Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 2010.12.29 0 0 754
Előzmény: rebeka77 (751)
rebeka77 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 753

Nagyon boldog karácsonyt mindenkinek

Péter az állat Creative Commons License 2010.12.18 0 0 752

Nem tudjuk, mert eltakarja a hó. Én minden esetre kukac vagyok, és nem próbáltam ki a 120 kilómmal, hogy milyen mikor lejegelődnek, a nemesebb részeim. :-)

Előzmény: rebeka77 (751)
rebeka77 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 751

Sziasztok!

 

Hogy állnak a tavak, lehet már menni korizni?

Péter az állat Creative Commons License 2010.11.20 0 0 750

Ismét megjöttek a messzi északról a vándor tevék a téli szállásukra, tehát itt a tél, így itt az ideje, hogy bejelentkezzünk a gumishoz a nyári gumit télire cseréltetni. Ráadásul a mászó mikulások is osztódással szaporodnak. Kíváncsi vagyok, pontosabban nem vagyok, mert már eddig is sikítófrász kerülgetett eme cukiságtól, hogy mikor kezdik el harsogni, hogy „hóban ébred majd az ünnep...”, mert akkor elgondolkozok azon, hogy inkább menedékjogot kéne kérni valamelyik muszlim országban. Inkább a müezzin. (Na meg a négy feleség?) Eh. Mindegy.

A másik ami történt, hogy ma Haraszti óta (bár valószínűleg mindenütt) minden vaúti átjáróban rendőrök álltak. A feleségem poénból meg is jegyezte, hogy vagy a Kádárt várják (ami lássuk be kevéssé valószínű), vagy valami magas rangó személyt, aki idegenkedik a repüléstől, vagy valami atomvonatot biztosítanak. Hát, az esti híradóban nem bemondják, hogy „poénra beletenyerelt a helyes válaszba”. Persze az utóbbi feltételezéssel. Bár végül is nem erre hozták, de lehet, hogy lehetséges útvonalként ez volt a „B” terv, vagy az elterelés.

Péter az állat Creative Commons License 2010.11.10 0 0 749

És mindezt első fórumos hozzászólásra. Nos, kedves Rózám, szvsz kezeltesd magad! Mert én a szintén érintettel ellentétben sem fontos, sem veszedelmes ember nem vagyok, úgyhogy arra még gondolni sem merek, hogy mindenféle összeesküvés elméleteket gyártsak, hogy esetleg azért hoztad létre ezt a nicket, hogy valakit esetleg lejárass. Csak még az nem világos, hogy az Istvánt velem, vagy szerény személyemet az Istvánnal, illetve kettő és feledik variációként, hogy te magad vagy az István, és így próbálsz valamiért törleszteni, bár ez a fikció majdnem olyan nevetséges, mint az eredeti. Az István nem olyan. Azon az apróságon sem sokat tököltél, hogy a két keresztnév nem stimmel, sem a stílus, sem a többi itt-ott fellelhető elcsöppentett adat, pedig sokáig túráztatni nem kell(ene) az agyacskádat, hogy ráeszmélj, hogy ez bizony két különböző ember.

Mindegy. Láttam, és biz' tót kacagtam. Sz'tem nem voltam ezzel egedül.

Előzmény: Törölt nick (747)
Péter az állat Creative Commons License 2010.11.10 0 0 748

Hö! Hö-hö! HÖHÖHÖ!!!

 

Ez jó!  :-DDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Ezt mégis hogy sikerült kiötleni?

Előzmény: Törölt nick (747)
Péter az állat Creative Commons License 2010.11.10 0 0 746

Igen, most általában a "hivatalos", azaz az önkormányzati  fórumon osztja az észt, ha lehet még terjedelmesebben mint eddig. Hogy miket ír, azt viszont nem tudom, mert elég kevés mostanság az időm, így bele sem kezdek az elolvasásába. Esetében a kevesebb tényleg több lenne. Mellesleg nem is tudom, hogy ki mondta (talán az az angol fickó, akit beteg templomnak hívtak?), hogy aki bő lére ereszti azt a mondókát, amit pár mondatban is el lehet mondani, az egyéb gazságokra is képes. :-)

 

Az pedig, hogy a választások után eltűnik a sok alkalmi észosztó, és a különböző érdekkörök sleppje, az borítékolható volt. Engem legalábbis nem lepett meg, és a magam részéről  nem is bánom. Elég azt tudni, hogy majd kevesebb mint négy év múlva, ha még akkor is lesznek választások, ezek a népek majd ismét előkerülnek. Addig meg ide sem szagol sem a helyi politika, sem az ellenzéke, mert a tapasztalat azt mondatja velem, hogy senkit sem érdekel, hogy mi a nyomorunk.

Előzmény: duribundi (744)
Péter az állat Creative Commons License 2010.11.10 0 0 745

Lehetni lehet, csak éppen  nem szabad, amit viszont nem ellenőríz senki. Az említett szakaszon pl a "Sirály strandon", amit egy nyári napon általában pár százan meg is tesznek. A tiltásnak szvsz az az oka, hogy ha az önkormi engedélyezné a strandolást, akkor egy csomó dologról gondoskodnia kéne, mint pl kuka, WC, folyó víz, életmentő, stb, amire viszont kasszájuk azt mondja, hogy nem akarnak megtenni. A tiltás betartatására viszont egyedül a településőr lenne hivatott, aki viszont meg van elégedve a jelenlegi arcával, és nem szeretné átrendeztetni pár száz dühös strandolóval, ami lássuk be, érthető. így maradnak a jelenlegi áldatlan állapotok, az összeszart, összehugyozott, partszakasz, az éjszakai visongatók, meg a többi. :-/

Előzmény: somat2 (743)
duribundi Creative Commons License 2010.11.09 0 0 744

Üdvözlöm a fórum olvasóit!

Régen "jártam" a délegyházi fórumon és feltünt,hogy valamikor nagy vehemenciával és terjedelmesen írogató "rózsaszinleves" Erdélyi István eltünt a vélemény nyílvánításaival.

Az önkormányzati választások megtörténte vagy talán az eredménye okozza ezt a hallgatást?

Lehet,hogy más vizekere helyezte át" működési" területét?!

ÉRDEKES!

Péter

 

somat2 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 743

Kedves DÉlegyháziak,

 

A segítségeteket szeretném kérni. A Kéktó sétány  valamelyik részén lehet fürödni, vagy csak horgászni. Elsősorban a Vasút sor felöli része érdekelne.

Köszi

Péter az állat Creative Commons License 2010.10.30 0 0 742
Egy jó kis épített alumínium ladik egy pár evezővel nem érdekel valakit? A méretei a fenéknél 3,5X1 m, a pereménél 3,6X1,2m, az ára 70e Ft.

Péter az állat Creative Commons License 2010.10.25 0 0 741
Hali!

Ha valakit érdekel, diszkrét díjazás ellenében elvihető tőlünk az alábbi házi gyártású eb lak.


eb lak


Mivel nagyon útban van, elég sürgős lenne a dolog.

Ha valakit érdekel, mégtöbb info ittlátható.

Ugyanitt remek használaton kívüli .béka vár az érdeklődőkre
skami 53 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 740

Sok újat mondani nem tudok, de lenti linken lehet regisztrálni és esetlegesen kis zsebpénzt is keresni.

Kinek mi tetszik ez csak egy lehetőség, van aki él vele, van aki nem.

Semmi nem kötelező.

Nincs eladási kényszer és semmi sem kötelező.

 

További szép napot mindekinek.

Szeressük egymást

Péter az állat Creative Commons License 2010.10.18 0 0 739
Tudod néha úgy érzem, hogy még ez is sok, mert soxor a minőség számít nem a mennyiség, és a kevesebb néha tényleg több. :-)
Mindazonáltal, ha van valami értelmes h.sz.-od, vezesd elő bátran.
Előzmény: felkelő (733)
S kami53 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 738
Kis mellékes kereset: Domain:

sarloskalman53.egeszsegeskave.hu

 

 

 

 

 

 

S kami53 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 737

Délegyháziak figyelem!

A kekto.fm rádió 2010.október.12.-i Képviselő testületi üléséről közvetitett adást 2010.október.13.-án megismétli a rádió 17:00 órai kezdettel.

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 736


+ 1 fő
skami 53 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 735
Felkelő!
Lehet 6 fő?
silverfox1 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 734
Tisztelt felkelő!

Írásoddal ez a szám 5-re emelkedett! Ez akár örvendetes is lehetne.
Előzmény: felkelő (733)
felkelő Creative Commons License 2010.10.09 0 0 733
Ez a fórum négy ember kommunikációvájá silányult.
silverfox1 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 732
Több fórumban olvasom, hogy egyeseknek nem tetszik a választás eredményének elfogadása kis településünk tekintetében.
Kicsit agymenésem lett és ez jött ki belőle:
Nő a szülőszobában.
Rokonok a váróban.
Fájások, szülés és a velejárók. Lényeg, felsír az újszülött.
Az első láthatáson nyüzsgő csoport szemléli a kis "jövevényt"
Némelyeknek tündéri, másoknak rút.
Jé!!! Fiú!
Mi a neve? EDE?
Némelyek ajnározzák, babusgatják, becézgetik. Mások elfordulnak, pusmognak.(Ki lehet az apja HEHEHE)
Pedig a kis jövevény még semmit nem produkált, mégis azonnal ítéletet mondunk a feje felett. (Ez csak hülye lehet, mint az ...)
Azért azt elfelejtjük, hogy a mi befolyásunk nagyban hozzájárul a fejlődésébe.
Ha ráhagyunk mindent, a fejünkre nőhet, de irányítással értékessé válhat.
Nem kéne megvárni az első lépéseit?

feketefelho Creative Commons License 2010.10.06 0 0 730
Remélhetőleg az on-line kommunikáció is az erősségei közé tartozik majd az új önkormányzatnak, mert ez sokat lendíthet a megítélésén (a régivel ezen a téren is voltak problémák).
Előzmény: Péter az állat (726)
skami 53 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 729

Az ilyenkor időszerű gondokról.

pl.megfázás, krónikus hörög hurut és amit a hallgatok feltesznek kérdéseket. Természetesen kine mi a fontos.

Bizom benne, hogy rendszeresen lehet majd kédezni Dr.Kováts Lajostól.

 

üdv:skami53

Péter az állat Creative Commons License 2010.10.05 0 0 728
És miről fog folyni a csevej? (Jó, nyilván nem a trabant motorok víz, és olaj cseréjéről. :-) Vagy még semmi konkrét?
Előzmény: skami 53 (727)
skami 53 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 727

A www.kekto.fm 2010.október.12. 18:00 órától Dr.Kováts Lajos orvos lesz a rádió vendége.

 

Aktuális orvosi tanácsokért hívja a www.kekto.fm-et.

 

Várunk minden kedves hallgatot.

 

üdv:skami53

Péter az állat Creative Commons License 2010.10.05 0 0 726
"Indítsák meg Délegyházát felfelé.,"

De lehetőleg ne úgy, hogy még az unokáink is ennek a kamatait fizessék, és lehetőleg úgy se, hogy a mi zsebünkből vegyék ki a plusz zsét ennek finanszírozásához.
Előzmény: silverfox1 (723)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.05 0 0 725
Hja kérem igyexik az ember. :-)

De ha valaki képtelen értelmezni azt a mondat részt, hogy " országos) politikától mentes tartalom", akkor mit lehet tenni?! Bár nem tudom miért vagyok kiakadva, mert többeknek a "nem sértő, normális hangnemmel, valamint a dedós eszmefuttatások" mondatrész értelmezése sem nagyon sikerült.

Mindegy. Hál' istennek ez már a múlté. Újra megnyílt a délegyházi fórum, ott gyakorlatilag moderálatlanul folyhat újra a szenny, már ha akar, mert valami azt súgja hogy mivel riporterünknek szinte minden álma teljesült, már nem nagyon tud majd kinek kérdéseket feltenni, valamint nem nagyon tud senkit támadni az új testületből (hacsak nem a szúnyogost) így max a polgit emelheti csak piedesztálra. (Miért érzem én ezt, nem tudhatom. :-) Így aztán, mivel nincs belekötés, elmarad a kontra, a viszont kötözködés is, és beköszönt végre a nyugalom kora. Vagy nem. Vagy talán. Olyan bizonytalan vagyok ma. Vagy mégsem? :-)

Előzmény: feketefelho (722)
skami 53 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 724
Délegyháziak!

Újra indult a község honlapján a fórum rovat. Lehet a váleményeket és hozzászólásokat kulturált formában újból igénybe venni.

Én mint magán ember arra kérek mindenkit a józan ész határai belül használja a fórumot.

Köszönettel sakami53
silverfox1 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 723
Gratulálok az új Polgármesterünknek és az új képviselőtestületnek!
Indítsák meg Délegyházát felfelé., hogy 4 év múlva azt mondhassuk:
"Jól választottunk!"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!