Keresés

Részletes keresés

epitkezunk Creative Commons License 2011.10.25 0 0 144

Üdv!

Nagyobb padlófűtéses nappaliban az aljzatbeton meg lett diletálva egy 8-10mm-es sávban. Megoldható-e a burkolás úgy, hogy ne legyen szembetűnő a dilatáció? Pl. a járólapot 2-2mm-t ráengedni a dilatációra, így kb 5 mm-es rés marad, ami már kb a normál fugatávolság, amit rugalmas-szilikonos fugával töltenénk ki.

dellium Creative Commons License 2011.10.24 0 0 143

Sziasztok!

Padlófűtésem lesz, még betonozás előtt vagyunk.

Igaz hogy a padlófűtést érdemes felfűteni burkolás előtt hogy a beton beálljon, és akkor kissebb az esélye hogy megrepedezik a járólap?

THX

Kaktuszok_ Creative Commons License 2011.09.22 0 0 142

Sziasztok!

 

Én éppen egy tusoló burkolásához készülök. Sok padlólap között válogattunk és egyszer csak jött az ötlet, mi lenne, ha vízzáró beton (AQUANIL VÍZZÁRÓ CEMENTESZTRICH C-25) felületére süllyesztenénk válogatott kavicsokat.

A cél: vízzáró, csúszásmentes felület.

Lenne-e valami hátránya? Kivitelezhető? Elegendő egyáltalán a beton vízzáró képessége?

sutike7 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 141

Hello!Olyanban szeretnék segitséget/infot kérni,hogy a lamináltparkettám felpuposodott,de nincs sehol hozzászorivtva a falhoz,szakszerüen le van rakva,nincs hideg-meleg hatás felváltva!Nem lett eláztatva sem,viszont a nap tűzi szinte egéász nap az erkélyajtók és ablakok miatt.Vagy esetleg az lehet a baj,hogy a 41m2 egybe lett lerakva?!Infotokat elöre is köszönöm! s.

 

gnomon Creative Commons License 2011.06.10 0 0 140

Tisztelt fórum látogatók!

 

25 mm-es deszka alá milyen sűrűségben kell stáflizni, hogy biztonságos, lépésálló legyen hosszútávon is?

Valaki tudja a szabványt esetleg?

 

Üdv.:

gnomon

Fx66 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 139

Wartburg!

 

Ez a legjobb, legegyszerűbb szerintem.Pláne ha nincs szintkülönbség. Takarja a vágási pontatlanságot, alatta mozoghat a burkolat ( ne vágd teljesen "ütközésig"), nem tudod kirúgni stb.

 Üdv.

Előzmény: Wartburg311 (138)
Wartburg311 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 138

Tisztelt hozzáértők!

 

Az után érdeklődnék, hogy hogyan oldjam meg egy nappali és egy étkező elválasztálát. A nappaliban laminált lenne az étkezőben járólap. 4m 20cm hosszan kellene burkolatváltót beépíteni, ilyet egyben nem találok sehol, az alábbiból (lásd kép) találtam 2,70 hosszút. Így 2db-ból kijönne. (a burkolatváltó alatt van egyébként a beton dilatálva)

Épített már be valaki ilyet járólap és laminált közé? Vagy szerezzek rápattintósat? (abból is csak 2-m-est találtam)

 

Egyéb ötlet?

 

Szabolcs

Börzsönyi Creative Commons License 2011.01.24 0 0 137

Szép napot!

 

Kérdezném, attól, akinek van tapasztalata, hogy a ragasztható, 4mm vastag parafa padlókról mi a vélemény? Hogyan lehet szinezni a parafát, pácolni..., mivel? Hasonlóképp érdekel a vélemény az ún. Magic Floor modul PVC-ről!

Lakásfelújításunkban ezekkel gondoljuk a fürdőszoba, konyha burkolat felújítását, ezzel bontás nélkül érhetünk el eredményt?

Előre is köszi a válaszokat!

tamivill Creative Commons License 2011.01.02 0 0 136

Árakat nem látok az oldalon.

Vagy nincsenek árak, csak ha ajánlatot kérek.

Előzmény: burkolatvilag (135)
burkolatvilag Creative Commons License 2010.12.15 0 0 135

Egy ajánlott szaküzlet ha burkolatot kerestek:

 

http://www.csempecentrum.hu

 

tamivill Creative Commons License 2010.11.30 0 0 134

A járólapoknál, a falicsempéknél mindíg csodállom a nagyméretű lapokat a bemutató termekben.

Nekem nagyon tettszenek!

 

De vajon mekkora az a Pl.: fürdőszoba, ahol egy 40X40 lap még ízléses?

Vagy ez már a lakberendező topicba való?

 

Mi a véleményetek?

Rihi11 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 133

 

köszi

 

csak beltérre lesz! se padlófütés se terasz!

weber-tól néztem ki a col plus d tipust!

jó az?

 

Előzmény: akinta (132)
akinta Creative Commons License 2010.09.20 0 0 132
Jó Reggelt!
Úgy látom kicsit bealudt a topik. Én is, kicsit!
Szóval a gyári ajánlás a minimum fugaszélességre 2mm. Én még kisebb ajánlást nem láttam, de meg kell nézni a gyártó honlapját.
Az élvágott lapoknál ez elég is, de ha hagyományos élképzéssel készült a lap, az esetleges méretpontatlanság miatt, kellhet a 3mm is.
A nagyméretű, (30x30-nál nagyobb) lapokhoz nem mindig jó a sima gres ragasztó, de hogy ajánlani tudjak valamit tudnom kellene, hogy hova lesz letéve. Van e padlófűtés?
Esetleg terasz?
Minden jót!
Előzmény: Rihi11 (131)
Rihi11 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 131

üdvözletem!

50x50 greslaphoz mi a minimális fugaszélesség,beltérre?

valami kis keskeny fugát szeretnék!

van valami spec ragasztó ekkora mérethez,vagy jo a sima greslap ragsztó?

 

köszönöm

NORTHLINE Creative Commons License 2010.09.11 0 0 130
A linkek nem jók,tehát :
Sikalastic 150 kenhető szigetelés,
Sika Ceram 203 flexibilis ragasztó.
Előzmény: NORTHLINE (129)
NORTHLINE Creative Commons License 2010.09.11 0 0 129
Üdv mindenkinek!Terasz burkoláshoz kell anyagot vennem,ezek lennének kedvező áron :
<a href="http://http://hucon.webdms.sika.com/fileshow.do?documentID=222" target="_blank">Sikalastic 150</a>Sika Ceram 203
Burkolóm nem ismeri.Valakinek esetleg tapasztalata?
Köszönöm előre is.
M63FUN Creative Commons License 2010.09.05 0 0 128
köszönöm!

nekem is nagyon dicsérték a kerakoll-t de igazából az győzött meg, hogy kidereült az általam teljesen ismeretlen gyártó találta fel az első zsákos flexragasztót kb 40 éve............ vagyis nem lehet piti banda, + a kerakoll vízszigetelő szalagját ismerem, az tényleg profi cucc. köszönöm a tippet !! (rád hallgatva flotex h40 + fugabella porcelana lesz)
Előzmény: akinta (127)
akinta Creative Commons License 2010.09.05 0 0 127
Szia!
Természetesen a fuga flexibilis. A ragasztók közzül a Mapeit nem ismerem annyira jól, de a burkolóm azt mondja mind a kettő jó. A Kerakolnak a H40 Flotex ragasztója erre a célra teljesen tökéletes.
Sok sikert a munkához!
M63FUN Creative Commons License 2010.09.04 0 0 126
sajna nem szerkeszthető az utolsó hsz. szal az is kérdés hogy vajon a kerakoll fugabella eco porcelana fuga (amit írtál) az felxibilis?
Előzmény: akinta (124)
M63FUN Creative Commons License 2010.09.04 0 0 125
köszi ha ennyire ismered a termékeket akkor azt segíts kérlek eldönteni hogy mapei keraflex/adesilex flexragasztót vagy a kerakoll termékét válasszam. (mint korábban írtam kicsi területről van szó így az árban pár ezer ft különbség nem érdekel)
Előzmény: akinta (124)
akinta Creative Commons License 2010.09.03 0 0 124
Üdvözletem!
Kicsit visszaolvastam,és van néhány érdekesség.
A kültéri fugának egyáltalán nem kell vastagabbnak lennie a beltérinél. Nyugodtan rakhatod akár 2mm-rel is,ha neked az tetszik, és a lap elég méretpontos hozzá.
A mai fugázók közül, amelyik flexibilis, bármelyiket használhatod, a fugán esetlegesen átszivárgó víz soha nem fog eláztatni senkit, főleg ha van alatta szigetelés.
A Kerakol Porcelán fugája tényleg nagyon jó, én azt ajánlanám neked. Nagyon finom a szemcsemérete, egyedülálló módon kaolint/porcelán alapanyag/tartalmaz, és vízlepergető is. A púderszerü szemcseméret miatt a kész fuga is sokkal tömörebb, és így nehezebben tapadnak meg rajta a szennyeződések is. Szerintem az ára egyáltalán nem vészes.
A Murexin fugái is nagyon jók. Én ezt a kettőt szoktam javasolni.
Sok sikert!
M63FUN Creative Commons License 2010.09.02 0 0 123
nah akkor konkrét kérdés: a festékboltos 2 terméket ajánlott a figyelmembe : adesital (ez mapei termék, de ha fele áron van mint a mapei akkor nyilván nem is olyan jó) és a kerakoll ami azt mondta veri a mapei-t is és árban is jobb. sopro-t nem árulnak a környéken így az sajna kiesett. namost akkor egészen konkrétan kérdezem hogy mapei adesilex, keraflex stb vagy ez a kerakoll legyen a ragasztóm? (20 évre tervezek)
a boltos esküszik erre a kerakoll-ra (csak mivel boltos így minden véleménye kicsit megkérdőjelezhető)
Előzmény: #Falcon# (117)
afitos Creative Commons License 2010.08.27 0 0 122
Részben fizettem csak ki a munkát, azért köszönöm a tanácsot. Ezek szerint ezt a kemény felületet nemigen lehet felrakás után lemunkálni. Majd próbálok egyezkedni. Az a baj, hogy ezt már mindenképpen neki kell befejeznie. Másik iparos ilyen kis maradék munkának már biztosan nagyon drágán állna neki.
Előzmény: pajaci (121)
pajaci Creative Commons License 2010.08.26 0 0 121
Szépen sehogy, én tuti leszedetném. Iparos, vagy annak mondja magát? Fizettél már?
Előzmény: afitos (118)
tamivill Creative Commons License 2010.08.26 0 0 120
<a href="http://www.burkolas.xls.hu/?oldal=araink" target="_blank">Burkolási árak</a>
Előzmény: Nero the real (119)
Nero the real Creative Commons License 2010.08.26 0 0 119
Sziasztok!
Tudna nekem valaki mondani aktualis burkolas arat (korulbelul) sima csempere es gress padlolapra per negyzetmeter?
Koszonom!
afitos Creative Commons License 2010.08.25 0 0 118
Üdvözletem. Visszaolvasva ezt a topicot nem találtam arra a kérdésre vonatkozó információt amit fel szeretnék tenni, kérném a segítségeteket: A fürdőszobánk csempézése a tegnapi napon készült el. Alapvetően szép lett, de a bejárati ajtajánál és a másik oldalán található gardrób szoba ajtajánál az egymás feletti csempék nem egyforma hosszúra lettek leszabva, van amelyik szemet bántóan hosszabra lett leszabva. Ami élet itt az ajtótokon a csempék kiadnak szabálytalan, csúnya. A kivitelező azt mondta, mielőtt lefugázta, hogy itt 45 fokban ráfugáz az ajtótokra és nem kell szegélylécet alkalmazni. Igazából nem is férne el, meg csúnya is lenne odafaragni bármit. Nem értem, hogy nem látja egy iparos, amikor leszabja ezeket a darabokat, hogy nem lesz szép amit majd eredményez.
Kérdésem az, hogy lehet e a hosszabb csempék végét valamilyen eszközzel (és ha lehet, akkor mivel) lecsiszolni, és csak ezt az élet utána újrafugázni. Vagy mit csináljak ebben az esetben. Ennyi csempét nem akarok levetetni. Hogyan lehet ezt kijavítani? Az iparos jövő hétfőn jön legközelebb, a munka még nincs teljes mértékben kifizetve. Van még elmaradás és burkolandó helység. Kérem adjon valaki tanácsot.
#Falcon# Creative Commons License 2010.08.19 0 0 117
Az előző hozzászólásomban felsorolt gyártók mindegyike jó minőséget gyárt, még a Botamentet is ide sorolhatom, az előbbi felsorolásból kimaradt. A lista nem teljes, vannak még jó minőségű márkák a felsoroltakon kívül is. A márkán belüli pontos típusért pedig bátrán kérd a területi képviselők segítségét, ez a dolguk.
Még egy fontos dolog, kültérben a lapot és az aljzatot egyaránt be kell kenni ragasztóval, nem elég csak az aljzatot mint beltérben! Sok sikert a munkához!
Előzmény: M63FUN (116)
M63FUN Creative Commons License 2010.08.17 0 0 116
köszi a tippet de akkor inkább úgy kérdezném (figyelembe véve az általad ajánlott 5-6 mm-es fugaközt) hogy melyik gyártó az ami nem csak egy név hanem az anyag is olyan jó mint ahogy a marketing állítja (tehát mondjuk azt mondod hogy az x a legjobb vegyem azt, de ha drágálom akkor y is igen jó. egyébként nem fogom drágálni :-)) mivel kicsi a felület nem hiszem hogy hanyatt fogok esni az áraktól (én kb nm-ként 700-1200ft-ra számolom csak a fugát, hja és sógorom burkol de ő csak hobbysta nem nagyon lesz véleménye)
Előzmény: #Falcon# (115)
#Falcon# Creative Commons License 2010.08.17 0 0 115
Mindenképpen valamilyen rugalmas, flexibilis és víztaszító fugát válassz. A 3-4mm vastagság kevés lesz kültérre, legalább 5-6 mm legyen a fuga, de én 6-8 mm-ben godolkodnék, a kinti hőmérséklet ingadozás miatt fellépő hőtágulás miatt.
Márkákban Mapei, Schonox, Sopro, LB Knauf stb., egyeztess a burkolóddal is, mert némelyikük nagyon háklis az alapanyagokra és a munka sem megy úgy neki ha nem a megszokott anyagokkal dolgozik. Ha már behatároltad a környéken elérhető márkákat, érdemes felhívni a cégek területi képviselőit, ők javasolnak pontos típust, illetve tanácsot is adnak, legtöbbjük nagyon segítőkész. A gyártók oldalán találsz elérhetőségeket. A falcsatlakozásoknál szilikonnal érdemes tömíteni.
Előzmény: M63FUN (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!