Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1725

Szia Fatima!

 

Én 35 éves turneres vagyok, ott leszek szombaton. Ma még megpróbálok telefonon is körbekérdezni, de eddig biztosan rajtam kívül még lesz ott egy apuka a 16 éves lányával.

Egyébként Pécsett élek.

 

Akkor örömmel váeom a találkozást, addig is nyugodtan írj privát mailt is, matanna@index.hu.

 

Szia, szép napot

Anna

Előzmény: Rebus2012 (1721)
hanga19 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1724

Szia Rebus!

 

Igen ingyenes,jó előadások is szoktak lenni,bár mi eddig főleg egymással beszélgettünk.

Tavaly külön jelentkeztünk páran,nem tudom h mindenki megtette vagy csak néhányan.

 

 

Matanna!

Sajnos úgy néz ki most az egyszer nem tudok elmenni,ez az utolsó féléven és annyira kevés a leadott óra,h nem hagyhatom ki.

Remélem nyárra befejezem és akkor tudok ide is jobban figyelni.

 

Előzmény: Rebus2012 (1721)
andiano Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1723

Szeretettel köszöntelek a fórumon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Vidáné Hegyi Andrea vagyok 36 éves Turner syndrómás. Nagykanizsán élek. facebook-on és az iwiw-en is fent vagyok, de a facebook-on gyakrabban. jelölj be ismerősként ha szeretnél velem chatelni.

Előzmény: Rebus2012 (1721)
Rebus2012 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1722
Ja, és láttam a weboldalon a jelentkezési lapot. Minden személynek külön be kell jelentkeznie a rendezvényre?

Köszi!
Előzmény: Rebus2012 (1721)
Rebus2012 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1721
Sziasztok,

Nagyon örülök, hogy ráakadtam erre a fórumra. 32 éves turner szindrómás lány vagyok, edddig soha nem jártam turneres közösségbe, de az utóbbi időben feltámadt bennem az igény, szívesen ismerkednék hasonló sorsú emberekkel, és erre a szombati Ritka Nap jó alkalomnak tűnik. Szeretném megkérdezni, lesztek-e ott néhányan, és ha igen, mikor? Láttam a weboldalon, hogy lesznek előadások. Tudjátok esetleg, lesz szó a turnerről is? Ja, és jól láttam, hogy ingyenes a rendezvény?

Üdv és köszönöm,
Fatima
Előzmény: Törölt nick (1720)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1720

Sziasztok!

 

Szeretném kérdezni, hogy ki jön a Ritka napra 25-én?

A helyszín a Mezőgazdasági Múzeum, bővebben itt: http://www.rirosz.hu/hirek/ritka_betegsegek_vilagnapja_2012

 

 

Üdv,

 

Szép napot

 

Anna

Deborah75 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1719

Szia!

 

Olvastam, köszi de nem szeretném.

 

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (1717)
hanga19 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1718

Sziasztok!

Az újabbakhoz szólnék.

A RIROSZtól kapunk leveleket amiket a régebbi tagoknak továbbítani szoktam.

Ha szeretne valaki  még kapni ,kérem írjon az e-mail címemre,itt megtaláljátok,nem titkos.

 

Szép estét!

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1717

Szia Deborah!

 

Köszi a tájékoztatást! Tényleg úgy tűnik, jó döntés volt!

 

Lejjebb van egy felhívás, nem tudom, érdekes-e nektek, a kisfiad még eléggé fiatal. De lehet, hogy tőled kérdeznének néhány dolgot.

 

Privátban tudok küldeni mailcímet is., ahol lehet jelentkezni.

 

Üdv,

Anna

Előzmény: Deborah75 (1716)
Deborah75 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 1716

Szia Anna!

 

 

Külsőleg fiú, kisebb méretekkel ... de szépen alakul.  Volt genitoplasztika még kisebb korában, a gondozó orvosunk szerint a sebész jó munkát végzett . Fiús a viselkedése, szerencsére a lányok iránt érdeklődik és többször kérdeztem tőle csak úgy (kiváncsiságból) minek érzi magát - a válasz az volt, hogy én fiú vagyok anya :)  Míg óvodás korában lányokkal játszott szivesebben, most már fiú barátai vannak. Úgyhogy úgy érzem ez volt a jó választás.

 

 

Születésekor úgy nézett ki a genitália, mint a CAH lányoknak (Congenitalis Adrenalis Hyperplasia). Míg nem történt meg a teljeskörű kivizsgálás ez is felmerült .... CAH lány több születik, mint Mozaik Turner fiú. Ahányszor kórházban voltunk műtéten legtöbbször akadtak ilyen lányok is. Rájuk is sok műtét vár, míg "rendbe" hozzák őket. Az övék is átmeneti genitália.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1704)
Háttér Kutatás Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1715

Természetesen senkit nem állt szándékunkban megbántani. Mivel a Turner szindróma gyakran a másodlagos nemi jellegek hiányával jár, az interszexualitás tág fogalmába (http://hu.wikipedia.org/wiki/Interszexualitás) ezt is bele szokták érteni. Az, hogy a kutatást pont egy melegszervezet végzi, csak annak köszönhető, hogy az interszexuálisok érdekeit képviselő szervezet Magyarországon jelenleg még nincs. A jelentkezők szexuális irányultságával kapcsolatban semmilyen előfeltételezéssel nem élünk.

Előzmény: Ranita86 (1707)
Ranita86 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1714

Persze, de én mindannyiunkra nézve gondoltam, nem csak magamra.

Na, mindegy, úgy tűnik tényleg túlreagáltam a dolgokat. :)

Előzmény: Törölt nick (1713)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1713

Emiatt nem kell kisebbnek érezni magad, mert senki sem állított Rólad semmit, ez csak egy felkérés.

Előzmény: Ranita86 (1712)
Ranita86 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1712

Persze Anna, ebben igazad van! :-)

Na gondolom, most az jött le a hozzászólásomból, hogy homofób vagyok...:) Holott egyáltalán nem!

Csak( bár lehet ez az én hülyeségem!), de ez megint olyan valami, amitől (ha lehet még ennél jobban) még "kisebbnek" érzem magam...

Előzmény: Törölt nick (1710)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1711

Egyébként az eredeti felhívásban a transzneműség is szerepelt, és az egész mást jelent.

Előzmény: Törölt nick (1710)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1710

Egyébként annyi köze lehet ennek a turnerhez, hgy ha jól sejtem, nem vagyok egyedül azzal, hogy kétségekkel kűzdök a nőiességemmel kapcsolatban.

Leszbikus én sem vagyok, de nem ítélem el aki az.

Bújjon ágyba mindenki azzal akivel szeretne :-)

Előzmény: Ranita86 (1707)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1709

Ilyet senki sem állított!

Nem kötelező jelentkezni. 

De ha valaki válaszol, akkor sem kötelező leszbikusnak lenni! :-)

Előzmény: Ranita86 (1708)
Ranita86 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1708

Vagy ezek szerint már leszbikusok is vagyunk??!!

Előzmény: Ranita86 (1707)
Ranita86 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1707

Könyörgöm!! Ehhez egy turneresnek mi köze van??!! FELHÁBORÍTÓ!!!!!!!

Előzmény: Háttér Kutatás (1705)
andiano Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1706

Én ebbe nem veszek részt. Elegem van a sértegetésekből.

Előzmény: Háttér Kutatás (1705)
Háttér Kutatás Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1705

Kedves fórumozók! A segítségeteket szeretnénk kérni, hogy minél több emberhez eljusson az alábbi felhívás.

 

Az interszexuális emberek hazai helyzetével foglalkozó kutatásunkhoz keresünk érintetteket, illetve családtagjaikat, barátaikat, akik megosztanák velünk tapasztalataikat. Teljes névtelenséget biztosítunk. A kutatást a Háttér Társaság a Melegekért végzi. Kapcsolatfelvétel: Takács Judit, kutatas@hatter.hu vagy (20) 805 2377.

 

Bővebb információ: http://www.hatter.hu/hirek/interjualanyokat-keresunk-interszexualitassal-foglalkozo-kutatasunkhoz

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1704

Persze ez biztos nehéz döntés, mondjuk szerintem az az elsődleges tényező, hogy milyen nemi szerve van meg külsőleg, mert az elfogadás sajnos a külsőn is múlik. Ha pedig esetleg ez sem egyértelmű, akkor melyik van meg inkább…

De ha máris úgy érzed, ő belül fiú, akkor szerintem jól döntöttetek :-)

 

Szép napot!

Anna

Előzmény: Deborah75 (1703)
Deborah75 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1703

Szia!

 

 

Már az elején megmondták, hogy nem lehet gyereke, valószínűleg a sejtvonala miatt.

De lehet Pepita Zebra meg tudja mondani miért nem. De a herék sem tökéletesek az egyik nem jó, a másik jobb, de ... Nem tudom nekem ez a legutolsó (most lehet csúnyát írtam), talán a fiúknak nem olyan fontos vagy nem csak ez az életcél lehet, mint mondjuk egy lánynak - egy kislány már gyerekkorában "készülődik". Persze amig pici volt bántott, hogy nem lehet, de annyi probléma van ...  inkább találja meg önmagát, meg hogy elfogadják. A lányokhoz azért még fiatal, de örülök neki, hogy érdeklődik. Amikor megszületett mondta a genetikus vigyázni kell jól válasszunk, mert lehetnek problémák. Volt egy betege akinek a szülei mindenáron azt akarták fiú legyen, de inkább lány volt és kamaszkorában jöttek a gondok. Nem egyszerű ...

Előzmény: Törölt nick (1702)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1702

Szia Deborah!

 

Már ennyi idősen biztosan megmondták hogy nem lehet gyereke? Miközben heréi vannak?

 

A "ráérsz még" nem tudom, de lehet, hogy olaj a tűzre.

Én legalábbis tinédzser korom óta ha más nem virtuálisan "ugrok rá". Persze ő még tényleg nagyon fiatal.

Persze kizárólag szerintem, de legalább ahol amilyen életterületen lehet, ne kelljen másnak éreznie magát.

 

 

Előzmény: Deborah75 (1701)
Deborah75 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1701

Szia!

 

Sok tünte van -  már egy-két nem oda való sejt is tud galibát okozni ... mint ahogy okozott is. Talán lesz 160 cm magas, sajnos mi szülők is "alacsonyak" vagyunk (én 160, apukája 165 cm) ez az átlag alatt van ... Gyereke nem lehet, átmeneti genitáliával született, amit több műtéttel korrigáltak, ma már nem feltűnő. Az oviban észere sem vették (remélem legalábbis).  A kortársainál még a hormonpótlással is kissebb. 12 éves létére kb. mint egy 10 éves és még sok egyéb, tanulási zavar, figyelem zavar, írási nehézség .... Volt szívműtétje 7,5 hónaposan (négyféle szívhibát korrigáltak). Náluk a herék sem tökéletesek, habár neki az egyikre azt mondta a sebész, jobb mint amit vártunk! Még a szeme jellegzetes. Viszont nincs zsír anyagcsere zavar, vesebetegség, cukorbetgség - legalábbis egyenlőre.

 

Majdnem mind leírtam, a nemi hormontermelése sem lesz olyan, mint kéne. De remélem fog tudni valahogy igy is élni. Amikor megszületett nagyon el voltunk keseredve, 6  hetes koráig nem tudták fiú legyen vagy lány. Sőt 6 hetes koráig úgy volt bármi legyen is a kromoszóma vizsgálat eredménye csak nőként tud majd élni. Aztán úgy döntöttek legyn inkább fiú a felnevelése. Egyébként nagyon fiú, nem is tudnám hogy lenne lány. Ráadásul már most "csajozni akar" aminek azért örülök. Habár ilyenkor mindig mondom neki ráérsz még ...

 

Egyenlőre ennyi. Lehet még eszembe jut pár fontos dolog.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1688)
andiano Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1700

Én is szeretettel köszöntelek a fórumon! Vidáné Hegyi Andrea vagyok 36 éves Turner szindrómás. Nagykanizsán élek.Jó hogy nem tudgjátok a homokba a fejeteket, hanem mnident megtesztek a gyermeketekért. Amiben tudunk segítünk benneteket.

Előzmény: sárababa (1699)
sárababa Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1699

Köszönöm mindenkinek aki üdvözölt minket!

 

A férjem nagyon sokat dolgozik, és ettől függ az hogy etudunk-e menni a találkozóra. Minden követ megmozgat, és nagyon nagy eséllyel mondhatom hogy ott tudunk lenni!

 

Köszönöm a válaszokat, remélem hogy minden rendben lesz nállunk is. Most feb. 14.-én megyünk Pestre akkor már többet tudunk. Egyébként hála istennek még az egészségével nem volt semmi baj!!! Makk egészséges csak eleven, akaratos, és sírós!

 

Szép napot mindenkinek!

dijut Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1698

Üdv Sáráéknak a Fórumon,

 

Én felnőtt érintett vagyok, engem is nagyon kiborított, amikor 17 évesen megtudtam, de nem szabad kétségbe esni, mert mindennek oka van, jó, hogy előre kiderült és lehet, hogy így lesz jobb (felkészülni lehet, és mi tovább fogunk szerintem élni az átlagnál ha minden OK: lassú kifejlődés-lassú öregedés), jó a nyelvérzékünk, és nem vagyunk csúnyák. Én spec. csak érzelmileg vagyok még mindig lemaradva a többiektől (158 cm vagyok, pedig nem kaptam növesztőt) és nem látszik, hogy Turneres vagyok, egyetemet végezhettem, jó a nyelvérzékem. Persze nehezen barátkozom.

Abból ne csinálj problémát, mi nem csúfolunk ki, azokkal ne is törődj! Én is januárban születtem: 8.-án!

 

dijut

dijut Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1697

Akartam írni a Sáráéknak, és nem sikerült beküldeni!

 

dijut

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1696

 

Sárababa, én is igazából már születéskor kisebb voltam (45 cm, 2,5 kg).

 

Kezelést nem kaptam.

 

Amennyire emlékszem, én igazából akkor szembesültem ezzel, amikor közösségbe (ovi) kerültem. Lehet, hogy kicsit másképp alakult volna a kapcsolatteremtő képességem, ha akkor nem én vagyok a legkisebb, de nem biztos, hogy ez döntő tényező. Az is fontos, ki hogyan tudja kezelni, kompenzálni ezt. Ha pedig használ a kezelés, akkor ez mint tényező ki is pipálva.

 

Akinek ez még jövő, az még így is úgy is alakíthat ezen :-)

 

Előzmény: sárababa (1693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!