Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1252
Széthullott Csehszlovákia,Jugoszlávia,a Szovjetunió is,mert a népek azt mondták,unalmas együtt.
Namámost ha a 3 megye polgárai is önálló köztársaságként akarnák folytatni,ki és mivel akadályozná meg ?
Itt is kitörne a háború ?
Amúgy belgáknál,olaszoknál is osztódni akarnak,spanyoloknál az eta,íreknél az ira harcol a különélésért,nem új az ötlet európában más részén sem.
Előzmény: Törölt nick (1251)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1250
Döntsenek a sorsukról azok,akik itt élnek .
Itt is változások lesznek,szavazni csak a 18-62 közötti korosztály fog,köztük is csak azok,akik adófizetők.
Nyugdíjas,inaktív nem szavaz.

a választójoggal kapcsolatban: a 18 éves korosztályt 17-re terveznénk levinni,mivel normális esetben az érettségi után munkaképes és dönthet a sorsáról.erről olyan igazolás kell hogy megy egyetemre,főiskolára,azaz továbbra is a szülei vagy az állam pénzén tanul és él.ebben az esetben a 23. életévben kéne meghatározni a választási jogosultság alsó korhatárát.

lehet hogy ez egyeseknek nem tetszik,de mig egyesek a szalag mellett fogják munkájukkal adójukkal gyarapitani az államot addig akik tanulnak tovább azok csak 23éves kortól lépnek be ebbe a rendszerbe.5évet ad az államunk arra hogy további boldog gondmentes(piálásos,nőzéses) diákévek jöjjenek,de ennek az ára az,hogy csak 23éves kortól szavazhat.

a felső korhatár: mivel autót se lehet vezetni a végtelenségig,ezért a szavazati jog felső korhatárát 65évben húznánk meg.eddig munkavállaló az ember,a polgár.
mivel számtalan példa mutatja hogy 80-90 éves mamókát elrángattak szavazni és mami ide tegye az X-et,ezért ezt igy tartanánk helyesnek.

kivétel lehetne ha a 65 év feletti korosztály esetében eltörölnénk a titkos szavazást és a 65év feletti korosztály a választási bizottság előtt szavazhatna a választási bizottság elnökének szóbeli tájékoztatója után hogy mik is szerepelnek a választási lapon,de ebben az esetben a teljes választási bizottság felelne az esetleges jogsértés miatt(5év várbörtön alaphangon a teljes bizottságnak)
Előzmény: Törölt nick (1208)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.08 0 0 1249
nem muszáj hátszél hiszen szövetséges állam polgárai:)))

a külképviselettel kapcsolatban: mivel Hollandiában élek igy szivesen vállalom a Noord-Brabant-i konzul posztot:))))
Előzmény: Törölt nick (1248)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1248
Veszprémben és Litéren él anyám rokonsága.
Valami hátszelet keverhetnél majd nekik,én meg adok valami nyugis külképviseleti melót cserébe.
Lehetsz tiszteletbeli nagykövetünk Burkina Fasoban. :-)
Előzmény: PalotaiValdez (1247)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1247
,,...a Nyugat-Dunántúli Köztársaság fővárosa Győr .."
De akár Szombathely is lehet.

Szombathely már főváros.Krobócia fővárosa:))))

viccet félretéve nekünk mindegy hogy Győr vagy Szombathely.nekünk Veszprém a királynők városa,de a Parlament az Fehérváron van és minden évben kiadjuk eztán az Aranybullát is:))
De nálunk Esztergom is fővárosi rangú város.(mivel Fehérvár mellett Esztergom is volt főváros Géza fejedelem idejében)

de az kitűnik hogy más-más a két állam berendezkedése.ti azért központositott állam vagytok mi meg inkább a Német-Római Császárságra hasonlitunk.nálunk még őrgrófság is van,88-ban osztálytárs úgy döntött hogy a faluja őrgrófság és az a mai napig úgy is van.:))))
Előzmény: Törölt nick (1232)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1246
1994-ben a Győri határőrigazgatóságról 1órán belül visszaértünk a szombathelyi határőrség Ikaruszával mert siettünk,látni akartuk a kezdőrugást a focivébén.

miről beszélsz? Szombathely-Győr autópályán kocsival lesz vagy 35perc-40perc.
Előzmény: Törölt nick (1233)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1245
A hulladékok nem kellenek,éppen elég lesz kitakarítani innen őket.

azok max 20kg poggyásszal távoznak majd úgyis,mikor megtudják hogy Pannóniában törvényen kivüliek az 1990 óta létező pártok,átmeneti időre a kivizsgálásig minden 1990 óta megtörtént privatizáció felfüggesztve,zárolva,stb.

szerintem a zsivány milliomosok milliárdosok tömegével fognak átúszni a Dunán...
Előzmény: Törölt nick (1239)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1244
Kedves Ember67

tudod kik épitettek Pannóniában(Dunántúl) utoljára utakat? 2000 éve a rómaiak kedves barátom.
saját szememmel láttam a Várpalota-Öskű 8-as vasúti hid épitesékor mikor felszedték az egész 8-ast 1méter vastagon hogy lementek a római kori kőig!!!!!! a Dunántúl útjai a mai napig ugyanazon a nyomvonalon haladnak amit 2000éve a rómaiak megépitettek!

az elmúlt 100évben max aszfaltot húztak rá!

szóval ne minket irigyelj hanem a rómaiakat hogy milyen fasza utakat épitettek!


az elképzelés nem gusztustalan mi már 1988-ban megálmodtuk.hol volt itt még akkor kapitalizmus meg befektető.... a Borsodi Iparvidékről meg Leninvárosról harsogott a Hiradó,meg Kazincbarcika meg a többi.

jutott tőlünk nektek oda annyi pénz amit el sem tudtok képzelni,élni nem tudtatok vele,úgyhogy szakadunk tőletek meg a vizfej Budapesttől is.
Előzmény: ember67 (1234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1243
Nem felejtettek el a piszkok,csak nem tudták behajtani rajtam.
bebuktattam a cégemet,mexüntettem a vállalkozásaimat,átírattam autót,házat,a segélyből meg nem lehet levonni.
Valami közmunkával zaklattak húsvét előtt,de mondtam a telefonba,rohadtul fáj a hátam ,nyakam a sok ivástól,aztán csend lett.
Előzmény: horex (1242)
horex Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1242

A francba, elfelejtkeztek rólad? Akkor már talán elévült

 

Engem megvágtak parkolásért most 30,000-re, végigolvastam mindent, nincs kibúvó

Utcasaroktol nem 5 méterre, hanem csak 3 méterre álltam meg

Mindegy, huzom az időt, Fidesz ezt is eltörli :))

 

by horex

Előzmény: Törölt nick (1238)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1241
Mi aztán nem zsigereltünk ki benneteket.
Eltartottuk mindig is magunkat,nektek is jutott belőle,ezt meg kéne inkább köszönni.
Nem mindenki ilyen,mint én,de mostanában sokan gondolják úgy ezt a leválást,mint becses személyem.
Előzmény: ember67 (1240)
ember67 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1240
Ez emlékeztet a Habsburg birodalom- Magyarország, vagy az 1938-as német-lengyel stílusra.

Kizsigereljük, azután dögöljenek meg.
De ez nem meglepő, a török hódoltság idejétől ez a felállás ebben az országban.

Remélem abban az országrészben nem mindenki olyan, mint te.


Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1239
Hát böcsületes,szorgalmas emberek jöhetnek,szeretettel fogjuk várni őket.
A hulladékok nem kellenek,éppen elég lesz kitakarítani innen őket.
Előzmény: horex (1236)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1238
Mennyire is vágtak meg anno valami ittas biciklizésért? "
2008 karácsonya előtt 60 ezerre büntettek,de nem fizettem ki a mocskoknak a mai napig.
Előzmény: horex (1235)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1237
,,Miért érzem azt, hogy ez a kezdeményezés a dunántúlról jött? "
Akár érezheted is.
Itt élek én is,és pompás ötletnek tartom.
Tettszik,nem tettszik,a 3 megye önálló köztársaságként roppant hamar sikeres lenne,és megszabadulna végre a vízfejű jelenlegi fővárostól,keleti megyéket meg akár vihetik az ukránok is.
Nem kellünk egymásnak.
Előzmény: ember67 (1234)
horex Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1236

Teccet volna időben a Dunántúlra emigrálni és állampolgárságot kérni

:)

Előzmény: ember67 (1234)
horex Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1235

KI

Üdv.

Mennyire is vágtak meg anno valami ittas biciklizésért?

BE

 

Álmodozók!

Most hallottam le lehet válni SzűMária országáról, de néhány "keleti megyét" is vinni kell

:)

 

by horex

Előzmény: Törölt nick (1233)
ember67 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1234
Miért érzem azt, hogy ez a kezdeményezés a dunántúlról jött?

Arra gondoltatok, hogy az ország keleti részén élők is dolgoznak annyit mint ott, csak kevesebbért?

Szerintetek csak a ti adótokból épült az M7, M1?

Mi északkeletiek pár évvel ezelőttig a hármas úton araszolva irígyeltünk benneteket.
Az elmúlt 10 évig csak a Pestieknek, meg a németeknek( NDK-NSZK testvértalálkozó by Balaton) épült autópálya (Ausztria-Pest-Balaton). Miskolc, Debrecen, Nyíregyháza csak azt szívta meg, hogy a pesti vízfejnek, meg a nyugati pénzes turistáknak nem esett útba. Az a helyzet, amit annyira élveztek, még a kommunista rendszerben lett kialakítva. Más kérdés, hogy most pedig veszettül ágáltok minden keletmagyarországi változás miatt.
Ha 20 évvel ezelőtt megtörtént volna az infrastruktúra építése, lehet, hogy most nem "dőlne fel az ország" gazdaságilag. Mert akár 10 évvel ezelőtt ha egy befektető megkérdezte a tanácsadóját, hogy mennyi a szállítási idő pl Debrecenből, azt a választ kapta, hogy "az isten tudja, ha szekeret fog ki, akkor 6 óra!

Így tartották a befektetőket mesterségesen Budapesten, meg nyugat-magyarország északi részében.

Ehhez képest gusztustalan az elképzelés, még viccnek tekinteni sem lehet.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1233
Győr -Szombathely között i távolság 100 km,ez az új autópályán kényelmesen 1 óra alatt megjárható lesz.
Az új osztrák vonattal hamarabb.
Előzmény: Törölt nick (1232)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1232
,,...a Nyugat-Dunántúli Köztársaság fővárosa Győr .."
De akár Szombathely is lehet.
Ha megépítjük majd az M-9-es autópályát,nem kell kerülgetni a napi 3 ezer kamiont a szarrá rombolt főutakon.
Lesz dolgunk,a k0mcsik lenullázták az úthálozatunkat.
Előzmény: PalotaiValdez (1231)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1231
Nem álmodtam, de akkor lenne értelme.
Budai vár lenne a Parlament.


a Nyugat-Dunántúli Köztársaság fővárosa Győr a Veszprémi Államszövetség fővárosa Veszprém. Székesfehérvár Szabadállam jeleniti meg a Szent Istváni és pannon jogfolytonosságot ezért a Pannon Parlament székhelye Székesfehérváron lenne.

jó,ok tudjuk ez Hunniában fura,de Pannónia igy rendezkedne be.
Előzmény: Törölt nick (1227)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1230
,,Csak eppen nem jo semmire onalloan."

A 3 megyének mindene megvan az önállóvá váláshoz.
Fejlett ipara,képzett munkaerő,természeti kincsek,turizmus,mezőgazdaság,idegenforgalom,repülőterek,....
Ez csak huhogás,hogy képtelen lenne önálló lenni.
Előzmény: Törölt nick (1222)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1229
A szocikat kiebrudalnák.:)

az mszp a fidesz és a többi MSZMP utódpárt TÖRVÉNYTELEN Pannónia területén
Előzmény: Törölt nick (1224)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1226
a sötétzöld terület a Nyugat-Dunántúli Köztársaságnak átadott terület 2010 január 1-én.
1988-tól mi vigyáztunk a sötétzöld területre.
Előzmény: PalotaiValdez (1223)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1223
Buda is a Dunántúli Köztársasághoz tartozna.


ezt hol álmodtad hogy Buda ide tartozna?

tessék a térkép a Veszprémi Államszövetségről(Közép-Dunántúli Köztársaság,1988 január 1.)


a lila terület a Biztonsági Zóna
Előzmény: Törölt nick (1220)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1221
3 éven belül megcsinálnánk a 3 megyén keresztül vezető észak-déli autópályát,környező országok jövedéki adóihoz viszonyítva csökkentenénk az üzemanyag árát,aztán naponta 3 ezer kamion venne autópálya matricát csak erre a pályára,naponta 5 ezer kamion az új köztársaságban tankolna.
Ez csak 1 a 100 sürgősen bevezetendő tervek közül.
Előzmény: Törölt nick (1217)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1219
Monaconál jóval nagyobb a Nyugat-Dunántúli Köztársaság területe.
Előzmény: Törölt nick (1217)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1218
Mi leszünk a kísérleti nyulak,aztán okulva a hibáinkból ,ti már a javított változatban tudtok megalakulni.A jó szomszéd meg mindig öröm .


hát de mi már mikor megalakultunk:))))) 22éve!!!!

a kérdés tényleg az hogy átalakuljunk Föderációvá vagy Konföderáció legyünk.

a Dél-Dunántúl kérdése azért lényeges mert onnan még a mai napig nem kaptunk hirt állami szervezkedésről.de az is a Dunántúl és valamit kezdeni kéne velük.
Előzmény: Törölt nick (1205)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1216
Szent István, turulmadár,


ebben mi a gond? Szent István fővárosa Székesfehérvár a Királynők Városa pedig Veszprém.

a Turulmadár meg Tatabányán van.

mind-mind pannon-dunántúli terület.
Előzmény: meret99 (1213)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1215
Remélem csak 1esek beteges vízióiban támad fel ez a halva született sületlenség:)


1956-ban Győr fővárossal már kikiáltották a Dunántúli Államot.
1988-ban Fehérváron mi is.

aztán 1920-ban létezett a Lajta Bánság

és még régebben Pannónia.

minden történelmi háttere megvan annak hogy a Dunántúl önálló legyen.
Előzmény: meret99 (1211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!