Keresés

Részletes keresés

sza_attila Creative Commons License 2024.02.21 0 0 271526

Nem szokott ilyen korán tavaszodni. Félek is, ne jöjjön vissza a tél. 

Előzmény: Didergő Király (271525)
Didergő Király Creative Commons License 2024.02.21 0 0 271525

emlékeztek ilyen korai kikeletre? éppen ma rémültem meg, amikor azt láttam, hogy a tavaszi átültetésre váró rózsadugványok már hajtanak. nagyon elszámoltam magamat, félek, hogy késő lesz átültetni őket. max. jövő hét elején fogom tudni megcsinálni, több etapban.

Előzmény: sza_attila (271524)
sza_attila Creative Commons License 2024.02.20 0 2 271524

Február :)

 

 

Tengernyi ilyen kis magonc van a hunyorok körül :)

 

tucsok13 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 271523

Keress rá a TEMU-n a gyomeltávolító szóra, valami elképesztő választék van ilyen cuccokból :-D

Én is egy vékony pengéjű kést használok a viacolorhoz, és agy Nóra által berakott másikat a talpas fűhöz a pázsitból.

Előzmény: vizus (271506)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2024.02.13 0 0 271522

szia, nekem anno sza_attila segített hasonló kérdésben, amikor egy állandóan pusztuló kertrészt "szárazkert"-té alakítottam, díszfüvekkel (tollborzfű, vesszős köles, zabfű, árvalányhaj stb). Tanácsa szerint mindent visszavágtam: mivel fűfélék, újranőnek. Kb. félarasznyira vágtam őket télvégente, azóta is nőnek, terjeszkednek.

Most már vágnod kéne, mert elkezdenek hajtani. Két fűhöz nem nyúltam, a kék csenkesz gyönyörűen áttelel évek óta, a bronz szőrfű(ami a legszebb volt) pedig kipusztult, nem kellett vágni:((( 

Előzmény: balaton38 (271521)
balaton38 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 271521

Üdv mindenkinek!

A vattacukorfüvet és az árvalányhajat mennyire vágjam vissza a földtől számítva?

Köszi a választ.

Kertkedvelő999 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 271520

Egyenlőre 1 fácskát vettem, de majd ha bevállik, jövőre lehet még rendelek.

Előzmény: 55judit (271519)
55judit Creative Commons License 2024.02.10 0 0 271519

Szívesen. ha rendelés előtt szólsz, ajánlottam volna ezt az üzletet: https://diszfa.hu/?product=amelanchier-x-grandiflora-martin-nagy-termesu-mezalmacska-oltvany Én itt vásároltam, akkor még 4.850 ft volt. Szép erős fácskákat küldenek.

Most megnéztem, május eleje volt mikor vettem, és tele volt mind az 5 fa terméssel. Kb. fél kilónyi volt. Nem egyszerre érnek a bogyók, ezért nem tudtam lemérni.

Ezt nem fogod megbánni, rendkívül finom, már tervezgetem milyen módon tartósítom ha nem győzöm megenni.

 

Előzmény: Kertkedvelő999 (271518)
Kertkedvelő999 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 271518

Megnéztem. És annyira tetszett hogy már rendeltem is egyet.

 

Köszönöm!

Előzmény: 55judit (271517)
55judit Creative Commons License 2024.02.10 0 0 271517

Én tavalyelőtt Martin nevezetű nagy termésű mézalmácskát vettem. Ez nem fanyar, mennyei finom, zamatos. Sok terméssel küldték, el sem akartam hinni. Keressél rá, hátha kedvet kapsz ehhez is.

Előzmény: Kertkedvelő999 (271515)
Kertkedvelő999 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 271516

Az egyik nem bokor, hanem törzses.

Azt hiszem a törzses berkenyefára van oltva.

Idén ezen kívül már csak fekete ribizlit ültetek majd.

 

A parton feljött nagyon a víz, az eperfa gyökere már vízben van, a törzse is pár centire.

Hát ez nyár közepéig (a vízszint) így is lesz.

Kibírja vajon, túléli? Nem akarom átültetni.

Előzmény: Kertkedvelő999 (271515)
Kertkedvelő999 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 271515

Kijött (postán) két külön helyről 12 vagy 14 már nem emlékszem

db Fekete Berkenyém!   :-) :-) :-) De örülök, el akarom terjeszteni, akarok vagy 20 m hosszú sort.

Most a pincében van. Csak 1 méteres, remélem majd magasabbra megnő (2 méteres lenne az igazi sövénynek).

És akkor hamarosan gyárthatjuk majd a 2 patikus lekvárt.

Ez igen fagyzűrő, szerintem ki lehet ültetni most is igaz?

 

Sárgabarackról oltóágat mikor kell szedni? És ősziről?

Mármint szedni, lefóliázva hűtőbe tenni, és amikor megindul majd az alany akkor beoltani.

A másik fórumra raktak fel képeket, ott eléggé előrehaladott duzzadt állapotban

voltak a fotón a rügyek.

Holnap kimegyek és megnézem az enyémnél miu újság.

 

vizus Creative Commons License 2024.02.09 0 0 271514

Gyanús volt, de mondom: hátha tévedek.

Előzmény: Didergő Király (271507)
55judit Creative Commons License 2024.02.09 0 0 271513

Értem amit mondasz. És szerintem is jók azok az eszközök. Nekem nem azért van konyhakés mert hű de meg vagyok vele elégedve hanem azért mert a célnak éppen hogy megfelel. Addig nem költök semmire amíg van valamiféle alternatíva.🙂

Előzmény: CBNora (271512)
CBNora Creative Commons License 2024.02.09 0 0 271512

Ez erősebb, mint egy konyhakés, lehet feszegetni vele, nem hajlik el.

Volt más típusúm is, ilyen lemezből hajlított:

https://www.obi.hu/kombirendszerek/gardena-gyomkiszuro/p/2947729

Ez nagyon hamar elgörbült és használhatatlanná vált.

 

Ez se jó, mert az a támaszkodó része kilapítja a szomszédos növényeket:

https://www.4home.hu/gyomkiszuro-bolcsovel-38-cm/

 

Az, amelyiknek elég vastag acélrúd a nyele és a kiszúró rész se csak lemez, az eddig mindig előbb veszett el, mint ahogy tönkremehetett volna. Még sose gördült el, el se törött, legföljebb a nyélből tud kicsúszni maga a szerszám.

Előzmény: 55judit (271511)
55judit Creative Commons License 2024.02.09 0 0 271511

Nekem egy leselejtezett konyhakés van ilyen célokra.

Előzmény: CBNora (271510)
CBNora Creative Commons License 2024.02.09 0 0 271510

Ez a típus kipróbáltan működik, ennél jobban nem hinném, hogy bármivel ki lehet egy gyomot szedni, úgyis beszakad. Igaz, le kell hajolni. Kisméretű palánták kiültetéséhez is jó, ha éppen nem találom az ültetőlapátot, újhagyma kiszedéséhez is ezt használom.

Nekem ez az egyik alapszerszámom + az ásó és a kisméretű, könnyű saraboló.

https://www.szerszamvaros.hu/termekek/kerti-gepek-szerszamok/kerti-szerszamok/kezi-ulteto-szerszamok/truper-kerti-gyomkiszuro-153mm-korisfanyel-gts-we?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAt5euBhB9EiwAdkXWO65pSbM6gfGOa4vPSF59Nef6irsaotCqaj11mwf3aPUCXTrjuBpEdBoCedoQAvD_BwE

Előzmény: vizus (271506)
sza_attila Creative Commons License 2024.02.09 0 0 271509

A legviccesebb, azt írja, hogy kényelmesen, hajolgatás nélkül gyomlálhatsz vele. Lejjebb a méreteknél még hogy hossz 91cm. A kettő nekem valahogy nem áll össze 🤣

Előzmény: Didergő Király (271507)
sza_attila Creative Commons License 2024.02.09 0 0 271508

Valakinek minél nagyobb a hatalma, több a pénze és a legnagyobb háromágú csillagos autóval jár, annál nagyobb az arroganciája, kivagyisága, és természetesen ő találta fel spanyolviaszt meg a meleg vizet, vagy ami a leghosszabb, hogy mindkettőt. Ha ezek mellé Fideszes is, akkor van vége a világnak, de ez már politikai téma. 

Előzmény: Imrehajcsi (271505)
Didergő Király Creative Commons License 2024.02.08 0 0 271507

te sem gondolod komolyan. tesóm szokott kínából ilyen "csodaszerszámokat" rendelni.

Előzmény: vizus (271506)
vizus Creative Commons License 2024.02.08 0 0 271506
Imrehajcsi Creative Commons License 2024.02.08 0 0 271505

Nem az a baj ha elszórja minden pénzét, a gond ott kezdődik amit már sokan éreznek a bőrükön: büntetőjogi kategória szintű fenyegetőzések, zaklatások stb, amit az irigysége fűt.

Előzmény: sza_attila (271504)
sza_attila Creative Commons License 2024.02.08 0 1 271504

Persze, de ahhoz, hogy jól árnyékoljon "érett" korában, "éretlenül" kellene őket elültetni...

Azérrt nagy kedvencem Anglia, mert ott van hagyománytisztelet, átgondoltság, a régi dolgok megbecsülése, na és nem utolsósorban a kert, a zöldövezet szeretete. Más mentaltás.

 

Itt az emberek hozzáállásán, mentalitásán múlik minden. Mindenre szarnak rá. Legyen jó autója, legyen tele a hasa, kényelem, nyáron hideg, télen meleg, a többi nem érdekes. Kerüljön amibe kerül. Láttál te már embert, aki 3 zacskó chips helyett inkább 3 tő levendulát vett?

 

Előzmény: Imrehajcsi (271503)
Imrehajcsi Creative Commons License 2024.02.08 0 0 271503

Azt kihagytam, hogy aki eladja fiatal, az meg megy a külföldi egyetemisták közé a panelbe, mert az nem olyan szégyen nekik, mint mama kis "gazos" kertje a kis régi házzal, ott van helybe minden market stb. Egy-két év és menekülnek vissza kertesbe...Persze rengetegen vannak akiknek semmit nem jelent egy fákkal teli kert, sőt ciki. Ehhez meg kell érni, hogy értékelje az ember.

Imrehajcsi Creative Commons License 2024.02.08 0 0 271502

Pont erre gondoltam én is, nálunk nyáron majdnem fázunk idebent az árnyékoló fák miatt. Természetesen, amikor már hetek óta 35 fok van, akkor már a falak felmelegszenek a kinti levegőtől és akkor már póló kell. Viszont ez valami új trend ami országosan a kertvárosokban megy: idős bevégzi, az örökös eladja, akik megveszik fiatalok, többnyire vállalkozó, ledúrják a házat, kivágnak minden évtizedes fát, növényt, és mehet a képen látható térkő-ház kombó. 

Előzmény: sza_attila (271498)
Didergő Király Creative Commons License 2024.02.07 0 1 271501

én is csak műkedvelő vagyok, de szerintem nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy ez vagy az a szín / színkombináció kerülendő. ha elmész görögországba, ott is nyomasztónak találod a sok fehéret? minden attól függ, hogy milyen környezetben, milyen épületről van szó. izlandon jól mutatnak az élénk színű sátortetős házak, görögben csakis a fehér. nálunk kockaházban a fehéret pártolom, sátortetősnél megengedőbb vagyok, de kevés olyan ház van, ahol a csontszínen és a halványsárgán kívül más színt is el tudnék képzelni. nem mondom, hogy nekem tetszik az az épület, amiről képet tettél ki (a díszkő a kertben meg tényleg horror), de szerintem jó trend, hogy egyre több a fehér-szürke kombináció, szemben az előző 2 évtized sárgától rózsaszínen át kékig terjedő giccsorgiájával. ha már ez a két véglet van, akkor inkább az előbbi, amit tökéletesen barátságossá lehet tenni színes növényekkel. 

amúgy a szomszéddal volt egy kis vitám ezzel kapcsolatban a múltkor. kockasorházas környék, és mondta, hogy ő következő alkalommal is sárgára fogja festeni a házat, csak halványabbra, mint amilyen most, én meg azon a véleményen voltam, hogy az összes sornak fehérnek kellene lennie, amilyennek annak idején megtervezték, és jöhetnek a növényekből létrehozott legvadabb színorgiák. mondjuk ő teljesen immunis a kertművészetre, sokat költenek a házra, saccra minden évben eltapsolnak 10 milliót erre-arra, de a falatnyi kertjükben csak körömollóval nyírt gyep van. de a ház fala legyen színes, ne a kert, ugye. múltkor már felajánlottam nekik, hogy adok egy fügét vagy egy selyemmirtuszt, amit a bejárat mellé elültethetnének, mert szerencsétlen kutyájuk megpusztul nyáron a dnyi oldalon az izzó aszfalton az 50 fokban. mondta, hogy pampafüvet akar, de nem ültetett semmit. (amúgy a mi házunk is ocsmány rozsdabarna most, de előbb-utóbb tiszta fehér lesz.)

Előzmény: CBNora (271487)
sza_attila Creative Commons License 2024.02.07 0 0 271500

Nagyon sokat számit az, süti-e a nap a cserepeket a tetőn. Áldom apámat, hogy annak idején hirtelen nem talált jobb helyet a magnóliának, és 2 méterre ültette a háztól, deli irányban. Ha nem lenne, Fanni lányom szobájában nyáron légkondi nélkül nem lehetne kibirni.

Mi egy 100 év körüli házban lakunk, nem sok minden van rajta szigetelve, padlás - tető sem, úgyhogy a nagy fa sokat számit.

Előzmény: CBNora (271499)
CBNora Creative Commons License 2024.02.07 0 0 271499

A napelem azért nem csak a légkondihoz kell.

Nálunk pont ma fejezték be a szerelését. Fát nem vágtunk ki, a ház előtt eddig sem volt magas fa, csak cserszömörce és szárnyas kecskerágó. Szeretem, ha az ablakon besüt a nap.

Lelkiismeretfurdalás nélkül tudom majd fűteni tavasszal az üvegházat, a fűtést is ki tudjuk majd egészíteni, a sütőnk is villannyal működik. Légkondink nincs, egyelőre nincs is tervbe véve. Éjjeli szellőztetés és nappalra behúzott sötétítő függöny a légkondi.

Sok nagy fánk van, csak nem pont a ház előtt. Ha valaki nem vág ki fát, csak pont a ház elő nem ültet, az szerintem teljesen rendben van.

Előzmény: sza_attila (271498)
sza_attila Creative Commons License 2024.02.07 0 0 271498

A napelem védi a klimát! Ezért supsz, kivágunk 2 diófát.

Hát, ezekután szégyenteljes döntetlenre állunk csak a természettel...

 

Nekem is mondta egyik ügyfelem: ház közelébe magas fa ne menjen! Napelem lesz a tetőn! :)

Napelem lesz a tetőn, hogy óccsó áram hajtsa a légkondit, mi? Körbeültetni a házat bazi nagy fákkal, hogy ne érje a nap tetőt, akkor nem kell légkondi! Ez a természetvédelem!

Előzmény: Imrehajcsi (271493)
sza_attila Creative Commons License 2024.02.07 0 0 271497

.... ezért nem vagy Térkőkedvelő999 :D

Előzmény: Kertkedvelő999 (271496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!