Keresés

Részletes keresés

GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 77

No, megvizslattam.

 

Tehát úgy tűnik, "normál" -módokban csak DR 400%-ot enged maximum beállítani. Ebben az esetben tetszőleges képméret választható. /12 Mp is/

EXR-módban engedélyezi a DR 800%-ot is, ebben az esetben viszont /mivel gondolom pixelösszevonással dolgozik/ csak max. 6 Mp-es felbontás állítható be.

Előzmény: SchefferJ (69)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.27 0 0 76
Dehogy akarok!!! Sőt, örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen mindig cserélgetős. Már azt hittem, velem van a baj, hogy nekem semmi sem jó.:)
Csupán azért kérdeztem, mert a szavaidból úgy vettem ki, hogy az S100FS helyett az olyt szántad másodgépnek.
Én is komolyan fontolgattam egy S200EXR beszerzését a Dslr mellé a lustább napokra, de aztán úgy gondoltam, hogy méret és súly szempontjából nem lennék sokkal jobb helyzetben. Ezért lett inkább az F200EXR. Na az bejött. Kicsi is, könnyű is, jó is.

Pár gondolat a sok csereberéről:
(mert engem sokan piszkáltak már érte)
Egy ismerősöm pár évig az államokban élt (nem tom melyik részén). Mesélte, hogy ott volt olyan lehetőség, hogy a fotós üzletben kikértél egy gépet amivel a szomszédos helységben (állítólag egy bazi nagy terem) órákig barátkozhattál. S ha még mindig nem tudtál dönteni, akkor kibérelhetted pár napra. Ha jó, kifizeted és megtartod, ha nem akkor kérsz másikat. Persze a bérlés díja elenyésző volt ahhoz képest amit az eladáson buknál.

Így nem gáz ha használat közben jössz rá, hogy valami miatt mégsem szereted a gépet. Mert itthon mit tehetsz? Elolvasol pár tesztet és azok alapján eldöntöd, hogy mit válassz. Ha szerencséd van, az ízlésed megegyezik a tesztelő ízlésével. Ha nincs szerencséd adhatod el. És még az is lehet, hogy valóban olyan a képminőség amilyet vártál, de mondjuk nem bírod megszokni a gép kezelését. Vagy hosszabb távon a fogását, sebességét, hangját vagy bármijét.

Mennyi buktát meg lehetne így spórolni!

Előzmény: GamMa (71)
GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 75
Többek között ITT  olvasható magyar nyelvű információ a gépben alkalmazott technológiáról.
Copilot640 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 74

Üdv Mindenkinek!

Hogy legyen összehasonlítási alap, az S100-as készült.

GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 73

Ha megveszed a Fuji S100FS gépet- az elődöt- biztos vagyok benne, hogy abban sem fogsz csalódni. Ha nem vonzanak különösképpen az általam említett technikai újdonságok, akkor az a számodra megfelelő választás. Egy csodálatos gép az is.

Tény, hogy van, amikor jó dolog a kihajtható-billenthető kijelző, ami az utódból sajnos hiányzik.

Előzmény: bossistu (64)
GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 72

Az EXR-üzemmód DR opcióban 6 Mp-es képeket készít -legjobb tudomásom és eddigi megfigyelésem szerint.

Még nem jutottam el egyéb üzemmódok alaposabb kipróbálásáig.

Ezért hangsúlyozom, hogy az itt általam leírtakat szigorúan "első benyomás"-opcióként kezeljétek. Alaposabb és hosszabb idejű tapasztalatok során mindez módosulhat.

Csak gondoltam, hátha lesz, aki örül az előzetes infóknak is.

Előzmény: SchefferJ (69)
GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 71

Ugye nem kötekedni akarsz?:-)

 

Az Oly előtt is megvolt már az S100FS gépem. Ezt cseréltem le az S200EXR-re.

Viszont nagyon sok fotós eszközömet eladtam az utóbbi időben.

Keresem az utat.:-)

"Mert megérdemlem."

Előzmény: Törölt nick (68)
GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 70

Érdekes dolog ez a "pro fókusz"-nak nevezett üzemmód. Modellezi a DSLR-gépek háttérelmosását és elég hatásosan csinálja. Persze azért nem úgy, ahogy a Sigma 150/2.8 -as makróobim!:-)

Az üzemmód használatakor illene állványról dolgozni, mert ilyenkor a gép 2, vagy 3  képet készít és ezeket egységesíti a háttér elmosása érdekében. Én kézből készítettem ezt, tehát élességre ne figyeljetek.

 

 

SchefferJ Creative Commons License 2009.09.27 0 0 69
A DR-t is összevont pixelekkel valósítja meg a gép? Tehát mondjuk DR800%-ot csak 6 Mpixelen tud?

Előzmény: GamMa (66)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.27 0 0 68
Harmadgép?
Vagy nem jött be az Oly?
Előzmény: GamMa (34)
GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 67
...és természetesen ha az a szándékod, akkor átállíthatod manuálisan HR-üzemmódba, ahol magas felbontással készíthetsz tájképet. Tájkép készítésnél többnyire úgysem kell tartani rossz, vagy túlságosan eltérő fényviszonyoktól.
Előzmény: SchefferJ (65)
GamMa Creative Commons License 2009.09.27 0 0 66
János, szerintem Te nálam sokkal jobban ismered az EXR-technológia, illetve a Super CCD  alapelveit, tehát biztosan tudod, hogy csak egyetlen üzemmódban /magas felbontás, HR/ használja a 12 megapixeles módot, mivel a másik kettőben /SN és DR :alacsony zaj, vagy magas dinamika/ éppen a megfelelő hatás elérése érdekében összevon bizonyos szomszédos pixeleket. Így nyilván feleződik a felbontás.
Előzmény: SchefferJ (65)
SchefferJ Creative Commons License 2009.09.27 0 0 65
Azt értem, hogy a gép nagyon ügyes 6Mpixelen, viszont azt nem értem, hogy miért nem úgy csinálták meg, hogy ugyanilyen ügyes legyen 12 Mpixelen. 6 Mpixel nem túl sok, pld. egy tájkép esetén...
bossistu Creative Commons License 2009.09.27 0 0 64


Üdv.!

Hálás köszönetem a gyors válaszért, nehez döntés, pedig hamar kell döntenem, mert elromlott a gépem (Fuji s5000). Valóban jónak tűnnek a technikai újdonságok, csak az a 140 pénz elég húzós.Továbbra is figyelemmel kísérem a topicot, és képeidet, illetve hozzászólásaidat.

Még1x köszönöm!



Előzmény: GamMa (62)
fujinet Creative Commons License 2009.09.26 0 0 63
Most csökkent az S100-as ára...
http://fujiweb.hu/termek/fujifilm_finepix_s100fs.html
Előzmény: bossistu (60)
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 62

Szia!

 

Olvastam a másik topikban a dilemmádat, de nem nagyon akartam beleszólni, vagy tanácsot adni, mert még csak pár napja használom a gépemet és ilyen kevés tapasztalat után nagy könnyelműség lenne részemről arra ösztönözni, hogy vedd meg, vagy éppen lebeszélni a vételről. Viszont....

A kérdésed második részének értelmében tudok válaszoni. Első benyomások..

 

Az eddigiek alapján számomra nagyon szimpatikus a gép. Az elődjével sem volt semmi bajom azt a kis CA-t leszámítva és lényegében inkább az utódban bevezetett technikai újdonságok miatt váltottam.

Nagyon kellemesen használható az EXR-mód. Ennek AUTO-változatával próbálkoztam aaz elmúlt napokban és azt kell mondjam, elég jól tudja az automatika kiválasztani a megfelelő üzemmódot a három /HR, SN, DR/ közül. Észrevehetően magasabb dinamikaátfogással rendelkezik, mint az előd, de ez a növekedés azért nem jelentkezik annyira harsányan, mint némely helyen emlegették. Jól megbírkózik a magasabb kontrasztarányú helyzetekkel, sokkal jobban, mint a kompaktok, bridgegépek többsége.

Érdekes módon a fókusztávolság változását alul /ahol 28-ról 30.5-re változott/ nem is annyira veszem észre, mint a felső változást /400-ról 436-ra/. Jobban örültem volna, ha marad a 28 mm nagylátó, de tény, hogy valóságosan -vizuálisan-is azonnal észrevehető a felső 36 mm-es növekedés.

Ami azért sajnálatos, hogy rögzült az LCD, ennél már nem lehet ki- és lehajtani. Azért az jól jött bizonyos helyzetekben. És ezt nem kárpótolja a nagyobb kijelző méret.

 

Szóval szolgáltatásait tekintve jobb ez a gép az elődnél és eddigi tapasztalataim alapján megőrizte az előd jó tulajdonságait is- az említett változásokat leszámítva.

Hogy aztán megéri-e a kb. 25000 Ft-os különbséget...azt neked kell eldöntened.

Én, ha most az előd előzetes birtoklása nélkül vennék gépet, akkor ezt venném, a tipusban megjelenő új technikai megoldások miatt. 

 

Az én példányomhoz sajnos nem járt napellenző-lehet, rossz helyen vettem a gépet.:-)- ha ez általános dolog, akkor számolj az árához kb. 3600 Ft-ot. Ennyiért tudtam külön venni.

 

A későbbiekben még nyilván fogok írni itt a tapasztalatokról -ha érdekel valakit- de ahhoz sok-sok képet kell készítenem.

Konkrét kérdésekre addig is szívesen válaszolok -ha tudok.

Előzmény: bossistu (60)
SchefferJ Creative Commons License 2009.09.26 0 0 61
Köszönöm, megkaptam, de sajnos még nem volt időm alaposabban megnézni őket...
Előzmény: GamMa (50)
bossistu Creative Commons License 2009.09.26 0 0 60
Üdv.!

Mi a véleményed , mik az első benyomások a 200exr-ről?
S100fs-t terveztem venni, de megjött az utód, érdemes erre beruházni, mennyivel vagyunk előrébb evvel a géppel, mint a s100fs-el?

Köszi

Előzmény: GamMa (59)
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 59

Dinamika és torzítás.

 

 

GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 58
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 57
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 56
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 55
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 54
vadmurok Creative Commons License 2009.09.26 0 0 53
100% crop, ISO 800

GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 52
Ez a kép viszont -látható is- tényleg tök nappal szemben készült. Az előzőnél -ami 100%-os crop- tényleg szinte semmi CA nem látszik, a világos, napos háttér ellenére sem.
Előzmény: GamMa (51)
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 51
Mármint a 47. képen.
Előzmény: GamMa (50)
GamMa Creative Commons License 2009.09.26 0 0 50

Küldtem. Az összehasonlítást már csak emlékezetből tudom elvégezni, mert a másik gépet már eladtam.

Egyébként most a teljes felbontású képet megnéztem jobban...szóval azért ott van az a CA, de véleményem szerint nem olyan mértékű, mint az elődnél.

Előzmény: SchefferJ (48)
SchefferJ Creative Commons License 2009.09.26 0 0 49
Az is érdekes összehasonlítási szempont lehet, hogy ha ugyanazt a képet csinálod meg S100-al és S200-al...
Előzmény: SchefferJ (48)
SchefferJ Creative Commons License 2009.09.26 0 0 48
Ezt a képet át tudnád küldeni nagyban?
Előzmény: GamMa (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!