Keresés

Részletes keresés

moziga2 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 37
Szerintem normális, ahogy írod olyan igazi értelmiségi emberek. Most egy a FIDESZ-el teljesen lojális elnök (különben Mádl az lenne - és elég sokat megfordult Viktor körül manapság és már vén is...) eléggé veszélyes is lehet. Sólyom viszont nem az, és az elmúlt 4 év alatt bizonyította, hogy semerre sem. Ezért is állnak Sólyom mellé. De lehet hogy Mádl lesz újra? Elképzelhető még ez is. (Na pesze van még egy pár név a tarsolyban..)
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 36
Mondjuk a legmegosztóbb legnépszerűtlenebb talán jobb nem is jut eszembe róla ...
Előzmény: #FF4500 (35)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 35
Hát, régi fideszesként elég rosszul adtam volna, hogy egy ilyen összetételű csapattal valamiben egyetértsek, de ez pont ilyen. Leszámítva Tölgyessyt, mert szerintem Sólyom egyértelműen a legjobb köztársasági elnök volt eddig.
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 34

Én azt gondolom, egyre több ilyen lesz.

Orbán annyira belefeldkezett az elmúlt 8 évben az imperialisták baloldal elleni harcba, hogy föl sem tünt neki, hogy sokat tett  a kormány, az uralkodó hatalom elleni szervezkedés kialakulásában.

Eltelik néhány hónap, mire rájön, hogy már nem elég nagyokat álmodni. 

  Tartok tőle, (sőt remélem) hogy akoljából is egyre többen fognak számára "furcsa" módon diktátori elképzelései ellen összefogni.

Előzmény: Törölt nick (27)
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 32
Te speciel dávidista voltál, vér nem válik vízzé, nem is lógsz ki tehát Majtényi mellől, akárki is vagy.
Előzmény: Catella (29)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 31
+1, de amúgy meg lehet ezt magyarul is: Sólyomot elnöknek!
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 30

Kétlem, h az aláírók többsége jobboldali volna.

Két karakteres jobboldali van, Kopp Mária és Makovecz, a többi inkább libsi.

 

Sólyomot akarják felhasználni Orbán leamortizálása, az Antall - Göncz párbaj mintájára, szóval ha Orbánnak minimális esze van, akkor ezek után pláne nem jelöli Sólyomot.

Gondold el mi lenne itt a következő négy évben!

Sólyom szinte biztosan betenne számos alkalommal, és a ballib sajtó egyből felsorakozna mögéje (lévén az MSZP jó ideig ugyanúgy ciki lesz, mint volt a kilencvenes évek elején), h Sólyom háta mögé bújva lekaraktergyilkolják Orbánt.

A szokásos taktika, mindig felhasználják azokat a jobboldali személyiségeket a maguk érdekében, akiket szembefordíthatónak tartanak a jobbos főárammal, Dávid és Boross erre klasszikus példák, hasonló bezzeggyereket faragnának Sólyomból is, ha elkezdene betenni Orbánnak.

 

Ha sikerrel járnának, az kinyírná a Fideszt, ezért nem szabad semmiképpen megadni nekik ezt a lehetőséget.

Előzmény: Törölt nick (27)
Catella Creative Commons License 2010.05.03 0 0 29
Nagyon tetszik ez a zavar (nem csak itt), hogy most nem működik a jól bevált cimkézés. Mindenfelé köthető emberkék vannak az aláírók között, ami nem kis káoszt okoz némelyek fejében, jobbról is, balról is:)) Nagyon frusztráló lehet...
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 26

Hátha????  Biztos, hogy nem akarja újra jelölni.

A Mór megtette kötelességét....

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 23

Sőt pláne! Az aláírásgyüjtésdi kifejezetten Fidesz sport volt. Kubatov a megmondhatója. charták, népszavázsdi, stb.

Hál' Istennek a civilek is eltanulgatták közben.

Ha valakinek nekik joguk is van hozzá.

Lesz még Viktor cárevicsnek gondja a civil aláírásgyűjtésekkel.

 Hál'Istennek.

Előzmény: Catella (21)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 22

Isten ments!

2004-től volt ideje bizonyítani.  Nem sikerült.

Ő ugyan kinek adott mégegy esélyt?

Kéznemfogás, kitüntetés megtagadás, Magyar Gárda agyonhallgatás.

Örökre maradjon rajta a Fidesz bélyeg.

 

Előzmény: sarpy (-)
Catella Creative Commons License 2010.05.03 0 0 21
kormánytöbbség joga és lehetősége van közt elnököt jelőlni, s többséget is tud biztosítani.  -> ez így van, másnak meg alkotmányos joga, hogy aláírást gyűjtsön bármi/bárki mellett:) Ezt még a 2/3 birtokában is tudomásul kell venni.

 

Ezért tartom álságosnak az aláírás gyűjtést, s föleg a magyarázatot amit egynémely aláíró hozzáfűz. -> Miért lenne álságos? Fidesz is, meg más is gyűjtögetett aláírásokat az elmúlt 20 évben. Aztán vagy bejött, vagy nem. A vélemény szabadságba meg bőven beleférnek a "magyarázatok". Ne zavarjon már ennyire, hogy nem vagyunk egyformák. Elég unalmas lenne a világ:)

Előzmény: Törölt nick (16)
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 20

Én egy egyszerű szavazó vagyok, és megmondom őszintén, tojok a fenyegetőzésedre, aki emiatt otthagyja a Fideszt, az hagyja. Húzzál.

 

Részemről pedig a Fidesz akkor kaphatja be, ha ezt a savanyújóskát újra beszavazza, megijedve néhány aláírókommandótól. Azért szavaztunk a Fideszre, hogy tegye rendbe az országot, és éljen a hatalmával, nem azért, h aztán négy év múlva magyarázgassa, h azért nem tudtunk semmit csinálni, mert a Sólyom megkötötte a kezünket.

Előzmény: sarpy (19)
sarpy Creative Commons License 2010.05.03 0 0 19

Ha Sólyom kezében van a kinevezés, akkor olyan embereket javasol, akiben megbízik. Ha az illető nem Fidesz közeli, attól még lehet alkalmas (mondom ezt Fidesz szavazóként). Egyéként számomra Sólyom személye biztosíték arra, hogy szakmailag megkérdőjelezhetetlenek a jelöltjei. Ha a Fidesz ennek ellenére saját pártkatonáit nyomná, akkor ugyanúgy bekaphatja, mint az mszp.

Előzmény: mos (18)
mos Creative Commons License 2010.05.03 0 0 18

Majtényi neve sem gondolkodtat el?

Majtényi szinte ki is mondta, h azért kell a Sólyom, h kordában tartsa a PatásZorbánt.

 

Most gondold el, megvan a kétharmad, de semmit nem lehet csinálni, mert minden kinevezés Sólyom kezében van, aki a saját haveri köréből (pl. Majtényi) válogat, és az elnök jelölt.

Akarod Majtényit újra ORTT-elnöknek? Akarod Kállait újra ombudsmannak?

Mert Sólyommal együtt megkapod őket egy csomagban.

Előzmény: Álomvédelmi twist (17)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 17

Kösz, hogy elmagyaráztad nekem, nyilván erről fogalmam se volt, és nyilván azt se tudom, hogy a Fidesz 2/3-dal, közte az én szavazatommal megnyerte a választást.

 

Te valami új fiú vagy a Fidesz-központból, hogy ilyen jól eligazítasz itt bennünket?

Előzmény: Törölt nick (16)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.05.03 0 0 15

"A nyomulás a fel sem állt kormánynál egy kicsit gusztustalan"

 

Miért, talán a színfalak közt kéne térden csúszva, alázatosan kéne kérni a miniszterelnök-helyettesek felett, elérhetetlen magasságokban trónoló dr. Orbán Viktor Miniszterelnök Úrtól?

 

"pláne, ha egy két nevez olvasva az aláírok között, s pláne a magyarázatokat is."

 

Bőven elég nekem, ha Lányi András, Kopp Mária, vagy Karátson Gábor nevét olvasom közöttük. Vagy úgy képzeled, hogy az aláírókat szelektálni kellene?

Előzmény: Törölt nick (5)
Pharaoh85 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 14
Nem sólyom lesz a köztársasági elnök, hanem Orbán lesz az elnök, mint az usa-ban.
chapelle Creative Commons License 2010.05.03 0 0 13
Hányszor volt erről népszavazás?
Előzmény: Barisnya (10)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 12
nem kell.
Előzmény: sarpy (-)
==T== Creative Commons License 2010.05.03 0 0 11
Előzmény: sarpy (-)
Barisnya Creative Commons License 2010.05.03 0 0 10
Volt már erről népszavazás, nem is egyszer. Oszt mégis a parlament választ.
Előzmény: emberidomár (9)
emberidomár Creative Commons License 2010.05.03 0 0 9

Legyen népszavazás:közvetlen elnökválasztást!

 

Előzmény: sarpy (-)
BENTA Creative Commons License 2010.05.03 0 0 8
Vakondozzák meg a következő választást is, és akkor megint ő lesz. Ilyen egyszerű.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 7
Tisztességes ember, nem felejtette el Sólyom támogatását, de speciel nem tisztességes emberekre gondoltam az előbb.
Mondjuk, engem I'm Mónikától fölfelé izgat az aláírás :)
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 4
kiváncsi vagyok, hogy valamelyik szoci korifeus aláírja-e? :)
Ez kezd határozottan abszurd lenni :)
Előzmény: sarpy (-)
Mensikov Creative Commons License 2010.05.03 0 0 3
egyet..
Előzmény: Mensikov (2)
Mensikov Creative Commons License 2010.05.03 0 0 2
Nem értek egyek, sorry...
WYW Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1
Nem értek egyet. ;-)
Előzmény: sarpy (-)
3x Creative Commons License 2010.05.03 0 0 0
0k

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!