Felosztó-kirovó rendszer van. Annyi nyugdíjat lehet felosztani (annyi jár), ami a kirótt járulékokból befolyik. Jelenleg ennél az összegnél többet kapnak a nyugdíjasok, aminek gazdasági alapja nincs, hitelből fizetik, ezáltal nő az államadósság.
A többlet jóléti juttatások megvonása nagy ellenállásba ütközik, ezért a megoldás a jelzálog alapú 13. havi nyugdíj lehet. Alapból megkapná mindenki azt a nyugdíjat, ami a járulékokból befolyik. Ha kevesli az összeget, akkor kaphat kiegészítő nyugdíjat úgy, hogy lakására a folyósított összeget jelzálogként bejegyzik. A jelzálogot haláláig nem érvényesítik, így nem fenyegeti az utcára kerülés réme.
Le kell építeni a jóléti rendszert,mert különben a gazdaság ,majd az ország és az emberek fognak leépülni.Zsákutcába kerültünk,amiből drasztikus kiadás és adólefaragással lehet kijutni,aki az államból él szopni fog,ha akarja,ha nem.
Egy újabb demagóg...nyilván haszonélvezője vagy a fenálló rendszernek, vagy te magad is tevékenyen részt vettél a rendszer reformjának folyamatos elodázásában...
Ez az ötlet nem sokban különbözik a Hild féle konstrukcióktól.
Csak azt nem értem, hogy ha mondjuk 90 évig él valaki, és minden évben jelzálog kerül a lakására, akkor az a tulajdon olyan lesz, mint pl. Balzac Szamárbőre- minden évben egy kicsit zsugorodik. A végén pedig nincs lakása.
Másrészről nagyon sok nyugdijas nem rendelkezik egyértelmű tulajdonnal (gyerekekkel, családtagokkal stb. közös) Azoknál ez nem alkalmazható.
Felosztó-kirovó rendszer van. Annyi nyugdíjat lehet felosztani (annyi jár), ami a kirótt járulékokból befolyik. Jelenleg ennél az összegnél többet kapnak a nyugdíjasok, aminek gazdasági alapja nincs, hitelből fizetik, ezáltal nő az államadósság.
A többlet jóléti juttatások megvonása nagy ellenállásba ütközik, ezért a megoldás a jelzálog alapú 13. havi nyugdíj lehet. Alapból megkapná mindenki azt a nyugdíjat, ami a járulékokból befolyik. Ha kevesli az összeget, akkor kaphat kiegészítő nyugdíjat úgy, hogy lakására a folyósított összeget jelzálogként bejegyzik. A jelzálogot haláláig nem érvényesítik, így nem fenyegeti az utcára kerülés réme.