Keresés

Részletes keresés

kgaboroo Creative Commons License 2018.01.02 0 1 37719

Én is hasonló cipőben jártam pár éve. Panasonic plamám 7 éves lett és gondoltam újítok led lcd-re. Vettem is egy szintén Pana ledes tévét. Gondoltam majd megszokja a szemem a képét. De nem....és pár nap után felhívtama kereskedőt, hogy szeretném visszavinni a tévét és ha lehetséges akkor újra plazmát vennék helyette. Persze akkor már nemigen lehetett plazmát kapni, de szerencsémre ebben az üzletben még volt raktáron 2 db szintén Panasonic ST50-es Smart.

 

Megbeszéltük az időpontot amikor visszaviszem, még volt két nap addig. Próbálgattam addig is állítgatni a led tévét és megdöbbenve tapasztaltam, ha kikapcsolok pár képjavító áramkört akkor szinte plazma képet kapok. De már nem akartam visszamondani a visszavitelt.

Hazahoztam a plazmát és hepi.

 

Ha előbb jövök rá a lednél a beállításokra akkor valószínűleg nem vittem volna vissza. Ezért nyugodtan ajánlom, hogy Panasonic tévék között keresgélj. A beállításoknál megtalálod a képjavító részeket, és ezeket kikapcsolva megjavul a kép. Akinek a szeme plazma képhez szokott az nehezen emészti meg az lcd képét. de van rá lehetőség, hogy legalább plazmaközeli képet állíts rajta.

Előzmény: Mödzsi (37718)
Mödzsi Creative Commons License 2018.01.01 0 1 37718

Sziasztok,

 

Szeretném kérni a véleményeteket.

Jelenleg egy Panasonic Viera 42G30 büszke tulajdonosa vagyok.

Költözés miatt egy kicsit messze került a TV, emiatt elgondolkodtam rajta, hogy vennék helyette egy új TV-t.

Eddig nem volt tapasztalatom a LED TV-kel (sajnos OLED nem fér bele a keretbe), így felkerekedtem, hogy megnézem a lehetőségeket.

 

Az igényeimhez (a fekete legyen fekete, ne virítson a háttérnfény ... gyakorlatilag a plazma képe lenne az igény) a Panasonic 58EX780 (VA panel) állt a legközelebb. Azonban mikor végre sikerült elintézni, h sötétebb helyiségben is megtudjam nézni, rájöttem, hogy ez is messze áll a jótól. (Tipikusan sötétben nézünk filmeket.)

 

Emiatt elkezdtem nézegetni, h esetleg egy használt plazmát vennék (pl. 50GT50-60, vagy hasonló). Azonban mivel ezek a készülékek is már kb. 3-4 évesek honnan tudom megállapítani, h minden rendben van vele? Illetve ahogy látom elég borsos áron mérik használtan is ezeket (pl. Jófogáson 65VT50 380eFt ?), szerintetek egyáltalán van értelme ennytit elkölteni rá? Esetleg tudtok ajánlani hasonló árban új készüléket ami hozza ezt a minőséget?

 

Köszi előre is és BÚÉK.

vzoli1972 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 37717

Segitsegeteket szeretnem kerni mivel teljesen ismeretlen vagyok a tv-k szakteruleten.

Tv vasarlas elott allok.  55“-65” meretben szeretnek tvt vasarolni.

Tudtok ajanlani gyartot ill tipust max 350.000 ft osszegig?

Koszonom a segitsegeteket!

Udv mindenkinek

BBéci Creative Commons License 2017.12.10 0 1 37716

 Óriási tévedésben vagy!

Az OLED paneleket valóban az LG gyártja, de silány elektronikát tesznek mögéjük. A Sony és a Panasonic OLED-ek messze lekörözik az LG-ket, ez saját tapasztalatom is, közvetlen, egymás melletti összehasonlítás alapján.

Janos666 a PH! plazmás topikjában részletesen elmagyarázta, mi a baj az LG tévékkel. Évek óta járja az országot, tévéket, monitorokat, vetítőket kalibrál, nálam legalább tucatnyiszor járt, részt vett a tesztelésekben. Még soha nem találkozott olyan LG-vel, ami igazán jó lett volna.

Tudnának jót gyártani, de valamiért nem akarnak.

Előzmény: Celtis (37713)
Saughassy Creative Commons License 2017.12.09 0 0 37715

Más szempont is van. :) Nekem az új haloba kisebb kerül majd, mert az asszonynak meg a plazma fényereje is sok volt, 55os méretben. Ő csak tévére tud elaludni, és nem mindegy, hogy 40"-nyi felület villog este, vagy 60. :) Viszont lesz végre nagy nappali, nagy tévével.

Előzmény: Celtis (37714)
Celtis Creative Commons License 2017.12.09 0 0 37714

A J sorozatú Samsung 2 éves modell, felejtős.

Mindazonáltal, ha sötét szobában akarsz TV-zni, akko VA paneles TV-t vegyél. A www.displayspecifications.com oldalon ellenőrizheted a panel típusát. Általános TV-zéshez jó az IPS, főleg, ha nem csak pont szemből nézitek. Háttér TV-zésre mind az LG mind a Samsung TV-kkel elégedett leszel.

Abban egyetértek Bbécivel, hogy egy TV annál jobb, minél nagyobb. Nálam 55-ös a hálószobai, de csak azért mert nagyobb nem fért el :)

Előzmény: hasinav (37711)
Celtis Creative Commons License 2017.12.09 0 0 37713

Na a te LG undorod nem sokat változott. Annak ellenére, hogy a legjobb TV-ket (OLED) az LG gyártja.

Előzmény: BBéci (37712)
BBéci Creative Commons License 2017.12.09 0 0 37712

 LG-t csak az ellenségeimnek ajánlanék. Nézd meg a japán gyártók - Panasonic, Sony - kínálatát. Biztosan elég lesz a 32 colos képátló? Az nagyon pici még hálószobába is legalább 40-es való.

Előzmény: hasinav (37711)
hasinav Creative Commons License 2017.12.09 0 0 37711

Kedves Fórum látogatók !

Kérném a tanácsosokat vennėk egy 32 tv ami full hd és smart lenne mit erdemes venni ?

Én Lg 32lj610v és Samsung ue 32 j5200 néztem az internet melyeknél  jobb ?

Köszönöm a segitsėget.

Dummy_Druggist Creative Commons License 2017.12.03 0 0 37710

Egész nyáron Sony triluminos TV-t néztem a nyaralónkban. Aztán hazajöttünk és bekapcsoltam a plazma TV-t. Nem Pioneer, nem Panasonic, "csak" egy Samsung. Mintha megjavult volna a látásom, mindent élesebben, kontrasztosabban, színesebben láttam.

Megállapítottam, hogy szép képet csak pixelenkénti vezérléssel lehet eléni. Pár évvel ezelőtt a CES-en a Sony bemutatott egy igazi ledTV-t,  melyben a képalkotást, képpontonként,  RGB diszkrét led-ekkel végezték, de nem lett belőle semmi. Volt valha egyszer a SED-TV, a Canon megvette a szabadalmat, majd fióba tette.

Egy ideje nézegetem az OLED TV-ket, szép kép, pixelenkénti vzérlés, de a kép nem elég fényes és lévén szerves anyagból, nem látom, hogy hosszabb távon mi lesz vele. Vettem korábban egy Lumia 930-ast OLED  kijelzővel. Egy nári strandoláskor, kánikulában, egy nap alatt besárgut-barnult-zöldült a kijelző....

boxer-gs Creative Commons License 2017.11.24 0 0 37709

Köszönöm mindkettőtöknek. Úgy döntöttem, hogy kipróbálom ezt az 58"-os Samut.

Celtis Creative Commons License 2017.11.22 0 0 37708

A J széria 2 évvel ezelőtti. Idén az M fut.

Az MU6122 egy erős belépő szintű TV. Igazi HDR-t tudtomal nem tud. Érdemes a 65xx vagy 7xxx típust választani, ha futja a keretből.

Előzmény: boxer-gs (37706)
Saughassy Creative Commons License 2017.11.22 0 0 37707

Szerintem ne bandd a regit, komolyabb darab az uj, 4kt pedig egyre tobb helyrol lehet szedni, nem beszelve a HDRrrol.

Előzmény: boxer-gs (37706)
boxer-gs Creative Commons License 2017.11.22 0 0 37706

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. Egy általam vásárolni kívánt Samsung UE60J6240 Full-HD tv helyett (a rendelés után közölték, hogy elfogyott) ajánlotta az eladó cég a következő típust: SAMSUNG UE 58 MU6122 4K UHD Smart LED .

 

Méretben egy picit kisebb, mint amit vettem volna, de elvileg frissebb, fejlettebb technológia, ha jól sejtem. A kérdésem arra vonatkozna, hogy általános minőségét tekintve javasolnátok-e a cserére felkínált típust? Nem hiszem, hogy a 4K-t kihasználnám a közeljövőben, szóval arra egyelőre nem tekintek különösebb előnyként. A megbízhatóság és az általános képminőség lenne inkább fontos szempont. Milyen előnyei lennének ennek az 58-as tv-nek a másikkal szemben? Én sajnos nem nagyon értek hozzájuk, ezért örülnék a tanácsaitoknak.

 

Belinkelem őket, hogy könnyebb legyen összehasonlítani:

 

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/ue60j6240-p343323110/#termek-leiras

 

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/ue58mu6122-p388293703/#termek-leiras

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 37705

A led is lcd.

Előzmény: Alex74874 (37702)
Celtis Creative Commons License 2017.09.06 0 0 37704

A legjobb TV-t nem kapod meg ilyen kis méretben. Tessék, itt kapsz tanácsot: http://www.rtings.com/tv

Előzmény: Alex74874 (37702)
Celtis Creative Commons License 2017.09.06 0 0 37703

El vagy maradva pár évvel. Ma már az a kérdés, hogy LED vagy OLED, illetve FullHD vagy UltraHD.

Előzmény: Alex74874 (37702)
Alex74874 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 37702

Arra gondolok, hogy megveszem egy új tévét, de nem tudom eldönteni, mi vásárol LCD or LED. És nagy különbséget fogok látni abban az esetben, ha HD-t nem FULL HD-t vásárolok. Im tervezi megvásárolni a 34 "-os TV-t, így tud valaki segíteni nekem? Melyik a legjobb?

Alex74874 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 37701

Köszönöm a srácokat a tippekért.

Celtis Creative Commons License 2017.09.01 0 0 37700

Örülök, hogy segítettem. Mondjuk meglepő, hogy ilyen ritkán látogatott és nem is igazán kapcsolódó fórumban találtál megoldást.

 

Előzmény: Törölt nick (37699)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 37699

Nem a támogatás miatt vettem, hanem az ajánlások miatt. (Azóta megbántam, de most már mindegy.)

A tippet (miszerint a NAS-on vegyél fel egy új felhasználót, stb.) köszönöm, működött.

Előzmény: Celtis (37698)
Celtis Creative Commons License 2017.08.30 0 0 37698

A popcorn fórumban nem kérdezted? Gondolom azért választottál ilyen drága játékszert, mert van hozzá támogatás. 

 

Amúgy általánosan azt mondanám, hogy a NAS-on vegyél fel egy új felhasználót, akinek legalább read-only joga van a média mappához, és azzal a userrel csatlakozz. Ellenőrizd, hogy a megfelelő protokolt használd a popcornban, ami a NAS_on is engedélyezve van: smb vagy nfs. Ha minden kötél szakad, a NAS-on indíts el egy DLNA szervert, ami a média mappában lévő tartalmakat osztja meg. Ahhoz bármi tud csatlakozni, nincs autentikáció.

Előzmény: Törölt nick (37697)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.27 0 0 37697

Vettem egy Popcorn Hour A500 as médialejátszót, részben az e topikban a Popcorn márkát dícsérő szavak hatására. Remélem, valaki tud nekem abban segíteni, hogyan lehet a popcornnal rákapcsolódni egy azonos LAN-on lévő NAS egy megosztott mappájára. Az erre szolgáló menüt megtaláltam, tudok a hálózaton tallózni, meg is találom a NAS-t, rajta a kívánt megosztást, de hiába írom be a felhasználónevet és jelszót, mindig azt írja ki, hogy "érvénytelen azonosítás". Próbáltam már:

- felhasználó + jelszó

- IP címfelhasználó + jelszó

- NAS szerver nevefelhasználó + jelszó

- domainfelhasználó + jelszó

Aztán a megosztáshoz hozzárendeltem a guest accountot readonly joggal, és próbáltam

- guest névvel jelszó nélkül

- felhasználó és jelszó nélkül

 

és SEMMI. A neten is kerestem, de csak odáig jutnak el a leírások, hogy beírom a jelszót és működik. De nekem nem működik. Valaki megoldotta már ezt a rejtvényt?

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.25 0 0 37696

Köszönöm szépen, megpróbálom, ha sikerül, megírom !

Celtis Creative Commons License 2017.06.25 0 0 37695
Előzmény: Törölt nick (37693)
BBéci Creative Commons License 2017.06.25 0 0 37694

 Azt gondoltad, itt a topikban megfordulnak tévészerelők? Sok éve járok ide, de még eggyel sem találkoztam.

Előzmény: Törölt nick (37693)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.25 0 0 37693

Köszönöm szépen, titokban abban reménykedtem, hátha valaki megnézné /persze nem ingyen/

Celtis Creative Commons License 2017.06.25 0 1 37692

Szerintem nincs igazuk, főleg ha bele sem néztek a TV-be. Egyrészt a kijelző panel a legdrágább része egy ilyen TV-nek, másrészt ez látatlanban tápegység gond lehet, ami általában jól javítható.

 

Keress normális szervizest, aki megállapítja, hogy pontosan mi a hiba és mennyibe kerül a javítása.

Előzmény: Törölt nick (37691)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.25 0 0 37691

Kaptunk egy Samsung Curved UHD TV-t, de se kép se hang, egy szervíz azt mondta, ki lehet dobni, mert a javítása legalább annyibakerűl, mint a TV

Tereza Creative Commons License 2016.12.21 0 1 37689

Azt hiszem, hogy ide való ez a cikk:

 

http://index.hu/2016/karacsony/tevetrendek_oled_qled/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!