Keresés

Részletes keresés

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.10.14 0 0 1850

Képen látható régi garázst kellene kora reggel kutyának kinyitni és esetleg bezárni

Előzmény: oldmumus_v.2 (1849)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.10.14 0 0 1849

Kérdés az, hogy elektromos ajtónyitót távirányítóval tudok-e kombinálni kapunyitóval. Azaz nem elég, hogy zár kiold, vagyis nyitható az ajtó. Azt is meg kellene oldani, hogy az ajtó fizikailag kb. 10 cm-re kinyíljon és ha be is csukódna vissza az még jobb lenne. Van valakinek ötlete erre?

Elemelemer Creative Commons License 2018.09.30 0 0 1848

Sziasztok,

Rs ablakrol valami tud mondani véleményt esetleg?

Rand() Creative Commons License 2018.09.20 0 0 1847

Szia!

Én is ilyen ajtót szeretnék venni, de nem találok arra utaló leírást, hogy milyen a hangszigetelése. Mi a tapasztalatod, jól szigeteli a hangot? Nálunk a lépcsőházi zajok nagyon behallatszanak. A válaszod előre is köszönöm!

Előzmény: sloob (1819)
suitup Creative Commons License 2018.09.14 0 0 1846

Beltéri ajtókat nem ismerem, de bejárati (biztonsági)ajtót biztos, hogy csak erre szakosodott cégtől vennék. Sok kellemetlenségtől meg tudod magad kímélni.

Előzmény: Stahlhelm79 (1845)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 1845

nem tervezem online megvenni, az biztos. 1-2 helyre el fogok menni megnézni személyesen. a nagy barkácsárúházak ajtajai tényleg ennyire vackok? mert Hörmann pl van az Obi-ban, igaz beltéri

Előzmény: suitup (1844)
suitup Creative Commons License 2018.09.13 0 1 1844

Ha normális bejárati ajtót akarsz akkor azt nem fogod tudni online megvenni, max árajánlatokat tudsz kérni az ismertebb biztonsági ajtót gyártó cégektől. (Nívó, Knapp, Andre's, PRS, Omega, DTP stb. amikkel érdemes foglalkozni.) Az ilyen obis praktikeres hulladékokat most felejtsük el, bár nem tudom mennyit szánsz rá.

Előzmény: Stahlhelm79 (1843)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 1843

sziasztok!

szükségem lenne:

-1db bejárati ajtó családi házra

-1db tolóajtó beltéri, lehetőleg fa (az üveg nem tetszik)

-1db olyan ajtó, ami hideg helyiséget választ el fűtött helyiségtől (garázs-mosókonyha)

tudtok nekem ajánlani boltot lehetőleg a fővárosban ill. Pest megyében, van online, ahol mind a hármat be tudom szerezni?

köszönöm előre is!

acmilan1899 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 1842

Sziasztok!
Egyedi méretű CPL ajtót hol érdemes csináltatni jó ár-érték arányban? Én az ajtóháznak írtam eddig, viszonylag jó áron dolgoznak, de nyitott vagyok az ötletekre. A sokatok által javasolt aranyablak egy hónapja nem válaszol az e-mailemre.

suitup Creative Commons License 2018.09.03 0 1 1841

Nívó plusz, de Knapp úrtól is bekérnék egy ajánlatot. Elvileg ezek 200 körül megállnak. Ha ennyi sincs rá akkor jó a standard is, de később érdemes megejteni egy zárcserét vmi komolyabbra (vagy eleve jobbal kérni) pl. Tokoz pro 300-400, Mauer redline sorozat

A többi márka jobb modelljei bőven 200k+-osak.

Előzmény: seez (1840)
seez Creative Commons License 2018.08.31 0 0 1840

Sziasztok. Egy budapesti panel lakasban levo bejarati ajtot szeretnem lecserelni (a jelenlegi az amivel a hazat atadtak).

Fontos lenne egy kis zajszigeteles, mert a foldszinten van a lakas, es a tobbi lako allando jelleggel csapkodja a liftajtot ami nagyon behallatszik. Nem szeretnek tul sok penzt kolteni, de nyilvan ocska ajtot sem szeretnek amit 5 ev mulva cserelhetek mert szethullik. Tudnatok esetleg vmi jo ar/ertek aranyu megoldast ajanlani? Elore is koszi.

sloob Creative Commons License 2018.08.09 0 0 1839

Szia!

Szerintem elírták, a szerkezeti rajzon is 4 pánt van:

https://biztonsagiajtok-prs.hu/szerkezet/professional.pdf

Előzmény: -McElek- (1838)
-McElek- Creative Commons License 2018.08.09 0 0 1838

Szia!

Neked hogy lett 4 forgópánt? A PRS-nél a Professional ajtó leírásában "3 db egyedi, bronzperselyen forgó, hegesztett kivitelű ajtópánt" szerepel.

Köszi.

Előzmény: sloob (1836)
suitup Creative Commons License 2018.07.28 0 0 1837

Masszív darabnak néz ki, nem mellesleg szép is lett.

Előzmény: sloob (1836)
sloob Creative Commons License 2018.07.27 0 0 1836

:)

sloob Creative Commons License 2018.07.27 0 0 1835

Íme:

sloob Creative Commons License 2018.07.27 0 0 1834

Sziasztok! Íme a képek. A küszöb borítások még nincsenek fent, mert még lesz padló burkolás.

4 munkás jött beépíteni az ajtót, megszenvedtek az ajtó felhozatalával, azt mondták kb 150-200kg az ajtó, ezért is tartja 4 pánt, amit egyébként könnyen lehet olajozni, ha kelleni fog, mert egy kis műanyag takarósapka van a pántokon. Meg vagyok elégedve a beépítéssel, jól dolgoztak a szakik, nem siettek 4 óra alatt kész volt, Minden kérdésemre válaszoltak, mindig kérdezték, hogy mit hogyan szeretnék.

suitup Creative Commons License 2018.07.24 0 0 1833

Jobban hangzik, de 200k-ért a Knapp ajtó jobb választás. (sajnos én nem tőle vettem, pedig anyagilag jobban jártam volna). A nívónál az előny, hogy cca. 1 hónap alatt elkészülnek vele, míg a többi cégnél 6-8 hét is lehet. A PRS professional ajtaja is br 250k, de ott sajnos van beépítési meg talán kiszállítási költség is.

Előzmény: acmilan1899 (1832)
acmilan1899 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 1832

Közben kaptam ajánlatot a Nívótól: beépítéssel, mindennel együtt "Nívó Plusz" ajtóval, 10 perces zárral (1db Kale tollas kulcsos és 1db Mauer Elite Xtra) 260 bruttóért nekem jó ajánlatnak tűnik. Szerintetek?

Tücsök-koma Creative Commons License 2018.07.20 0 0 1831

Most nézem, te beépíthető széfet kértél, én meg páncélszekrényeket írtam.

Falba lenne vagy butorszéfre gondolsz?

Előzmény: Teo_Dor (1829)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.07.20 0 0 1830

Ez egy roppant nehéz kérdés. Mi nálad a biztonság? Mert ugye mindig van fentebb. Aztán az sem elhanyagolható, hogy hova, mert egy családi ház sokkal kiszolgáltatottabb. 

Általánosságban pár darab.

"belépő modell":

https://www.royaltrezor.hu/webshop/tuzallo-butorszef/safetronics-ntr-24lagard

Kicsit komolyabb és tűzálló is:

http://www.euro-tresor.hu/termekek/gst_tresor_dresden

Otthonra szerintem ennél nem kell jobb, kívevé ha igen :)

http://www.euro-tresor.hu/termekek/gst_tresor_paris

Előzmény: Teo_Dor (1829)
Teo_Dor Creative Commons License 2018.07.18 -1 0 1829

Jó nap mindenkinek! Némi problémával szembesültem, miközben megpróbáltam kiválasztani a legjobb beépíthető széfet az otthonom számára. Segítségre van szükségem abban, hogy ki tudjam választani a legjobbat, amit elhelyezhetek a házamban, és többé ne kelljen aggódnom az értékeim, valamint fegyvereim biztonsága miatt. Hálás lennék bármilyen segítségért. Előbb ezt néztem:

https://www.saffortszef.hu/

Raven8 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 1828

Szia!

Azóta megtörtént nálad a beépítés? Ha igen, tudsz feltenni 1-2 képet róla?

Köszi!

Előzmény: sloob (1824)
suitup Creative Commons License 2018.07.12 0 0 1827

Knapp Úr nekem 200k-t mondott az ajtóra, securemme zárral, gordiusz pajzzsal. Így már nem tűnik annyira jó vételnek a nívó. Valóban előfordult már több embernél is komoly mókolás :/ A helyedben futnék még pár kört.

Előzmény: acmilan1899 (1826)
acmilan1899 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 1826

Sziasztok!
Bejárati ajtó vásárlás előtt állok. Megfutottam a kötelező köröket és konstatáltam, hogy nem kéne kínai ajtót venni... :) 50-100ezer forint különbségért, 200ezer környékén már minőségi ajtót is kapok, pl. Nívó. 
Kaptam is tőlük ajánlatot, 205ezer forint a vége ami szerintem tök jó. Persze ez csak az alap 5 perces zárral, ehelyett mindenképp valami jobbat fogok kérni.
Kérdésem, hogy mennyi igaz abból ami itt időről-időre felbukkan a fórumban, hogy nem annyira esztétikusak az ajtóik? Én ahogy néztem a képeket, nincs vele különösebb bajom. A zsanér (vagy mi) talán egy picit régimódi, de ennyi bevállalható, ha amúgy cserébe biztonságban tudhatom a dolgaim.
Illetve volt itt egy kép egy elég ocsmány beépítésről is ahol a fal síkjából kilóg az ajtó. Azért az ilyesmi dolgok miatt tartok egy kicsit az egésztől.
Ezeknek van valamennyi valóságalapja, vagy csak a konkurencia jár ide besározni őket?
Egyébként beltéri ajtót is tervezek venni az "áron ház kft."-től. Sima CPL fóliás ajtó. Nem tudom ezeknél mire érdemes odafigyelni igazából?!

suitup Creative Commons License 2018.06.21 0 0 1825

Így már tényleg kijön az az összeg. Ha elkészült az ajtó akkor majd dobj fel pár képet milyen lett, kíváncsi vagyok. Az extrém plusz vagy mi a neve ajtót megnézném élőben, 5mm acéllemez kívül, 3mm belül :D biztos nem 70kg.

Előzmény: sloob (1824)
sloob Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1824

Pluszban még jött, a beépítés költsége, azonos zármag, toktakarás, jobb minőségű kilincs, kukucskáló. Azt hiszem ennyi.

Szerintem mindenki szubjektív biztonsági elvárásai szerint dönti el, hogy melyik cég terméke az ideális. Nekem például fontos volt, hogy 3mm-es acélborítás legyen az ajtón és 4 forgópánttal legyen felfogatva.

A többi cégnél max 1,5mm acélborítás és 3 darab forgópánt volt a jellemző a közepes árkategóriájú ajtóknál. Ami fontos az összehasonlítás során, hogy a cég a honlapján tüntesse már fel, hogy milyen

márkájú tollas kulcsos zárat szerel be, amelyiknél nem volt feltüntetve azt fel sem kerestem.  Motura, Cisa, Securemme zár mindegyik jó. Lényeges az ügyfélkiszolgálás is érezd azt, hogy fontos vagy nekik, az egész folyamat során folyamatosan kommunikáljanak veled, amikor kell. Eddig elégedett vagyok a PRS-sel, már csak a beszerelés van hátra. Után alakul ki a végleges véleményem. 

Előzmény: suitup (1823)
suitup Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1823

Közben visszakerestem a fórumon, külön kell még fizetni a beépítésért is a PRS-nél (gyanítom ez nem változott). Így már nem annyira tűnik jobb vételnek.

Előzmény: suitup (1822)
suitup Creative Commons License 2018.06.20 0 0 1822

199+ÁFA-ból, hogy lett 323k, nem pesti szerelés volt? Amúgy már kicsit bánom, hogy nem a PRS professionalt választottam. Az Andre's ajtó is teljesen megfelelő nekem, csak a PRS kb ugyanazért az árért többet tud.

Előzmény: sloob (1819)
sloob Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1821

Pest, hát igen szinte mindegyik sok szállítási díjat számol fel BP-n kívülre.

Előzmény: Törölt nick (1820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!