Keresés

Részletes keresés

kriszta930 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 885

Nem tudom, hogy Nálad pontosan mi a helyzet, de jelenleg két küszöb-szituáció van:

 

1.) Mostani: 

Az ajtónál burkolatváltó van (már aki a standard ajtót választotta, amit a lakáshoz "adtak"). Eredetileg még az sem volt, külön kellett szólni az Aktrusnak, hogy intézkedjenek (pl. mert befolyott a víz a folyósó takarításakor). És akkor jött egy ember és megcsinálta. :-)

 

2.) Hamarosan:

Mivel az ajtók szigetelésével többen nem voltunk megelégedve, ezért külön kérésre Hercz Gábor (aki az ajtókat szállította a házba) kitalált egy megoldást. Ehhez viszont nem jó a jelenlegi burkolatváltó, rendes küszöb szükséges. Erről Anett korábban küldött körlevelet. Szept. 26-ig lehetett erre jelentkezni. Aki addig nem jelentkezett, annak egyénileg kell megoldania az ajtószigetelést + küszöböt (és akkor már mindjárt nem annyi lesz, mint a közösen megrendeltek esetében).

 

K.

Előzmény: dodokacsa012 (884)
dodokacsa012 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 884

Lehet elkerülte a figyelmemet...Az ajtó alatti rés probléma..

Gondoltam, alap, hogy minden lakásnál megcsinálják! Tévedtem..

Hol kellett volna jelentkezni?

Mit kellett volna befizetni?

Ez miért nem garanciális javítás? (Zsír új lakásokról beszélünk. max 1 évesekről)

 

Üdv

Előzmény: kriszta930 (882)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 883

(... bár ha nincs fűtés, akkor végül is oly mindegy. :-()

Előzmény: kriszta930 (882)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 882

Sziasztok!

 

Szept. 26-ig lett kitolva az ajtó jelentkezési és befizetési határidő.

Ha rajtam múlott volna, már másnap összesítem az igényeket és megrendelem, de legyünk gavallérak, és szánjuk rá a teljes hetet.

Azóta is eltelt már több, mint 2 hét. Ennyi idő alatt még lovaskocsin szállítva is be kellett volna, hogy érkezzen a cucc...

 

Jön a hideg és egyre hidegebb, vagyis nem lesz nagy poén órákon át ajtó nélkül a lakásban dekkolni és közben a folyósót fűteni. :-(

 

K.

Előzmény: sypsyp (871)
Aktrus Creative Commons License 2011.10.17 0 0 881

Kedves Tulajdonosok!

 

Mindenkinek nagyon köszönjük a türlemét és a megértését! A hiba elhárítása illetve megoldása folymatban van, reméljük hogy hamarosan mindenkinél lesz meleg víz illetve fűtés. Még egy kis tütelmet kérnénk Önöktöl/ Töletek!

 

Köszönettel:

 

Aktrus

pumpkin1 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 880

Ja, a cserepes virág engem is meglepett. Azért tényleg fura, hogy eddig elég volt a 10 kuka, most meg minden full tele van. Vagy megint költözött/lomtalanított valaki, vagy tényleg más is idehordja a szemetet. Persze ez elkerülhető lenne, ha nem csak a lakók egy része zárná gondosan maga után az ajtót. Nem tudom, hogy mennyire oldódott meg a kazán problémája, nálam még mindig nincs melegvíz. Ami viszont pozitív, hogy olyan meleg van a lakásban, hogy még mindig nem kell fűtenem, pedig sűrűn szellőztetek is...

 

Lenne még egy kérdésem, nem vesztett el valaki egy fekete cicát? Mert találtam egyet a kertben és úgy tűnik, hogy otthonosan mozog nálunk, ezért gondolom, hogy a házból való. Ha esetleg tudja valaki, hogy kié lehet, szóljon légyszi. Köszi

Előzmény: sypsyp (878)
Simfru Creative Commons License 2011.10.16 0 0 879

Nálam még mindig nincs melegvíz és fűtés.... :(((

 

sypsyp Creative Commons License 2011.10.16 0 0 878

Teli kukák, cserepes virág földdel együtt, utazóbőrönd a kukatárolónkban. Valaki ide hordja a szemetet máshonnan is? Vagy hát izé, továbbra se lomtalanításra való a kukatároló.

 

sypsyp Creative Commons License 2011.10.16 0 0 877

A hiba elhárult, talán hamarosan lesz meleg víz.

Előzmény: sypsyp (875)
Faragi26 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 876

Kedves Szomszédaim!

 

A biciklit eltettem az útból, ezúton is köszönöm annak, aki tájékoztatott - hiszen olyan problémát, amiről nem tudok, nehéz megoldanom, gondolom ezzel Ti is így vagytok. Sajnos pont akkor ért el az információ, amikor négy napra vidékre utaztam, így ma tudtam leghamarabb intézkedni. Sajnálom, hogy bárkinek is gondot okoztam.

Ezúton üzenem annak, aki (gondolom viszontbosszantás okán) kivette a kacatjaimat a bicikli csomagtartójából, hogy ennél egy fokkal emberibb megoldás lett volna előbb szólni, hogy útban van (pl. egy cetlit ott hagyva). Itt szándékosan használtam a "kivette" szót a "kilopta" helyett, hiszen nem feltételezném senkiről, aki a házban lakik, hogy lopásra vetemedne. Így üzenem neki azt is, hogy most már visszaviheti őket, a biciklit arrébb tettem.

Üdvözlettel,

 

 

Faragó Ági

Előzmény: Winston1569 (862)
sypsyp Creative Commons License 2011.10.16 0 0 875

Sziasztok!

 

1) a kazánnal van valami gond, leállt, ezért nincs se fűtés, se meleg víz
2) Fekete Zoli állítólag vidékre ment alkatrészért, nagyon remélhetőleg holnapra megoldják a problémát

3) állítólag azért van 3 sorba kötött kazánunk, amiből egy a tartalék, hogy ha a fene fenét eszik is, legyen meleg víz és fűtés, ennek ismeretében érdekelne, mégis miért nincs :(

 

Kitartást a fázosoknak.

SyP

Előzmény: gekko69 (874)
gekko69 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 874

Igen, pont most akartam jelezni, hogy a meleg víz is eltűnt..nemhogy a forró...azért mert kicsit süt a nap máris eltűnik a melegvíz???

A kazán mégis mire van állítva? Ha már 0 °C alatt lesz kint akkor végre beindul??? Én nem akarom megvárni hogy jégcsapok lógjanak a csillálról. Ha jövöhéten nem lesz fütés beköltözöm az irodába ahol bár biztos van..

Előzmény: Ribbentropp (873)
Ribbentropp Creative Commons License 2011.10.16 0 0 873

amikor a kazán úgy gondolja, akkor bekapcsol... elvileg egy bizonyos hőfokra van beállítva, ha a kinti hőmérséklet eléri azt, akkor megy... de sztem megint nem jó valami, mert nálam konkrétan eltűnt a forró víz, ill. most már a meleg víz is. mondjuk a rendszer sztem amúgy sem működik jól, mert azért az vicc, hogy 10-15 másodpercig kell folyatni a vizet, hogy az tényleg meleg legyen..

Előzmény: gekko69 (872)
gekko69 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 872

Csak én hiányolom a fűtést? Vagy csak nálam nem mükszik valami? Mikor lesz bekapcsolva a fűtés, tud valaki valamit?

sypsyp Creative Commons License 2011.10.14 0 0 871

Pár napja azt az infót mondták az irodában, hogy megrendelés folyamatban, 2-3 hét múlva aktuális...

Előzmény: Flashmob1234 (869)
sypsyp Creative Commons License 2011.10.14 0 0 870

Bár a festők úgy mondták, hol piros lesz, hol szürke, a logikát nem tudják.

Előzmény: sypsyp (868)
Flashmob1234 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 869

Sziasztok!

 

Az ajtó szigetelésének dátimáról tudni már valamit?

 

Köszi

sypsyp Creative Commons License 2011.10.14 0 0 868

Hűha, csini ez a piros folyosóvég :))

SZAbi Creative Commons License 2011.10.13 0 0 867

Szia Bernadett!

 

Eljuttattam az infót a tulajdonoshoz, nem tudom fórumolvasó-e.

 

btw. A lilafehérekkel mindig csak a gond van! :D

 

Ugye Isti?

Előzmény: Winston1569 (862)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 866

Sziasztok!

 

Tegnap délután összefutottam Istvánnal az irodában és arról tájékoztatott, hogy a kaputelefonokkal kapcsolatban leghamarabb november elején tudnak intézkedni (azért olyan későn, mert hol a kaputelefonos, hol a villanyszerelő nem lesznek).

 

K.

Simfru Creative Commons License 2011.10.12 0 0 865

nálam  nincs fűtés. Ahhoz légteleníteni kéne a rendszert, ami még nem történt meg....

Előzmény: sypsyp (864)
sypsyp Creative Commons License 2011.10.11 0 0 864

Orsi, van, illetve kéne lennie, ellenőrizzétek, hogy megy-e!

Előzmény: azzurri06 (863)
azzurri06 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 863

Villámkérdés: van már fűtés a házban? Holnap lesz a műszaki átadásunk, és hátha már tudnánk ellenőrizni. Köszi!

Winston1569 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 862

Kedves Lakótársak!

 

Szeretném megkérni a 4. emelet korlátjához láncolt lila-fehér bicikli tulajdonosát, hogy sürgősen vigye el onnan a biciklit, mert egyrészt nem lehet mellette elférni (konkrétan nem lehet mellette elmenni sem, nemhogy költözködni!), másrészt a lépcsőház nem tároló.

 

Köszönettel,

V. Bernadett (IV/7)

kriszta930 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 861

Peti, én is tudok 2 jót mondani:

 

1.) Pénteken az 1. emeleten, az udvar felé vezető folyósón égett az összes lámpa! :-)

 

2.) Most úgy néz ki, hogy taki néni összekapta magát, mert az elmúlt néhány hétben megint látszódott a folyósón, hogy van takarítónk. :-)

 

K.

Előzmény: sypsyp (860)
sypsyp Creative Commons License 2011.10.07 0 0 860

Hogy valami jót is mondjak, hónapok (gyakorlatilag a kezdetek) óta végre az összes mennyezeti lámpa ég a folyosómon :-)

 

-sypsyp

Simfru Creative Commons License 2011.10.07 0 0 859

Egyetértek Kriszti. A lakás elektromosságáról nem is beszélve...nálam az egyik konnektorba elfelejtettek földelést rakni és két-három kapcsoló fordítva működött, ha felnyomtam akkor a lámpa lekapcsolt. Mókás volt, még szerencse h van férfi a háznál és megoldotta ezeket a problémákat, mert különben megetettek volna azzal h a laptop töltő és a fúró együtt nem használható, azért csapódik le mindig a biztosíték....

Előzmény: kriszta930 (858)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 858

Szerintem az egész világítási rendszer nem normális - lásd:  

* garázs,  

* folyósó (legalábbis az 1. emelet), 

* a lámpa a villanyóra-szekrényeknél (előbb-utóbb valakinek a fejére fognak hullani a lámpabúra szilánkjai),  

* villanyóra-szekrény (az 1. emeleten gyakorlatilag csak izomerőből lehet kinyitni --> max. férfiember tudja, de én nem)  

* kukatárolónál a folyósói lámpa kapcsolója

Eddig ahányszor szóltam, gyakorlatilag azt a választ kaptam, hogy én ezt nem tudhatom. Úgyhogy lehet, hogy a jövőben Hajnalka-ként fogom aláírni a leveleket ("Hajnalkám, Te ezt nem tudhatod." /Familia Kft./). ;-)

 

Előzmény: pumpkin1 (857)
pumpkin1 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 857

Szia!

 

Bocs, akkor félreértettük egymást. :)  De ha már a világításnál tartunk, akkor szerintetek normális, hogy most egész éjszaka égnek a lámpák a ház előtt?

 

Előzmény: kriszta930 (856)
kriszta930 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 856

Valamiért lemaradt a vége. :-(

Szóval, a garázs világítás a közös költséget terheli.

 

K.

Előzmény: kriszta930 (855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!