Keresés

Részletes keresés

Petya77 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 448

Köszönöm még egyszer!

Tülkön ülök! : )

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.04 0 0 447

De 24 V is elég neki.

Előzmény: Petya77 (445)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.04 0 0 446

Bőven, pláne ha nem adsz.

Vételben 1 A körül eszik ha jól emlékszem. Ha kihúzod az adó végcsövet (GU27) akkor még egy kicsit kevesebb.

A rajz ügyében léptem, lesz a héten. De papír formában. Majd kitalálom, hogy jusson hozzád.

Előzmény: Petya77 (445)
Petya77 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 445

Igen van! 27v om is van kb 5A ! elég?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.04 0 0 444

Távkezelőd az van ugye?

Előzmény: Petya77 (438)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 443

A Mi 1-es helikopterben is R860 volt. Van olyan kezelő egység is amelyiken van világitás de az enyém nem olyan.

Petya77 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 442

Na mos már összeállt! Én is hasonlóan képzeltem el! A yagim függőlegesen polarizált!

Mindenem van itthon ,hogy összerakjam!

Várom a rajzot!

Köszi Xanti! : )

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 441

Összekötő kábelt kell majd csinálni. Ha nincs a sokpólusú fiski, lehet egyenként rádugós szálakkal bekötni. Ehhez D-SUB PC csatikból lehet papa és mama csati érintkezőket kitermelni. Drótot ráforrasztani aztán kis zsugorcső mehet rá.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 440

A távkezelő a freki beállítást, hangerőszabályzást, zajzár ki-be kapcsolást intézi.

Az SzPU-nak ehhez nem volt köze. Az csak a gép fedélzetén a forgalmi rendőr volt.

 

Egyébként nem emlékszem a mérési értékekre, de nem volt annak gyenge a vevője. Mi is csak a 860-II. változatot üzemeltettük.

 

A külső antenna függőleges polarizációjú kell, hogy legyen.

Idehaza az AN-2 és a KA-26 gépek rendszeresített rádiója volt.

Előzmény: Petya77 (438)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 439

A távkezelő és a rádió közti tizenvalahány drót bekötését meg fogod látni, ha küldök dokut.

A rádió sok csati pontjából lesz majd amit a 27 V-ra kell kötni.

Meg 2 szál, a hallgatók helye mehet egy aktív PC hangszóróba.

 

Más a te esetedben nem kell.

Előzmény: Petya77 (438)
Petya77 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 438

Adni nem akarok ,a vevő hanga jobban érdekel bár ez a 7 mikro volt kicsit lelombozott!

Az unimor omé 2 mikro v,és Kaposváron a yagival hallom a nyugat tájékoztató diszpécserét! Bár ez egy kicsit időjárás függő is! Forró nyári napon gyengécskébben eső után áttöri a zajzárat is bőven!

Értem,hogy a rádión megtalálható az audió oput is ,de hogyan hozom össze a kezelőt vele ,ha nincs pszu-m? Ezt nem értem! Plusz még annyi a 27v hova ?

Esetleg ha egy fotót tudna valaki küldeni egy müködő,összekötött r860 rol nagyon meg köszönném!

 

üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 437

A rádió csatlakozóján ott van a fejhallgató és mikrofon ki/bemenet.

Azt kell egy erősítőre vinni, ha nem csak fejhallgatón (3200 Ohm-os!!!) akarod élvezni.  Ez lehet akár egy PC aktív hangfala.

 

A mikrofont direktbe be lehet kötni ha adni is szeretnél vele. (Erősítős pilóta mikrofon, szénmikrofon vagy "csinált"). A mikrofon bemenet 300mV érzékenységű és 100 Ohm impedanciájú. Ezért kell erősítős.

Előzmény: Petya77 (436)
Petya77 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 436

Értem! De akkor hogyan köttötted össze  a kezelőt a rádióval SZPU nélkül?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 435

Nekem van maga a rádió, a kezelő egység ahol a frekvenciaváltás történik és a BRG hangszóróerősitő, benne a hangszóróval. Más nincs. Az adó végcsöveket kivettem belőle mert adni nem akarok. 24v-os BRG rádiótápról megy. Mivel a mühelyben van már évek óta munkaidőben egyfolytában szól, többnyire a TWR frekvenciáján. Nem dönt rekordot érzékenységben de ettől még használható. Javitani nemkellett még, rajzom nekem sincs.

Előzmény: Petya77 (434)
Petya77 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 434

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint SZPU-t kellene keritenem a rádióhoz! Akkor fogom tudni rákötni a kezelőjét! Elvileg rajz segitségével kikerülhető ez az egység? Badogrugdalo neked milyen tapasztalataid voltak az évek alatt a rádióval? Gondolom ezek szerint van hozzá SZPU-d.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 433

Nálam már évek óta müködik egy olyan R860. A hangot egy BRG adóvevő hangszóróerősitője adja. Az antenna csatlakozóra rá lehetett erőltetni egy sima amfenolt.

Előzmény: Petya77 (429)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 432

Az a rádió is általában egy rendszer eleme. Tartozik még a rendszerhez egy SzPU-is.

Ezt rossznyelvek intercomnak vagy hangpanelnak is hívnák egy nyugati cuccon. Ezen megy át az adásindítás, mikrofon és hallgató jel. Ezen lehetett kiválasztani milyen jelforrást akarsz használni oda-vissza és az egymásközti is ezen bonyolódott. A csatlakozók (fiski) lábainak száma ezért nem számít. Itt minden csatlakozó hosszú kábelekre megy. Egymással soha nincsenek közvetlenül összedugva.

Ami kicsit kínos, hogy az antennacsatija olyan, mintha Amphenol volna. De nem rátekerhető, mert a menete ennek metrikus, a PL-nek meg nem.

Ha lesz rajz, úgyis neked kell egy egyedi kis kábelt rittyenteni.

A belét testközelből ismerem, volt egymáshoz szerencsénk pár évig még a kukacbombázóknál.

Valőban egy technikai remekmű. A szubminiatűr csövekkel, tranzisztorokkal és a csodás finommechanikával!

Azért akkoriban nem sajnálták az ezüstöt az építésben.

De legfőképpen az élőmunkát!!!

Jövő héten szerzek dokut, de készülj rá, hogy valszeg oroszul!

Előzmény: Petya77 (429)
schlumberger Creative Commons License 2011.07.02 0 0 431
Előzmény: schlumberger (430)
schlumberger Creative Commons License 2011.07.02 0 0 430

itt http://www.cqham.ru/sch.htm  nagyon sok holmi van, de a 860 itt sincs fenn :-(

Előzmény: Petya77 (429)
Petya77 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 429

Köszi Xanti ,hogy rám írtál! A helyzet az,hogy valami nem kóser a kezelőjével! Ennek a rádiónak 2 kör alakú com portja van,W1 W2..Egy 10 pines ,és egy 24 pines! A kezelőn ami állítólag hozzá való meg 19 pines! Nem is tudom beledugni! A rádióm típusa r860 II. Az lehetséges,hogy nekem sima r860 hoz van kezelőm? Vagy nem hanem hiányzik egy tartozék a rádióhoz és abba illik bele a 19 pin es kezelő?

Egyébként tudom,hogy 100khz a lépésköz! Nem zavar mert van egy Unimor rs6102 öm,egy 6m es jagival ami 25khz lépésközzel működik már! Ezt az orosz rádiót ajándékba kaptam le volt még plombálva! Véleményem szerint alig mehetett ! Olyan a belseje mintha most jött volna le a gyártósorról! Nem tudom láttál e  már ilyet szétszedve egy műszaki csoda!!

Nagyon szeretném hallani a hangját!!

Szóval ha tudnál egy doksival szolgálni nekem a hálám örökre üldözni fog!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.01 0 0 428

Ha nem sürgős és időnként emlékeztetsz rá, hozzá tudlak juttatni.

De az csak a saját távkezelő dobozával müxik. Ezt tudod?

Meg 27 V-ról. Meg csak hallgatót és erősítős mikrofont kezel.

Ami még gond, hogy 100 kHz-es a lépéstávolsága.

Előzmény: Petya77 (427)
Petya77 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 427

Sziasztok!

 

Tudna nekem segíteni valaki egy r860 as Orosz típusú reprádió bekötésében?

 

pdenes Creative Commons License 2011.05.24 0 0 426

Sziasztok!

Van egy felesleges repvevőm eladó: ASCOM R-1010 (12V DC és 230V AC táplálással is működik, a Japánok gyártották. Nagyon szép piros LED-es freki kijelzője van.)

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 425

Repülésbarátok és seftesek!

Komplett rádiótechnikai rendszert loptak ki egy reptéren egy frissen hozott Cessna-ból.

Figyelje mindenki a börzéket, hirdetéseket.

A cuccok egy nagyon jól felműszerezett gépből, szakszerű módon lettek kitermelve.

A leírásuk, gyári számaik a Vitorlázó topikban tételesen le vannak írva.

Ez nem szinesfémgyűjtők akciója. Nagy szégyen ez a repülős társadalomra nézve, mert valszeg megrendelésre végzett profi tolvajlás.

 

Segítsünk megtalálni a berendezéseket. Nem csak a milliós érték miatt!

GT500E Creative Commons License 2010.09.26 0 0 424
Köszönöm :)
Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 423

A szkennerek lelke egy külön világ. Még az amatőr és profi rádiókhoz szokott logikával is néha elgondolkozik a polgár, hogy akkor ez most miért is?

Viszont aki kiismeri ezt a fajta "vallást", az pillanatok alatt teker, töröl, csoportosít, nevez át nagy memória mezőket is.

(Rosszmájúan mondtam már ilyenre, hogy aki megszülte a szoftvert benne, az talán soha nem bóklászott, keresgélt az éterben. De megvédték magukat, hogy a rádió egyszer végigtapogatja az étert, megtanulja a frekiket, onnantól meg csak táblázatkezelés a használata.)

 

Sok sikert.

Előzmény: GT500E (422)
GT500E Creative Commons License 2010.09.23 0 0 422

Köszönöm kérdésed, még messze vagyok az uralástól :)
Én számítógépes szakembernek mondhatom magam de még így is (vagy éppen ezért) meglehetősen "különcnek" tűnik a kezelése, logikája. Az előző gazdija is azt mondta hogy neki rém bonyolult a kezelése. Azért már kezdenek rögzülni a fogások, és érezhető hogy ez egy komoly készülék. De amint te is jósoltad, valószínűleg soha nem fogom rajta az összes lehetőséget kihasználni.
Egyes pillanatokban elgondolkodom hogy egy egyszerűbb készülék lett volna célszerűbb, de mint te is tudod ezt a vételt nem lehetett kihagyni.
Előzmény: Törölt nick (412)
skydance Creative Commons License 2010.09.22 0 0 421
Hello Mindenki,

Feltörték a kocsimat, és többek között féltett repülős dolgaimat is meglovasították. Ha valaki rábukkanna egy eladó Sennheiser HME-100 headsetre vagy egy Yaesu VXA-300 rep rádióra, légyszi szóljatok. Volt még ezek mellett egy térkép, térdblokk, benne szakszó, logbook, de azok valószínűleg már valamelyik kukában landoltak. Direkt hagytam a kocsiban a cuccokat, mert ígéretesnek tűnt az időjárás, gondoltam vmelyik nap hátha ki tudok ugrani egyet röppenni. Nem jött össze.

Köszi,
Zoli

Ja, és persze ne hagyjátok a kocsiban a cuccaitokat!
szőrmók Creative Commons License 2010.09.21 0 0 420
Nincs értelme felfele sugározni .Ferihegy felett nem repülnek magasan.Illetve azt nem Ferihegyi rádióval irányitják.Egy közel vizszintes körsugárzó elég oda. Meg ezen a freki n a 15-25W nagyon elég arra a 10 mérföldre ameddig adni kell. A régebbi rádióink 4W-al mentek.
Előzmény: hil (418)
szőrmók Creative Commons License 2010.09.21 0 0 419
Gondolom ezek a költségtakarékos antennák. ! max egy kis darab teflon és némi esztergályosmunka kell hozzá.Egyébbként 30 évig elvoltunk ferihegyen a függőlegesbe állitott félhullámu dipollal. Az viszont tényleg körsugárzó.max egy kicsit belezavar a tartóoszlop. Sajnos nem lévén fölös darab a balunját nem sikerült kitalálni .240-ről 52re ez egy érdekes felállás.A mostaniak 3cm-es üvegszálas csö .Hogy mi van benne nem tudni.
Előzmény: hil (416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!