Keresés

Részletes keresés

mcll Creative Commons License 2017.01.06 0 0 8340

Horizon box-om van (ezt adja csak a UPC már). Nálam működik a felvétel saját HDD-re (nem kell rögzítős opciót kérni, mert az csak azt jelenti hogy havi x ft-ért ők adnak egy HDD-t, de semmi több). Hogy pendrive-ra megy-e azt nem tudom, elméletileg kellene, de lehet van egy alsó mérethatár, szóval lehet a 8GB kevés, de egy 32 vagy 64GB-al esetleg működhet.

A felvétel programozása egyszerű, műsorújságban kiválasztod mely műsort akarod felvenni és majd felveszi. Azonban azt tudni kell, hogy ezek a boxok egy tuneresek, így mikor felvesz, csak azt a csatornát tudod nézni, másikat sajna nem.

7 napos visszanézés is megy, azonban azt nem árt tudni, hogy ez nem azt jelenti hogy minden csatornát visszanézhetsz. Nagyon sok csatornánál nincs ez az opció. És nem minden adás nézhető vissza ott sem ahol működik is. A műsorújságban jelzi mely adások nézhetők vissza.

Timeshift sem úgy működik mint kellene, azaz hogy rámész egy csatornára és automatikusan rögzíteni kezdi. Sajnos. Ezt minden csatornaváltáskor "aktiválni" kell, azaz megnyomod a pause gombot, ekkor elkezdi rögzíteni, majd utána play, és megy a "timeshift".

Röviden ennyi.

Előzmény: Tuya (8339)
Tuya Creative Commons License 2017.01.06 0 0 8339

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne,hogy az adásrögzítés működik-e már bármelyik új box-al(mondjuk egy 8 gigás pendrive-t dugnék az USB-be és arra rögzít-e vagy csak HDD-re?Illetve úgy működik-e,hogy a műsörújságban kiválasztom az adást és ha beállítom akkor rögzíti?)?Illetve,hogy tényleg bármely digitális digitális box esetén 1 hétre visszamenőleg bármelyik csatornán, bármelyik adást vissza tudom nézni?

 

Bocs a hülye kérdésekért,simán analógon nyomom,mert nem nézek tv-t,de ez az opció érdekelne...és esetleg váltanék :)

Teo papa Creative Commons License 2017.01.04 0 0 8338

No. Mezítlábas HBO valóban van (én HD-t nézek), meg HBO2 is van, többi nincs. Én egyelőre kártyát használok, csak azért nézegettem, hogy érdemes lenne-e váltani. Szerintem a mostani kínálat miatt nem. De kinek a pap .. :)

 

Teo >

Előzmény: blueye (8337)
blueye Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8337

Szerintem? En hasznalom es mukodik, amugy HBO MAX PAK-ban az altalad linkeltben is ott van.

Előzmény: Teo papa (8336)
Teo papa Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8336

Hmm .. itt: http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/839/session/L3RpbWUvMTQ4MzQ1NTA4Ny9zaWQvQzFXc1hMN24%3D

Műsorvisszanéző csatorna kiosztása. Semelyik HBO, Cinemax, Filmbox, AXN HD, Paramount Channel. Szerinted?

 

Teo >

Előzmény: blueye (8333)
C20NE Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8335

Vagy valakinek beszállsz az előfizetésébe és egy VPN-t felhúzva a Horizon GO -val nézed a műsort.

Előzmény: mcll (8334)
mcll Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8334

Nem. A svájci (és egyéb országbeli) UPC-nek semmi köze a magyar UPC-hez. Az itteni kártya ott meg se fog nyekkenni, ahogy az ottani sem itthon.

Marad a UPC Direct mint magyar előfizetés, azonban ezzel is csak óvatosan, mert bár műszaki akadálya nincs, jogi annál inkább... Ugyanis a UPC Direct csak Magyarországon bejelentett lakcímre köt szerződést. De ha van rokon, ismerős itthon aki bevállalja neked akkor megoldható.

Előzmény: mesb (8332)
blueye Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8333

Ezt hol lattad? Lehet csak nem mindegyik filmet.

Előzmény: Teo papa (8331)
mesb Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8332

sziasztok. 

Az lenne a kérdésem , hogy az UPC -nem a kártyás megoldasat lehet külföldön is használni? Mármint ha otthon előfizetek egy kártyára és itt akarnám használni akkor az menne úgy? itt kint is /Svájcban/ UPC elofizetesem van. Nem szeretnék parabolas megoldást csak azért kérdezem 

Teo papa Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8331

Múltkor néztem a neten, hogy melyik műsorokat lehet(ne) visszanézni. HBO egyik sem, filmcsatornáknál ahol nincs reklám, szinte egyik sem. Egy rakás .. emiatt nem fogok boxra váltani :(

 

Teo >

Előzmény: imarko (8330)
imarko Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8330

Tévedés! Nekem Cisco DVR HD Médiaboxom van, és ezen is működik az egyhetes visszanézési lehetőség. Igaz, ez kb 20 csatornánál lehetséges. A Horizon az csak a visszanézhetőket ismeri, s nem lehet felvenni vele.

Részben jó ez a visszanézős, de sajnos több filmcsatornánál nem engedi a reklámok átugrását, átpörgetését!

Előzmény: gorgo (8229)
MZ/Y Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8329

Nem is azt akartam cáfolni, hogy ne lennének hátrányai ennek a felállásnak, csak a sebességre voltam kíváncsi, javítható-e. Ahogy sejtettem, nem.

 

Kellene majd vennem egy új router-t, mert a mostani már elég beteges, de nem tudom, értelmes határon belül (anyagilag) tudok-e bármit csinálni. Most egy cserélhető antennás akármi 842-nd- m van, annak idején gondolkodtam antennacserén, de vásárlói visszajelzéseket olvasva kb. semmit nem lépek előre jobb antennákkal. Így fogalmam sincs, kábelezésen kívül, viszonylag olcsón tudnék-e valamit kezdeni. Vettem egyszer egy hatótáv-növelőt, elvileg javított a helyzeten (jobb térerő volt a mobilokon), csak ugye felezte a sebességet, így a gyakorlatban még kisebb volt a sebesség. :)

Előzmény: C20NE (8328)
C20NE Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8328

Ezen a sebességen amid van még nem érzed, de  próbáld megoldani, hogy pl. a NAS-od kintről elérd, ebben a konfigban. nem tudsz portot forward-olni. A UPNP-vel is voltak gondjaim, WOL-t sem tudtam csinálni. De ezek szerint a madzagos sebessége rendben van a UPC-nél.

 

A CISCO-m kb. 800Mbit/sec-nél fogy el, majd kipróbálom, mennyit tud a UPC cucca.

 

Amúgy, ha működik ne nyúlj hozzá, ez nálam alapelv. Ha működik nem piszkálom.

Előzmény: MZ/Y (8327)
MZ/Y Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8327

Az elméletet értem.

Viszont a wifi-n 30 mb/s-et érünk el. Úgy gondolom, ha az első nat felére is csökkentené a sávszélességet (de nem, mert a 2. gépemen kábelen lógó asztali gép tudja a 200 mb/s-et, tehát max. 40 mb/s a veszteség), a 30 mb/s azt mutatja, hogy a levegőben veszik el a többi. Hiába lenne meg a 2. router bemenetén a 240 mb/s, akkor is csak a mostani sebesség lenne wifi-n.

 

Hol a hiba ebben?

Előzmény: C20NE (8326)
C20NE Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8326

Igen, van. Sokkal gyorsabb lesz. Most kétszer van címfordítás a rendszeredben feleslegesen.

Előzmény: MZ/Y (8325)
MZ/Y Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8325

Nálam a upc kütyü router üzemmódban megy. Van értelme bridge-re kapcsolni? Lóg rajta egy másik router, azon kábelen a gépem + a wifi, az én gépem tud 200 mb/s-ot (a 240-ből), sokat nem gyorsulhat a net, a wifi-nél meg nem hiszem, hogy a 2x-es nat bármit is számítana.

Előzmény: C20NE (8324)
C20NE Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8324

Igen, ha wifi-n akarja csatlakoztatni akkor egyrészt kétszer fog NAT-ot használni másrészt lemegy a sávszélesség. Csak a kábel a jó akkor ha a router-t modem módba kapcsolja.

Előzmény: MZ/Y (8323)
MZ/Y Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8323

Ha jól tudom, attól függ a "megéri", hogy kábellel kötné be a másik router-t vagy wifi-n csatlakozna, mert akkor hiába a nagyobb hatótáv, a sávszél rögtön felére esik.

Előzmény: C20NE (8322)
C20NE Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8322

Nem csak a WiFi miatt éri meg, csomó szolgáltatást letiltottak a UPC Firmware-ében ami tud hiányozni.

Előzmény: emp (8321)
emp Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8321

szia!

nálam is a kombó lát el jelenleg minden faladatot, működik rendesen TV, NET, teló.

 

de olvasva a 8307-et, majd rá válaszul a 8311-et, úgy gondoltam, egy plusz router beiktatásával a wifi jelerősség növelhető lenne.

nekem pedig van egy kihasználatlan antennás routerem, meg egy okos TV-m kicsit távolabb az STB-tól, amin irtózatosan lassan reagál browser.

 

írtatok itt modem módba kapcsolásról, nekem az is ismeretlen, szeretném tudni, hogy kell összedugni az egészet, mit kell még átállítani!

 

köszi a választ(már az eddigit is, ha nem is lesz több, mert érzésem szerint, csak megismételtem az eredeti kérdésemet)

Előzmény: mcll (8320)
mcll Creative Commons License 2016.12.15 0 0 8320

Nem egészen értem a kérdésed, mivel alapfelállásban a UPC-s modem/router kombóval is mennie kellene mindennek.

Net: A UPC cuccon van 4 UTP port, azaz 4db eszközt rádughatsz (pl TV, laptop, miegymás). Ha kevés a 4 port, akkor vehetsz switchet ami lehet 4-6-8... portos. Ahány port, annyi eszköz.

Telefon: A UPC telefont minden esetben a UPC-s modem 1-es telefoncsatlakozójába kell dugni, egyértelmű.

 

Kicsit pontosíts hogy konkrétan mi is a probléma.

Előzmény: emp (8316)
emp Creative Commons License 2016.12.15 0 0 8319

valaki tud esetleg segíteni?

Előzmény: emp (8316)
harpokratesz Creative Commons License 2016.12.15 0 0 8318

Tudja valaki, miért veszik ki az analógból a HÍR TV-t???????

sa79 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 8317

A 29-es körzetben működik valakinek a Mozi+ HD csatorna?

emp Creative Commons License 2016.11.30 0 0 8316

nem túl régóta van egy stb router kombóm, mióta 120mgps-re emelték a netet.

pont előtte vettem egy routert, mert gond volt a régivel.(az most rohad a fiókban)

 

tudnád kicsit vázolni, hogy miként kellene összekötnöm a cuccokat, hogy rendben legyen a TV, telefon, net, ami most a UPC STB-ről megy?

 

tehát megpróbálnám munkára fogni a kihasználatlan routert, mert van egy második TV is smartcadr-dal, az smart tv, de kábé használhatatlanul lassú rajta a wifi.

billentyűzetet is vettem a smart tv-hez, de nem is használom, a jelzett okok miatt.

 

köszi előre is, ha elmagyarázod.

 

Előzmény: mcll (8311)
Lalee1972 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 8315

A Set Top Box menüjében ki kell a kapcsolni a tiltást! :) Eccerű!

Előzmény: sztgyi (8127)
Thibi Creative Commons License 2016.11.24 0 0 8314

Volt nálam upc szerelő,mert vacakolt az internetem. Rákérdezett,hogy tudok-e róla hogy a tv műsorújságban meg lehet nézni egy hétre visszamenőleg a műsort . Nálam felvevős doboz van,és fogalmam sem volt, hogy ezen is működik. Ugyan nem mindenhol van,csatornától azon belül műsortól is függ, amelyik műsor nevénél látszódik egy play gomb,ott lehet visszanézni.

mimi_bacsi Creative Commons License 2016.10.28 0 0 8313

Természetesen a többiek segítő válaszait is köszönöm! 

Előzmény: mimi_bacsi (8312)
mimi_bacsi Creative Commons License 2016.10.28 0 0 8312

ilias, köszönöm a válaszodat, valóban segített a csatorna váltás is...(egyébként a modem volt rossz, most ment el a szerelő, kicserélte az 1 hónapja beüzemelt modemet...)

Előzmény: ilias (8309)
mcll Creative Commons License 2016.10.28 0 0 8311

Így van! Nálam is így működik a rendszer. UPC routere mezei modem módban dolgozik (minden egyéb ki van kapcsolva rajta), minden más feladatot a saját routerem lát el. Nincs gondom sem a nettel, sem a wifivel. Arról nem is beszélve hogy a szolgáltató ne turkáljon a saját hálózatomon (ki tudja a szolga routerek mikre képesek ilyen téren)... ;)

Előzmény: C20NE (8307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!