Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2020.05.02 0 0 44678

Nem tudom fotózni, annyira picik hogy alig látszanak. Majd később megmutatom, bármit is látok. :)

A Rosseyankám 3 évre virágzott, 4. évben tartott meg termést.

Előzmény: Dmitrij Petrovic (44677)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44677

Pedig lehetséges, hogy az, most néztem meg a sajátom és van rajta, illetve minden másik 2018as virgire oltáson. Persze nem biztos, hogy megtartja őket, viszont a lótuszon is 3. évre van csak rajta először virág(nálam legalábbis), kivétel kevés van, pl kavkaz, tipo.

Zéró: Jó a sejtésed! :D

Termés ügyileg nekem sincs még tapasztalatom. Növekedésre valóban kissé lassabb a virgire oltott, de ezt szerintem bőven ellensúlyozza, hogy nem fagy szét 2-3 évente. A termésre leszek kiváncsi, hogy mekkora, de lényegében ha valóban kisebb is mint ahogy János mondja, akkor is inkább oltok virgire és akkor lesz gyümölcsöm biztosan még ha kisebb is. Bár én nagyon meglennék lepve ha az egyébként nagyobb termésű virgi alanyon kisebb lenne a nemes gyümölcse, de persze ettől még lehetséges, saját tapasztalatom még nincs. Remélem idén kiderül. :)

123JánosJövőre lehet, hogy Judit fáján is lesz annyi. Növekedésre, mint írtam, nem sokkal rosszabb a virginiana alany. Legfeljebb amiatt hihetik ezt, hogy sokkal vízigényesebb a lótusznál. Amit rendesen locsoltam, az szinte úgy nő mint ami lótuszon van, ami meg a jó isten kegyeire lett bízva, az meg harmadát, vagy annyit se, mint az ugyan ilyen körülmények között lévő lótusz.

Előzmény: 55judit (44673)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44676

Iperedik azt jelenti növekedik , fejlődik.

A lexikonok/Révai/értelmező szótár/idegen szavak szótára stb voltak kedvenc olvasmányaim a klasszikusok mellett.

Előzmény: 55judit (44660)
123János Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44675

Nekem is van egy hasonló méretű fám, ami talán 1 évvel lehet idősebb. Éppen ma számoltam a friss hajtásokon 90 db. körüli virágbimbót. 

Előzmény: 55judit (44656)
Zéró. Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44674

Kitől származik az infó, hogy később fordul termőre a virg alanyra oltott kaki avagy datolyaszilva?
(bár van egy sejtésem, mintha egy videóban valaki ócsárolta volna a virg alanyt)

Nekem sajnos nem volt még -azonos körülmények közötti- kísérletre lehetőségem, DE a többi, hagyományos gyümölcsfáknál, törpésítő (gyenge növekedésű) alanyon hamarabb fordulnak termőre az oltványok.

Előzmény: Dmitrij Petrovic (44671)
55judit Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44673

De igen, képzeld virginianara van oltva. :)

De nem fagytak el a Rosseyanka rügyei sem. Viszont van olyan füge bokrom, amiről lekapta a fagy az összes első termést és a hajtó rügyeket is. De van aminek meg sem kottyant, hajtanak, nőnek a fügék.

A Szultáne fügéden nincs első termés, de ő sem szenvedett fagykárt a tavasszal. Hajt szépen, remélem másodtermése lesz ősszel.

Az a valami amit  virágrügynek véltem, lehet hogy nem az, mert nem nőnek. Szerintem a fotón nem is látszanának annyira pici pöttyök, viszont az ágak úgy nőnek, mintha húznám őket. Most arra gondolok, hogy a pöttyök talán későbbi ágak lesznek. Amint fotózható méretűek lesznek, megmutatom.

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44672

˙sponzorált tartalom</strong> Ja, szóval azért 100%, mert nekem már van vagy 30 saját oltású fám a kertben, de mind megeredt eddig. Az eladott fákról pedig még nem jeleztek vissza csak jót. ˙sponzorált tartalom˙   :D 

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44671

100%, hogy azzal volt gond, hogy nem megfelelően tárolták. Nekem a kedvencem a kiszáradt som tőlük, már mikor megkaptam ráncosra volt száradva az egész, a szigszalag meg kb fél centire szűkitette az egyébként 1,5 centis szárat az oltás helyén. :) Bár becsületükre szóljék, hogy kisebb vita után küldtek újat.

Judit! Nagyon szép fácska, jól fejlődik! Csodák csodája, el se fagyott, még egy rügy sem. :) Csak nem virginianara van oltva? :O :D
Mutass már egy képet arról is, amit virágbimbónak gondolsz, kiváncsi vagyok, mert bár az én, a tiéddel egykorú Nikitámon nincs, viszont a Cinebullin van! Szóval nem kizárt, hogy a tiéden van! Szóval ennyit arról is, hogy később fordul termőre a virginiaira oltott fa. 

A lótuszra oltottak is 2-3 évesen fordulnak termőre, persze ha nem fagy szét a törzsük minden(szerencsésebb esetben 2.)évben, vagy a rügyek nem fagynak le mint most.

Előzmény: Zéró. (44668)
Gyula65 Creative Commons License 2020.05.01 0 1 44670

Köszönöm, hogy megelőlegezted!

Egyszerűen hobbikertész vagyok!

Üdv!

Előzmény: 55judit (44664)
diospyros Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44669

igen, az lehet

Előzmény: Zéró. (44668)
Zéró. Creative Commons License 2020.05.01 0 1 44668

Jó, az is tény, hogy ami tőlük van arra "nincs garancia".
Több kajszi közül egy sem maradt meg tőlük, meg a csíkos levelű páfrányfenyő sima zöld levelű lett.

A panaszos levélre meg nem is válaszoltak.

Lehet, hogy mostanában jobb az eredési arány, de akkortájt (kb 5-10 éve) sok vevőmtől hallottam, hogy nem maradt meg nekik a szabadgyökeres d.szilva (ezért vettek utána tőlem is).
Lehet, hogy akkor főleg olasz import volt és túl sokat volt kínozva, mire a vevőhöz ért.

Előzmény: diospyros (44666)
diospyros Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44667

nem ellened írtam a konténerest, nem tudtam, h adsz el ilyent :)

eredés szempontból persze jobb a konténeres, plusz a tavaszi fagyok utánig könnyű megőrizni és csak utána kiültetni. DE! az én tapasztalatom a szabadgyökeressel: 99% eredés.

egyszer 2017-ban volt egy sokkal rosszabb, de akkor a tavaszi fagy (mint most) miatt...

nem tudom, a 2020 márciusban kiültetettek közül mennyi fog kipusztulni az embereknek, mert nem tud a fagyás miatt újraindulni... meglátjuk a körképet!

Előzmény: Zéró. (44665)
diospyros Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44666

novenyshoptól soha többet semmit.

nem akartam leírni, de muszály:

két harmada nem az lett.

legjobb a Swetheart (Sweet helyett...) cseresznye ami szilva lett, sárga cseresznye piros,

Supernova mandula magonc mandulabarack,

Azarola galagonya magonc, 6 éves, 2 méter és nem termett, mellette a másik kicsike, (máshonnan) már kiültetés évében termett... stb.

Előzmény: Zéró. (44665)
Zéró. Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44665

"a konténeres káki nem jó megoldás."

Csak addig konténeres, amíg el nem adom.

Ez legalább nem pusztul el kiültetés évében 70%-os arányban, mint a szabadgyökeres.
(nálam kb ilyen volt az arány a növényshoptól vásárolt szabadgyökeresekkel, pedig kertész családból származok és én is szakmában tanultam/dolgozok, szóval a gondozásban nem volt hiba)

Míg a konténeres 100%-ban ered.

Előzmény: diospyros (44655)
55judit Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44664

De ügyes kertész vagy nagyon, és ez a lényeg! :)

Előzmény: Gyula65 (44663)
Gyula65 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44663

Én sem!

Gazdag a magyar tájnyelv!

Üdv!

Előzmény: 55judit (44662)
55judit Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44662

Köszönöm Gyula!  Soha nem hallottam még ezt a szót, pedig már nem vagyok fiatal. :))

Előzmény: Gyula65 (44661)
Gyula65 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44661

Bár nem hangzott el kérdés, segíthetek?

Üdv!

Előzmény: 55judit (44660)
55judit Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44660

Az én fám második éves, és azért kérdeztem Dmitrijt mert tőle való a kis fa.

A megiperedik kifejezést nem tudom értelmezni.

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (44658)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44659

Helló!

Szerintem is szabad földben minden jobban terem még a füge is.

Mi mindjárt kiültettük és első években takargattuk.

Azóta sem volt vele gond, kivéve idén valamitől kisiklott, de még behozhatja, ha kevesebb is lesz a termés.

Előzmény: diospyros (44655)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44658

Helló!

Ez tavalyról jún.2-i kép.

Szerintem talán még az enyém és másoké is megiperedik és lesz termés.

Van még jó 1 hónapja.

55judit Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44657

Az a füge ki lesz véve mellőle amint letermett idén.

55judit Creative Commons License 2020.05.01 0 0 44656

Dmitrij megmutatom a Nikitámat. Mi a véleményed, megfelelő-e a fejlődése?

diospyros Creative Commons License 2020.04.30 0 0 44655

igen, a konténeres káki nem jó megoldás.

bár voltak/vannak viták, hogy pont az a jó.

a szabadgyökeres ezerszer gyorsabban fejlődik, így pl. az első telet is jobb állapotban kapja el.

(a cserepes azt hiszi, még a cserépben van a gubancos gyökerével. ezen a gyökér megborzolása is csak keveset segít.)

Előzmény: Zéró. (44645)
diospyros Creative Commons License 2020.04.30 0 0 44654

igen, alul reped el mindig.

földfeltöltés segít, de jó nagy kupac kell! ;)

Előzmény: Dmitrij Petrovic (44640)
diospyros Creative Commons License 2020.04.30 0 0 44653

írtam

Előzmény: Dav32g (44632)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 44652

Helló!

No, felbontottam tegnap 2db fém fedeles kaki/ lekvárt/dzsemet. Minek nevezzelek.

Nem volt penészes a fedele.

A tetején barnább volt a színe.

Mindegyiknek olyan íze volt kb amilyen az eltevésekor volt. Egyik édesebb volt.

Mivel kevés celofánunk volt januárban és a boltban sem volt, de találtam 2 csomaggal hát a 2-t egybe raktam és átfőztem.

Most dunsztban van kíváncsiságból.

Konzekvencia: a fedeles is ehető, megtartja az ízt ahogy el lett téve. 

Gyula20 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 44651

Pár éve kerültek "beazonosításra " az alanytermő fáim.

Valamelyik Fórumon , de az elmondott érvek alapján jónak tűnnek az azonosítások.

Nálam a Lótusok elég sok tősarjat hoznak , / lehet , hogy rosszul fogalmazok /  vagyis közvetlen a törzs földalatti

részéből újabb hajtások törnek  elő. Ezeket oltom  , Már több terem , persze ezeket csak a helyükön tudom megtartani, hiszen

átültetni őket nem nagyon lehet  .

Egyébként a magonc fákra gondoltam az indításnál, hiszen a vásárolt káki fáim nem tudom mibe vannak oltva.

Érdekes jelenséget figyeltem meg az idősebb fákon , a fa egyik oldala vagy ága már szépen elindult , sőt néhány virágrügy is látszik,

más oldal vagy ágon viszont éppen csak indulnak a rügyek.  A múlt évben azt gondoltam , hogy ez valami problémát jelent , nagyon figyeltem

az eseményeket , aztán pár hét elteltével minden rendbe jött - a két oldal azonos lett növekedésben és termésben is.

A Virginiainál volt gyökérsarjam , négy darab, egymás közelében , ezek már szépek , jövőre oltok.

Nagyon lassan nőnek.

Pár éve volt a fagykár , két fámnál csak a törzsek maradtak meg , illetve az egyik törzs elpusztult / biztonsági okokból  , ha lehetséges kéttörzsű káki fákat és

kiviket nevelek/ Végül is a káki törzseken nem láttam repedést ,teljes keresztmetszetben elszáradtak.Ezeknél két év termés kimaradás volt.

Ezek valamiféle talján fajták , igen kényesek.

Az egyik Tipónál  viszont csak az ágak fagytak el , ennél csak egy év volt a termés kimaradás.

Ugyanerről a Tipóról oltott fák ,Lótus törzshajtásba nem szenvedtek fagykárt, pedig azok teljesen nyílt terepen vannak.

Volt már sok törzs repedés nálam , de csak a kiviknél addig amíg kora tavasszal nem takartam őket.

Az idén minden kivi törzset , amit napfény érhet fehér papírral takartam.

Azokat a kiviket amelyek a kis fenyves erdőmben vannak nem takartam , de nincs repedés náluk , mivel kevésbé éri őket a közvetlen napfény.

Valamely nap kiültettem a Tőled kapott Nikitát , már van vagy egy méteres .

Azt volt vele a problémám , hogy bent volt egész télen , fűtettlen szobában , mégis hozott már vagy harminc centis hajtásokat .

Most naponta igazgatom az árnyékolást , hogy ne kapjon közvetlen erős napot , mert félek , hogy leégeti.

Még a szőrös kivire visszatérve , olyan harminc-negyven darab van nálam , még az azonosoknak tudott fajtáknál is jelentős eltérés van

a növekedésben, van olyan , hogy már látszanak a virágrügyek, máshol még csak most indulnak a levélrügyek.

Még egy érdekes dolog , van egy nem tudom mibe oltott Nikitám , pár éve vásároltam , tavaly már szépen termett , most éppen csak , hogy elkezdett rügyezni.

Előzmény: Dmitrij Petrovic (44649)
CroCo_1 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 44650

Köszönöm a lehetőséget, beírom a naptárba...  ;-)

Előzmény: Gyula20 (44648)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2020.04.29 0 0 44649

Gyula! Köszönöm az ajánlást, először is! :)

Másodszor! Érdekes egy fáid vannak! :D Biztos, hogy az a virginiana virginiana és a lótusz, lótusz? Bár ha arra gondolsz, hogy együtt indulnak és ez alatt a magonc fákra gondolsz, akkor félig meddig igaz, nagyon minimális a lemaradás nálam is. Viszont ha mint alanyokról beszélünk, akkor már megvan a 2 hét.

A másik furcsaság, hogy a lótusz nálam még sosem hozott tősarjat, csak a virginiana, de az is inkább az átültetett idősebb fák gyökeréről hajt ki. Majd rakj már fel róla képet, kiváncsi vagyok! Mint méhlegelőre is! :)

Mi lett azokkal a fákkal, amik elfagytak nálad? Nálam 99%ban a törzsük fagy szét(leválik a kéreg egy része, vagy teljes kereszt metszetében), persze lehet totál elfagytak egyébként is, de ha kihal nálam egy d.szilva, annak biztos, hogy a törzse repedt szét. Pedig vulkanikus, kálium túlsúlyos földben vannak, minimális tápozással tartva. 

Egyébként 1 növény és 1-2 vessző kivételével a gránátalmák is rejtett rügyből hajtanak... Miközben a szecsuáni borsnak semmi baja, a pawoknak jó pár tucat virága lefagyott, de a mini kivi nem károsodott jobban, mint ahogy általában tavasszal szokott, viszont a szőrös kivi vagy nagyon egyenletlenül hajt ki, vagy ott is jelentős rügykár lett a fagy eredménye. Ki érti ezt?

Előzmény: Gyula20 (44646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!