Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 73
Egy ilyen alkalom egyebkent nem kis katalizator lehetett volna a kozbiztonsag redbetetelere, de nem hasznaltak ki...
Előzmény: Nagulnov (72)
Nagulnov Creative Commons License 2010.06.12 0 0 72
Most Afrika következik. Ha jelentkezik pl. Egyiptom/Marokkó stb ahol még foci is van - akkor ők kapták volna. Ezek meg jelentkeztek...
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 70
Del-Afrika???? Engem egy spine arrol gyozott meg, hogy Palesztina... mondjuk azt nem reszletezte, hogy Ramalla, vagy Gaza :-)
Előzmény: Psycho Dad (68)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 69
Nem errol van szo. Del-Afrikaban iszonyu magas a bunozes. Eleg sok "cikis" helyen jartam eletemben es Johannesburg az egyik legcikisebb. A fo kulonbseg, hogy mig a Copacabanan ketten lefognak es elveszik a penzed, addig itt eloszor lelonek, aztan megnezik, hogy volt-e nalad penz.
A VB jeloltseguk utan megigertek, hogy mindent megtesznek a bunozes visszaszoritasara es mire jon a VB biztonsagosak lesznek az utcak. Nos ezt meg csak foszlanyaiban sem sikerult elerni. Nem veletlen, hogy mondjuk a elodontok, donto kivetelevel a jegyek baromi olcsok.

Nekem van ajandekjegyem, megse megyek...
Előzmény: Törölt nick (34)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.06.12 0 0 68
Azt a jövőképet láthatjuk, ahová a maszop-szadesz koala juttatta volna az országot.
Előzmény: Kiss G. Eszter (65)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 66
de rogbit es amerikai focit pont azokon lehet a legjobban ;-)
Előzmény: borkostolo2 (56)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 65
Magyarország liberális jövőképét láthatjuk Dél-Afrikában.

Mi van maris hazudgnak tekinted a kethetes itt a biztonsag minden szepo es biztonsagos fideszes iegeretet?

Előzmény: Psycho Dad (64)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.06.12 0 0 64
Naponta 50 gyilkosság. A lakosság 40%-a szegénységben (afrikai viszonylatban is!). Magyarország liberális jövőképét láthatjuk Dél-Afrikában.
Előzmény: Törölt nick (59)
Demokrapia Creative Commons License 2010.06.12 0 0 63
Hát azért a rogbihez, amerikai focihoz, kezilabdahoz, kosarlabdahoz speciálisabb labda kell, míg a focit akár ezekkel a labdákkal is helyettesítheted, mégha tojás alakú labdával nehéz is focizni. Sőt helyettesíteni lehet mindenféle mással is. És a szabályok is egyszerűek, illetve kiiktathatók. Lehet les nélkül játszani, szöglet nélkül, oldalvonal nélkül, kapunak megteszi egy ledobott trikó, stb.
Előzmény: Kiss G. Eszter (54)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 61
Nos en eleg sokat jarok Del-Afrikaban, azon belul is Johannesburgban. A helyzet eleg szornyu. A feher atlag meg mindig jobban el, mint a fekete, de kisse gettositva. Mondjuk Fokvarosban, vagy Suncityben azert sokkal jobb a helyzet. Mondjuk ejszaka a pirosban nem mindig allok meg, mint Sao Paulban... A feherek es a jobb modu feketek fallal es feszultseg alatt levo drotkeritessel, orokkel veszik korul magukat.
A helyeik sokat panaszkodnak arra, hogy a valotozas ota mennyit romlott a helyzey. Persze...nekik jobb volt elotte. Ezt persze elismerik, de panaszuk a fekete vezetes tulzo "kompenzaciojrol" szol a feherekkel szemben.
Teny, hogy az elmult evekben egyre gyorsulo utemben koltoznek el onnan.


A dudakat szidni viszont okorseg. Vagy ket eve keszulnek erre az alkalomra es igazi nagy unnepsegnek elik meg. Naluk ezek a dudak az unneples, a karneval jelei es nem a TV-nezok lelkivilagaba probalnak beletaposni.

Ayoba!
tmbg Creative Commons License 2010.06.12 0 0 58
Itthon bankfiókban aggódhatsz. Mór, stb.
Előzmény: dezső a menő (57)
dezső a menő Creative Commons License 2010.06.12 0 0 57
Hát ez kész:) Ülsz a buszon, és közben azon aggódsz nehogy rádlőjenek.
Előzmény: mestska (53)
borkostolo2 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 56
Azért a kézi és kosárlabdához, nem árt egy sima placc is, ami a focihoz nem kell. Azt lehet györöngyökön is játszni. (Persze játaszni mindet lehet göröngyökön, csak akkor nem működik rendesen.)
Előzmény: Kiss G. Eszter (54)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.06.12 0 0 55
Én mindig a Közép-európai csapatoknak szurkolok, ha nincs magyar válogatott a tornán. Cseheknek, szlovénoknak, horvátoknak, szerbeknek, lengyeleknek, (kivétel a románok) vagy még ukrán, orosz, dán csapat. Náluk nincs, illetve minimális a fekete játékosok száma. Uruguay és Argentina is szimpatikus.
Aztán úgyis a németek nyernek! :))
Előzmény: Demokrapia (51)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 54
át a foci egyszerű sport, csak egy labda kell hozzá, ezért a legnépszerűbb a világon.

a rogbihez, amerikai focihoz, kezilabdahoz, kosarlabdahoz is ;-)
Előzmény: Demokrapia (51)
mestska Creative Commons License 2010.06.12 0 0 53
A témához kapcsolódva pedig:

a vb-re kiépített johanessburgi gyorsbuszhálózat is csak katonai felügyelettel tudott elindulni, és közlekedni, mivel a buszokat konkurenciának tekintő taxisok rálőttek a buszokra.

http://cities.blog.hu/2009/09/06/rea_vaya
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 52
Objektiv?

Eppen, hogy Mexioban van a vilag legveszelyesebb varosa!
Meg az usa forrasod sem stimmel.
Előzmény: tmbg (45)
Demokrapia Creative Commons License 2010.06.12 0 0 51
Hát a foci egyszerű sport, csak egy labda kell hozzá, ezért a legnépszerűbb a világon. Egyébként én is picit unalmasnak tartom, tulajdonképpen csak a nagy eseményeket nézem, mint mondjuk most a VB. De ezt is úgy turbózom fel magamnak, hogy tippelek a meccsekre és ha döntetlent tippelek, mint tegnap, akkor a 0:0 is izgalmas. Az a jó olyankor, ha valaki fetreng és a labda nincs kapuközelben.
Egyébként a hoki engem sokkal jobban leköt, mint nézőt.
Mára is tippeltem, igaz elég vad tippjeim vannak. Mára nem tippeltem döntetlent. Dél-Korea tippem szerint győzni fog. Még vadabb tippem, hogy Nigéria veri Argentínát. Az utolsó tippem, hogy Anglia veri az USA-t.
Előzmény: Kiss G. Eszter (40)
borkostolo2 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 50
Ez nem rasszizmus kérdése. Én is hallottam a hírekben, hogy belga (ha jól emélékeszem) újságírók szállására betörtek és fegyvert fogva rájuk kirabolták őket. Meg az is igaz, hogy nagyon sok a fényes nappali utcai lerohanásos rablás, például Fokvárosban. Feltűnően sok. Kb, havonta felbukkan egy-egy történet, amit fel is vettek valakik, vagy a biztonsági kamera. (A magyar tvben is volt nemrég, hogy Dél-Afrikában, nagyon nem tanácsos egyedül, vagy kis csoportban városnézni.) Ezért mennek kevesen mostanában az egyébként gyönyörű országba. Őszintén, nekem is tervben volt egy pár éve, azután meggondoltam magam. Annyi sokkal békésebb ésa legalább olyan szép hely van a világban.
Előzmény: Törölt nick (29)
mestska Creative Commons License 2010.06.12 0 0 49
"Mellesleg a legveszélyesebb pont New Orleans."

ez egy hülyeség.

A világ 10 legveszélyesebb városa (ez a lista szokott megjelenni a legtöbb helyen, az élen Caracassal, Ciudad Juarezzel, meg más latin-amerikai városokkal)

A CNN hasonló listáján rajta van Detroit, és New Orleans is, de az érdekes az, hogy úgy került fel New Olrenas , hogy 60 gyilkosság történt ott egy évben "mindössze". Az eredeti listán szereplő városokban, Ciudad Juarezben, Caracasban ez az érték 100 ezer főre vetítve is nagyobb sajnos.

Lehet, hogy New Orleans meg Detroit az usa legveszélyesebb helye, de nagy valószínűséggel sehol nincs igazából egy Bagdadhoz, vagy a drogúton elhelyezkedő Ciudad Juarezhez képest.
Előzmény: tmbg (45)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.06.12 0 0 47
A 30-as évektől a 90-es évekig elképzelhetetlen volt, hogy-e két kontinensen kívül máshol is rendezzenek világbajnokságot. (Mexikót most soroljuk Dél-Amerikához, mint latinokat)
Előzmény: Psycho Dad (46)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.06.12 0 0 46
Mert vissza kéne adni a focinak a rangját.
Előzmény: tmbg (31)
tmbg Creative Commons License 2010.06.12 0 0 45
Nem hit kérdése, hanem objektív statisztika. Mellesleg a legveszélyesebb pont New Orleans.
Előzmény: Kiss G. Eszter (41)
Derek Creative Commons License 2010.06.12 0 0 44
Komolyan veszik .,az USA ferfi valogatottja ott van a vilagbajnoksagokon ,mig MO nincs mar jo ideje.Az igaz ,hogy a noi csapatuk eredmenyesebb.
A base ball meccs meg egy buli,idonkent tortenik valami a palyan is de kozben a kozonseg nagyon jol szorakozik, eszik es sorozik es leginkabb melobol lognak el a meccsekre
Előzmény: Kiss G. Eszter (40)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 43
Nem azt mondtam, hogy nem letezik, de ossze sem lehet hasonlitani a kosarlabda, baseball, amerikai focival az ottani nepszeruseget. Noi valtozatpot kiveve. Azt valoban jol csinaljak.

Talan meg a Lacrosse is nepszerubb ott mint a foci.
Előzmény: Törölt nick (10)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 41
a legveszélyesebb városok listáján nem Dél-Afrikai az első hanem USA-beli.

ezt engedelmeddel kotve hiszem.
Előzmény: tmbg (30)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2010.06.12 0 0 40
De a ferfi profi bajnoksag tulajdonkeppen nem letezik, mert nem tartjak ferfiasnak csak az o focijukat (persze a fo gond hogy unalmasnak tartjak. Mondjuk a baseball maniajuk utan rohejes). Ahoz kepest hogy minden masban mennyire jok, pont a vilag legnepszerubb sportjat nem veszik komolyan.
Előzmény: Derek (37)
Derek Creative Commons License 2010.06.12 0 0 39
Az USA-ban a stadionokban es kornyekukon semmifele szogesdrot nincs es semmifele belepteto rendszer.Errefele a maccsek egesz napos unnepek amikor mar orakkal a merkozes elott a stadionok kornyeken ott kemmpingeznek es esznek isznak es sutnek foznek.Ott szoktam parkolni a new orleansi Superdom mellett latom hogyan megy
Előzmény: tmbg (30)
John Doe(520i) Creative Commons License 2010.06.12 0 0 38

Így igaz.

Etől függetlenül nem kurucinfózni, meg rasszistázni kéne (ezt a másik agyhalottnak), hanem belenézni a hírekbe, mielőtt nekiugrasz egy másik topicolónak.

Előzmény: tmbg (35)
Derek Creative Commons License 2010.06.12 0 0 37
Amikor az USA-ban volt a vilagbajnoksag soha annyi nezo nem ment ki a meccsekre mint itt.Az USA-ban kozepiskolas bajnoksag van europai focibol es rengereg amator csapat. Kulon TV csatornak vannak ami semmi mast nem ad csak az europai es latinamerikai bajnoksagok es kupak meccseit ,van amelyik angolul van amelyik spanyolul.
Előzmény: Kiss G. Eszter (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!