Keresés

Részletes keresés

PuPu Creative Commons License 2008.10.07 0 0 5978

Most velem beszélgetsz, vagy apukáddal?

Egyébként meg tudsz olvasni?

"A magyar kormány október 28-i nyilatkozata alapján a szovjet hadvezetés is elrendelte a tűzszünetet. A szovjet csapatok kivonását, a magyar kormány szovjet vezetőkkel történt megállapodásán túl, – szovjet álláspont szerint – a csapatok tétlensége, passzivitása miatt is” végre kellett hajtani. Budapestről a szovjet csapatok kivonása október 30-án 18 órakor megkezdődött és a teljes kivonulás 31-én a déli órákban befejeződött. A Különleges Hadtest törzse a Tökölön lévő repülőtérre települt, ahol egy szovjet repülő egység állomásozott. A szovjet csapatok Budapest határától 15-20 km-re összpontosítási körletet foglaltak el, ahol a harci technikát és fegyverzetet karbantartották, a személyi állományt, a lőszert, üzemanyagot és az élelmiszer készleteket kiegészítették."

:O)))

Előzmény: korieander (5977)
korieander Creative Commons License 2008.10.07 0 0 5977

tehát miért ért véget a 24én kezdődött szovjet vizit 4 nappal később Budapesten macskajancsi??

 

 

 

Előzmény: PuPu (5976)
PuPu Creative Commons License 2008.10.07 0 0 5976

Jaja.

Persze azért nem ártana az sem, ha egyszer elnézegetnél egy térképet, aztán meg megismerkednél egy névvel: Zsukovnak hívták azt az embert, aki a katonai akciót elrendelte, - nem tudom, mond e ez a név neked valamit.

A három maréknyi csürhe meg a pár levitézlett horthysta-szálasista hangadó katonailag nemigen b*szott egy öltést sem, - neked egyszerűen fogalmad sincs sem az arányokról, sem a valóságos helyzetről.

Nagyon ostobának méltóztatsz lenni.

Itten van egy link, - ezt olvasgassad, hátha valami ragad rajtad, habár ez már megint csak örök optimizmusom bizonysága...

:O))))

Előzmény: korieander (5974)
PuPu Creative Commons License 2008.10.07 0 0 5975

"... A két egykori nagyhatalomhoz a stratégiai helyzetén területszerzéssel és egy újabb háborúval javítani akaró Izrael is csatlakozott, az így formálódó "földközi-tengeri antant" október 23-án a franciaországi Sevres-ben tartott titkos találkozót. A megbeszélésen november 7-ét jelölték ki a támadás időpontjául, a harcok azonban az izraeli légierő támadásával már október 29-én megkezdődtek. November 2-ára az izraeli hadsereg 15 kilométerre megközelítette a csatornát, egy nap múlva a teljes Gázai övezetet ellenőrzésük alá vonták. Az angol és a francia csapatok október 31-én kapcsolódtak be a harcokba, Kairót és a csatorna-övezet kezdték el bombázni."

Az amerikai és a szovjet érdek egybeesett, egyformán szavaztak a Biztonsági Tanácsban, az amerikaiak nyomást gyakoroltak szövetségeseikre, míg az oroszok közvetlen katonai konfrontáció lehetőségét helyezték kilátásba, - így aztán a válság november 7.-re megoldódott, - decemberre az angolok és a franciák is kivonultak Egyiptomból, a konfliktus győztese pedig a Szovjetunió, és szövetségese Nasszer lett.

:O)))


 

Előzmény: Derek (5973)
korieander Creative Commons License 2008.10.07 0 0 5974

"Az oroszok először kivonultak, amikor Hruscsov így utasította őket,"

 

kikergette őket a 3 maréknyi csürhe plussz pupu  et. szerint volt ott még néhány földesúr is..

 

"Azt látni kell, hogy nem tudni hova vezetett volna az a káosz, ami nov. 2-ára kialakult... "

 

akkora volt a káosz h a munkások nov. 5én felvették volna a munkát...ja persze a komancsoknál nagy volt a káosz de azt a néhányszáz idiótát nem kéne párhuzamba hozni az országgal.

Előzmény: Törölt nick (5969)
Derek Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5973

"Az oroszok először kivonultak, amikor Hruscsov így utasította őket, aztán miután megvolt az amcsikkal a Szuezzel kapcsolatos megegyezés"

 

Ezt nem ertem miben kellett volna az amcsikkal megegyezni amikor a szuezi buli  angol-francia biznic volt,az amik eleve ellene voltak. Az angol francia erok nov 5-en szalltak partra , az oroszok meg nov 4-en kezdtek meg MO-n a forradalom levereset.

Előzmény: Törölt nick (5969)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5972

Imádott lovastengerészetek...előtt is két válaszás állt, kitartani a nácik mellett, mondjuk Sztalingrád után is...lovagiasan, vagy az ORSZÁG érekében kiszállni, mint a tejfölösszájú lenézett román királyfi..

Ő megcsinálta a kiugrást, leszámolt a nácibarát tisztekkel, poltikusokkal,  Horthy meg a pancserpuccsot...

Előzmény: Törölt nick (5971)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5971

Imádott lovastengerészetek...előtt is két válastás állt, kitrtani a nácik mellett, mondjuk Sztalingrád után is...lovagiasan, vagy az ORSZÁG érekében kiszállni, mint a tejfölösszájú lenézett román királyfi..

Ő megcsinálta a kiugrást, leszámolt a nácibarát tisztekkel, poltikusokkal,  Horthy meg a pancserpuccsot.

Előzmény: ellenforradalmár (5952)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5970

"Az oroszok először kivonultak..."

 

Az oroszok először - október 24-én hajnaltól - lőttek, mint az állat és csak 28-a után vonultak ki Budapestről. November 4-e (vasárnap) hajnalban volt azután a brutális visszatérés... :(((

Előzmény: Törölt nick (5969)
én12 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5968
Titot se felejtsük el! Végig azon volt, hogy induljon már a szovjet invázió. Noszogatta is az utolsó egyeztetéskor Brioni szigetén Hruscsovot.
Előzmény: ellenforradalmár (5967)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5967
Amikor a katonái lövöldöztek a pesti utcán ... akkor az anyjára... :(
Előzmény: én12 (5965)
PuPu Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5966

:O))))

Bocsi...

A fogaskerék esetleg?

:O)))

Előzmény: ellenforradalmár (5963)
én12 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5965
Rá gondoltál?
Előzmény: ellenforradalmár (5964)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5964

Nyilván Neked az ENSZ-ben a cipőjével az asztalt verő Hruscsov volt a szimpatikusabb.

Izléseken - és pofonokon - nem vitatkozunk.

Előzmény: méregkeverő (5961)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5963

"Egy olyan ostoba amatőr, mint te..."

 

Bekaphatod... :(

Előzmény: PuPu (5960)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5962

Valahol a neten találtam. Nem engem illet a köszönet.

Valószínűleg 1956 október 24-e, Múzeum körút, a múzeummal szembeni villamosmegálló; az ágyúcsövek a Bródy Sándor utca, a rádió épülete felé irányulnak.

Előzmény: sensei47 (5958)
méregkeverő Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5961
Borisz Jelcin meg Oroszország szégyene...
Előzmény: ellenforradalmár (5956)
PuPu Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5960

Így is lehet fogalmazni.

Meg úgy is, hogy a győztes nagyhatalom a háború befejezése után egy évtizeddel kikényszerítette a háborút lezáró jaltai megállapodások betartását.

Meg lehet ábrándozni, szárnyalni és közben a seggeden át lila füstöket eregetni, de a világpolitika a realiitások világa, és aki azt képzelte, hogy az oroszok a szuezi válság kellős közepén eltűrnek egy lázadást a hátországukban, az hülye volt.

Kár, hogy mellesleg a Magyar Népköztársaság miniszterelnöke is volt.

Egy olyan ostoba amatőr, mint te, az álmodozhat, de egy vezetőtől ez hiba.

Halálos hiba...

:O)))

Előzmény: ellenforradalmár (5952)
heiler Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5959
Minden bizonnyal aznap jól bevodkázott....     Aztán tudott beszélni....
Előzmény: ellenforradalmár (5956)
sensei47 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5958
Ezt a fényképet még nem láttam, köszönöm, elmentettem. Nagyon beszédes fénykép.
Előzmény: ellenforradalmár (5952)
PuPu Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5957

Gondolom, ez a fattyúzás a mai modern magyar jobboldaliság ismérve...

A világtörténelem számtalan fattyút ismer, akik nagy emberek lettek, a mai világban meg kissé röhejes erről nyilatkozni, - könnyen megeshet veled, hogy kis isdő múltán a lányod fattyát fogod kézenfogva sétáltatni, és ettől ő még egy édes kisgyerek lehet, te meg továbbra is egy unintelligens seggfej maradsz.

Az elsejei beszéd felvételről ment egyébként, -  felvétele és a sugárzása között meg történt egy-két dolog a Köztársaság-téren és a világban, és hát valóban, - szóltak Moszvából, hogy mi fog történni.

Lehetett választani: oroszok Rákosival, vagy oroszok Rákosi nélkül.

Több választás nem volt.

Szerintem Kádár jól választott.

Persze lehet neked más véleményed is, de arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy a politika nem a vágyak, hanem a lehetőségek művészete.

Kár, hogy nem érted...

:O)))

 

Előzmény: korieander (5951)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5956

"1956 tragédiája a szovjet rendszer lemoshatatlan szégyenfoltja marad örökké!"

 

(Borisz Jelcin, Budapest, Országház, 1992)

Előzmény: méregkeverő (5953)
PuPu Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5955

Hát tévedsz, - én akkor ugyan gyerek voltam, de azért láttam egyet s mást.

Viszont megoszthatnád velünk ismereteidet, - mi volt a hozzászólásomban olyan, ami nem nyerte el a tetszésedet, vagy amit te másként tudsz?

:O)))

 

 

Előzmény: meghallhatom (5950)
korieander Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5954
:-DDDD

és október 24én miért jöttek???
várost nézni??

komancs elvtársaid biza még szovjet tankjaikkal együtt is futni kényszerültek a 7. B osztály és 3 földesúr elöl...
további jó szórakozást...
Előzmény: méregkeverő (5953)
méregkeverő Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5953

Nem "menekültek". Kivonultak Nagy Imre kérésére.

Aztán amikor látták, hogy Nagy Imre nem képes semmire, visszajöttek RENDET TENNI!

SZERENCSÉRE!

Előzmény: korieander (5947)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5952

"Hát bizony, a normális emberek úgy 24-25.-től nem nagyon jutottak szóhoz, - az utcákon az alvilág és a bosszúszomjas csőcselék randalírozott..."

 

 ...és a szovjet hadsereg.

Előzmény: PuPu (5948)
korieander Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5951
Hát bizony, a normális emberek úgy 24-25.-től nem nagyon jutottak szóhoz,

muhhahahaha...a fiumei fattyú november elsején még dicsőséges felkelésről szónokolt a rádióban... utána szóltak a gazdái moszkvában h "nemoda buda"...

"Szóval erre a tizenhárom napra nem lehetünk túl büszkék, mégha a mai hivatalos álláspont szerint illene is az lennünk..."

hát ti leszerepeltetek az biztos :-DD
Előzmény: PuPu (5948)
meghallhatom Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5950
"Hát bizony, a normális emberek úgy 24-25.-től nem nagyon jutottak szóhoz, - az utcákon az alvilág és a bosszúszomjas csőcselék randalírozott, akasztgatott, fosztogatott, kár lenne ezt figyelmen kívül hagyni."

Te ezt honnan tudod?Meseltek??Mert abban az idöben eppen elbujtal .
Előzmény: PuPu (5948)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5949

 Köztársaság teret nem lehet letagadni, csak egy fidesz gyülin, de oda komoly emberek nem járnak.

 

Egyszer végre el kéne mondani, mi is történt ama kis októberin...majd úgy 50 év mulva.

Ha bárkit érdekel majd még akkor is.

Előzmény: korieander (5947)
PuPu Creative Commons License 2008.10.04 0 0 5948

Hát bizony, a normális emberek úgy 24-25.-től nem nagyon jutottak szóhoz, - az utcákon az alvilág és a bosszúszomjas csőcselék randalírozott, akasztgatott, fosztogatott, kár lenne ezt figyelmen kívül hagyni.

Persze lehet, hogy később letisztultak volna az állapotok, - habár szerintem ezt még megelőzte volna egy kis vérengzés, amúgy Prónay-mintára, - de hát erre hálistennek nem kerülhetett már sor, jött a csősz...

Szóval erre a tizenhárom napra nem lehetünk túl büszkék, mégha a mai hivatalos álláspont szerint illene is az lennünk...

:O)))

Előzmény: Mblazius (5945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!