Keresés

Részletes keresés

Mirdad Creative Commons License 2012.06.21 0 0 312
Előzmény: Mirdad (311)
Mirdad Creative Commons License 2012.06.21 0 0 311

 

 Az emberi tudat gyógyító ereje

 

 

 Egy nagyon inspiráló összeállítás (különös csoda folytán a kereskedelmi médiában).

 

 A legelső riportalany, a marcali szemész-főorvos fél év alatt gyógyította ki magát a rövidlátásából és a szemtengelyferdüléséből.

 

 És elmondja a titkos receptjét: zseniális! :) Zseniálisabb, mint orvoshoz mászkálni és szemüveget hordani :) 

ghepard Creative Commons License 2012.06.05 0 0 310

Igen, valami olyasmire. Én nemrég a NatGeo-n láttam egy dokfilmet. Ott beszéltek a nanotechnológiákról. Úgy emlékszem, hogy ott aranyszemcséket emlegettek. A többi kb ugyanaz, amit belinkeltél. Én ugyanezt próbálom elérni sajátkezűleg már vagy 9 éve. Akkoriban sokat kisérletezgettem és némely dolog igencsak meglepett. Valahogy meg kellett azokat a dolgokat magyaráznom magamnak. És kb ezt a hatást is emlegettem, na meg az ebből a nagyobb mozgásból fakadó (a melegtől) elketromágneses teret a sejtek körül. Az icipicivel lehet akkor másabb, de lehet ez is elég a változásokhoz. Egész értetlenül álltam, mikor sikerült a kék foltot kb 35 perc alatt eltüntetnem, pusztán a hangommal. De persze nemcsak a hanggal lehet berezegtetni bizonyos testrészeket........

 

Végül ehhez aztán hozzájön a sokat emlegett hit. Az ember egy idő után elhiszi, hogy ez így működik és ha rájön valami gebasz, akkor már tudja, hogy ezt és ezt kell csinálni és akkor minden rendben lesz. Tehát nem sztresszel be, nem fél - és akkor mennek a dolgok. Persze nem ölbe tett kézzel várni, hogy csak úgy magától elmúlik....... Persze néha elmúlnak a dolgok mintha maguktól is, ha békén hagyjuk a testet, sokszor maga is megteszi a magáét.....

 

A hang nagyon fel tud melegíteni, mégpedig úgy, hogy az ember nem veszít sok energiát. Én úgymond fagyosszent voltam, szinte mindig fáztam. De 9 éve fordult a kocka. Olyan dolgot is megcsináltam, melynek még a gondolatától is rosszul voltam azelőtt.....

Előzmény: emem (309)
emem Creative Commons License 2012.06.05 0 0 309

<Ici pici mérétű fémgolyócskákat próbálnak majd bevinni a véráramba, az meglapul a rákos daganatban, majd egy kis odairányuló rezgéssel ezek felmelegszenek és ezáltal kinyírják a ráksejteket úgy, hogy más nem szenved kárt.......>

 

valószínűleg erre gondolsz:

 

"A módszer kivitelezése során in vitro –és in vivo körülmények között juttatták be tumoros sejtekbe az úgynevezett ferrofluid nevű anyagot, amely vastartalmú, folyadék tulajdonságú, s mágneses erőtérben erőteljesen polarizálható. Olyan keverékről van szó, mely nanoméretű ferromágneses részecskéket tartalmaz, s ezeket általában szerves oldószer vagy más folyadék szállítja. A ferromágneses nanorészecskéket felületaktív anyaggal vonják be, mely meggátolja, hogy a mágneses erő hatására egy bizonyos pontba felhalmozódjanak vagy összetapadjanak, így megbízhatóan juttathatóak célba egy kívánt helyre, például egy rákos sejt belsejébe. Az intravénás beadást követően a rákos daganatot alkotó sejteket elektromágneses erő segítségével felmelegítették a sejtek számára kritikus, 41 Celsius fok fölötti értékre, ám ügyeltek arra, hogy az egészséges sejtek hőmérséklete normális maradjon. A kezelés során legalább 30 percig fenn is kellett tartani a magas hőfokot ahhoz, hogy a daganatos sejtek biztosan elpusztuljanak. Ezen kívül a kutatók által alkalmazott hipertermia során akár 56 Celsius fokos melegítés is elérhető a kóros szövetekben noninvazív rádióhullámok segítségével."

http://sciencecaffe.com/hu/sciencecaffe/hu/sections/gy%C3%B3gy%C3%ADthat%C3%B3-lesz-r%C3%A1k-hipertermi%C3%A1val.html

 

 

 

 

Előzmény: ghepard (299)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.31 0 0 308

Szia bijjajajajaaa....babababaaa...

 méhem?

Előzmény: babaji (305)
ghepard Creative Commons License 2012.05.31 0 0 307

Hát igen, a maguk módján éreznek is meg gondolkodhatnak is. Bár az ember úgy értelmezi sokszor, hogy ösztönösen cselekednek.........

Előzmény: babaji (305)
babaji Creative Commons License 2012.05.31 0 0 306

Ugyebátor az istent kergető teologiák szinte mind aggályosak a lét vaskossági szintje /fizikai test és világ / ügyében,hogy aszongya nem lehet két urat szolgálni :)) mert az ember vagy szublimál vagy materializál vagy Istenre a-céloz vagy a materiális reáliára.

Igy aután máris az aszketizmusnál vagyunk , harsonázzuk a szüzesség cölibátusz böjt önkiherélés vágytalanság előnyeit ,mitöbb egyesek az öngyilkolásig is eljutottak hogy sietősen üdvözüljenek.

Hamvas Béla viszont  bölcsen mutatott rá hogy aki siet a halált közeliti nem az üdvöt !

Mekkora hülyeség azt hinni , hogy Isten a háromdimenziós téridőt és testi embert csak azárt teremtette hogy legyen mit utálni és legyen honnan elhuzni de minél sebesebben.Hát ebben biza logika nincs.

Én miközben feszt hiszem 'istent' és az etikai létrendet ,aközben eszem ágában sincsen spiritualizálni,szublimálni, fel-nirvánásodni ,vagy hogy elnyomorgassam vágyaimat :))) inkább ha már itt vagyok szeretnék e l v i s e l h e t ő b b   é l e t e t .

Ezért imádkozom imhol :

Szeretem a világot testet vágyaimat ,adassék Földi Paradiso ! Ámen.Ugy legyen.Igen.Oké.

Előzmény: babaji (302)
babaji Creative Commons License 2012.05.31 0 0 305

Az állatoknak is van lelke vagyis ilyen-olyan psziche jelenségek mint érzelem,akarat,vágy,emlékezet sőt  ha ugyan az emberi gondolkodás szintjére nem is jutnak el......de néha még ebben sem lehetünk teljesen biztosak :

Gondoljunk a MÉZMUTATÓ MADÁR valóságára.

Az ember hivogatja....és a madár odarepül ahol a méhek tanyáznak a föld alatti üregben,a fa odvában.A madár tudja hogy az ember ha meglopja a méheket akkor ott hulladék is marad és az lesz a madár érdekeltsége :))) Mi ez ha nem ravaszdi gondolkodás ? :)))

 

Mi a mézkalauz? - egy különös afrikai

madár, amely a vadméhek fészkéhez

vezeti az embert. Ha a bennszülöttek

fémtárggyal ütögetik a fák törzsét,

ott terem a mézmutató madár, és hívogató

hangokkal, ágról-ágra röpködve

vezeti a vadméhek fészkéhez. Az

ember a mézet szereti, a madár a fészek

kifosztása után ottmaradó viaszt

és lépet, így kölcsönösen előnyös az

együttműködés

 

Előzmény: ghepard (304)
ghepard Creative Commons License 2012.05.31 0 0 304

Igen, de én inkább aszondom, hogy az állatok még jobban meg tudják érezni, hogy jót vagy rosszat akar neki az ember. Némely állat 6-szor is jobban lát mint az ember, némely szaglása mesébe illő, vannak olyanok is, melyek hogy megérzik, hogy földrengés lesz, vagy vihar közeleg (de felhő még sehol) stb...

 

A gyógyszer vagy más anyag megteszi a kémiából következő hatását - hogy végül az eredmény milyen lesz, az függ az alany hozzáállásától is...... Javíthat vagy ronthat a hatás eredményén.....

Előzmény: babaji (302)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.30 0 0 303

Szia babababaaa...

 testem???

Előzmény: babaji (302)
babaji Creative Commons License 2012.05.30 0 0 302

A gyógyszerek hatnak  az adott páciens hitétől véleményétől függetlenül is.

Az állatoknál a "hit" fel sem merül,hiszen egy ló nem tudja hogy a fehérköpenyes az orvos és az ivóvizébe tett tabbletta meg lázcsillapitó. Ettől még a hatóanyag érvényre jut.

Ember esetében persze az OBJEKTIV  gyógyhatást hatást meg lehet támogatni képzelet,akarat,optimizmus ,bizalom lásd ÖNSZUGGESZTIÓ által.

Önmagában segit  az ha az ember  általánosságban tudatositja mondogatja :

s z e r e t e m  a  t e s t e m e t !

ghepard Creative Commons License 2012.05.30 0 0 301

:))

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m.e. (300)
e.n.c.i.t.i.m.e. Creative Commons License 2012.05.29 0 0 300

Egy kis étvágygerjesztő! :))

 

( a "gömbfólia" lakó  :)) nucleolusnak! ;)))

 

Előzmény: ghepard (299)
ghepard Creative Commons License 2012.05.29 0 0 299

Azt sose állítottam, hogy nincs. Bármit beveszel, annak hatása van. Még ha nincs is benne úgymond hatóanyag. Minden dolog hat az ember tudatára is (tehát még az is, hogy valahol állsz és nézel valamit). Ha ez a hatás nyugtató, akkor máris jó az irány. Ha az ember meg tud nyugodni (ami mondjuk egy rákos embernél igencsak nehéz dolog) máris jobban fog működni a teste. Biztos tudod, hogy kb 75 milárd sejt dolgozik bennünk. Van ún. sejtfaluk. Azon mennek ki be az anyagok. Egy sejt is már nagyon bonyolult. Egyetlen másodperec alatt kb 7000 kémiai reakció zajlik benne és így tehát a selejtet el kell távolítani és új alapanyagot kell felvenni.  Na most ha sztresszes vagy, ideges vagy, félsz stb, akkor a sejtfal mintha bezáródna és se ki se be nem áramlik az anyag. Ez meg idővel megmérgezi a sejtet. Gondold el, hogy Te vagy a sejtmag. Betesznek egy kb 10 méter átmérőjű gömbfóliába. Ott kellene lenned pár napot meztelenül. Azt hiszem a vizeleted meg a székleted látványától, szagától stb elmenne még az étvágyad is meg az életkedved is........

 

Tehát a hatóagyagnélküli készítmény valahogy úgy hat, mint feljebb ecseteltem. Nem közvetlenül, hanem úgy, hogy megnyugtatja az embert (mert el tudja hinni, hogy hat). És ez a hatás fellép akkor is, mikor gyógyszert szedsz, vagy elmész orvoshoz. A nagy kérdés, hogy ez mennyit tesz akkor? Lehet többet, mint gondolnánk......

 

Én ezt igyekszem hasznomra fordítani már jó ideje. Persze a hangrezgés és a másfajta rezgések, amiket alkalmazok, még rá tesznek egy jó nagy lapáttal. A rezgések ugyebár energiát hordoznak és képesek felmelegíteni a test részeit. Ha ezt ügyesen csinálja az ember, akkor hatásos lesz a dolog. A rák ellen is már kisérleteznek egy kicsit hasonló dologgal és nagyok az elvárások. Ici pici mérétű fémgolyócskákat próbálnak majd bevinni a véráramba, az meglapul a rákos daganatban, majd egy kis odairányuló rezgéssel ezek felmelegszenek és ezáltal kinyírják a ráksejteket úgy, hogy más nem szenved kárt.......

 

Előzmény: emem (297)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.28 0 0 298

possedó a popsba...

 100 %kaka = győgyszar, ugganés ha valaki meg akar dögleni...halotnak toccc...

 a kocsim nem indult, hiába tettem bele benzint. aztán beletettem -nyomtam a slusskulcomat de akkor se, aztán forgatni kecc...

 ki moccgatja a győgyszart, ki veszi mekk a czselezsnye nye nye nyeee...

Előzmény: emem (297)
emem Creative Commons License 2012.05.28 0 0 297

jól értelek, hogy te most azt mondod, hogy a gyógyszernek a hittől függetlenül van kézzelfogható hatása? amely hatást pont a szerinted kiküszöbölni szándékolt placebo kontrollal igazolnak?

ennek továbbgondolásaként pedig elképzelhető, hogy a nem gyógyszernek minősülő készítményeknek-eljárásoknak nincs is hatásuk?

hogy csak humbug az egész?

Előzmény: ghepard (296)
ghepard Creative Commons License 2012.05.28 0 0 296

Én is tiszteletben tartom más hitét és senkit se szándékozom eltéríteni másfelé. Látod, Te ebben hiszel, vannak akik meg másban is. A gyógyszer elvégzi a dolgát függetlenül attól, hogy hiszel benne vagy nem. De más lesz az eredmény, mikor nem hiszel benne és egy kicsit más, mikor hiszel....

Előzmény: emem (293)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.26 0 0 295

gyétyók s gyógyitó csiffekkk...

 egg bizonos pontig... na maga a DÓDULLÁS ÖSTÖNÖS ...amit meg lehet figyelni, hogy aki ügye fogyott...

 a lámpám??? - a dudám??? - a cuppp...

Előzmény: repcsepista (294)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.25 0 0 294

a te hited...pösze hogy hit meg CARRAMBOOOO...

 han -GOD??? -hety menn arrébbb...

 hipp hipp hipp ...hoppp...

Előzmény: emem (293)
emem Creative Commons License 2012.05.25 0 0 293

tiszteljük egymás hitét: nekem a gyógyszerek segítettek kigyógyulni a rákból.

Előzmény: ghepard (292)
ghepard Creative Commons License 2012.05.25 0 0 292

Mondjuk, ha elolvasnád J. Virapen könyvét a gyógyszerekről, lehet egy kicsit lennének más gondolataid is a gyógyszerekről.......

Előzmény: emem (290)
ghepard Creative Commons License 2012.05.25 0 0 291

Hát én se hiszek el akármit. Ezért kisérletezek is, hogy lehet e valamit tenni ebben van abban az ügyben. Már azt is nehéz elhinni, amit én irogattam abban az összefoglalómban, amit Mirdad tett be nemrég. Én mondjuk még el is tudom hinni, olvastam is a könyv első kb 70 oldalát(már itt meggyógyult), a többi 120 már nem érdekelt. Hát írja hogy elment orvoshoz, alapos kivizsgálás. A kórházat , orvos neveket stb mind megemlíti, utána lehetne nézni. És nagyon értettem, hogy miről beszélt ezeken az oldalakon, mert párszor én is átéltem, mikor orvos és gyógyszer nélkül próbáltam kikezelni bajaimat.

 

Egyébként megvan PDF-ben és kiírhatom az első 50-60 oldalt, elküldhetem mailban.... Járja a világot, igencsak nagy szélhámos volna, ha egy szó sem igaz, amit ír........

Előzmény: emem (288)
emem Creative Commons License 2012.05.25 0 0 290

szerintem meg totális tévedésben vagy.

tisztelem a hitedet az öngyógyításban, de a tájékozatlanságod a félrevezetés és a hitelrontás irányába visz.

Előzmény: ghepard (289)
ghepard Creative Commons License 2012.05.25 0 0 289

Biztos nem azzal keverem. De hogy hol olvastam, az már keményebb dió. Lehet a Homeo topikban tette be valaki, mert ezt nem én találtam ki. Lehet valamelyik könyvben, nem nagyon emlékszem már rá, de ha nagyon keresnél erre a NEten, lehet volna valami találat. Engem nem nagyon érdekelnek a gyógyszerek, inkább nélkülük.... Van olyan is, hogy a placebó jobb a bevetni váró gyógyszertől, sokszor alig marad el tőle. Na kb ezért nagyon kínos a gyógyszergyároknak, gyógyszerkutatóknak és ők el lennének nélkülük....

Előzmény: emem (287)
emem Creative Commons License 2012.05.25 0 0 288

egy ember meséjének, pláne ha könyvet ír róla, elég nehéz hinni. főleg így, hogy magától nem vett észre egy ekkora daganatot.

érdekes módon ezeket a csodás gyógyulásokat semmi sem dokumentálja, csupán az átélők meséi.

Előzmény: ghepard (286)
emem Creative Commons License 2012.05.25 0 0 287

"Már írtam, hogy nemhiába akarják elkerülni a gyógyszer placébótesztjét."

 

írni írtad, de honnan vetted?

nem azzal kevered, hogy az orovosk etikai okokból nem szeretnek placebót adni a betegeknek?

Előzmény: ghepard (282)
ghepard Creative Commons License 2012.05.25 0 0 286

Mondjuk nagyon nehéz követni és áttekinteni, hogy pontosan hogyan alakult ki a Földön az a rengeteg faj. Sokat a véletlen számlájára írnak, de sokat a környezetre is lehet fogni. Sok állatfaj azért is kipusztult, mert nem tudtak alkalmazkodni a gyorsan megváltozott környezethez. Tehát ha az ember változtat valamit az életében, akkor az lenyomatot hagy a testében is, mert alkalmazkodni kell neki a megváltozott dolgokhoz. A kérdés az, hogy  mire lehet rászedni a testet.

A hsz-ban amire válaszoltál említettem Brandon Bayst. Tanította az embereket, hogy hogyan élni egészségesen, közben meg Ő kapott rákot, mert megfeledkezett magáról. De tudott változtatni életstílusán, elment orvoshoz és nem is akarták már hazaengedni. Majdnem kosárlabdanagyságú daganata volt. Azt mondta az orvosnak, hogy a műtét előtt adjon neki 1 hónapot és megpróbálja kikezelni, pedig azt sem tudta hogy hogyan. Aztán rájött, hogy amit tanított az jó, csak Ő elfeledkezett magáról. Most itt az alkalom, hogy ezt bebizonyítsa. Egy hónap alatt nem tűnt el az egész nagy daganat, de úgy emlékszem, hogy valami 7-8 hét alatt - mégpedig gyógyszerek nélkül. Aztán mikor megvizsgálták újból, mindenfélére gyanakodtak. Hogy nem is rákja volt, rosszul diagnosztikálták stb. Ez érdekes, mert arra akarták operálni............

Előzmény: emem (285)
emem Creative Commons License 2012.05.25 0 0 285

"Lehetséges tehát, hogy a bőrápoló szereket és táplálékkiegészítőket gyártó cég termékei valóban hatásosak a bőr karbantartásában - hasonlóan más természetes szerekhez -, de a cég tudományos igazgatójának tollából született könyv azt sugallja, hogy mindezek mögött teljesen biztos tudományos eredmények állnak. A biológus szakember szerint a könyv egyes kozmetikai reklámokhoz hasonló: nagyon tudományosnak hat a laikusok számára, de igazából nem tudni, mi történik a gének szintjén. Ha ezt valaki tudná, nem könyvet írna róla, hanem cikket a Nature-be, és Nobel-díjat kapna érte."

http://www.origo.hu/tudomany/20120517-valoban-hatasosake-az-oregedesgatlo-szerek.html

 


Előzmény: ghepard (278)
emem Creative Commons License 2012.05.25 0 0 284

az egészségtudatos élet az, ami: egészséges életvitel, tudatos döntés alapján.

sok mozgás, helyes táplálkozás, stressz kerülése.

hiába próbálod összecsúsztatni ezeket a hittel, ezt így senki nem bizonyította, senki nem mondta.

idáig azt hittem, hogy neked vannak információid ilyen irányú kutatásokról, de mivel nem adtál referenciát, csak csúsztatsz, ezért szomorúan konstatálnom kell, hogy elméletedet kizárólag légvárakra építed.

Előzmény: Mirdad (276)
ghepard Creative Commons License 2012.05.25 0 0 283

Tehát, úgy gondolom, hogy nagyjából ez lehet a Braco gyógyítás háttere is. Itt van egy másik példa. Ezt a R.R.R. (Royal Raymond Rife, ha jól írom) élétét összefoglaló 4 elemzés egyikében olvastam pár hónapja. Az elemző megemlít ott egy gyógyítót is, aki egy formulával gyógyítgatta a rákos betegeket. Tehát kitalált az embernek (azt nem tudom, hogy mindenkinek mást) egy szöveget és azt kellett a betegnek ismételgetni otthon, meg ott ahol kedve szottyant. Valahogy így lehetett a dolog. Na a döbbenetes az, hogy ez a dolog hogy működött, s talán még jobban mint a gyógyszerek. A dolog odáig jutott, hogy bíróság lett belőle és a doktornak megtiltották, hogy ezt tovább művelje - annak ellenére hogy a formulának ugyebár nincs mellékhatása és ráadásul valahogy hatott is. R.R.R.-nek is az lett a veszte, hogy nagyon hatásos volt a módszere - de valamivel nem volt összhangban..........

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!