Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2020.02.15 0 1 748

DNS menűben a DNS csomagok kezelése

Előzmény: sotorius_semmittevő (747)
sotorius_semmittevő Creative Commons License 2020.02.15 0 0 747

Ménich - Mönich névvel jöttek az ősök. A legtöbb találat USA, a következő Németország. Az is érdekes, hogy a 2111 lehetséges genetikai rokon közül egy sincs ezzel a névvel.

Közben a családfa adatok feltöltésénél feldobta az egyik unokabátyámat, akivel eléggé hasonlítunk egymásra és őt sem adta be találatnak. :D

 

Hogy lehet letölteni a dns adatokat? 

Előzmény: Elar (746)
Elar Creative Commons License 2020.02.15 0 1 746

szia

 

Egyrészt kik voltak a névadó ősök Soroksáron? Pont most jutottam el oda én is :)   (Meg tovább Harasztira + Taksonyba)

 

Másrészt valóban érdekes. Nekem kb 1/4 + egy pici rész ez a német/osztrák vonal és nekem hoz is 33% É-NY Európát

 

Azt tudni kell ezekről a tesztekről, hogy a jelenlegi populációt is figyelembe veszi. Illetve azt is tudni kell, hogy az egy dolog hogy anyutól és aputól 50-50%-ot kapunk, de a nagyszülőktól nem feltétlenól egyenlő mértékben,

 

Illeve ott van még a sajnálatos félrelépések is, ami anyakönyvekből nem feltétlenül derül ki.

 

Két dolgot javaslok. A Gedmatchra is érdemes feltölteni az eredményt (sztem másnak leírtam régebben) és ott is vannak remek ingyenes analizációs lehetőségek

Másik: Az DNS egyezések milyen nevűek? milyen nemzetiségűek?

Előzmény: sotorius_semmittevő (745)
sotorius_semmittevő Creative Commons License 2020.02.15 0 0 745

Új vagyok itt a fórumon. Tegnap jött meg az eredmény a my heritage-től és kicsit nagyon meglepődtem.

Azt tudni kell, hogy a nevem alapján német ősőkkel rendelkezem. A családi legendárium is svábokként határozott meg minket. Első, apai ágoi unokatestvérem családfa kutatást végzett és eljutott Mária Terézia korába, amikor a névadő ősök bevándoroltak Soroksárra, ahol letelepedtek. Még azt a bajor falut is megtalálta, ahonnan elindultak.

 

Az etnikai becslés pedig a közetkező lett: 60% balkán, 20% kelet-európai, 8% finn, 12% britt-szigeteki (ír, skót, wales, angol).

Hát, igazán meglepő ez az eredmény. 

Laikus51 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 744

Miért zsákutca?

Írj a családfa kezelőjének üzit - üdvözlő szövegben, linkként szereplő "itt"-re klikkelve -, hogy mire vagy kíváncsi.

Előzmény: Pompiere (741)
almirena Creative Commons License 2020.02.12 0 1 743

családfa építés céljából.

Előzmény: marmande (742)
marmande Creative Commons License 2020.02.12 -1 0 742

Mi okból töltötték fel az adataikat?

Előzmény: Tibbe (740)
Pompiere Creative Commons License 2020.02.12 0 0 741

Akkor ez így zsákutca. Kösz a választ.

Előzmény: Tibbe (740)
Tibbe Creative Commons License 2020.02.12 0 0 740

Ott van feltüntetve a weboldal kezelője. Ezek a személyek nincsenek a myheritagon, a weboldal kezelők töltötték fel az adataikat.

Előzmény: Pompiere (739)
Pompiere Creative Commons License 2020.02.12 0 0 739

További segítséget kérnék:

 

Átnéztem mindent töviről hegyire, de nem jutok sehová. Beteszek egy képernyőmentést. Ezen látszik, hogy ki az adott website kezelője, de ezek a nevek inaktívak innen nem lehet üzenetet hagyni. Másik oldalt meg egyszerűen nem tudok elővarázsolni.

 

Előzmény: Laikus51 (737)
Tibbe Creative Commons License 2020.02.10 0 0 738

Igen, így van. nekem sincs előfizetésem, de üzenni lehet.

Előzmény: Laikus51 (737)
Laikus51 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 737

Sztem, ha a nevére klikkelsz, akkor be kell, hogy jöjjön egy üzenő ablak, ahol a neve a címzett és mivel te küldöd az üzit, így az IP címed alapján Téged vesz fel az HG küldőként. Így ha üzidre választ kapsz, akkor a kapcsolatfelvétel sikeres. Csak legyél türelemmel a választ illetően, mert az HG-n keresztül értesül a címzett!

Előzmény: Pompiere (736)
Pompiere Creative Commons License 2020.02.10 0 0 736

Sziasztok!

 

Ha nem vagyok regisztrálva a Myheritage-en, hogyan tudom felvenni a kapcsolatot egy adott családfa kezelőjével?

A nevét látom regisztráció nélkül is, egészen biztosan rokonok vagyunk, de csak azért, hogy egy e-mail címet megtudjak, nem akarok regisztrálni.Egyáltalán látnék ott e-mail címet, vagy csak MH-en belül lehet üzenni egymásnak? Előre is köszönöm a segítséget.

 

Draganovic Creative Commons License 2020.02.06 0 0 735

15 millió személy adatbázis elég komoly.

Előzmény: ditta12-34 (732)
Draganovic Creative Commons License 2020.02.06 0 0 734

Viszonylag könnyen mert a szerb ortodox egyház híveit jegyzi az egyház ,Magyarországi szerb közösségek ma is ugyan ott élnek mint előtte ,igaz nagyrészt már beolvadva .Wikipédia ma 24 ezer szerbet ír Magyarországon szerintem inkább 10 ezer a reális ,akik beszélik is a nyelvet meg így úgy családi szinten tartják a szokásokat .

 

Ugye Hódmezővásárhelyen van szerb templom ,előtte is volt csak fából ,tehát ált. köré települtek a szerbek .pl Székesfehérváron a szerb templom rácvárosban van Skanzen ott sokáig csak szerbek laktak.  Százhalombattán az ó falu csak szerb és Bolgár volt ,bolgárok 2 generáció alatt beolvadt a szerbségbe ,a nyelv miatt és a vallás miatt is meg kevesebben voltak így adott volt.

Vegyes házasságnál ugye a gyereket a szerb pap már pl Bolgár Ivanovot már úgy keresztlevelezte mint Ivanovics és már a gyerek is szerbnek vallotta magát .

 

Kis közösségnek akiknek más a vallása mint a többségnek jobban egy tömbben éltek és könnyebb visszavezetni a családfát.

 

Meg tudjuk hogy a Rigó mezei csata után hova telepedtek le a dél szlávok utána meg 1690-ben volt a legnagyobb letelepedés.

 

Aki nem tartozik egy kis etnikumhoz annak nehéz mert szinte minden nagy szülő innen onnan van vagy székelyföld vagy dunántúl ,Felvidék stb ennyi fele egész nehéz kutatni .Érdemes megbízni valakit akinek ez a szakmája de az nagyon drága!

 

Kipróbálom ezt az Y amit linkeltél .

Előzmény: Elar (733)
Elar Creative Commons License 2020.02.06 0 0 733

Hmm. Köszi az infót

Nagyon érdekes, hogy 1690-ig vissza tudta vezetnia  családfát.

(Nekem most sikerült végre áttörnöm az 1700-as éveket egy ágon :)  )

 

Az Y-t érdemes megcsinálni

https://www.familytreedna.com/products/y-dna

 

Nekem viszonylag ritka - meg is dotálták ingyen az egyik csoportból nekem a BIG Y tesztet....

 

 

 

Előzmény: Draganovic (731)
ditta12-34 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 732

 

Esetleg ami még részletesebb eredményeket adhat, az Ancestry.com az autoszomális vizsgálatot illetően. 

Draganovic Creative Commons License 2020.02.06 0 0 731

1690-ben volt a nagy bevándorlás 300 ezer szerb jtt akkor be a török elől Szentendrére,Százhalombatta,Hódmezővásárhely,lórév Duna mentén telepedtek le Székesfehérvárra előbb jöttek ők hamar beolvadtak .Engem Százhalombattán kereszteltek meg a szerb ortodox templomban a kereszt apám családja is igazolva 1690 ben jöttek be Százhalombattára ,szerb többségű volt mára már csak kb 300-400 -an vannak ,de még beszélnek szerbül,Tökölön már nem ,Lórév ugye meg mai napig szerb többségű.

 

Megállhattak Herceg falva környékén Deszk-en is vannak Mohács

 

Magyarságban rengeteg délszláv olvadt be és viszonylag gyorsan Horvátok,Sokácok,Szerbek,dalmátok,bunyevácok  baja környéke .

 

Nekem mindenki a Balkánról jött Dél Horvátország,Szerbia,Macedónia

 

Ha 11.1 görögöt vagy törököt hoz akkor nem lepődnék meg ,de Skandináv :D ??????

 

23andme -re kiváncsi vagyok

Előzmény: Elar (730)
Elar Creative Commons License 2020.02.06 0 0 730

Na ezért írtam, hogy becsült és a jelenlegi populációt is figyelembe veszi a %-oknál.

 

A 11,1% skandináv - hát igen. Megértem.

Ki van kutatva a családfád.

Apám testvérénél 10% skandináv van + 13% angol

 

Halvány fogalmam sincs honnan lehet. Ráadásul ennyi. 6-7 generációra visszamenőleg megvan a fa neki - osztrák, német, rác/horvát, morva és hát ki tudja mikortól magyarnak számitó ősök vannak. Akkor ez most honnan? :D

 

MAjd ha van akció csináltasd meg az Y DNS-t az is jó  móka :)

 

1690-ben vándoroltak be az őseid? Alapvetően több hullámban jöttek, nem?

Va egy olyan érzésem, h nekem is kb akkor érkezhettek, de megálltak Herczegfalva környékén :)

 

 

Előzmény: Draganovic (729)
Draganovic Creative Commons License 2020.02.06 0 0 729

23andmenél ezt olvastam 

 

"A szolgáltatás teszteli az autoszomális, a mitokondriális és az Y-DNS-t, hogy teljes képet kapjon a génjeiről."

 

https://hu.sun-safe.org/best-dna-testing-kits-81

 

 

 

myheritage nekem ezt adta ki ,eléggé elnagyolt a 23andme hez képest ,a 23 az részletesebb sokkal ,lehet majd kipróbálom 

 

Magyarországi szerb vagyok apám ága az Knin (Horvátország szerb tbbségű terület)környékéről jöttek be Öregapám 10 éves koráig magyarul sem tudott annyira friss "bevándorlók" anyám ága Hódmezővásárhelyi Rácok még 1690 -ben települtek be Szerbiából a nagy szerb népvándorláskor a törökök elől 

 

Így adott volt az 55.1 % Balkán 

                         32,2% Kelet európa

                         

Amit nem tudok hova tenni az a 11.1% Skandináv (családomban mindenki fekete vagy sötétbarna hajú,szemű,sárgás vagy kreol bőrű ) szóval itt néztem egy nagyot :O

 

Meg 1.6% nyugat ázsia törökország stb ez jöhetett bárhonnan a balkánról 

 

Szóval én részletesebbre számítottam ,de ez azért van mert nem olvastam eléggé utána ,most már tudom hogy a 23andme kellet volna inkább ,na mindegy majd legközelebb

 

Előzmény: Elar (727)
Elar Creative Commons License 2020.02.06 0 0 728

Szerintem azért elég gyerekcipőben jár még ez az EÜ teszt...

Pl a gyerekemnél nem mutatta ki a tejallergiát :)

Előzmény: ditta12-34 (724)
Elar Creative Commons License 2020.02.06 0 0 727

Tegyük tisztába a dolgot.

A különböző cégek által kinált népszerű tesztek - autoszomális tesztek.  

Myheritage 

Ancestry.com

23andme 

Familytree 

 

Ezekből nem állapítják meg a haplocsoportodat, hanem adnak egy etnikai BECSLÉST, ami 5-6-7-8 generációra nyúlik vissza illetve a jelenlegi populációt veszi figyelembe.

Plusz az elvégzett, publiukus tesztek közül felkinál rokoni kapcsolatokat.

 

A Haplocsoportokat én az FTDNA oldalon csináltattam meg. Férfi és nőit is. Ezekre külön tesztek vannak. A MY Heritage nem ad meg halpocsoportot.

 

Hozzáteszem én is csak "tanulom" és olvasgatok róla.

 

Előzmény: Draganovic (726)
Draganovic Creative Commons License 2020.02.06 0 0 726

Autoszomális tesztből hogy lehet hajszin szem szín, betegségeken kívül, etnikai származásra utaló eredményeket kinyerni, úgy tudom arra csak a haplocsoport képes.

Autoszomális teszt meddig nyúlik vissza? 

Előzmény: Elar (723)
Draganovic Creative Commons License 2020.02.06 0 0 725

Nézz videókat youtubon pl a 23andme elég részletes a my heritage - hoz képest. 

Előzmény: ditta12-34 (724)
ditta12-34 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 724

 

Sziasztok! 

 

Én már egy ideje nézegetem ezeket az oldalakat csak nem tudom melyik tesztet vegyem meg, kíváncsi vagyok a genetikai eredetemre, örökbefogadtak és infó kevés van csak. Az egészségügyi adatok is érdekesek lennének hiszen arról sincs nagyon információm. 

Ti melyik tesztet ajánlanátok? 

1. Myheritage 

2. Ancestry.com

3. 23andme 

4. Familytree dna

 

 

 

Elar Creative Commons License 2020.02.06 0 0 723

haplocsoport nem egyenlő az autoszomális teszt eredményével

Előzmény: Draganovic (721)
Draganovic Creative Commons License 2020.02.05 0 0 722

Sziasztok van aki próbálta a myheritage és a 23andme -t a 23andme sokkal részletesebb ,néztem videókat róla.

 

A myheritage sok meglepetést nem okozott ,sem annyira részletes.

Draganovic Creative Commons License 2020.01.31 0 0 721

Nézz utána a haplo csoportok (haplogroup) mennyire nyúlik vissza. 

Előzmény: Elar (720)
Elar Creative Commons License 2020.01.31 0 1 720

Ez a teszt odáig nem nyúl vissza. :)

Előzmény: Draganovic (719)
Draganovic Creative Commons License 2020.01.31 -1 0 719

Mire a vikingek betörtek Angliába addigra a szászok már asszimilálódtak a britekkel és keltákkal aztán jött a viking uralom keveredés. 

Előzmény: Draganovic (718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!