Keresés

Részletes keresés

borzimorzi Creative Commons License 2011.07.04 0 0 460

Különösen jó, hogy a legtöbb Lipóti Pékségben ott a hűtő, benne a Cserpes termékekkel. Úgyhogy ezeket szinte mindig ott vesszük. Vagy a piacon, avalkói joghurtokat, amelyek messze a legjobbak a hazai piacon. A legegészségesebb és cukorbetegek számára is leginkább ajánlható kenyér, a PurPur kenyér is csak a Lipótiban van. Enneka  szénhidráttartalma csak 30% körül van, amivel világbajnok, plusz szinte mind lassan felszabaduló szénhidrát. Tökéletes reggeli! Ja, és ellentétben a legtöbb ilyen diétás izével, mint a hamlet, az abonett, a korpovit keksz és a többi, ez nagyon finom!

Tejet legutóbb akkor vettem multiban, amikor 7végén egy este kellett, mert az Uram tejberizst akart. Nu, akkor elnéztünk a tuskóba. De az erre van kitalálva.

Üdv:

b

Előzmény: Berlusz Móni (453)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.04 0 0 459

Jól kifejlett orbanofóbiával szemben sajnos nincs javaslatom. :-))))

Egyelőre gyógyíthatatlan.

Megnyugtatásul: semmilyen hatása nincs a te importsz.rfogyasztásodnak arra, ami ellen így tiltakozol. :-D

Előzmény: Két Diplomás Bozgor (458)
Két Diplomás Bozgor Creative Commons License 2011.07.04 0 0 458

Attól függ melyik részével nem értesz egyet.

Hogy az ár és minőség arány fontos, sőt szerintem legfontosabb szempont, az szerintem nem marhaság, hanem alppvető igazság.

Hogy a nekem nem tetsző politikai döntések ellen (még ha eléggé korlátozott mértékben is, de) hatékonyan kívánok tiltakozni, az sem marhaság.

Persze, ha neked tetszik az egykulcsos, a munkavállalói jogok megkurtítása, a nyugdíjrendszer elbaszása, a demokrácia korlátozása, hát az a te dolgod. Én ott teszek keresztbe orbánék politikájának, ahol különösebb áldozatvállalás nélül tudok. Ennek egyik módja a magyar termékek és cégek (részleges) bojkotja.

Engem nem érdekel, hogy jobb vagy baloldali egy politikus, de ha az érdekeimet sértik, akkor morcos vagyok. (Többé-kevésbé pártsemlegesen)

Előzmény: Berlusz Móni (457)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.04 0 0 457

hány helyen akarod még elsütni ezt a marhaságot?

csakazértse rakom be a paffba!

:-D

Előzmény: Két Diplomás Bozgor (456)
Két Diplomás Bozgor Creative Commons License 2011.07.04 0 0 456

"Szerinte a magyar termékek iránti fogyasztói tudatosság növelése fontos, mert jelenleg inkább az árat nézik a vásárlók."

Valóban legfontosabb szempont az ár, utánna jön a minőség. S az, hogy magyar-e a termék, valahol a szempontok sorának a végén van.

Sőt bevallom, számomra, ha egyáltalán érdekel a termék hazája, inkább hátrány a magyar származás.

Mert ha előnyben részesíteném a magyar termékeket, ezzel az egykulcsos adón és egyéb népnyúzó törvényeken alapuló politikát támogatnám.  A magyar termékek részleges bojkotja lenne a leghatásosabb eszköz a tiltakozásra, na de ha éppen kivételesen a magyar termék olcsóbb vagy jobb, akkor elvi szempontok ellenére is azt veszem meg.

Egybként szép dolog a nemzeti összefogás, kezdhetnénk is a népellenes adótörvény megváltoztatásával.

Előzmény: borzimorzi (421)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.03 0 0 455
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.06.15 0 0 454

Most találtam a gasztroblog ajánlón, úgy érzem, hogy AZONNAL el kell mennem Káptalantótiba!

http://rozmaringesibolya.blogspot.com/2011/06/kezmuves-termekek-piaca-kepriport.html

Ezek a képek, a hangulat....! Fantasztikus hely lehet! :-)

Előzmény: Berlusz Móni (452)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.06.04 0 0 453

És még ezt is linkelem, bár szerintem a legtöbben ismeritek:

http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20110527-magyar-marka-ami-nincs-a-multiban-a-cserpes-sajtmuhely.html

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.06.04 0 0 452

Egyszer Káptalantótit is útba ejthetitek.... :-)

Ma délután hallottam egy riportot a kezdeményezőjével, erről jutott eszembe.

http://liliomkert.lapunk.hu/

Előzmény: borzimorzi (451)
borzimorzi Creative Commons License 2011.05.26 0 0 451

Uccsó képen a kedvenc fajta bögréim! Eddig csak Szentendrén voltak.

Na, akkor Gyenesdiásra elmegyünk!

Mellesleg nélkülem is hülyére fogják magukat keresni, az tiszta sor. Annyi német fogja dupla pofára zabálni a halat, hogy még sok is lesz...

Üdv:

b

Előzmény: Berlusz Móni (450)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.05.26 0 0 450

Ezt muszáj ide is betenni! :-)

http://praktikaksokgyerekhez.blogspot.com/2011/05/ostermeloi-piac-nyilt-gyenesdiason-itt.html

Bp-hez sajnos elég messze van, de egyszer útba fogjuk ejteni! Milyen gusztusos itt minden! :-)

stevebi Creative Commons License 2011.05.23 0 0 449
hrl Creative Commons License 2011.05.20 0 0 448

stevebi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 447

Az álomszerű az lenne, ha az egész a politikai hiénák nélkül tudna megvalósulni. Vannak, akik viszont az ellenkezőjét szeretnék.

Nagy Ottó: A süvegcukor alján

Előzmény: borzimorzi (446)
borzimorzi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 446

Hajrá!

Pláne, ha a cukorrépát megtermelő gazdák kezében lesz a cukorgyár, akkor még ki sem játszhatja őket egymás ellen. Plusz eggyel kevesebb árrés, hiszen az alapanyag termelői jelentik a végterméket gyártó cég tulajdonosi körét.  Sok sikert! Ha megjelennek a termékeik a piacon, csakis azt fogom venni.

Üdv:

b

Előzmény: stevebi (445)
stevebi Creative Commons License 2011.05.04 0 0 445
hrl Creative Commons License 2011.05.03 0 0 444

Most fotóztam Kelenföldön:

H_G Creative Commons License 2011.05.02 0 0 443

Hogyne, az aldis Choceur tökéletes volt, főleg az ét. (A kék nyakkendős tej változat kicsivel gyengébb.) Nem hazai...

Előzmény: baradlayrichard (440)
stevebi Creative Commons License 2011.05.02 0 0 442

Igazad van. A gyulainál én is régóta tapasztalom, hogy ahány bolt, annyiféle minőség. (tehát nem csak a csomagolás különböző....)

Előzmény: borzimorzi (441)
borzimorzi Creative Commons License 2011.05.02 0 0 441

Pick és a magas minőség? Én már a jó minőséggel is megelégednék, de sokkal több benne a disnózsír, mint gyerekkoromban. Látszik is a színén, hogy sokkal világosabb a sok fehér folt miatt. Régen a hús sokkal több volt, és látszott is a színén.

Ha így folytatják, végképp ehetetlen lesz. A Gyulai már tönkrement, tele van mindenféle mócsinggal, és baromi zsíros is.  :-((

Üdv:

b

Előzmény: stevebi (439)
baradlayrichard Creative Commons License 2011.04.30 0 0 440

Sikerült valakinek ehető húsvéti nyulat venni, ami csokoládéból van, és nem "keményített növény zsírból"? Külföldi is jöhet, csak legalább emberi fogyasztásra alkalmas legyen.

stevebi Creative Commons License 2011.04.28 0 0 439
borzimorzi Creative Commons License 2011.04.20 0 0 438

Követem példádat, csak így dupla annyi idő...

Üdv:

b

Előzmény: Berlusz Móni (437)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.04.14 0 0 437

Poltopikot nem nagyon szoktak T.asztalossal összevonni...

Nekem be van téve a kedvencekbe, aztán az arra érdemleges infókat mindkét helyre bemásolom. :-)

Előzmény: borzimorzi (436)
borzimorzi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 436

Csakmost látom, még mindig nem vonták össze a topicot ezzel:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191195

Pedig elég zavaró így párhuzamosan figyelni a kettőt... Sose tudom, mi melyik topicban volt...

Üdv:

b

Előzmény: Berlusz Móni (435)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.04.02 0 0 435

A gazdagréti piac lehetne a minta
2011. április 2. 12:39

MNO - GB
Belátható időn belül a helyi piacok fejlesztésére az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) keretében forrásokra lehet majd pályázni annak érdekében, hogy a helyben vagy a kistérségben megtermelt áru mielőbb a helyi közösségekhez juthasson el közvetítők nélkül – mondta Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára szombaton Budapesten, amikor bemutatták az újságíróknak a gazdagréti őstermelői piacot.

A kistermelői áruk helyi, lakótelepi értékesítésének ötletét Király Nóra XI. kerületi önkormányzati képviselő vetette fel és valósította meg Gazdagréten. A múlt év decemberében indított kezdeményezést felkarolta Szederkényi Károly, a gazdagréti Szent Angyalok-templom plébánosa, aki helyet adott a piacnak a templomkertben.

A szombatonkénti őstermelői piacon először még csak két árus kínálta portékáit, most már azonban húszan vannak, akik szombatonként a gazdagréti lakótelepen élőket friss áruval látják el. A siker nyomán március elején Kelenvölgyben nyílt hasonló piac, április 9-én pedig az őrmezői lakótelepen is megkezdi működését az őstermelői árukat kínáló piac.

A kezdeményezéseket a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) támogatásával hozták létre. Hoffmann Tamás, a fővárosi kerület polgármestere szerint a kezdeményezés azért lehet sikeres, mert olyan árukat kínálnak az őstermelők a helyieknek, amelyekért gyakran igen sokat kellene utazniuk, vagy a környéken egyáltalán nem is kaphatók. Ezért Kelenföldön és Albertfalván is terveznek őstermelői árusítást.

Ángyán József az MTI-nek elmondta: a Vidékfejlesztési Minisztérium támogatja a kezdeményezést, a helyi piacok fejlesztésére az ÚMVP forrásaiból mintegy 5 milliárd forintot kívánnak fordítani. Hozzátette: az áru útját le kell rövidíteni a termelő és a fogyasztó között, mivel a termék utaztatása jelentősen megdrágítja annak árát. Emellett az élelmiszer-kereskedelem megszervezését úgy célszerű elvégezni, hogy a helyben termelt árukat elsősorban a helyiek fogyasszák el, és csak a többletet szállítsák távolabbra.

(MTI)

stevebi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 434

Előzmény: Törölt nick (432)
borzimorzi Creative Commons License 2011.03.02 0 0 431

Hogyaza...

Pedig napokig vártam, hogy szalonképesen tudjak fogalmazni.

Üdv:

b

Előzmény: stevebi (429)
stevebi Creative Commons License 2011.02.28 0 0 430
stevebi Creative Commons License 2011.02.28 0 0 429

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!