Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2013.11.30 0 0 585

A kimenet mire volt állítva? És az egész projekt?

Előzmény: jszaz (581)
nemethla Creative Commons License 2013.11.30 0 0 584

A külső mikrofon csatlakozó helyére a mikroport vevőjének a kimenetét dugod. A legtöbb kamerás mikroport olyan, hogy  atartozéksaruba be tudod csúsztatni a vevőt, a fejlámpa vagy külső miki helyére. A mikroprot adóját meg a célszemélyre akasztod, a csiptetős mikit meg kb szegycsont magasságában a ruhájára. Ne alá, mert a texil susogni fog. Ha nincs célszemély, akkor +egy fő, aki belógatja a mikrofont ahova akarod, a képen kívül...

Előzmény: pfordos (583)
pfordos Creative Commons License 2013.11.30 0 0 583

Sziasztok!

 

A mikroportos hangrögzítéssel kapcsolatban lenne kérdésem:

 

Hogyan tudok mikroportot dslr kamerához "csatlakoztatni"? Külső mikrofont (videomic) használok, de belső terekben a nagy visszhang miatt szükség lenne valami direktebb megoldásra. Tipp esetleg? Köszönöm!

BNSfoto Creative Commons License 2013.11.27 0 0 582

Pár napra mikroport bérlés érdekelne, ha valakinek van tippja megköszönném.

 

jszaz Creative Commons License 2013.10.22 0 0 581

Sziasztok!

 

Pinnacle Studio 16 problémában szeretnék segítséget kérni:

film exportálást követően a végeredmény egy fekete keretes videó - alul, felül, szépen körben:

 

 

Hogy a túróba lehet ezt megszüntetni? :)

 

előre is köszi!

 

J.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.13 0 0 580

üdv

 

először is kellene, 1 kodek pack, ami legyen a K-lite, telepít.  google kereső :-)))

 

azután a format factory konvertálásnak kitűnő. mondjuk mpeg 2, vagy 4-be, jobb a mpeg4 a te esetedbe.

 

azután mondjuk egy video szerkesztő, legyen Pinnacle Studio 12, nem kell vegas, meg hasonlók, ha nincs némi alaptudásod, ez egyszerűen kezelhető, magadtól is rájössz, és magyarítás is van hozzá, nem tudja a h-264-et kezelni, ezért kell konertálni mpg4-be. oszt megy. a kész anyagot dvd formátumra állítod, megírja szépen és nincs gondod, lejátsza minden, ha meg pendrive-ra íros akkor maradjon mpeg 4 , úgy is kiírja, hogy mekkora lenne a kiválasztott fájl mérete és tudsz variálni.

 

 de neked, mivel, hogy kicsi a géped, még a Pinnacle studio 10 is megfelelne, a kis gépigénye miatt. ezek régebbi verziók, néha kissé bizonytalan a működés, ajánlott sűrűn menteni, de mondhatni jónak és egyszerűnek.

 

a 14-15-16 már kezeli a full hd-ét h.264 de erős gép keel hozzá, a legfissebb a 16-os de aki 14-est használt, annak is elsőre nagy a különbség.

 

úgy-hogy ha még nem mentél semmire, akkor talán segítettem

 

hali

 

 

 

Előzmény: MrTszerel (549)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.08 0 0 579

szia,

nagyon köszi a részletes választ. ezt a zoomH1-et nézegetem pár napja én is, h egész jópofa ketyere, ami nagyon tetszik benne, az a headset csati, tehát, h van folyamatos visszajelzésem a hangról.

jelenleg kölcsönben egy ilyennel bűvszékedek: http://www.musiciansbuy.com/RODE_VIDEO_MIC_CONDENSER_MIC__VIDEOMIC.html 

köszi, h írtad a vakus rögzítést, sehol nem találtam, h van-e vmi menete a zoom-nak. az említett vakupapucs rögzítőm az van, mert fotózásokhoz is ezer barkács megoldást szoktam választani, úgyh ezzel se lehet gond :)

köszi még1x!

 

Előzmény: o0-0o (578)
o0-0o Creative Commons License 2013.10.07 0 0 578

szia

 

Az én 550D-m audiójel feldolgozása tökéletes (Magic Lanternnel), amire oda kell figyelni mikrofonvásárláskor: a frekvenciatartomány. A legjobb a 20Hz-20KHz-ig terjedő tartományú mikrofonok, ettől eltérni kompromisszum. Ha a mikrofon nem vesz egy frekvenciát, akkor a DSLR nem rögzíti, utólag nincsen lehetőség odatenni azt a frekvenciát (mivel nem lett rögzítve). Például vannak mikrofonok amit 50-80Hz-től adják a jelet. A hangfalmozgató basszusok 15-50Hz között vannak, tehát ha 50Hz-től kezdődik a mikrofon tartománya, akkor sohasem fog dübörögni a felvételen a basszus.

 

 

Szerintem a legjobb megldás arra amit tervezel a Zoom H1 V2 hangfelvevő, lehet sima mikrofonként is használni a DSLR mikrofonbemenetére csatlakoztatva, állítható a bemeneti/kimeneti szintje. De természetesen nagyon jól vesz fel önmagában is.

 

Lehet venni (amikor van) a Tajti Musicban ilyen vakupapucs rögzítő adaptert amivel a DSLR váz tetejére rögzíthető a ZOOM H1 V2.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (572)
Vargham Creative Commons License 2013.10.06 0 0 576

Aki, amikor teheti használja. De kevésbé feltűnő, ha nincs, mert a kép áll. Példának képzelj el egy svenket, ahol durván változik a kép keménysége, kontrasztja a mozgás során.

Előzmény: Törölt nick (575)
Vargham Creative Commons License 2013.10.06 0 0 574

Ugyanazért, amiért a fotózásban: Nem rontja a kép kontrasztját a kósza ellenfény.

Előzmény: Törölt nick (573)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 572

sziasztok,

szeretnék segítséget kérni. fotózásban viszonylag jártas vagyok, de egy ideje fejembe vettem, h érdekel a videózás is és nyomkodom is bőszen :)
most mikrofonon töröm a fejem fejlesztés gyanánt, kinézte a rode videoMic rycote -ot (piros talpú okosság), ár azért meghatározó és jelenleg ez fér bele. cél kb. az lenne, h a beépített mikrofon minőségét javítsam. első sorban beltéri és/vagy kültéri felvételekre használnám, de leginkább amolyan rövid interjú féle szösszenetekre. úgy láttam a teszteken, elég jó lehet már ez a mikrofon is nekem. viszont hallottam egy olyat, h a DSLR-ek belső hangfeldolgozása nem a legjobb és a hangot igazából külön eszközön kéne rögzítenem és utólag összerakni. mivel mindenképpen átesnek utómunkán a felvételek, így ez annyira nem is gond, inkább az audio rögzítő kütyü nem tudom mennyire kellhet nekem így elsőre...? vagy elég a rode is direktbe, amíg kitapasztalom mit merre egyáltalán? illetve 60D és 7D között lehet ebben különbség?

előre is köszi a helpet :)
mikrofont még nem vettem, így esetleg ha vkinek van eladó hasonló, az érdekelhet :)

 

köszi, sziasztok

kori035 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 571

Eladó Proaim KIT-11 shoulder rig.

Hibátlan, alig használt. Mindennel együtt.

 

Ár: 150.000Ft

 

Érd.: kori053@gmail.com

kori035 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 570

Eladó Proaim KIT-11 shoulder rig.

Hibátlan, alig használt. Mindennel együtt.

 

Ár: 150.000Ft

joskabacsi Creative Commons License 2013.09.30 0 0 569

 

a súlyozott 

 

 

Előzmény: Norex01 (566)
dUpLo Creative Commons License 2013.09.15 0 0 568

magic lantern!?

 

http://www.magiclantern.fm

pfordos Creative Commons License 2013.09.14 0 0 567

Hello,

 

A Canon gépek közül létezik olyan (az 5d-t, 1d-t leszámítva) aminek van záridő/blende előválasztás (TV/AV) módja VIDEÓBAN? Meglepve tapasztaltam, hogy még a 6d-ből is kihagyták. Azt hiszem a 650d-nél mintha lenne, de sehol nem találok erről leírást, ti tudtok erről valamit? köszi!

Norex01 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 566

EZ?<----->  EZ?

Norex01 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 565

Üdv, Mindenkinek!

Egy kis segitségre lenne szükségem. Szeretnék venni egy válltámaszt, de nem tudok választani a két fajtából. Gondoltam hátha tud nekem valaki itt segiteni ebben árban ugyan az a kettő, de melyik a kényelmesebb súllyal vagy támasztós, tapasztalat? 

p.roland Creative Commons License 2013.09.03 0 0 564

Eladó: 
Flycam Nano  -  szigorúan irányár: 44 000 Ft

Raynox DCR-250 -  15 000 Ft

 

polgar.roland01@gmail.com

Szoky 9643 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 563

Köszi a megnyugtatást!

Előzmény: Pöri-Kori (562)
Pöri-Kori Creative Commons License 2013.08.28 0 0 562

Ne aggódj! Nagyon hangos a stabija.

Előzmény: Szoky 9643 (561)
Szoky 9643 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 561

Lenne egy kérdésem. Canon 7d-t használok 24-105 obival. Videozásra csak otthon kell. Ha bekapcsolva hagyom a stabilizátort, beleserceg a hangja a beépített mikrofonba. Ha kikapcsolom, akkor tökéletes. Vajon csak az enyém ilyen hangos, vagy az összes ilyen, akkor nem aggódom tovább. Három hónapos az obi, újonan vettem, előtte Canon 18-200-am volt. Annál bekapcsolt stabival nyugodtan videóztam.

 

MrTszerel Creative Commons License 2013.08.08 0 0 560

Köszönöm!

Előzmény: Pöri-Kori (558)
Mirrmurr Creative Commons License 2013.08.08 0 0 559

OK, hogy H.264, de az egy tömörítési mód, azon belül még mindig vannak különféle megoldások, leginkább szintek, mint azt linkeltem is. Egyszerű, amit a gép gyárt, azt a tévé nem érti. Kérdezd a Philipset, mit ajánlanak.

Előzmény: MrTszerel (556)
Pöri-Kori Creative Commons License 2013.08.08 0 0 558

Igen van ilyen Mediainfo a neve.

Előzmény: MrTszerel (557)
MrTszerel Creative Commons License 2013.08.08 0 0 557

Tisztelt Fóromozók!

 

Létezik olyan prg  a videókhoz mint pl. a fényképekhez az Opanda Powerexif ami minden apró részletet kilistáz?

 

Ami pontosan beazonosítja milyen mozgóképpel van dolgunk? 

 

 

Ilyen szintűt keresek.

MrTszerel Creative Commons License 2013.08.08 0 0 556

Teljesen igazad van szopás az egész!

 

Na, pontosan utána néztem ( anyukám tv-je nem Grundig hanem Philips :)

 

A TV:    PHILIPS 32PFL3507H/12 Videolejátszási formátumok: H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 

A fényképező : Nikon D5100 VideotömörítésH.264/MPEG-4 Advanced Video Coding

A gyártók honlapjáról.

 

Vagyis mindkettő beszéli ezt a H.264 dolgot. Oszt hang mégsincs :(

 

Szerintem ott lesz a különbbség , hogy Advanced !

Előzmény: Mirrmurr (555)
Mirrmurr Creative Commons License 2013.08.08 0 0 555

Maradjunk annyiban, hogy szopó, ha a TV nem ismeri a fényképező kodekjét. Ilyenkor nincs mit tenni, konvertálni kell --> videoszerkesztő.
Bizonyos tévék ismernek bizonyos kódolási metódust, és szerencsés vagy, ha a legyártott formátumot meg tudja emészteni a megjelenítő. Esetedben meg kell kérdezni a Grundigot, hogy mit képes lejátszani, és milyen kódolást-dekódolást (kodek) értelmez.

Nekem LG tévém van, amely a 4.0-s H.264-et tudja értelmezni, afölött vacakolhat a kép. Hogy ez mi? Nem kell vele foglalkoznod, de itt egy magyarázat: http://www.geeks.hu/technologiak/100914_igy_mukodik_a_h264_kodolas?page=0,2

Előzmény: MrTszerel (553)
rellif Creative Commons License 2013.08.08 0 0 554

Ha nincs mit vágni az elkészült felvételeken akkor a vegas természetesen kihagyható.

A következő logikus lépés pl. a staxrip használata,mkv videok létrehozása több "népszerű,használható" hangsávval.

(Valamelyiket csak felismeri alapon :)

Előzmény: MrTszerel (553)
MrTszerel Creative Commons License 2013.08.07 0 0 553

Ácsi!

 

Az emliett Grundig TV kevesebb mint fél éves és 16:9. Akadás és torzitás mentesen játsza le a Nikon D5100 nyers filmjét. Csak ép a hangra irja ki : nem támogatott formátum.

Az emlitett tablet pedig pont azért gáz mert szélesvásznú. Minden fényképet torzít! Ha elforgatom rajta 90 fokkal akkor avatatlan szemnek is feltűnik.

 

Pont azt kellene kiderítenem melyik milyen formátumokat / kodekeket ismer fel. Viszont fogalmam sincs mit is kell nézni.

1, felbontás

2, képfrissítés

3, váltottsoros megjelenítés

4, Mono,sztereó, 5.1, 7.1

5, bitráta ( na ez meg mi? )

6, képarány

7, ........

 

Még mobil telefonos konvertálásnál próbálkoztam azzal, hogy a mobillal felvett videó formátumát próbáltam beállítani a Format Faktory -ban.

Természetesen nem játszotta le a mobil az így létrehozott videót :(

 

**************************************************************

Kedves Vegas felhasználók! Hol vagytok?

 

 

Előzmény: dUpLo (552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!