Keresés

Részletes keresés

Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 26

ha tőkefedezeti rendszer lenne, egy szót sem szólhatnék hogy ilyen fiatalon ennyi nyugdíjjal hesszelsz otthon

 

de felosztó-kirovó rendszerben, a jelenlegi paraméterekkel elképesztő - nem a Te hibád, nyilván, hanem a rendszeré

 

a Te kis pimaszságod abból áll, hogy idejössz hergelni a népet

Előzmény: Törölt nick (23)
bolsh Creative Commons License 2008.11.11 0 0 25
Munkásőr voltál?
Előzmény: Törölt nick (23)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 21

lehetne rögtön munkatáborba is zárni a fiatalokat és akkor 3x annyi nyuggert is el tudnának tartani

 

jövő ilyenkor nem leszel már ennyire pimasz

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 19




... nem dolgozom, 57 éves vagyok, egy éve egészségben telnek

nyugdíjas éveim...



..nnno az ILYENEKET KELL KIBASZNI A RENDSZERBŐL!!!!

..ps: láda sör rá, hogy nem becsületes munkáért kapott pénzt!!!

...:(((
Előzmény: Törölt nick (14)
Rangun Creative Commons License 2008.11.11 0 0 18
Le kell építeni a jóléti rendszert,mert különben a gazdaság ,majd az ország és az emberek fognak leépülni.Zsákutcába kerültünk,amiből drasztikus kiadás és adólefaragással lehet kijutni,aki az államból él szopni fog,ha akarja,ha nem.
Előzmény: horex (15)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 16

akkor jó egészséget kívánok neked mert nemsokára mehetsz vissza dolgozni vagy igencsak le kell adnod a nívóból

 

 

Előzmény: Törölt nick (14)
horex Creative Commons License 2008.11.11 0 0 15

Igaza van Iparinak.

 

Legyen ahogy ő gondolja.

 

Én viszont a következoket ajánlom:

1/ gyermek bölcsőde-óvoda fizetős valós értéken

2/ gyermek iskoláztatása az elemitöl kezdve fizetős, valós értéken

3/ GYES GYED megszünik

3a/ fenntiek visszamenőlegesen is behajtandók

4/ kedvezményes lakáshitel semmis ezentul

5/ gáz és hasonló támogatások megszünnek.

6/ jövedelmek járulékainak és adóinak azonnali emelése

7/ a többin még gondolkodom :)

Megegyezünk?

 

by horex

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 13
remélem havonta és ha nem lutálkocc biztos 3 misi lenne havonta. ;-)
Előzmény: Törölt nick (5)
ZR Creative Commons License 2008.11.11 0 0 12
Egy újabb demagóg...nyilván haszonélvezője vagy a fenálló rendszernek, vagy te magad is tevékenyen részt vettél a rendszer reformjának folyamatos elodázásában...
Előzmény: Törölt nick (8)
locsemege Creative Commons License 2008.11.11 0 0 11
Nem ezt hívják életjáradéknak?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 10
mi köze a szüleinek a pilótajáték elven működő nyugdíjrendszerhez?
Előzmény: Törölt nick (8)
telefani Creative Commons License 2008.11.11 0 0 7
Mennyi lenne a sok? Van olyan? Még elég se nagyon, ismerve az emberi mentalitást.
Előzmény: Törölt nick (5)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 6

nagyon okos vagy

 

szóval a fedezetlen nyugdíjat jelzálog kiváltás címén fogják az aktívok kifizetni, nem kamat és tőkerészként

 

bravó

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 4

Ez az ötlet nem sokban különbözik a Hild féle konstrukcióktól.

Csak azt nem értem, hogy ha mondjuk 90 évig él valaki, és minden évben jelzálog kerül a lakására, akkor az a tulajdon olyan lesz, mint pl. Balzac Szamárbőre- minden évben egy kicsit zsugorodik. A végén pedig nincs lakása.

Másrészről nagyon sok nyugdijas nem rendelkezik egyértelmű tulajdonnal (gyerekekkel, családtagokkal stb. közös) Azoknál ez nem alkalmazható.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
kisrobot3 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3

Hülyeség. Azt a pénzt befizettük, most csak azt kapjuk vissza kamatostól!

Ja, hogy azt rég elkúrták? Akkor keressék meg a bűnösöket és sitteljék le őket kérem...

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Magic Horse Creative Commons License 2008.11.11 0 0 2
7

james bond
Magic Horse Creative Commons License 2008.11.11 0 0 1
0
Jar Jar Brings Creative Commons License 2008.11.11 0 0 0
0
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.11 0 0 topiknyitó
Felosztó-kirovó rendszer van. Annyi nyugdíjat lehet felosztani (annyi jár), ami a kirótt járulékokból befolyik. Jelenleg ennél az összegnél többet kapnak a nyugdíjasok, aminek gazdasági alapja nincs, hitelből fizetik, ezáltal nő az államadósság.

A többlet jóléti juttatások megvonása nagy ellenállásba ütközik, ezért a megoldás a jelzálog alapú 13. havi nyugdíj lehet. Alapból megkapná mindenki azt a nyugdíjat, ami a járulékokból befolyik. Ha kevesli az összeget, akkor kaphat kiegészítő nyugdíjat úgy, hogy lakására a folyósított összeget jelzálogként bejegyzik. A jelzálogot haláláig nem érvényesítik, így nem fenyegeti az utcára kerülés réme.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!