Keresés

Részletes keresés

zsuzsa Creative Commons License 2008.09.02 0 0 932

A sportolóknak sem jó illetve pár szerencsésnek jó, de a többinek nem.

Kovács Kati valószinüleg visszavonul, tehát az a valaki, aki most nem került be az olimpikonok közé, mert csak Londonra lesz elég idős/eredményes/tapasztalt vagy Benedek Dalma, aki  peches volt , de a következő olimpiára remélhetőleg utazik stb nekik nem sokat segit az államnak ez a látszat-nagyvonalúsága.

 

Inkább havi , adózott támogatást kapnának  a legjobbak, amiből fizetnek nyugdijjárulékot, speciális biztositást stb

Előzmény: Skorpió (931)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.02 0 0 931

Szerintem is adózik USA-ban mindenki.

Én most nem a sumákolásról beszélek, hanem az állami szinten történő - és így legalizált - adóelkerülésröl.

 

Számomra a dolog úgy jön le, hogy kaphatok akár 50 millát úgy is, hogy senki nem adózik utána. Sem én, sem az, aki adta.

 

Ez bizony nem acélozza meg az adóbevallási fegyelmemet.

Előzmény: zsuzsa (930)
zsuzsa Creative Commons License 2008.09.01 0 0 930
Szerintem ott mindenki mindenből adózik, nyilván a jutalmak után is ... bár egy olimpiai bajnok elég sok költséget tudna elszámolni teljesne legálisan.

Ha az MLSZ-nél a legnagyobb sumákolások folynak a pénzekkel, nyilván másutt is ugyanazt csinálják kisebb léptékben, szolidabban ...

Pár évigy sportoltunk egy egyesületben, ahol ugyan még egy pólót se adtak a versenyekre, viszont megkértek, ha vezsünk valami sportszert, úszódresszt stb a gyerekeknek, az ő nevükre kérjük a számlát és adjuk odanekik. Gondolom visszaigényelték utána az ÁFÁ-t. Biztos nagyon megbizható volt a könyvelésük , áFAvisszaigénylés olyan holmikra, amire a pénztár ki se adta a pénzt. Vagy épp egész másra hazsnálták.
Előzmény: Skorpió (929)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.01 0 0 929

Ja és még egy! Volt egy összehasonlítás a pénzek kérdésében, és USA 25 ezer dolcsit ad az aranyéremért. Az vajon bruttó vagy nettó?

Szerintem bruttó, (de tévedhetek is).

Skorpió Creative Commons License 2008.09.01 0 0 928

Nem lehet adózott összeg, mert valakinek a nettó 20 milla az bruttó 40 lenne, másnak meg bruttó 30.

 

Nekem nem az összeg nagyságával van problémám, hanem a szemlélettel.

Esetleg az állam adózik helyette? Na, megnézném én azt a főkönyvet! :)

Előzmény: zsuzsa (927)
zsuzsa Creative Commons License 2008.09.01 0 0 927
Nem tudom. Lehet, hogy ezek már adózott nettó összegek ?

Szerintem nem lenne baj egy kicsit profibb szinten szervezni az élsportolók jövedelmeit, jutattásait, még a biztositásuk se megoldott, lásd az olimpián már felmerült kérdéseket. Nincs azzal smemi bajom, hogy valaki az aranyéremért kap bizonyos összeget, megdolgozott az országimidzs javitásáért, bár én az ilyne ad hoc osztogatást nem helyeslem, se a kevés számú Nemzet Sportolóját, mellette meg létminimumon tengődő többséget, inkább hosszabb távon kéne segiteni a pályafutásukat.
Előzmény: Skorpió (926)
Skorpió Creative Commons License 2008.09.01 0 0 926

Nos, akkor beledobnék egy követ ebbe az állóvizes topicba: miért is nem adóznak a most kapott jutalom után a sportolók? Mert hogy az említett összegek nettok.

 

Egyenlőbbek az egyenlők között? 

zsuzsa Creative Commons License 2008.08.30 0 0 925
Rosszul emlékeztem, augusztusban :

A tegnapi napon (2008.08.15) megszületett Szabó Szilvia kislánya, Várnai Csenge (3850g).

Úgyhogy ő most egész mással van elfoglalva, nem a kajakozással :-)))
Előzmény: zsuzsa (924)
zsuzsa Creative Commons License 2008.08.30 0 0 924
Nem neki született kisbabája júliusban ?
Előzmény: cornexis (921)
kezil Creative Commons License 2008.08.30 0 0 923
Már régen befejezte.
Előzmény: cornexis (921)
Lilia Creative Commons License 2008.08.30 0 0 922

" nem hinném"

 

nem hinned? aha. csak ugy kivancsisagbol: te hany vilagbajnok/europabajnok/olimpiaibajnok csapatot/parost raktal ossze az elmult 10 evben?

cornexis Creative Commons License 2008.08.29 0 0 921
SzabóSzilvivel amúgy mivan?
Előzmény: dani11141114 (915)
zsuzsa Creative Commons License 2008.08.29 0 0 920
Bocs, a " Ha " nem kell az elejére.
Előzmény: zsuzsa (919)
zsuzsa Creative Commons License 2008.08.29 0 0 919
Ha a válogatási kritériumokat több edző, szakemberek közösen állitották össze, nem pedig a versenyzők.

Előzmény: pikdáma (917)
dani11141114 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 918

Igen kétségtelenül voltak az elképelései.

 

A csapat gerince a Paksy-Fazekas-Benedek hármas volt. Mindenki más ehhez vagy befért, vagy mehetett a kukába.

 

Ez a csapat nem hinném, hogy a jelenlegi eredménynél jobbat vagy akár csak hasonlót is tudott volna. Hogy Fábiánnénak mi volt ezzel a koncepcióval a terve azt nem tudom, de ez valószínűleg jogosan nem tetszett másoknak.

 

A focit meg hagyjuk, az egy s..r.

Előzmény: pikdáma (917)
pikdáma Creative Commons License 2008.08.29 0 0 917

Kétségtelen hogy Fábiánnénak határozott elképzelései voltak a csapatról és senki sem mondhatja, hogy az nem lett volna jobb annál mint amit most  elértek.

Legfelejebb azt lehet mondani, hogy más volt és ez a más a versenyzők egy részének nem tetszett.

Amikor egyébként Huszti a foci válogatottban hepciáskodott az összeállíítás miatt, egy fél évre eltiltották.

El kéne dönteni, hogy a csapatot az edzők állítják össze, vagy a játékosok.

Előzmény: dani11141114 (915)
zsuzsa Creative Commons License 2008.08.29 0 0 916
Kapnak is, de valami jóval kisebb összeget, kb mint munkahelyne egy 13. havi fizetés. Ez egyébként logikus, mert a nevelőedző melója a legvacakabb, ott csak a gálya van, kiskölkökkel meg serdülőkorban levő nehezen kezelhetőkkel kinlódni, odafigyelni mindenre, mert mégiscsak kiskorúak, aztán miremár kevesebb vele a baj, addigra elveszik tőle.

Valamivelmotiválni kell a nevelőedzőket és hát vagy annak alapján jutalmaznak, hogy a 10 éves Pistikék hogy teljesitenek vagy megnézik, hogy akit ő "fedezett fel"
az hol tart.

szerintem ez az egész jutalmazás , főleg ebben a szubjektiv formában hülyeség, inkább rendes fizetést kéne kapniuk mind a versenyzőknek mind az edzőknek, nem pedig 4 évente 1 x kényeztetni.

Egyébként a mostani bulvár szerint Kovács Kati és Janics Natasa is esküvőt, gyereket tervez, azt is olvastam, hogy állitólag Paksy Timea külföldre megy, úgyhogy szabad lesz a pálya, bizonyithat a feltörekvő ifjúság.
Előzmény: Skorpió (911)
dani11141114 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 915
Igen biztosan megérdemli. Adjon neki 20 millát Gyenesei, úgyis az az új divat nála, hogy egyes érmek sokkal értékesebbek, mint mások.

 

De azért van itt néhány kérdés.

 

Kovácsot 13 évig készítette, ez igaz. Már fel is vette eredményei után a járandóságát. Bár 2004-ben megverette, 2008-ban pedig szerette volna, miután nem mindenben úgy ugrált ahogy Ő fütyült.

 

A 2008-as pekingi arany pároshoz már semmi köze. Igaz 2004-ben Ő találta ki, hogy Katit kárpótolja. (igaz akkor Benedek meg Paksy szívtak emiatt) 2007-ben ez a páros nála ment szét.

 

A 2008-as négyeshez ismét semmi köze. Neki a négyesének három oszlopos tagja volt, Paksy-Benedek-Fazekas. Kozákot kényszerből tette be, miután Kati beintett neki.

A négyesbe szereplő Szabót pedig minden csapathajóból kitette.(tegyük hozzá, hogy a két fiatal nagyon erős alapokkal érkezett Simon Miklóstól, és ehhez FRK nem sokat tett hozzá, hisz a két fiatal most nem volt fontos neki) Sőt az EB aranyat is azzal köszönte meg nekik, hogy szétszedte a párosukat. De nem csak az övéket, hanem a Paksy-Beneden párt is, majd összerakta a Kozák-Paksy párost.

 

No akkor miről is beszélünk?

Előzmény: pikdáma (908)
CérnaSzáll Creative Commons License 2008.08.29 0 0 914
valamennyit kap mindegyik, ha jól tudom (legalábbis Egerszegi idejében az ő sikerei után az az edző is kapott, aki anno megtanította úszni)
Előzmény: Skorpió (911)
Dhomasson Creative Commons License 2008.08.29 0 0 913
Ettől még Fábiánné mindig is úgy gondolta, hogy ez az ő keze-munkája is. Emlékezzünk csak a sarlatános megjegyzésre, mégha azt a férje mondta is. De egyetértett ezzel ő is. Igencsak benne volt, hogy most az ő babérjait is aratják.
Szvsz nem volt kétszínű, hogy elfogadta.
Előzmény: Skorpió (912)
Skorpió Creative Commons License 2008.08.29 0 0 912
Ki ne tette volna meg??!

 

A gerinces emberek nem fogadták volna el. Nézd, ha én úgy érzem, hogy igazam hogy engem megsértettek, hogy negligálnak, erre aztán kígyót-békát kiabálok rájuk, majd ők pénzt ajánlanak... hát a pofámról lesülne a bőr ha elfogadnám.  

 

Előzmény: Dhomasson (910)
Skorpió Creative Commons License 2008.08.29 0 0 911
Akkor összes edző kapjon pénzt, aki valaha foglalkozott olimpikonnal, egész 5 éves koruk óta. 
Dhomasson Creative Commons License 2008.08.29 0 0 910
Azért az alapokat vitathatatlanul ő rakta le.

Mellesleg ebből él ő is, s hamár felajánlották neki még jó, hogy elfogadja. Ki ne tette volna meg??!
Előzmény: Skorpió (907)
incitatus Creative Commons License 2008.08.29 0 0 909
Nem két éve. Néhány hónapja.
Előzmény: Skorpió (907)
pikdáma Creative Commons License 2008.08.29 0 0 908

Hosszú távú befektetés, ha a tudást és az értéket megbecsülik, ennek példája Fábiánné prémiuma.

Az hogy néhány gyülölködő erről mit gondol, az huszadlagos.

Talán Sári érdemli a pénzt?

Előzmény: Skorpió (907)
Skorpió Creative Commons License 2008.08.29 0 0 907

Fábiánnéról már eddig is tudtam, hogy gerinctelen, na de hogy ennyire?

Ha én vénségemre én igy megbuggyanok, könyörgöm lőjetek le!

 

Elképzelem, amint a Chelsea megnyeri a BL-t, de jutalmat kap a jelenlegi Mancini edző mellett Avram Grant is, mert hogy milyen jól edzette a játékosokat két éve.

 

Sajnos ez a konfliktuskerülő magatartás jellemző az egész magyar társadalomra. "Jajj, csak ne legyne probléma! Inkább nyomunk egy kis pénzt, egy kis állást, egy kis befolyást, csak nehogy veszekedés legyen belőle".  

 

Mi lenne, ha egy tökös magyar legény (aki lány is lehetne) azt mondaná: "Fábiánné! Maga szétzüllesztette ezt sportágat. Mégis mit képzel maga? Tolja el bringát,de nagyon gyorsan! Mehet kajakkal is"

 

 

Előzmény: Contempt (905)
pikdáma Creative Commons License 2008.08.28 0 0 906

Fábiánné legalább megérdemli.

Sári meg örüljön, hogy az ölébe hullott a pénz, ha már az igazi  versenyzői nem hoztak semmit.

Előzmény: Contempt (905)
Contempt Creative Commons License 2008.08.28 0 0 905

Blikk:
10 milliós fájdalomdíj
2008.08.28 06:00:25

Bár Fábiánné szakított az olimpián szerepelt kajakoslányokkal, pekingi eredményeik után az edzőnő is komoly prémiumot kap.

 

Budapest — Kapjon vagy ne kapjon jutalmat Fábiánné Rozsnyói Katalin (65)? Sokáig a pekingi olimpián szereplő női kajakosok első számú felkészítője volt, de az utolsó hónapokban annyira megromlott a kapcsolata tanítványaival, hogy mind a négyen elpártoltak tőle. Kovács Katalin (32), Janics Natasa (26), Kozák Danuta (22) és Szabó Gabriella (22) kitett magáért, hiszen egy aranyat, egy ezüstöt és egy negyedik helyezést ért el az olimpián. A sunji pálya partján már Sári Nándor (50) adta nekik a tanácsokat, Fábiánné itthon, a tévé előtt nézte a küzdelmeket.

 

Most akkor kit illet az eredményességi jutalom, Sárit, Fábiánnét vagy azokat is, akik korábban szintén kivették részüket a négy lány felkészítéséből, így Vécsi Viktort (35) és Simon Miklóst (38)?

 

Sok pénzről van szó, a kajakosok, kenusok az 1–6. helyezések alapján 200 millió forintos jutalomra jogosultak. A sportág összkeresetének 60 százaléka illeti meg a felkészítésben közvetlenül érintett szövetségi kapitányokat, edzőket, orvosokat, gyúrókat, más szakembereket. 120 milliót kellene szétosztani úgy, hogy mindenki elégedett legyen.

 

A vélemények megoszlanak, egyesek szerint Fábiánnéról sem szabad megfeledkezni, hiszen a munka nagy részét ő végezte el, mások úgy tartják, az edző csak hátráltatta, akadályozta a lányok felkészülését.

 

– Erkölcsileg és anyagilag is díjazni kell Kati néni munkáját. Ráadásul olyan összeget kell megszavazni neki, amely nem sértő rá nézve – mondta Baráth Etele (66), a szövetség elnöke.

 

Osztottunk-szoroztunk, végül arra jutottunk, hogy Fábiánné 10 millió forint körül kaphat. Vajon elfogadja-e a pénzt, vagy dacból nem tart rá igényt?

 

– A munka nagy részét én végeztem el, nem más, jól felkészített lányok mentek el tőlem. Úgy érzem, hogy megdolgoztam a pénzemért, miért ne venném át? – fogalmazott Fábiánné, aki 13 éven át irányította a már kétszeres olimpiai bajnok Kovács Katalin felkészítését.

Mészáros István

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 904
Ha nem lehetett volna duplázni, akkor nincs aranyunk, mert janics biztos nem indulhatott volna, s nélküle nincs arany, mint ez és a múltkori olimpia is bizonyította. Ezt csak Fábiánné nem volt képes felismerni a maga edzőzsenialitásával.
Előzmény: zsuzsa (901)
Contempt Creative Commons License 2008.08.27 0 0 903
Akkor féreértettelek. Én úgy értettem, hogy angol kajakos lányokról beszélsz Londonnal kapcsolatban.
Előzmény: zsuzsa (901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!