Keresés

Részletes keresés

kicsiakert Creative Commons License 2019.02.11 0 0 9753

Szervusztok!

 

Hamarosan szállítható állapotba kerülnek kis füge-dugványaim (több fajta), illetve nagyméretű bambuszaim közül is szívesen adnék valakinek. (A fajtáját nem tudom, de most kb. 6-7 m-es, zöld színű, télálló 30-50 mm átmérőjű hajtásokkal.) Cserébe ritkább fügefajtákat, citrusokat, gyümölcstermőket, vagy egy jókedvű köszönömöt  kérek. (Vác környéke, esetleg Budapest) Akit érdekel, emailben keressen lehetőleg.

taormina001 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9752

Ipari mennyiségü jó minöségü dupla Datura dugványt ajánlanék föl Budapest környéki rászorulóknak. Jelenleg frissen vágva; (erösen fásak; nem fognak könnyen elrothadni a gyökereztetésnél), késöbb esetleg gyökeresen.

Ugyanitt egy kis marék szép erös Achimenes rhysoma is szeretettel várja új gazdáját.

 

Cserébe Hibiscus, I. Niamniamensis, vagy egynyári dupla lila-fehér Datura érdekelne, mert kifogytam a magvakból.

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9751

Szia Tao! Írj rám légyszi, /karó/.

55judit Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9750

Én sem bízom nagyon a magról szaporításban. Azt olvastam a nemes óriás virágú mocsári hibiscus nem hoz magot, ha igen, akkor meg nagy ritkán kél ki 1-1 mag. Inkább a hibridek adnak több magot, de a kelési arány elég szegényes. A virágok sem olyan óriásiak. Viszont ha kikél a mag, már azon az éven virágzik is. nekem ígért fórumtárs nyári hajtást vízben való gyökereztetésre. Nagyon szeretnék egy óriás virágút. :)

Előzmény: taormina001 (9747)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9749

Tavasszal megláttyuk; itt mindig akad egy kis ez-az.

Előzmény: Púpliliom (9742)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9748

Igazából nem puszta jótékonyságból osztogatom olyan bökezüen a növényeimet:-(.

Hanem pont ebböl a célból is; ha többen tartjuk, valószínübben tudjuk fönntartani a fajt. Sajnos azok közül, akik egykor szekérderéknyi növényt vittek innen, senki sem jelentkezett utólag többé.

Előzmény: taormina001 (9746)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9747

Köszönöm szépen; az egyetlen megmaradt Hibiscusaim az óriásvirágú mocsáriak. Ha nyárig ráér, szívesen adok magokat. Én nem gyüjtöm, hanem hagyom hogy a szomszédok kiszedegessék, mert az utcán vannak. De nem igazán tudom ajánlani a magról ültetést. Én az egyiket apró gyökeres hajtás formájában kaptam, de így is eltartott vagy öt évig, míg virágozni kezdett.

Előzmény: 55judit (9745)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9746

:-)

Előzmény: msek (9744)
55judit Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9745

Hibiscussal kapcsolatban, hátha itt tud valaki segíteni:

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9094567

Előzmény: taormina001 (9743)
msek Creative Commons License 2019.02.10 0 0 9744

Nekem is adtál. :) Visszanézve is köszönöm. Gyökereztetek és adok.

Hibiscusom sajnos nincs, semmilyen.

Előzmény: taormina001 (9743)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 9743

Egykor nagyon sok mindenkinek adtam Impatiens niamniamensist. Az enyém most elpusztult. Van esetleg valakinek vésztartaléka belöle? Hibiscust is szeretnék; évekkel ezelött pusztult el az utolsó. Legjobban schizopetalust szeretnék, de bármilyennek is örülnék.

Púpliliom Creative Commons License 2019.02.07 0 0 9742

Üdvözlök mindenkit. 

Új vagyok itt és szívesen vennék/cserélnék növényeket és hagymákat, mert éppen kertépítés/alakítás előtt állok.

Köszönöm szépen a lehetőséget  

pgi Creative Commons License 2019.02.06 0 0 9741

Már nem  kérek  se  magot,  se palántát ,  megoldottam eBay-ről.  Amit  felajánlottam cserére, az  él! 

Előzmény: pgi (9739)
Esp_ Creative Commons License 2019.01.24 0 0 9740

Vetőmag csomagok kisgyerekes családoknak

ingyenesen vetőmag csomagokat igényelhetnek a Fejér megyében és Csongrád megyében élő 6-12 éves gyerekek és családjuk

pgi Creative Commons License 2019.01.18 0 0 9739

Nikandra (Nicandra physaloides)  magot  adnék annak,  aki nekem  Lisianthus/ Eustoma  (Préritárnics) magot adna  cserébe.  Vagy  tavasz  eljövetelkor Echinacea purpurea "Prairie Splendour" (Bíbor kasvirág)  már idén virágzó  tövet,  vagy Macleya cordata "Flamingo" (Magas mákkóró) tövet, Lisianthus  palántáért.

55judit Creative Commons License 2019.01.16 0 0 9738

Óriás virágú mocsári hibiscus magot szeretnék kapni most télen gyökereztetett sétányrózsáért cserébe.

Ilyen a színe:

Ha ez nem, akkor válaszborítékot küldenék.

 

Esp_ Creative Commons License 2019.01.04 0 0 9737

Esetleg aki nem feltétlen cserélni akar, csak a kertjében kinőtt felesleges növényeket akarja ingyen odaadni, annak felület lehet a https://miutcank.hu

Ott azokat a szomszédokat éri el, akik 10 perc sétányira laknak tőle.

taormina001 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9736
Előzmény: taormina001 (9735)
taormina001 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9735

Ha érdeklödtök a téma iránt, kérlek nézzetek be a belinkelt moderációs topicba, hogy az újabbak is megértsék, miröl folyik voltaképp a vita. Ha pedig csakugyan ekkora megbeszélés-igényünk van, fogadjuk meg a moderátor tanácsát és saját érdekünkben "fáradjunk át" a kijelölt beszélgetös topicba, azért, hogy ne csak ez az egy-két elvetemült, ide a komposztba tévedö topictárs lássa a beszélgetést.

 

Anélkül, hogy valaha láttam volna a Facebook felületét, az a föltevésem, hogy oda akkor és azért mennek át az emberek, mert itt valamiért nem érzik jól magukat; valamilyen szempontból ez a rendszer nem felel meg az igényeiknek. Nem tudom például, hogy ott van-e valamiféle téma szerinti bontás, vagy megy minden egybe a levesbe.

Az én elméletem szerint az eroziot itt a néhány évvel ezelött bevezetett önkényes témabontás indította el, amely tudomásom szerint az egész forumban egyedülálló. Ezzel többféle baj is van. Legföképpen az, hogy -eltekintve 1-2 nyilvánvalóan és élesen elkülönülö témától, mint a kerti gépek, vagy a növényvédelem- a témacsoportok fölosztása és a topicok betagolása teljesen önkényes; logikai, rendszertani, vagy morphologiai alapon nem lehetséges többé topicokat megtalálni. Ez mindjárt három káros következménnyel is jár:

 

1. A userek kizárólag "bekedvencelés", tehát lerövidítés útján képesek visszatalálni topicokba, ahol már egyszer jártak, anélkül, hogy gondolkodniuk kellene rajta, hogy tulajdonképpen hol is van a topic, emiatt kizárólag ezeket látogatják. Különösen súlyosbítja ezt a problémát az a körülmény, hogy a moderátorok tanúsága szerint a topic szerinti keresés nem müködik.

2. Ennek folytán a teljes aktivitás néhány pörgö témára koncentrálódik, ez nálunk leginkább a minden témás topic, ahova a gyerek hasfájásától kezdve a Leanderdugványozásig ilymódon mindent "bedobálunk". Ez nem csak a színvonal vészes hanyatlásával jár, hanem föleg avval, hogy az óriási forgalom és szerteágazó beszélgetés miatt lehetetlen bármit is a késöbbiekben visszakeresni

3. Tömeges elvándorlás

 

Több kísérletet is tettünk a forum régi rendjének visszaállítására, de ez valamilyen okból, vagy technikailag, vagy politikai akarat hiányában nem lehetséges.

Most azt a kompromisszumos ajánlatot kaptuk, hogy kérésünkre témákat átmozgatnak más csoportokba. Én szkeptikus vagyok arra nézve, hogy ez komoly javulást eredményezne, de minthogy ez jelenleg az egyetlen lehetöségünk, javaslom, hogy tegyünk egy kísérletet. Én az elsö javaslatot már meg is tettem jelen topic átmozgatására, sajnos eddig kevés sikerrel.

 

Most pedig fáradjunk át az erre kijelölt topicba és ott vitassuk meg, hogy mit hova kellene tenni!

msek Creative Commons License 2018.10.25 0 1 9734

Sziasztok,

szerintem is egyszerű ennek a felületnek a használata, ez senkinek nem lehet gond. Viszont tény, hogy a látogatottság, az érdeklődés sokkal kisebb, mint a fb-on. Nem oly rég föltettem ide egy növényt, szerintem egyáltalán nem tucatnövény, senki még csak rá sem kérdezett. Megkértem egy ismerősömet, aki a fb-on föltette, három perc múlva volt cserepartner. Szóval nekem az a benyomásom, most arrafelé van a fő áramlat, ide az jön, aki kitart a rég bevált megoldások mellett.

Nekem éppen megfelel, amit itt találok, a fb nem érdekel, maradok, amíg lehet.

Lora1213 Creative Commons License 2018.10.25 0 2 9733

Itt a fórumon sokkal kisebb a látogatottság, mint a facén.  De ez a hátrány, egyben előnye is.    Itt a topicon belül az évek alatt megismertük egymást.  Igaz hogy nincs ott fotó, nincs valódi név,  de a nicknevek alapján személyes ismerősöm nagyon sok ember. Ha jövök, hazajövök.   A facén rengeteg hozzászóló van, de mind idegenek.  Ha egy-egy régi téma érdekel, itt keresgélek, mert már a nick név alapján tudom kinek a tanácsát érdemes megfogadni.   A facén meg sokszor olyan hülyeségeket írnak. Nincs önkritikájuk az embereknek.    

Előzmény: brigó001 (9729)
55judit Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9732

Én azt tapasztalom, ennek a fórumnak a gördülékeny használatához nem kell értelmiséginek lenni.

Itt is nagyon hirtelen akadnak cseréhez társak, legalábbis nekem még sosem okozott problémát. Több fórumtárs is meglátogatott már. Van aki ajándékot, van aki csere növényt, és tegnap az egyik fórumtárs még 2 zsák érett-rostált trágyát is hozott. Külföldről is, 2 helyről is kerültek már hozzám növények, és eszembe sem jutott addig míg nem írtad, hogy ez a fórum bármiféle nehézséget is okozna bármi téren. Pikk-pakk megy minden bármit szeretnék. Akkor hol a probléma? :)

Előzmény: brigó001 (9731)
brigó001 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9731

Ha van keresés a csoporton belül akkor ott is vissza lehet keresni. Nem a lájkra vadászom, ritkán posztolok fotókat, a telefonom sem pittyeg, arra vannak beállítások. Például a bougainvillea csoportból is már alig vannak régi gyűjtők az indexen, ők is az Fb - n vannak már. Az utóbbi egy évben kb. : 40 murvafürtöt és jópár ágat csereberéltem, adtam - vettem én is, a többi növényt nem is számolom. A cserepartnereim között több nyugdíjas értelmiségi van többek között rengeteg növénnyel , de a többiek is elfoglalt emberek , akik nem ülnek a gép vagy telefon előtt. Sőt a legtöbb cserepartner vagy akivel adásvételt bonyolítottunk többszáz km-re lakik tőlem , de Horvátországból és Franciaországból is összejött. Vannak akikkel azóta személyesen is tartjuk a kapcsolatot  Valami oka csak van hogy gördülékenyebben mennek a dolgok és a kereslet - kínálat is hamarabb találkozik . 

Előzmény: CBNora (9728)
55judit Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9730

Miért ne lehetne itt is gördülékeny a kommunikáció? Csak azért nem kapták 10 percen keresztül választ, mert felálltam pár percre. de ha itt vagyok 1 percen belül is tudok válaszolni. A rendszer nem gátol semmiben. Tökélestesen működik. Pont olyan, amilyennek lennie kell egy fórumnak.

Előzmény: brigó001 (9729)
brigó001 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9729

Valami oka csak van, hogy nem pörög túlzottan az élet itt, de több topiknál is éppen csak megyeget. Innen egy úriemberrel amikor felvettük a kapcsolatot csere ügyében akkor éppen ő írta folytassuk a Fb-n ott gördülékenyebb... diplomás középkorú és nem gátolt. Szerintem kellene valami fejlesztés az oldalon. Más oldalakon olyan növények, mint amit például Taormina felajánl pillanatok alatt gazdára lelnének. 

Előzmény: 55judit (9727)
CBNora Creative Commons License 2018.10.25 0 1 9728

Szerintem a több éves bejegyzések visszakeresése a Facebookon se lenne egyszerűbb, sőt.

Akinek az kell, hogy dőljenek a lájkok, folyton pittyegjen a telefonja, meg egyáltalán meglegyen a pörgés érzete, annak az nyilván jobb.

Előzmény: 55judit (9727)
55judit Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9727

"Próbálkoztam embereket küldeni ide a különböző fórumokra, de valljuk be korszerűtlen már az egész, azért sem szeretik. Az információk cseréje is nehézkesebb, fotó feltöltése is."

 

Csak a legalapvetőbb számítógépes ismeret szükséges ahhoz, hogy ezen a fórumon flottul boldoguljon az ember. Én még semmi nehézséget nem tapasztaltam se fotó feltöltésnél, se az információ cserében sem. E-mail címet is egyetlen kattintással ki lehet másolni, amennyiben az nincs tiltva. Egyedül a több éves bejegyzések visszakeresése okozott nekem régebben nehézséget, de az én hibám volt, és már megvan a módja.

Tehát ha legalább 1 embernél jól működik minden, akkor másnál is ilyen eredményre lehet számítani, hacsak nem az adott személynél van valami gátoltság.

Előzmény: brigó001 (9726)
brigó001 Creative Commons License 2018.10.25 -1 0 9726

Próbálkoztam embereket küldeni ide a különböző fórumokra, de valljuk be korszerűtlen már az egész, azért sem szeretik. Az információk cseréje is nehézkesebb, fotó feltöltése is. Szerintem mivel nem eladásról van szó valamelyik mozgalmasabb és az adott növényhez passzoló topikban is be lehet linkelni a növényeid, lehet több esély lenne. A Strelitziaért mit szeretnél egyébként? 

Előzmény: taormina001 (9725)
taormina001 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 9725

Azért vándorolnak a Facebookra, mert itt nem érzik jól magukat. Nem keseregni kéne, hanem tenni ellene: kérlek, tekintsd meg ezt, és tedd meg a javaslataidat.

Tisztelettel kérlek benneteket, akit még érdekel ez a téma tekintse meg ezt a nagylelkü ajánlatot, és tegye meg ésszerü javaslatát! Talán ez az utolsó lehetöségünk rá:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149375520&t=9111525

erröl a topicrol van szó:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111525

Előzmény: taormina001 (255444)

Előzmény: brigó001 (9724)
brigó001 Creative Commons License 2018.10.24 -1 0 9724

Nekem most is az idő és tér a bánatom, mint a többi felajánlásodnál, mindig olyan jó növényeket szoktál ide hozni. A Facebookra vándoroltak a kertészkedők is nagyrészt, erre nagy a pangás. 

Előzmény: taormina001 (9721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!