Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.21 0 0 153

"Kiképzettlenebb emberek ezzel a módszerrel ..."

Na ezért kell sokat hidegen gyakoroltatni.

Előzmény: Törölt nick (149)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.21 0 0 152

Azért annak a fegyverhasználónak, aki bal kézzel fogja a fegyvert az előírt helyen, jobb kézzel csinálja a töltöfogást, közben még céloz, és végig a célterületen tartja az irányzékot anélkül, hogy ne kóvályogna a kezében a fegyvert, nos annak kinyalom a valagát, ráadásul a templomajtó előtt, és mise után. Mert akkor sokan látják.

Egy 2 - 3 kg súlyú kézifegyver csöve a töltőfogás közben mozog néhány 10 fokot. Az meg már nem célzás.

Előzmény: Törölt nick (149)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.21 0 0 151
Ha begyakoroltad, gyorsabb, mint jobb kezes felhúzásnál.
Előzmény: Törölt nick (148)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.21 0 0 150

Bocs, hogy így kívülállóként belepofázok, de...

Anélkül, hogy címeznéma válaszaimat, néhány dologra reflektálnék.

Először is: Oktattam lőni katonákat is, rendőröket is. A kettő ég és föld. Ha a katona hever a lövészárokban, akkor célszerű úgy felhúznia a gépkarabélyt, hogy bal kézzel tartja a mellső markolatot, a jobb kézzel pedig felhúzza a fegyverét. Így a fegyver könnyebben célon tartható.

A rendőrnek viszont a bal kezes felhúzást tanítottuk, mert úgy gyorsabb a dolog. Ugye neki nem 100 - 200 méterről kell eltalálnia az "ellenséget," mert ezen a távolságon többnyire még ki sem derül, hogy megáll-e a fegyverhasználat. A rendőr esetében többnyire 20 - 25 méteren derül ki a dolog, márpedig akkor már nincs idő a szabályos fegyverfogásokra.

Amit tanítottam: Áll a zsaru a lőállásban, a fegyvere a nyakába akasztva kb lefelé 45 fokban tartott csővel. Ekkor a szokott sípjel, amire a jobb kéz marad a hátsó markolaton (Hpasp kolléga képein jól van ábrázolva a dolog, és a kéztartás is.). A fegyveren a cső tengelye körül fordítok balra mintegy 45 fokot, majd a tok felett átnyúlva kibiztosítok, és megcsinálomn a töltőfogást. A képekhez képest annyit módosítanék, hogy a biztosító kart a bal kéz középső és gyűrűsujjával kezelem, majd a behajlított mutatóujjal húzok fel. Ezután visszafordítom a fegyvert, lőirányba emelem, majd a mellső markolatra fogok, és az addigra helyére rakott mutatóujjal kiváltom a lövést.

Ilyenkor nem kell szarakodni a nézőke és a célgömb előírásszerű alkalmazásával, ha a nézőke felett megjelenik a célgömb melletti két szarvacska, és ott van előtte a 20 25 méterre lévő alak, akkor biztos a találat.

Ezzel a módszerrel és némi gyakorlással (én amikor rendszeresen oktattam, egy - egy oktatás, illetve verseny, esetleg vizsga előtt napi másfél órát gyakoroltam szárazon. Így viszont 1 - 3 másodperc alatt le lehet adni az enyhén célzott kapáslövést úgy, hogy előtte a fegyver biztosított állapotban volt és nem volt csövön.

Nem tudom ki írta, de tulajdonképpen le lehet adni lövést felhúzás közben is ezzel a módszerrel. Viszont addig a lövőt nem engedtem a lőállásba, amíg a fegyver kezelése közben nem tartotta úgy a jobb kéz mutatóujját, mint ahogy Hpasp kolléga képein látszik. Így tartott mutatóujjal viszont elég nehéz.

Bár végül is még mindig meg van rá a lehetőség, mégpedig ha bal kezes és bal szemes a lövő.

Hpasp Creative Commons License 2009.02.21 0 0 146
Valahogy így...



Előzmény: Törölt nick (144)
Hpasp Creative Commons License 2009.02.21 0 0 145
bal
Előzmény: Törölt nick (144)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.21 0 0 142
teljesen sima ügy

ha másképp szoktad meg, akkor szar, de pont a megszokás miatt

(asszem, HÖRnek is így tanították - de legalábbis így húzták fel)
Előzmény: Törölt nick (140)
Hpasp Creative Commons License 2009.02.21 0 0 141
"+ Nem teljesen hülyék oktatják a Fegyveres Biztonsági Őrség azon kevés tagját, aki géppisztollyal is fel van szerelve. "

Bizony :)

A koncepció pedig az, hogy az őrre támadó - felé szaladó rabolót kellene megállítani, nem pedig a ~00m -re lévő ellenre puffogtatni.

Mivel a lőtávolság kicsi, stressz helyzetben jobb ha nem keresik a markolatot...
Előzmény: Törölt nick (140)
Hpasp Creative Commons License 2009.02.21 0 0 139
"A géppisztolyt nem lehet úgy csőretölteni, hogy közben húzod az elsütőbillentyűt.
Bal kéz a fegyver melső markolatát, vagy az alsóágyat fogja, a jobb kéz elengedi a hátsó markolatot, majd hátrahúzza a zárat. Közben lehetetlen húzni az elsütőbillentyűt."

Szia,

Katonáknak ugyan ezt tanították, de pl AMD65-el szerelt biztonsági őröknek (bizony ilyen is létezik) a jobb kéz markolaton - bal kéz csőre tölt mozdulatot tanítják.
Előzmény: Törölt nick (131)
gergol Creative Commons License 2009.02.20 0 0 135
"hogy behozza lemaradást, bal kézét ravasz környékéhez kapva, mintegy megtartva, melléhéz szorítja a fegyvert és úgy húzza fel jobb kézzel."

Sztem ez elég nehezen fordulhatna elő, mivel a következőképpen megy (vagyis ment amikor én voltam katona):

vezényszó :
Dísszakasz vigyázz!
Fegyvert vállhoz! - erre minden díszlövő vállba szorítja a tusa végét és az előagyat bal, a hátsó markolatot jobb kézzel fogja, jobbal kibiztosít.
Díszsortűz! - erre még nem lő senki csak felhúzza a fegyvert, lélegzetnyi szünet
Tűz! - erre mindenki elsüti a fegyvert
aztán ismét
Díszsortűz! - felhúz
Tűz! - elsüt
majd harmadszor ugyanez

a fegyver nincs is a mellkasodon egyszer sem
Előzmény: Törölt nick (134)
jkoenig Creative Commons License 2009.02.20 0 0 130

"Kezdted, hogy neked olyan sprayd van amitől padlót fogok. "

 

Az állítást a "padlófogós sprayról"  MACIHAGYMA tette, mindenféle pontos meghatátozás (hatóanyag, töltettömeg) nélkül csak szimplán "könnygázsprayról" volt szó.  Én csak idéztem őt meg téged is. Tudod, ez van az idézőjelek között....

 

Te meg rávágtad szintén pontos meghatározás nélkül hogy az bizony nem legális.

Ezt hívják kategorikus kijelentésnek, ez elsőre nagyon vagányul hangzik, viszont utána magyarázhatod a bizonyítványt.

 

Vissza kellene olvasni.

Előzmény: Törölt nick (125)
gergol Creative Commons License 2009.02.20 0 0 129
"Ilyen 20 g-tól (legális hatóanyagok mellett) nagyon naív vagy ha padlófogást vársz...."

No akkor gondolom be mersz vállalni egy bizonyítást. Természetesen videofelvétellel alátámasztva a fenti állítást. Vagy te is elzárkózol tőle mint a biztonsági ork haverunk?
Előzmény: Törölt nick (125)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.19 0 0 126

Ja. Meg ha egy kiadós lövészet után nem pucolod meg rendesen a Gépistvánt, és a következő lövészetre az ütőszeg beragad. Akkor fordul elő, hogy felhúzást követően elereszt egy sorozatot. És le sem áll, ha csak keresztbe nem fordul egy lőszer. Arra persze nem nagyon kell gondolni, hogy kiveszed a tárat.

Mint ahogy velem is előfordult egyszer a dolog. Nem voltam nagyon büszke magamra. Még szerencse, hogy én voltam a lövészetvezető, így nem baszott le senki.

Előzmény: Hpasp (116)
jkoenig Creative Commons License 2009.02.19 0 0 124

Az állításod az volt hogy könnygáz sprayt nem lehet legálisan viselni.

Az nem volt téma hogy mire elég a 20g.

 

Nem kellene mellébeszélni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (104)
gergol Creative Commons License 2009.02.19 0 0 121
"beleverték mindenki fejébe, ha bemegy valahová köszönjön, és vegye le a sapkáját. "

Nekem nem kellett beleverni a fejembe, engem a szüleim taníottak meg köszönni.
Sapkát meg sem előtte sem azóta nem hordok.

"katonáéknál minden fordítva működik: A golyót viszik, a kockát gurítják!"

Na erre nem kellene büszkének lenni. Sosem értettem például, hogy őrségben, miért a járőrútvonalat, meg az őrtornyot kell kivilágítani? Azért hogyha valaki rád akar támadni nehogy eltévesszen? Mikor megkérdeztem az ütitől hogy nem lenne jobb ötlet a kerítésen kívüli sisnyást reflektorozni, mert akkor az őrök látnák is hogy ki akar bemászni, arra a katonaságnál oly gyakran egyetlen logikus érvként felhozott KUSS volt a válasz.

Nekem nem volt rossz sorom, öt hónap után tisztesiskola, (na az szopás volt, mert egy hónapon keresztül csak a tisztesiskolások takarítottak, mondván utána már sosem fognak), aztán állandóan őrpók szolgálatot adtam, toronyba már nem kellett menni, leszerelés napján meg még őrmesternek is előléptettek. Van nekem is nagyon sok kellemes emlékem a honvédségről, de ha lehetett volna választani akkor inkább kihagytam volna az életemből.
Civilként több fegyvert láttam, és többet lőttem mint a legtöbb katonaviselt ember. Gondolom vannak ezzel így páran.
Előzmény: Törölt nick (119)
Yoshi Creative Commons License 2009.02.19 0 0 117
Mit bizalmaskodik?! Gép István!

:D
Előzmény: NattyDread (115)
Hpasp Creative Commons License 2009.02.19 0 0 116
"Fegyverhiba miatt következhet be lövés."

Nemfeltétlen...
... az AMD65 pl. repülő ütőszeggel vagyon szerelve.
Ha a lőszer csappantyúja érzékeny, elsülhet csőrerántáskor.
Előzmény: Törölt nick (108)
NattyDread Creative Commons License 2009.02.19 0 0 115
A seregben nincs rendszeresítve "géppityu". Amire te gondolsz, az gépkarabély.
Előzmény: Szindbád hetedik utazása (55)
gergol Creative Commons License 2009.02.19 0 0 114
Egy évig. De lényegtelen, mert te is csak 9-et lőttél az alapkiképzés alatt meg én is. Mwahhahahaaaa.
Előzmény: Törölt nick (111)
NattyDread Creative Commons License 2009.02.19 0 0 113
Addig örülj, amíg nem tudod magad megvédeni! A sikeres védekezés ebben az országban súlyos következményekkel jár! (Adott esetben én meg tudom magam védeni lőfegyver nélkül is, csak nem biztos, hogy merném)
Előzmény: karinthia.1 (24)
NattyDread Creative Commons License 2009.02.19 0 0 112
"Egy 5-6 meterrol leadott lovessel 4-5 metert loki hatra a szetroncsolodott mellkasu tamadot."

MUHAHA! Nem nézel te túl sok kommandósfilmet, pajti? :oDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (15)
gergol Creative Commons License 2009.02.19 0 0 110
Mit értesz idősebb generáció alatt?
Harminc leszek, voltam sorkatona és tudom kezelni az AK-t, AMD-t, de nem a katonaság miatt. Sok velem egyidős ember aki szintén volt katona, azt sem tudja már hogy a tokfedelet hogy kell leszedni. Én őrkutya voltam, és minden másnap fegyver lógott a hátamon, de aki szállító, írnok stb... azok csak párszor találkoztak a fegyverükkel az egész szolgálati idő alatt.

A katonaságnál sokmindent megtanul az ember, legfőképpen körletet takarítani, aztán sumákolni, kummantani, baszogatni a kopaszokat, de ami lényeges lenne, hogy tudjon a fegyverével bánni, harcászkodni, stb, azt biztosan nem.

:D
Előzmény: Törölt nick (106)
qeb Creative Commons License 2009.02.19 0 0 109
Ágyút kell venni az önvédekezéshez. Az nem kézi lőfegyver és nem vonatkozik rá a fegyvertörvény. Kartácsra töltött ágyú fél norvég lakótelepet lefektet. Az mondjuk kicsit furcsa ha az ember fia a Körúton egy ágyút vonszol maga után de előbb-utóbb megszoknák.
karinthia3 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 107
Igen ö volt a vörös gróf .Ö miatta mivel az elsövilágháborúból hazatért katonákat lefegyverezték Gróf Károly Mihály.-nak is köszönhettük hogy a trianoni szégyenteljes döntés,és az azt követö franci bevonulás ,szinte magyar fegyverek nélül történhettt meg ,mert nem volt hadrafogható fegyveres seregünk ,de még rajunk sem .Igy nem volt fegyveres katonai ellenálás ,és elbukott a Nagy magyarország,oda lett országunk több mint 70 %.-a.
Előzmény: Törölt nick (106)
jkoenig Creative Commons License 2009.02.18 0 0 103

"Nekem van olyan könnygáz spray-m, hogy garantáltan padlót fogsz.

 

Lehet, hogy van, de az közterületen legálisan nem lehet nálad:-)  "

 

 

Rosszul tudod  (ezt is többek között).

20 g töltettömegig lehet nálad spray közterületen is, ha nem Kapszaicin ("pepperspray")a hatóanyaga.

Előzmény: Törölt nick (100)
gergol Creative Commons License 2009.02.18 0 0 98
Jesszusanyám, te mekkora egy korlátolt idióta vagy :D:D:D:D:D
Előzmény: Törölt nick (95)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.18 0 0 97
Igen. Én meg tudom, hogy a Superman legyőzi a Terminátort.
Előzmény: Törölt nick (96)
karinthia.2 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 93
A gáz pisztoly 4 méterig esetle hatásos,de ha nem fúj a szél! no most aki le akar engem löni éls fegyverrel akkor én mit csináljak? Feléje dobjam a gázpisztolyt,hátha ezt viccnem veszi? .De ha van éles löfegyverem akkor van eélyem arra ,hogy harképtelenné tehetem.
Előzmény: Zicherman Istvan (91)
sornyito Creative Commons License 2009.02.17 0 0 92
Korlátok. Viszont ma ebben a gyönyörű országban ez van. A korlátokkal együtt.
Írtam korábban: szerelt lőszeres gumis. De nincs. Éles meg mégannyira sincs. Csak néhány kiválasztottnak, akit a jelenlegi parádés engedélyezési eljárás során a rendőrség mérlegelési jogkörével élve erre méltónak talál...

Az a néhány százaléktól induló plusz esély, amit a gázfegyve adhat, még mindig több a nullánál...A korlátait még éppen úgy ismerni kell, mint bármi másnak.
Előzmény: Zicherman Istvan (91)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.02.17 0 0 91
,,Hidd el, az a "kis" gázfelhő eléggé le tudja lassítani az embereket."

Szélben? Esőben? Hidegben? Úgy, hogy van egy nő az oldaladon? Esetelg sérült vagy? Beszorultál a terepen (p.l. lift, lépcsőház)? Részegek vagy drog hatása alatt vannak a támadóid?
Előzmény: sornyito (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!