Keresés

Részletes keresés

evangelium Creative Commons License 2010.03.08 0 0 147
"azért halt meg, mert nem imádkozott eleget"

És mennyi az "elég"?

Nü.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 146
"Ha én akkor ezt átlátom, és nem kapok ott azon az istentiszteleten elfogadható magyarázatot arra, hogyan halhat meg így, rákban egy jó keresztény vezető, hát, talán már nem lennék én sem hívő."

????????
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 144
Pedig necces, gondolj bele, ha veled történne.
Előzmény: ösztöke (106)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 143
Kiragadtál egy mondatot, ami nem tükrözi az egészet, sőt. De nem tartom szánalmasnak ezt.
Előzmény: Don Vittorio (101)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 141
Nem tűnt fel. És ne offoljunk. Van a topiknak témája. Én vállalom a felelősséget szavaimért - nyugodjál meg.
Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 140
Bocs, közben lépnem kellett. De közben nagyon elgondolkodtam ezeken az elmúlt 14 év fényében. Tehát, védhetetlent nem akarok védeni. De ami nekem lejött azon az istentiszteleten (és mostmár rémlik a mondat is a hatásszünettel), az önmagában megáll nekem most is, úgy, ahogy leírtam. Ha mögötte az van, amit már annyiszor írtatok, azon meg nincs mit okoskodni, nem akarom vitatni. Ha így volt, akkor az a kettősség, ami most sem érthető nekem még teljesen, már akkor eléggé kibontakozott.
Szóval abszolút nem vitatom, hogy ne lenne gáz, ha úgy volt, ahogy villámlóval mondtátok.
Ha én akkor ezt átlátom, és nem kapok ott azon az istentiszteleten elfogadható magyarázatot arra, hogyan halhat meg így, rákban egy jó keresztény vezető, hát, talán már nem lennék én sem hívő.
Előzmény: Don Vittorio (105)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 139

Nem szívesen beszélgetek veled, mert nem vagy értelmes. Egyébként meg nem nagyon szeretek offolni, mint te... Valóban belerondítasz minden topikba, ahol alkalmat látsz a keresztények és hitük szidására. Dícséretes tulajdonság.....

Ezen már - hogy ne legyek off - tényleg csak a halál segíthet.....

Előzmény: Paleokrites (134)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 138
"Mit okoskodol itt?"

Hát ez jó. "Mit okoskodol?" Nézz már magadba, teljesen istentelen gonoszat, antikeresztényit mondtál keresztényként. Nem tűnt fel?
Előzmény: prophet1 (133)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 135
"Teljesen nyilvános alkalmon mondta a színpadról."

Mondott már rondábbat is, mondhatnám. De nem mondom, mert kevés hamisabbat mondott, ha egyáltalán mondott.
Előzmény: Don Vittorio (95)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.08 0 0 134
Nos, elmondanám neked, hogy a keresztények sem hagyták, hagyják az embereket, hol erőszakos térítgetéseikkel tűnnek ki, hol fenyegetéseikkel, hol mézesmázos propagációikkal!

Miért térítenek a keresztények hiszékeny emberek sokaságát majd egymás ellen miért szítanak háborúságot, megmondanád nekem nagyon reformerkém?

Te aztán tudod, hogy a protestáns vallási hírességeitek is mennyi embert küldtek a halálba, tök mindegy, hogy hitt Jézusban avagy nem!

Milyen alapon ítélsz el, hogy nem vagyok már keresztény?

Mondjam, hogy a kereszténység áldozata voltam?

Te még mindig az vagy?

Előzmény: prophet1 (128)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 133
Mit okoskodol itt?
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 132
"De neked az ima nem "használt"....majd "használ" a halál....."

Ezt te írod, vagy a benned levő gonoszság?
Előzmény: prophet1 (128)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 130

"De neki is fiatal felesége és 6 kiskorú gyereke volt (van). Mégis mennie kellett. Pedig már éppen indulni akart külmisszióba."

6 kisgyerek mellett külmisszióba? Hát ez elég furcsán hangzik!

 

Kétségtelen tény. Családostól mentek volna Nepálba - ha jól tudom. Már csak hetek kérdése lett volna az indulás - ha jól tudom, és már a különböző orvosi s egyéb vizsgálatok a hátuk mögött voltak....pénz is gyűlt össze a költségekre.....

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 129
Te egyébként ott voltál azon az istentiszteleten?

Azon nem voltam ott, amikor legelőször bejelentette a halálhírt. Rögtön utána igen. Azt mondta, amit te is írtál, és azt nem hallottam, hogy azért halt meg, mert nem imádkozott (eleget)
Előzmény: Törölt nick (65)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 128

Ja...., még annyit, hogy hálát adok az Élő Istennek, hogy nem tartom már magam kereszténynek....., brrr a hideg is kirázz ettől a hiteltelen hitető koloniális mozgalomtól!

 

Csak legalább annyi értelem szorult volna beléd - mint kúltúremberbe -, hogy békén hagyd a keresztyéneket....

 

De neked az ima nem "használt"....majd "használ" a halál.....

Előzmény: Paleokrites (47)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.08 0 0 126
Ez is valami hitető propagandasóhaj?


Értesz te egyáltalán valamit a bibliához, hithez, kereszténységhez, vagy egyféle kötekedő darabált szurkoló vagy?

Ha észbe kapnál és lenne egy kis ráérzeted a dolgokra, akkor láttad volna beírásomból is, hogy nem voltam semmiképpen offoló, de kloffoló se!

Az egy másik kérdés, hogy reagál az ember egy egy kijelentésre, avagy kérdésre, de mit offolgatsz itt..., könnyen beszélsz a nicked mögül öregem! Személyesen már nem biztos....



Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 124
Ez olyan mintha lenne egy autós topik ahol arról beszélgetnek hogy fiat vagy opel, erre te lököd bele a süket dumádat hogy az autók rossz dolgok.
Évek óta csinálod ezt banyek.
Van topik arra ezer hogy igaz-e a Biblia, te is nyitottál minimum 500-at.
Előzmény: Paleokrites (118)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 123
Azért én azt figyeltem meg, hogy azok a nagy emberek, akik a hitből való gyógyulást hirdetik, ha betegek lesznek lazán orvoshoz fordulnak. Lásd P.Robertsonnak 79! évesen egy nagyon komoly szívműtétje volt.
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 121
ez nagyon ugy hangzik, mintha az embernek semmilyen szabad akarat nem lenne...:))
Előzmény: ösztöke (119)
ösztöke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 119
Az sem megy Isten akarata nélkül, mert amit akarata szerint kérünk, azok lesznek meg, és tudjuk, hogy kéréseink megvannak nála, aki hiszünk az Ő Fiának nevében.
Előzmény: Törölt nick (111)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.08 0 0 118
A puhatestűek már csak ilyenek, mindenhonnan elkésnek, avagy túl hamar érkeznek meg, de a lényeg, hogyha látnak egy ajtót letelepszenek, nehogy már ne ők legyenek az elsők, avagy más bejusson rajtuk keresztül, de ő se akar bemenni, hanem ossza az észt.... :))
Előzmény: Törölt nick (116)
Puzzola mester Creative Commons License 2010.03.08 0 0 115
ez is 1 ujjabb hágyés topik? aszittem valami érdkesebb :(((
ösztöke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 114
Rendben, kizárólagosságot nem írtál, de nagyban embertől függést igen (és pl.: Isten akaratát meg sem említetted a 74-ben, csak az emberről szóltál, hogy ha jó a kapcsolata stb., Isten akarata szóba sem jött), de véleményem szerint _nagyban_ éppen Istentől függ (ahogy még a verebecskék is), nem az embertől.
Előzmény: Törölt nick (108)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.08 0 0 113
Aha....., ha nem tetszik ne olvasd el!
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 112
szétoffolsz minden topikot
Előzmény: Paleokrites (109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 111

"nem elsősorban az emberen, hanem Isten akaratán múlik. "

 

De mi van azzal, hogy kérj és adatik nektek?

Előzmény: ösztöke (97)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 110
Ez lenne tuti:)
Előzmény: Törölt nick (104)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.08 0 0 109
Nos, ketté kell választani azt a kérdést, hogy én miben hittem és mások mire akartak rávenni, hogy higgyek!

Az elhívés és a mély hit is része volt életemnek, mint a blablált nyelvi ficamszavak, majd jöttek a józanabb idők!

Rá kell egyszer mindenkinek jönnie, hogy egy szentnek kikiáltott írás, legyen az biblia, nem lehet mérvadó, sem hitre, sem józan életre, de bölcseleti tényezők betartatására se igazán, hisz ahány ember, annyiféle személyiségfejlődés, annyiféle sorsközösség, ami sok esetben környezetfüggő, de tudatos magatartási és életformákba helyezhetőek!

Ha van Isten, a hitünktől függetlenül létezik, ha nincs, akkor hitünktől függően sem létezik .....

Ha van Isten, akkor nem a hit a mérvadó..., sem a különböző vallási írott és íratlan dogmai-teológiai tényezők!

Ami megfigyelhető volt az elmúlt 1950 évben, az nem más, mint a lélekkufárság...., hitetés és ígérgetések olyan istenekre hivalkodva, akiket még eleddig egyetlen általa képviselt egyház sem tudott produkálni!
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 108
Hm. Néha van választási lehetőség, nekem legalábbis volt. Elengedem és békességgel az Úrhoz költözik valaki, vagy hitben járok, gyógyulásos igék alapján, és él. Nem lehet leegyszerűsíteni, és egy csomó titok is van, ami az Úré, nem? Kizárólagos kapcsolatról én nem beszéltem.
Előzmény: ösztöke (97)
ösztöke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 107
Már miért jelentené azt?
Előzmény: Törölt nick (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!