Nem igazán jártam még itt, szeretném a segítségeteket kérni. Már több gépem is volt, ma viszont olyan vadi uj, de nagyon régi géphez jutottam, csak németül van a használati utmutató. PFAFF 260-as pedálos gépről van szó. van e valakinek ilyen? Régen nekem is volt pedálos singerem, de az már a múlté.
Azt se tudom mit is tud, habár kéttűs, és hihetetlennek tünik számomra, hogy még szálévágó is van rajta. Most olajozva lett, holnap jobban átnézzük. Ha valaki tud segítsen.
Sajnos csak most értem gépközelbe - de azért elmondom, hogy mit gondolok én erről a dologról.
A két gép nem pont ugyanaz a kategória - mert elég jelentős eltérés van a kettő között - az E66-os javára!
Ebből 2 nagyon fontosat emelnék ki:
1)
a) A Fun az klasszikus, háztartási, félkörös, függőleges hurokfogós - ezzel szemben
b) az E66 az fektetett, körforgós rendszerű.
Ez utóbbit inkább komolyabb (gyorsabb, ipari) gépeknél használják - háztartásinál ritka dolog.
Nagyon profi, gyors és megbízható hurokfogó-megoldás a körforgós.
2) Az E 66 7 mm (!!!) öltés-szélességű - szemben a megszokott, 5 mm-es hobbi-gépekkel, mint pl. a Fun is. Háztartási gépeknél nagyon ritka extra a 7 mm-es öltésszélesség!
Ez tud ám nagyon hasznos is lenni bizonyos varrás-típusoknál - pl. a nagyfelűletű anyagok összevarrásánál (pl. hármas cikk-cakkban) aranyat ér... de a többi haszon-öltésnél is sokkal profibb varrást eredményez - mint a szokásos 5 mm-es.
Lenne még egy harmadik dolog is - de ebben nem vagyok biztos, hogy a Fun-on nincs. Ez az öltésszélesség-szabályzás.
Az E66-on biztos, hogy van ilyen - ez bizonyos műveleteknél rendkívül hasznos (pl adott, fix-nyomra való ráállás - úgy mint az anyagok legszélének az eltalálása, ilyesmik)
KONKLÚZIÓ: Ha már ebben az árfekvésben gondolkodtok, akkor én feltétlenül az E66 -ot ajánlanám - mégpedig a fent felsorolt konkrétumok miatt.
Az ezek által nyújtott előnyök - a több éves varrási gyakorlatban - igencsak feledtetik azt a plussz-árat, amit megvételkor fizetni kell érte.
Elvégre egy ilyen gépet nem csak 1-2 évre vesz az ember, nem igaz? :-))))
Szüleim karácsonyra vennének nekem egy varrógépet. Nincs túl sok pénzünk rá, de a 60ezeres gépet még ha nagyon szeretném megvennék, mert kinéztem a BERNINA BERNETTE E66-ot.
Viszont most találtam 39.000-40.000ezerért egy alig használt (2x kipróbált) Bernina Bernette Fun Style gépet még 2,5 éves garanciával. Az új gépeknél 10ezer különbség volt köztük, ezért úgy gondoltam, hogy megéri inkább kicsit többet fizetni, de a jobbat megvenni. De a 20ezer különbség már nagyon elgondolkoztat. Szerintetek? Megéri a 20ezer különbség a jobb gépért?
Nagy munkára adtam a fejem, függöny drapériát szeretnék készíteni. Mégpedig BOGENT. Az a nagy gondom hogy milyen formát kell kiszabni,hogy az alakja megfelelő legyen. Talán segítene egy egyszerű,de nagyszerű szabásminta. Ha valaki tudna benne segíteni nagyon megköszönném.
Mivel még nagyon kezdő vagyok a fórumozásban csak így tudtam kérésemet továbbítani
Nagy munkára adtam a fejem, függöny drapériát szeretnék készíteni. Mégpedig BOGENT. Az a nagy gondom hogy milyen formát kell kiszabni,hogy az alakja megfelelő legyen. Talán segítene egy egyszerű,de nagyszerű szabásminta. Ha valaki tudna benne segíteni nagyon megköszönném.
Mivel még nagyon kezdő vagyok a fórumozásban csak így tudtam kérésemet továbbítani
Igen, legalábbis sejtem. Már nézegettem a műveletet felemelt gépnél, alulról: varázslatos:-))))
Ha tudnám az alkatrészek neveit, el tudnám mesélni mi történt most éppen, de anélkül kicsit bonyolult. Mindenesetre, a fiatalember szétszedte azt a rész annyira, amennyire én nem mertem volna, aztán összerakta, bizonyos csavarokat tekergetett ki-be, hogy szépen, épp a kellő lazasággal forogjon - azért én ezt nem tudtam/mertem volna megtenni, túl sok apró csavar van arrafelé:-) Közben magyarázott is, talán legközelebb már bátrabb leszek.
Mivel én nem varrok vele üzemszerűen és pláne, mivel a fiatalember is erre bíztatott, nem akarom a gépet lecserélni. (Valószínűleg túl fog élni engem... )
Ennek a gépnek még volt normális, magyar nyelvű gépkönyve, de sajnos elkallódott a költözködések során.
(Egyébként, a régi NDKs háztartási gépek között sok ilyen strapabíró, tartós eszköz volt anno.)
Épp akartam mondani, hogy esetleg nem lenne haszontalan visszaolvasni - ugyanis történt már némi eszmecsere gép-ügyben.
Ami az alkatrész-kérdést illetti, hát ez is egy érdekes dolog. Ugyanis a ma kapható gépek legfontosabb kopó-alkatrészei - azok nem csak egymásközt csereszabatosak... de még az ezelött 30 ével gyártott gépekével is.
Érdekes módon, pont a Neumann az, amelyik másfajta (kisebb) bobint és alsó-orsót használ.
Mi kopik még? A szíj? Nem probléma. Az általános műszaki-kereskedelemben kapható bármilyen méretben.
Nem kell spéci varrógép-szaküzletbe menni - mert ott erősen "vetítenek" - főleg ami az árat illeti.
Elfüstöl a motor, vagy a pedál? Az is összevissza cserélhető egyik gépről a másikra... nagyon kevéssé specifikusak ezek is - minimális módosításokkal helyetesíthetők (néha még az eredetinél is jobb darabra).
Háztartási vagy hobbi üzemmódban szinte lehetetlen egy gépet úgymond: elkoptatni.
Hihetetlen, hogy mit kibírnak...akár minimális karbantartás mellett is.
Milyen hiba lehet még? Pl. a Toyotámnak lepattant annak az apró rugónak a horog-része, amelyik a szálfeszitő után gátolja a hurkolódást.
Nem cseréltem, hanem egy fogóval picit megnyújtottam a maradékot és abból csináltam rá új horgot.
Tökéletes.
Ha valaki jobban megismeri a varrógép működését (az elvét, legalábbis) - mindjárt rájön, hogy nem akkora ördöngősség az.
Egy szerény kérdés - de tényleg csak érdeklődési szinten:
Neked konkrétan előtted van, hogy mi történik odalent, a bobinnál.... vagyis hogyan kerül be az alsó szál a felsőszál hurokjába, hogy öltés legyen belőle?
Pontosabban: hogyan lesz hurok a felső-szálból - odalent, az anyag alatt?
A választásnál érdemes talán azt is számításba venni, hogy mennyire drága az alkatrész hozzá, ill. hogy milyen gyorsan és könnyen beszerezhető a szükséges darab.
(Nekem a csodás, szeretett fényképezőgépemen tört le egy apró műanyag pöcök, ami miatt egy teljes alkatrészt kellett volna cserélni, amire hónapokat kellett volna várni és aminek az áráért már bőven lehetett egy újat venni - persze egy másik márkát...)
Kedves varrógéptulajdonosok, megosztanék veletek is egy szívmelengetően jó tapasztalatomat, ami annyira ritka mostanában, és hátha segít itt valakinek a gondján.
Kicsit szétesett a 33 éves Neumann varrógépem alsószálat tartó része. Megpróbáltam összerakni, de a helyzet csak súlyosbodott (naná...). Már éppen gyászolni kezdtem, amikor eszembejutott egy szórólap, és egy telefon és egy 5 perces autóút után már az "orvosnál" voltunk.
Egy fiatalember vette kezelésbe: megjavította a beteg testrészt, kicserélte a nem megfelelő égőt, betett egy új tűt és precízen beállította, kitakarított és beolajozott minden szükséges pontot. Mindeközben magyarázott nekem, és felhívta a figyelmemet az esetleg elkövethető hibákra és annak következményeire. Kérdésemre, hogy milyen gépet ajánlana, ha ez a kis öreg végleg meghal, azt mondta, inkább vigyázzak rá és javíttassam meg, ha elromlik, mert ez még a következő 30 évet is ki fogja bírni, szemben az újabbakkal, ráadásul az alkatrészek gyorsan és viszonlyag olcsón beszerezhetők hozzá - miközben ő árul is új, modern varrógépeket.
Ezek után (kb. 40-50 percet töltött el velem) a számla kétezer Ft alatt volt!
Aki elhiszi nekem, hogy se rokona, se ismerőse nem vagyok, nem reklámozni akarok és érdeklik az elérhetőségek, írjon az e-mailcímemre.
Kérni szeretnék! Tudnátok nekem sapka v. kalap szabásmintát küldeni, amit viszonylag könnyű plüss-szerű anyagból szeretnék megvarrni. Nem igazán sapka, inkább kalap jellegű valami, esetleg barett fazon.
Jajj-jajj - itt árnyaljunk egy hangyányit, nehogy félreértse valaki.
Amiről beszélgettünk, az kizárólag a 20-30 ezer Ft körüli gépkategóriákra érvényes.
Ez az a gép-kategória, ahol az akár 30-40%-os árkülönbséget kizárólag egy-egy gép nevéért fizettetik ki - és semmiképp nem a magasabb tudásért, vagy a jobb minőségért.
Ma már a gépgyártást nem úgy kell elképzelni, hogy van egy gyár, ahol kint, a kapun írja a márkát és bent gyártják a gépet. Áhhh, dehogy.
Ma már óriási, koncentrált, jól felszerelt de nevesincs gépgyárak vannak (ugye nem kell mondjam, hogy főleg hol) - ahova bárki beballaghat gépet rendelni - méghozzá olyan márkanévvel, amilyet kér rá.
Szívesen ráírnak bármit - sőt, ettől még nem is hamisitvány - hisz a márka jogos tulajdonosa rendelte.
Ez nem csak a varrógépeknél van így - hanem szinte már minden alsó- vagy közép-kategóriás, lakossági felhasználású iparcikknél (házt. gép, elektronika, bármi).
Ismétlem: az így gyártott varrógépek NEM ROSSZAK !!!
Vagyis olyan nincs, hogy hazavisszük... és NEM varr. Ilyen nincs.
Más kérdés, hogy arra és olyan ütemben kell használni - amire gyártották.
Egy 20-30 ezer Ft-os gépet (márkától függetlenül !) biztos nem lehet egy bér-varrodába beállítani - ugyanakkor hobbira, vagy háztartási célokra hosszú éveken keresztül kifogástalanul szolgálhatnak.
És itt a hangsúly (ebben az ár-kategóriában !!!) a márkafüggetlenségen van - ugyanis ezt minden boltban-kapható gép tudja - vagyis a ráírt márka, az inkább csak esztétikai tényező :-))))
Számomra valahogy döbbenetes ezt olvasni (és azt sejtem, szakembertől).
Tudom, hogy más termékeknél is a márkanevet kell megfizetni legtöbb esetben, de hogy egy olcsó, noname varrógépet inkább ajánlsz, mint egy neveset, drágábbat. Vagy csak én vagyok/voltam elfogult varrógép témában.
Ez egy nagyon komoly és bonyolult gépnek tűnik a leírás alapján.
Igaz, a 3 kilós ára is elég "bonyolult" :-)))
Korrektül fogalmazva, ez csak részben egy varrógép - mert nagyobb részben inkább egy himző-célgép.
Ha viszont így vesszük - akkor nem is olyan drága - ha figyelembe vesszük, hogy a számítógépes kommunikációja miatt, a lehetőségei gyakorlatilag: KORLÁTLANOK.
Csak emlékeztetőül: hasonló, régebbi gépek (amellett hogy legalább ilyen drágák voltak) még mintaválaszték-függők is voltak.
Vagyis ilyen olyan kártyák-tárcsák kellettek hozzájuk - amiket vagy mindig megvett az ember... vagy nem.
Nem volt olcsó mulattság - és még elég macerás is.
Ez a gép már tényleg olyan, hogy kézzel lerajzolsz egy fantáziát - beviszed a gépbe - és 10 perc múlva ez már üti-vágja is az anyagra. Űrkorszak, hejjj :-)))
Ha a mechanikája (pontossága és tartóssága) is olyan, mint a tudása - akkor ez tényleg nem egy "'játék-gép".
Először is gratula a felkéréshez - ez tényleg komoly szakmai siker.
De ha már szóbajöttek a gépek, bemutatok nektek egy kis VARRÓGÉP-STREAP-TEASE-t ... vagyis varrógépet, ruha nélkül :-)))
Konktétan ez a digitális TOYOTA az alany - amiről a kritikusok azt szokták mondani, hogy "Szar, műanyag gép".
OK, lássuk.
Kb. ennyi műanyag van benne - pontosabban benne szinte nincs egy szál sem - max. rajta van egy két tekerőgomb, vagy ilyen-olyan vezető - amire én nem vágynék, hogy konkrétan öntöttvasból legyen.
Na de a gép struktúrája?
Ami szürke, az mind nagyon kemény aluminium... a többi az edzett acél.
Ezt nevezik egyesek "szar műanyagnak" ?
A fehér részek a kezelőszervek, azok műanyagok - de ugye nem akarjuk őket szántszándékkal letörni?nehéz is lenne, egyébként.
Ezt látva, gondolom sokan megkérdik, hogy "Végül is, mi a fenének csinálták a régi gépek burkolatát dögnehéz vasból?"
Azt sem kell elítélni, mert annakidején nem állt itt a műanyag-technika.