons License 2012.04.07 0 0 4441

Nekem totál kezdőnek egyforma mind:), vagy :( - nem is tudom.

Hajlamosít (engem) az alapdolgok átlépésére, talán kivétel ezalól a fű vetése.

 

OK, a totál kezdő nem áll meg, hiszen van 12 db kövirózsám és három csomó sajátbejáratú tarackom, bizony:)

Előzmény: agicza (4438)
sameria25 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 4440

 

Ízlések,és pofonok.  Az elsőnek tett lapot bavalloom, nem ismerem, de azt furának tartom,hogy a Kertbatát magazint a futottak még kategóriába teszi.

Én jóval előbbre sorolnám.

 A csodakert magazint előfizettem pár évig, meg kell hagyni gyönyörű, de besokalltam a sok lilától, és a textillel telepakolt kerti bútoroktól aminek a ki-be hurcolása komoly feladat naponta késtszer. Számomra túl mesés.

 

Végül,de nem utolsósorban, gratulálok a cikkedhez a Kertbarát Magazinban.   (1-2 szám )

Előzmény: agicza (4438)
m.musashi Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4439

eddig is voltam,olvastam,csak nem volt mondanivalóm.pláne a nőklapja időszak alatt:)

ha létezik még a kert szőlő akkor azt.

Előzmény: agicza (4438)
agicza Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4438
agicza Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4437

JJJJJ! :D Előmerészkedett a maci a téli szunyából? :-))))

Előzmény: m.musashi (4435)
agicza Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4436

Hűűűű...! Nagy meló lehetett! (És még mi minden van előttetek! :))

Előzmény: szuszetti (4434)
m.musashi Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4435

jelentős a váltzás:)

Előzmény: szuszetti (4434)
szuszetti Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4434

Hahó!

 

Emlékeztek még a brutál homokozómra?

 

 

 

Ez lett belőle egyenlőre:

 

 

 

hamarosan növényeim is lesznek :)

m.musashi Creative Commons License 2012.01.18 0 0 4433

gondoltam rád,csak nem tudtam meddig fog tartani,és edzésre vissza kellet érnünk. A halat valóban nem szeretem,csak kifogni:) talán valamikor tavaszal amikor edzőtábor lesz újvárosban.

Előzmény: RCTiv (4432)
RCTiv Creative Commons License 2012.01.17 0 0 4432

legközelebb csörrents meg, meghívlak egy halászlére ... (már ha szereted persze, mondjuk akad més kaja is az étteremben :D) 

Előzmény: m.musashi (4431)
m.musashi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 4431

ez igen. ha még pénzt is adsz mellé akkor már indulok is;)

tényleg nem is mondtam. ősszel voltam felétek,mert ott nyíilt egy autószalon ahová átment a szerelőm.,jott voltam vizsgáztani:)

Előzmény: RCTiv (4430)
RCTiv Creative Commons License 2012.01.17 0 0 4430

mondom, ha feljössz hozzájuk, akkor adok kártyát és vásárolhatsz, még úgy is megéri ha messziről jössz, olyan jó áraik vannak, és minden van. én "kereskedő" vagyok :) de egyesével hozogatom el tőlük ami éppen megtetszik, nincs vásárlási korlát.

Előzmény: robida (4429)
robida Creative Commons License 2012.01.17 0 0 4429

Nincs kártyám, csak beregisztráltam. Na jó, kicsit csaltam, de hát engedett így is, 2x 8 db 0-át írtam a bankszámlaszámhoz. Na mindegy, azóta már konzultáltunk, sajna így magános személynek nem adnak el, és Kaposváron egy nyomorú kertészet sincs kapcsolatban velük. Viszont ez a profipartneres csajszi dombóvári, és adott egy dombóvári kertészetes számot, velük már beszéltem, ha ők tavasszal rendelnek, akkor az én fácskám is jöhet vele.

Előzmény: RCTiv (4407)
DeadFox Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4428

egy biztos... akié a kert az nagyon szeretheti, mert tényleg ügyesen meg van csinálva...

Előzmény: sameria25 (4425)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4427

https://picasaweb.google.com/nightona/Traumgarten2011

Egy másik.

sameria25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4426

Bocs, de valamiért nem jejölődött ki, át kell húznotok.

Előzmény: sameria25 (4425)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4425

Találtam egy érdekes, és szerintem szép kertet. Nézzétek meg Ti is.

https://picasaweb.google.com/107280223669341023565/71210SanJoseGarden#5493044283198262546

DeadFox Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4424

:)) ameddig nem szokik rá a macsesz a szőlőre... addig tanítja a szárnyasokat a rendre....

Előzmény: RCTiv (4423)
RCTiv Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4423

nálunk meg a macsesz tegnap is levadászott egyet, a földön semmi sincs biztonságban, és úgy látom lassan a madarak is megtanulják. a kis dagadt elképesztően ügyes vadász, aminek egyáltalán nem örülök, de nincs mit tenni. 

Előzmény: DeadFox (4422)
DeadFox Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4422

nálunk meg a szőlőt zabálják meg, még mutatóban sem hagynak...

Előzmény: CBNora (4420)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4421

Emlékszel, amikor ijedten jöttem mondani, hogy valami kiugrasztotta a kisrigókat a fészekből? Nos, ha jól számolom mindegyik megmaradt. Csak később, lombhulláskor láttam meg a fészküket. Azóta az összeset áthordták a szerb lucfenyőre. Most ott laknak.

Sok gondot okoznak nekem is. Főleg nyáron, amikor a növények tövéről lekotorják a mulcsot, az azt feldolgozó gilisztákat felzabálják,és a nap kiszárítja a talajt. A gyümölcsökről nem is beszélek. Versenyben vagyok velük, ki ér oda hamarább? Ők korábban kelnek nálam. Így az eredmény nem kétséges. Csak ne fütyörésznének olyan szépen.  :-))

Biztosan nemcsak visznek,hoznak is magokat. Ha észreveszek egy kis magoncot, ami kell nekem, teszek rá csibedrótot,csak úgy marad meg.

Előzmény: CBNora (4420)
CBNora Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4420

Nálunk rengeteg a rigó. Összecsipkedik a körtét, almát, leszórják az epret, és még a földről is föleszik, szétkotorják a mulcsot, kapirgálás közben betemetik a magoncokat. Legalább annyi bosszúságot okoznak, mint a vakondok. Úgy néz ki, valahol a kertben költeni is szoktak, gyakran látok a földön esetlen fiatal rigókat. Lehet, hogy emiatt is van annyiféle magonc. Legalább ennyi hasznom van belőlük.

Előzmény: sameria25 (4419)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4419

Nem, nekem is egy van, és terem, csak a termése miatt akarok még egyet. Igyekszem bogyósokat telepíeni, nincs annyi gond  velük, mint a gyümölcs fákkal.

A rigók? Szeretik a gyümölcsöt, az biztos. Itt állomásozott néhány, de amióta a cinkéket etetem, eltűntek,pedig  nem látszott, hogy ütköztek volna az érdekeik. Lehet, hogy csak véltlen egybeesés, és most fogyott el a vadszőlő,amit csemegéztek.

Előzmény: CBNora (4418)
CBNora Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4418

Miért, az égerlevelű fanyarka kétlaki? Annak idején a Starkltól vettem egyet, az terem, egyedül. Annak vannak magoncai, de még kicsik, nem virágoztak. De az eredetiről valószínűleg lehet leválasztani sarjat, ha esetleg kellene.

Én is szeretem a termését, csak nem biztos, hogy jut belőle. A rigók is szeretik, az első termést egy nap alatt megették előlem, mikor még nem is volt egészen érett.

De, a mahónia szerintem is jó lehet. Szép, örökzöld, strapabíró.

Tavaszig apránként egész jó kis listát szedünk össze a keserűfű helyett.

Előzmény: sameria25 (4417)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4417

Nekem kicsik kellenek majd. Égerlevelűfanyarkád termő van? Szeretem a termését. Nagy előnye, hogy nem kell magozni.

Ekkora választékot nekem hoznak a madárkák. Biztos,oda több fajtájuk jár,mint ide. A borbolya nagyon szép kis bokor, a mahónia is, csak elég terülős.

Tényleg, az nem lenne jó szuszettinek?

Előzmény: CBNora (4416)
CBNora Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4416

Csíkos kecskerágók vannak tömegével. Pár magonc már terem. Szép az is, de annyi nem kell. De az magas. Van egy szárnyas is, de csak az, amit vettünk, magoncokat még nem találtam. A szárnyasunk se alacsony fajta.

Akác, bodza, nyár, juhar, fűz nálunk is rengeteg kel, egyet sem hagyok. Eperfák kelnek még, cserszömörcék, kányabangita, ribizli, egres, Zanthoxylum, égerlevelű fanyarka, ezeket sajnálom, egy darabig kerülgetem. Egy tiszafát becserepeztem, most megint van pár a fácska alatt, amit ki kell majd szedni.

A diófa alatt a kedvencem, amit a madarak hoztak, a mahónia. Szikleves korában találtam, mostanra egész szép kis bokor lett, tavaly már virágzott. Madárürülékből meg neveltem Berberis thunbergiit, az még cserépben van, nem nagyon fér sehova.

Előzmény: sameria25 (4415)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4415

A mostani "erdőm"egyik fele egy hatalmas diófa helyén lett kialakítva. Akkor nagyon sajnáltam, hogy le kellett bontani,(gombás lett) de most már szépen megnőttek a helyettesítők, így már nem annyira bánom. Milyen kecskerágód van, néhány alacsony bokrocskára még szükségem lenne a rózsák közé.

Nekem is kelt egy borostyánom, és én sem tudom, hogy megtartsam-e, pont amiért Te. A szilikátra felmászik szerinted,vagy rögzíteni kell?                                                                 Több dolgot hoznak a madárkák.  Akác, bodza, juhar,nyár (mondjuk azt a szél hozza),ha mind meghagyom, már tele lenne a porta velük.

Előzmény: CBNora (4414)
CBNora Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4414

Kb., mint nálunk a diófa alatt! Csak sajnos kevés a helyem, "fákról" nem beszélhetünk. A diófa a kert szélességének nagyjából a kétharmadát elfoglalja. Bokrokat meghagyok alatta, de a csíkos kecskerágó egy részét fájó szívvel ki fogom szedni, túl sok kelt. A vadszőlőt is nyesegetem, ami kijön, kihúzom.  Valahogy oda keveredett egy tüskétlen szeder, abból is csak mutatóba hagyok. A ribizlikből pár tövet el fogok ajándékozni, de a többi még egy darabig elfér. Fű nincs, mert túl árnyékos. A fő talajtakaró ott a meténg és a sárga árvacsalán, közte meg egyéb évelők, medvehagyma is egy kevés.

Borostyánt nem mertem ültetni, az egyetemi botanikus kertben sokat küszködnek vele, túlságosan elterjedt. Viszont találtam egy fiatal tövet az előkertben. Nemrég levágtam a Phlox kóróit, akkor került elő. Kicsit összetapostam, mielőtt megláttam, de gondolom, túléli. Csak kérdés, hogy kell-e nekem. Tképpen nem, de ami így magától jön, jobban sajnálom kigyomlálni.

Előzmény: sameria25 (4413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!