Legyen egy AIRIS fórum, ami az AIRIS PNA-k használatával, foglakozik.
Főbb típosok a T920; T930; esetleg a T940es.
Úgy gondoltam, fogjunk össze, és csoportosítsuk a tudásunkat a márka kihasználásában, hogy a legtöbbet kihozhassuk belőle.....( ha már megvettük!!!)
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A Frankyeinstein és a Airis navi kollégák igo8.3-a van fenn a gépen és olyan problémám van hogy hiába van kipipálva az autópálya és a fizetőút nem tervez autópályára. Tudnátok seíteni hogy mi lehet a gond? Köszönöm
Igaz, hogy nem AIRIS, de azért hátha tud valaki segíteni:
A minap egy ismerősöm megkért, hogy a TILBORG GP 900i-jére tegyek fel friss térképet. Ekkor tapasztaltam - megdöbbenéssel -, hogy "csak" 8.0-s iGO van rajta. Mivel ehhez friss térképet lelni reménytelen, gondoltam felteszek rá egy 8.3-as iGO-t. Ezzel nem is lett volna gond, ám amikor elindítottam, kiderült, hogy a TLBORG felbontása nagyobb, mint az AIRIS-é, ezért olyan iGO kellene rá, amiben van megfelelő felbontás.
Kerestem hozzá data.zip-et, branding.zip-et, ami tartalmazza a szükséges felbontást (Köszönet érte ezúton is AIRIS_navi fórumtársnak!), mégsem sikerült elindítanom vele. (A fájlátnevezésről, mappa-átnevezésről természetesen nem felejtkeztem el, ez a készülék ui. a "mobilenavigator" néven keresi az iGO-t! :-D) Ezzel együtt indításkor azt írja, hogy nem olvasható a loadig.bmp fájl...
Mit kellene csinálnom, hogy elinduljon? Minden segítséget előre is nagyon köszönök!
Pontosan ezen vagyok felháborodva én is. Mert azt megértem, hogy "Herpeszesszájú Ödönke" bejelentését, miszerint a Bivajbütykös, Mókus utcát leaszfaltozták, nem teszik bele kontroll nélkül. De hogy az olyan hibát, mint az említett körforgalom kihajtójának helyteleneül mondott száma, amihez még az íróasztal mellől sem kell felállnia a mélyen tisztelt mérnök úrnak, csupán a navigciós készülékét, meg a saját térképjüket kéne előhúzni a fiókból, és kipróbálni, hogy a buta felhasználó nem írt marhaságot, na ez már vérforraló! Ettől nyílik ki az atomrakéta a zsebemben! Meg hogy azt a redvás körforgalmat miért nem lehet felvinni a térképre...
- Egyes utcákat aszfaltosnak ír, amelyek a valóságban rosszabbak, mintha a szántóföldön mennél - barázdákra keresztben
- Egy körforgalmat simán egyirányú utcának jelzett... ( :-o( )
- Egyszer Zalában ott akart balra vinni, ahol csak erdő volt. Még egy nyamvadt őzcsapás se! Utána persze újratervezett, és akkor már jó volt, de ha úgy teszek, mint a minap a hírekben hallott, idős, német pár, akik a GPS utasítására jobbra fordultak, egyenest a templomba?
Szóval vannak gondjaik a térképeseknek, nem is irigylem Őket érte, de azért egy-egy komolyabb út-átépítésnél készülnek rendesen GPS koordinátákkal felruházott papír alapú, és légifelvételes térképek, szóval lehetne előre tudni róluk, mégis, az M6-os új szakaszának átadása után majd' fél évvel jelent meg a javított téprkép?! Ez is nonszensz!
Ha meg már bejelentem, nem is egyszer, legalább tényleg javítanák!
Természetesen. Többször is bejelentettem Nekik, mindig nagyon udvariasan vissza is írtak, hogy köszönök, meg feldolgozták, meg a következő frissítésben, stb., és mégis maradtak a hibák... :-(
Erről sajnos nem tudok érdemben nyilatkozni. Más fórumokat olvasgatva tapasztalom, hogy bizony vannak megszállott navisok, akik folyamatosan hibák bejelentésével bombázzák a térképgyártót. A januári térképpel pl. nem működött a TMC.
Az pedig, hogy a fájlok mérete megegyező szerintem nem jelent semmit. Számtalan alkalommal találkozhattunk már olyannal is, hogy kisebb lett a fissített fájl mérete (nem feltétlen Mo-ra gondolok). Ha meg jól belegondolsz az egész ország térképének fájlmérete kb. 13 mega. Néhány javítás ami belekerül pár kilobyte lehet, de lehet, hogy tévedek.
Egyáltalán ez valóban egy frissítés, vagy csak valaki, más dátummal adta tovább ez előzőt ?
Ami nekem eddig volt; Hungary_83_TM_2010.07_101118.fbl (13,445 KB ), és ez a verzió is közel akkora méretű (13467 KB)hova rejtették a többlet információt).
Jelentem, megnéztem ezt a legfrissebb térképe is. Hát, nem ehhez szoktam a TopMap-osoktól! Annak ellenére, hogy a 31-es út maglódi szakaszán már ide-s-tova fél esztendeje ott van aza nyüves körforgalom, a térképen továbbra sem szerepel!
A 31-es/M0-s kereszteződésénél lévő körforgalom még mindig rosszul jelenik meg, azaz a második lehajtó helyett az elsőt mondja és mutatja a manőver-jelző mezőben, bár a térképen jól mutatja.
Több, a térképen "aszfaltos"-ként (szilárd burkolatúként) jelölt útszakasz a valóságban földút, és ha nincs is bejelölve a lehetőség, hogy földutakon is vihessen, akkor is rávisz ezekre.
Szóval a tapasztalataim nem jók, továbbra sem, pedig eddig a TopMap-osokról volt a legjobb véleményem a navi-térkép gyártók közül. Szomorú vagyok, nagyon szomorú... :-(((