Keresés

Részletes keresés

pulaii Creative Commons License 2015.01.11 0 0 977

Szia te mikor voltál Barcson határőr? én 89-91

 

Előzmény: andrastarsoly (968)
borboya Creative Commons License 2014.12.24 0 0 976

Sziasztok!

Van esetleg valakinek képe/fotója buzipendelyről?

Bajtársi köszönet lenne a hála érte!

Cs Sanyi Creative Commons License 2014.12.23 0 0 975

Szia!  

 

:)  Én is itt voltam , a fotón is rajta vagyok, pár név jut eszembe: Deutsch Rudolf, Frazon Ferenc, Locskai János, Magony Péter , Csonka Sándor.......huuuu,de régen volt!!!!!!

Előzmény: kemi_62 (704)
mindenev Creative Commons License 2014.12.20 0 0 974

Szokás szerint lehagytam a képet...

mindenev Creative Commons License 2014.12.20 0 0 973

Hosszas keresgélés után került elő ez a fotó és emléklap (a sorban elöl álló vagyok én). Nem tudom, a "kollégák" közül valaki nézi ezt a topikot ?

Robert B Sandor Creative Commons License 2014.12.12 0 0 972

Szia

 

Szeman szazados UR a törzs sz koponyája hu de hányszor meg szivatott minket xd :))

 

Előzmény: Zs.J (970)
Robert B Sandor Creative Commons License 2014.12.12 0 0 971

94-95 siklos

 

Zs.J Creative Commons License 2014.10.29 0 0 970

Zsigrai János vgyk! 1984-1986-ig voltam SIKLÓSI KIK BÁZIS MENTŐSE!  ÜDV. MINDEN HÖR-NEK! KÜLÖN ÜDV. SZÉMAN JÁNOSNAK! DRÁVA PART UTÁN ITT IS!

M.T. Creative Commons License 2014.04.07 0 0 969

Üdv itt!

 

Kedves határőrök. Remélem, tudtok segíteni.

 

Minden évben Harkányban töltök három hetet a kórházban, délutánonként kerékpárral fedezem fel a környéket. Én nem voltam határőr, de a bátyám Siklóson kapott kiképzést és utána Mailáthon szolgált 74-76 között. Felfedeztem a környékbeli őrsöket (Háromfa, Mailáth, Old, Gyűrűspuszta).

Tésenfa község déli végén az út kelet felé kanyarodik. A végén van egy épület, ami elég "HÖRgyanús". Volt ennek valami köze a határőrséghez?

 

N 45.808265, E 18.118800

andrastarsoly Creative Commons License 2014.04.04 0 0 968

Kedves Sporttisz!

 

Valóban öregszünk és csak az emlékek maradnak meg. De ameddig lehet mindenki küzd az életben maradásért :)

Nekem ezek a Siklósi emlékek jók és sok mesélni valóm van gyermekeimnek, akik csak a hírekből ismerhetik meg mi is volt az a sorkatonai szolgálat.

Barcs, Beremend, Drávaszabolcs stb.. nagyon szép helyek voltak és azok is ma is. Egy két helyre azért sikerült elmennem így utólag nosztalgiázni.

Lőrincz alez-ről vagy Vígh őrngy-ról esetleg van valami híred?

 

Üdvözlettel és tisztelettel

Zsolt hőr.

Sporttiszt Creative Commons License 2014.02.18 0 0 967

Kedves Refi53 ! Örülök,hogy tárgyilagosnak ítéled meg írásaimat itt a Fórumon. Valójában mindig igyekeztem az igazság oldalára állni. Soha nem volt kenyerem,hogy kiszolgáltatott emberekkel keménykedjek. Parancsnoki beosztásban szolgálóknak sok esetben kellett azonban igent és nemet is mondani bizonyos emberi kérdésekben. Én úgy érzem,hogy nálam ez kellő arányban állt. Soha nem gyűlöltem senkit és nem a bosszú vezérelte tevékenységemet kiképzői feladataim során. A Facebookon rengeteg volt sorállományú jelöl meg ismerősként. És tapasztalataim szerint tiszteletből teszik nem pedig csak simulékonyságból. Talán meg még azért mert emberileg nem a gonoszságot tapasztalták tevékenységemben hanem a racionális katonai érdekek elfogadtatását,és azok végrehajtására nevelést minden eszközzel. Jó egészséget és minden más jót kívánok Sporttiszt.

refi53 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 966

Kedves Sporttiszt! Köszönöm a tájékoztatást.Sajnálom,hogy főleg rossz híreket tudtál írni.( a nevemet refi53-ra változtattam,mert a régivel nem tudtam belépni).Tetszéssel olvastam régebbi tárgyilagos hozzászólásaidat.Közben volt időm elgondolkodni a 2 éven amit Siklóson töltöttem -jó volt!                                                                            Üdvözlettel: H. Ferenc

Előzmény: Sporttiszt (963)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.16 0 0 965

Nekem ugyanezek a nevek ismerősők, de nagyon elszomorít -különösen Börcsök Jenő -halála. Stramm jó kiállásu ember volt, sajnálom.

Előzmény: mindenev (964)
mindenev Creative Commons License 2014.02.16 0 0 964

Szomorú olvasni, hogy mennyien őrzik már az Égi Határt ! Most - nekem 41 év távlatából - Börcsök Jenő - akkor főtörzs - volt a szakaszparancsnokom az alapkiképzése, Palásthy György főtörzs a tisztesiskolán, Markotics őrgy a századparancsnok volt. Akkoriban Liczencziás főhadnagy a zászlóaljtörzsnél volt, Botos főhadnahógy pedig a nyújtón mutatta be a "nagykelep"-et. Molnár főtörzs volt a fegyvermester, Ancsin hadnagy pedig - ha jól emlékszem - gh-s volt Siklóson. Akkoriban előbb Forró hdgy volt a század politikai tisztje, emlékeim szerint Kaczur hdgy őt  váltotta.

Sporttiszt Creative Commons License 2014.02.16 0 0 963

Kedves Refi 52! A Botos elek alezredes,Palásty,Börcsök,Bódis zászlósok már mind meghaltak.Hát sajnos ilyen rövid volt az életük. 

Sporttiszt Creative Commons License 2014.02.16 0 0 962

Kedves refi 52 ! A Kaczur szds leszerelt.Maszek horgász és sport boltot nyitott. A Markotics alezredes meghalt még valamikor 87-88 körül.A Muhi alezredes nyugdijas  83 éves megy mint a szél a kerékpárrral. A Molnár ftőrm az gondolom aki fegyfermester volt ő meghalt. Kalik hdgy-t azt és a Liszenciás századost én nem ismertem mert már akkor 82-ben  nem voltak a bázison amikor augusztus 5-én  én oda kerültem. 32 év távlatában sok minden történt napjainkig. Jó egészséget,minden jót kívánok Sporttiszt.

refi52 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 961

Sajnos ez az oldal nem bír el nagyobb kiterjesztésű képeket.Ha gondolod fészbukon v. e-mail-ben elküldhetem jobb minőségben:horvathf@gmail.hu

Előzmény: refi52 (959)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.04 0 0 960

Egy uj név: Lonsták (sopron , Győr megye?)apránként eszembe jutnak a nevek....

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (958)
refi52 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 959

Lehet ,hogy én b...lak le,mert , olyan  sok sorőrmester nem volt. Megpróbálom a képet megtunningolni.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (957)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.03 0 0 958

Javítás : mögöttem nem Toronyi Jenő áll, hanem egy Véghső(...?) nevű sátoraljaújhelyi srác, civilben belső ellenőr volt., A raj névsora szép lassan jut eszembe : Oláh Kálmán (Mezőkövesd) 3.ember,/ Deák Antal Bodrogkeresztúr(Sátoraljaujhely)4.ember,/ Kiss Gyuri, Papp, Czeglédi,Toronyi,Nagymihály László (Szeged, talán főiskolai matematikus volt)ez 7, még 3 ember hiányzik...

 

A 3. rajban volt Mórocz ..(?) a keresztnevekkel bajban vagyok- akinek a közeli rokonja magas rangu tiszt volt (Talán Mórocz Lajos altábornagy) ennek ellenére nagyon rendes fickó volt, igaz nem is merte senki bántani.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (956)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.03 0 0 957

Tényleg a Lehoczki (....?) tényleg bajai volt, kicsit dadogott ! . A Széll Zoli meg Lakitelki, ő volt a raj.pk., Lehoczki tiz. meg a szoba pk .is.

A mozaik szépen összeáll!. Téged sajnos nem ismertelek, pontosabban egy örmester első nap leb.ott mert cigiztem a WC ben (3.század, 2 szksz.4raj)  3. emelet. Én csak egy sor őrmesterről tudtam aki külön lakott a szemben lévő tiszti épületben, (állítólag).

Előzmény: refi52 (952)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.03 0 0 956

Nagyon hálás vagyok a képért !

 

Sajna a minőség miatt csak tippelek, de Börcsök zászlós mögött áll a 2.szakasz. a 4. raj tagja voltam, ha jól látom akkor a jobb szélen a 4. ember vagyok. Elméletileg mögöttem Toronyi Mihály(Jenő!)áll, hátrébb a bajuszos egy Papp nevű,vékony, jól éneklő(Debreceni?) srác ?

A szakasz magas embere volt a túlsó oldalon lévő srác, akkorákat lépett, hogy a rajomban utolsó Ceglédi csak nyújtott lépéssel tudott menni utána.Hát rég volt, kérem ha valaki tud hozzá szólni tegye meg.

Előzmény: refi52 (952)
refi52 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 955

Kedves Sporttiszt! Horváth Ferenc (refi52) vagyok.Volt már néhány hozzászólásom,nem akarom ismételni magam.Siklóson voltam 1974.febr.-1976.febr. között.Az örsellátó tisztes kiképzés után mindjárt szpkh. majd szpk. lettem .Azóta sem értem,hogy miért emeltek ki.Életem egyik meghatározó élménye lett ez a 2 év.Csak a szépre emlékezem.Ha jól olvastam hozzászólásaidat Te 1982-től voltál Siklóson,de talán tudsz a hivatásosokról akik az én időmben voltak Siklóson.Akikre emlékszem:Markotics őrgy.,Kalik hdgy.,Palásthy,Börcsök zls.,Muhi alez.,Liczencziás szds..,Kaczur hdgy.,Bódis,Nagy istván ,Molnár főtörzs,Botos szds.          

                           Szolgáltam és védtem

Sporttiszt Creative Commons License 2014.02.03 0 1 954

Kedves Gergely Attila! Rendkivüli módon megtisztelsz,hogy örülsz annak,hogy élek és egészséges vagyok. Én is örülök,hogy erőben ,egészségben vagy,és valószínű,hogy volt bajtársaid is hasonlóan jól vannak. Tisztelet,becsület nektek,hogy 24 év távlatából büszkén emlegetitek a rég múlt időket és emlékeztek rá. Jó egészséget és sok boldogságot kívánok Széman János ny.áll.hör őrgy /Sporttiszt/.

Hammer Hun Creative Commons License 2014.02.03 0 0 953

Üdv mindenkinek!

Fuszanecker Ferenc: Szia! Mi egy időben voltunk Beremenden!
1990 Novemberben vonultam Siklósra.
1 század,szpk: Széman János (akkor még százados),örömmel látom hogy él és egészséges!
Szakasz pk: Ráduly Imre őrmester.
A kiképzés után kerültem Beremendre,de az a sajnálatos baleset után,elvittek Adyligetre,és végül onnan szereltem le.
Van néhány képem az örs életéről,de csak a linkeket rakom be,mert a képek elég nagyok,és nem lehet ide feltölteni:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_3_xq6fe8fq74.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_3_3d0jte57pj.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_3_9vtppjhv20.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_3_ol5p5ouoiz.jpg


Üdv: Gergely Attila

refi52 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 952

Akiket említettél  emlékszem rájuk, sőt a Lehoczki  bajai-akárcsak én-de nagyon régen láttam. Fölteszek 2 fényképet 1975.11.30-án készültek,talán az eskü próbája az alakuló téren, szerintem a Te idődben. Elöl a Markotics őrgy., Börcsök zls.,Horváth sorőrm.(szerénységem).Lehet,hogy Te is rajta vagy.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (948)
apojani Creative Commons License 2014.02.03 0 0 951

Ez az!

Schneider!
Jó srác volt, nem szemétkedett és csak akkor "futtatott" ha tényleg kekeckedtem ;-) Azt hiszem ha egyenlő rangban lettünk volna akkor haverokká váltunk volna:-) Így is voltak apró oda-vissza kis szurkák.
Egy alkalommal pl. megríkattam egy cseppet :-( Amikor úgy nézett ki, hogy ottmaradok Siklóson írnoknak az eltávpapírok természetesen átfutottak a kezemen. Ő is soros volt a hazajövetelre és sutyiban kérdezte,  hogy rajta van-e a listán. Tudom kicsit piszok dolog volt, de azt mondtam neki, hogy nem olvastam a nevét :-( De amikor láttam, hogy könnyek gyűlnek a szemébe, megnyugtattam:-)
Köszönöm! Nagy hiányérzetet múlasztottál el :-)

Előzmény: refi52 (950)
refi52 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 950

A szakasz képen 2 rajparancsnok is van, az 1.álló sorban balról az 1.a neve nem jut eszembe(rendes srác volt), jobbról az 1. Schneider őrv.

Előzmény: apojani (947)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.01 0 0 949

bocsi elírtam (Papp g. volt aki berugott a vonaton. (pesti pincér volt )

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (948)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.01 0 0 948

75 okt-76  ápr-ig voltam a III sz.nál. Börcsök Jenő zászlós, (jó fej volt.nevetve mesélte, hogy beszakadt a garázsa, a Wartburgra hosszában ráesett egy betongerenda.... ) , Palásthy, Lehoczki tiz.(kiképző raj pk,szerelmi bánatában berúgott mint az állat a vonaton,januárban,....) Széll Zoli örv. a 4. raj pk, Papp Géza szak.pk.h, Benke Pál szkv. szolg .vez.(utálatos volt ),mikor eljöttünk Kiss György határőr(örv) ott maradt kiképzőnek, jó srác volt de utána azt mondták szemét lett a kopaszokkal...

Az írnok  egy fehér bőrű srác volt szerettük, rendes volt a nevére sajnos nem emlékszem.

Ennyi. Talán összeáll egy mozaik ezekből az adatokból.

Előzmény: refi52 (942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!