Keresés

Részletes keresés

Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.20 0 0 47131
Előzmény: Tsaby Motors (47130)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.20 0 0 47130

A műszaki adatok szerint 2G-s terhelésre vannak méretezve, de ahogy a szovjet technika már sokszor bizonyította akár a többszörösét is elviselheti.

Más kérdés, hogy valójában egy repülőgép sárkánya mennyit bír ki, mert annál erősebbre a műszereket sem érdemes méretezni.

Előzmény: APT (47128)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47129

Grat! 

Előzmény: Tsaby Motors (47124)
APT Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47128

Nagyon masszív órák. Megjegyzem, szervizeltem egy Junghans J30BZ fedélzeti órát, ami konkrétan egy magyar második világháborús Héjában dolgozott, és a lezuhant, szétkenődött gép roncsaiból mentették ki. Volt mit javítani rajta - de az inkább az idő vasfoga miatt - de tengelycsapok abban sem törtek. Egy csavar igen, de lehet, az sem a lezuhanáskor. Nyilván eleve elvárás volt ezektől, hogy sok g-s vibrációkat és terheléseket probléma nélkül bírjanak.

Viszont a J30BZ olyan nagyon azért nem finom szerkezet, erősített billegőcsapokkal (ami szintén a pontosság ellen dolgozik), de persze a célnak megfelel, egy pár órás repülési idő alatt legfeljebb másodpercekben mérhető eltéréssel eljártak így is. A későbbi ruszki ACSSZ órák viszont egészen igényes és finom, komplex mechanikák, meglepően jó pontossággal, ha rendben vannak, kronométernek beszabályozhatók.

Előzmény: Tsaby Motors (47127)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47127

Kibírta minden tengelycsap törés nélkül.

Előzmény: APT (47126)
APT Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47126

Pedig ez tényleg masszív szerkezet. És a billegőcsapok mégsem törtek?

Előzmény: Tsaby Motors (47124)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47125

Na, ez csini lett.

Előzmény: akkokoko (47122)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.19 0 1 47124

Pár nap járatás után ma raktam vissza a tokjába a 122-CSSZ csodát.

Úgy leejtették, hogy az egyik csapágyhíd tartóoszlop szegecselése felszakadt és így ki tudott az egyik tengely ugrani a kőből.

Újraszegecselve + fémragasztóval biztosítva. Teljes szerviz, beszabályozás.

 

A képen a "Nagytesóval", az ACSSZ-1 verzióval közösen.

Előzmény: Tsaby Motors (47078)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47123

Szép jószág!

Előzmény: akkokoko (47122)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47122

Gyorsan összedobtam ebből-abból. Szépen működik. A csörgő gomb a nagy sietségben egyenlőre kimaradt...

akkokoko Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47121

Indulhat a nagyüzem.... Face jóáras készlet...

akkokoko Creative Commons License 2025.03.19 0 0 47120

Hát ezt még nem.... Valami baromi jó!!!! De ilyent 101% hogy nem fogok készíteni! Ehheg már mester kell, nem hobbista! 😄

Előzmény: Tsaby Motors (47119)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.18 0 0 47119

Szép lesz :o)

 

 

Ezt láttad már?

https://youtu.be/NBvHqvFDdt4?si=tA_63Ay4Q-5OCXAo

 

 

Előzmény: akkokoko (47118)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.18 0 0 47118

Mivel nem igazán éreztem úgy, hogy roncsolás mentesen ki tudom szedni a karimát, ezért a maszkolásnál maradtam. Körberagasztottam a palástonm majd ráhajtogattam a karimára. Ezután finom szikével körbevágtam az él mentén. Így egész jó lett.

Kapott 2 réteg rozsdagátló alapozót, majd 2 réteg fedőt. Holnap (vagy később.. ) nekiállok az összerakásnak.

akkokoko Creative Commons License 2025.03.18 0 0 47117

Köszönöm!

Előzmény: Tsaby Motors (47116)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.18 0 0 47116

Óvatosan a tok belső oldalának melegítésével ki lehet piszkálni.

Előzmény: akkokoko (47115)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.16 0 0 47115

Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy a Slava csörgőknél a fémszínű karima kivehető valahogy roncsolas mentesen?

W_B Creative Commons License 2025.03.14 0 0 47114

Köszönöm szépen!

 

Előzmény: Tsaby Motors (47113)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.14 0 1 47113

Az egykori Pesterzsébeti Óragyár terméke.

8 napos szerkezettel.

 

Műszaki leírás:

http://www.magyarorak.hu/pe-ora10.pdf

 

 

Előzmény: W_B (47112)
W_B Creative Commons License 2025.03.14 0 0 47112

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy ez milyen óra?

Köszönöm.

akkokoko Creative Commons License 2025.03.12 0 0 47111

😄👍

Előzmény: Tsaby Motors (47110)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.12 0 0 47110

Előzmény: akkokoko (47107)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.12 0 0 47109

Köszönöm! Erre figyelni fogok!!

Előzmény: satzowlee (47108)
satzowlee Creative Commons License 2025.03.12 0 0 47108

Nem tudom hogyan csinálod és nem is hogy kötekedjek...-nem a megfelelő helyen áll az óramutató a percmutatóhoz viszonyítva. 12-órára rakok mindent a mutatók szerelésekor.

Előzmény: akkokoko (47105)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.11 0 0 47107

Az biztos! 😄

Előzmény: bosijani (47106)
bosijani Creative Commons License 2025.03.11 0 0 47106

a 10. már csukott szemmel is fog menni. :-)

Előzmény: akkokoko (47104)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.11 0 0 47105

akkokoko Creative Commons License 2025.03.11 0 0 47104

Sziasztok!

 

Kész a második is. Ez volt a festékes plexis. Szerencsére denaturált szesz lehozta hiba nélkül.

Szétszedtem, kimostam, kentem, összeraktam. Most megtanultam, hogy a horgony tengelyét ne kenjem... Egy óra kínlódás után rájöttem miért áll meg mindig. Szerencse, hogy 1-2 napja olvastam erről valahol, hogy az illető is ezzel szívta meg. Végül kimostam a horgony tengely köveit, azóta rendben ketyeg. A billegő szét és összeszerelése volt még húzós, de végül sikerült! Gyorsan betokoztam, hogy egyben is lássam. Így is tetszik, de fel lesz újítva a "kasztni" is. Szépen le lesz maratva a festék, majd alapozó, fedő festék. Lasan majd alakul.

A talpakat megpróbálom majd kifehéríteni.

akkokoko Creative Commons License 2025.03.05 0 0 47103

Hát valószínűleg így lehet! Eredetileg a leírásban is ékes megoldás lehetett.

De az új már bepréselt. A rugót élvezet lesz vissza aplikálni..

 

Előzmény: APT (47102)
APT Creative Commons License 2025.03.05 0 0 47102

Időben változott a rugó végének rögzítése. A tőke jellemzően a hídba kis csavarral befogatott csap, azt még könnyű oldani. De a tőkéből a koraiak még a "hagyományos" megoldások voltak, furattal, és kihúzható kis ékkel. Aztán jött felhasított tőke, amit összeszorítottak a rugónál, meg van olyan is, ahol ragasztották a rugót. Ez utóbbiakat nehézkes oldani-cserélni, ha egyáltalán lehetséges sérülés nélkül.

Azért ezek olcsó órák voltak a maguk korában, elég jó alkatrész-ellátással, nem számoltak azzal, hogy majd nekiállnak nagyokat javítgatni órások, fillérekért lehetett szerelt komplettet kapni hozzájuk, egyben cserélték egy tengelytörésnél.

Előzmény: akkokoko (47101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!