Keresés

Részletes keresés

DuaneBarry Creative Commons License 2008.04.06 0 0 403

 

 aloha evezoos,

 

köszi a képeket!!!

Remélem ez a nagy sürgés-forgás a külcsínen annak szól, hogy belül már nagyjából végeztek.

(a logikát persze nem nagyon értem... miért nem burkoltak akkor, amikor fel volt álványozva a ház; a burkolat részt miért utólag rakták fel? Persze ők tudják.)

 

Azt láttad, hogy az E lépcsőház bejáratához vezető szolgalmi út mennyire áll szabadon? Mert nekem még az volt kérdéses, hogy a költözéskor mennyire tudjuk majd megközelíteni a saját lépcsőházunkat, vagy netalán az udvaron és a D lépcsőházon keresztül kell majd cuccolni?! :P

 

Remélem lassan minden II.ütemes kézhez kapja majd a műszaki bejárásra vonatkozó levelet... :D

Kitartás mindenkinek!

 

 üdv,

Duane

 

Előzmény: evezoos (401)
evezoos Creative Commons License 2008.04.06 0 0 402
Ahhoz képest hogy 3 képet szúrtam be....
A "tördelésről" nem is beszélve...


Na mind1 itt a 3dik, Csata utca felőli "látkép":

Előzmény: evezoos (401)
evezoos Creative Commons License 2008.04.06 0 0 401
Sziasztok,

voltam kint az építkezésnél, akik esetleg nem járnának arra, csináltam pár képet.

Ha beindul az Uniqa építkezés akkor szerintem már több ilyen kép nem lesz...
De látszik, hogy ezen az oldalon még nincsenek fent az erkély rácsok, viszont a lépcsőház burkolásával egész jól állnak.
Róbert Károly felöl

Csata utca felől az álvány már csak a lépcsőháznál áll:
Csata utca

De még a külső burkolását nem fejezték be teljesen, laikusként talán az már nem olyan nagy munka.
Csata lépcsőház teteje

Sajnos a lépcsőházba nem tudtam bemenni, pedig kíváncsi lennék hogy állnak a burkolással...
evezoos Creative Commons License 2008.03.31 0 0 400
Szia

anno amikor a garázsra szerződtünk megkérdeztem az ügyvédeket, akkor azt mondták, hogy írásban kell jelezni a kötbérigényünket. Na azt fogom beadni, aztán majd utána vitatkozunk, hogy ki mit tart jogosnak.

Hát talán a műszaki átadás nem olyan esélytelen. Vasárnap voltam ott kora délután (~2 körül) akkor nagyon buzgón dolgoztak a házon, igaz kívülről, de ha bent is ilyen aktívak akkor talán van esély, hogy pár héten belül behívnak, legalábbis szeretném ezt hinni...

Előzmény: DuaneBarry (399)
DuaneBarry Creative Commons License 2008.03.29 0 0 399

aloha,

 

hm... ismét áttanulmányoztam a szerződést (november 30-i használatbavételi engedélynél - 6.oldal, V./5.pont) és szerintem csak április 22-től jár a kötbér.

 

"Képlet"

Ugyebár 2 hónappal minden további nélkül eltolhatták a használatba vételit (6. oldal, V./5.pont); így lett az új dátum január 31-e. Erre kell 15 munkanapot számolni a Birtokbaadásra, mivel a kötbér a birtokbaadási határidőtől számított 61. naptól jár (4. oldal, III./3.2). 

 

Gondolom még egy darabig a műsyaki bejárás is esélytelen...

 

 Duane

 

Előzmény: DuaneBarry (372)
gerej Creative Commons License 2008.03.28 0 0 398
Zoorka: a közös képviselet szerintem elég jó nálunk. A hozzászólásokból úgy tűnt, másnak is ez a véleménye. Kb. 210 Ft/nm -ből hozzák ki a közös költséget (ami ugye egy 50 nm -es lakásra kb. 10.500 Ft/hó ), ebben van lift fenntartás, kertész és takarító is. És olyan épület biztosítást kötöttek belőle, hogy a lakás biztire már alig kell valamit fizetni. A munkájukkal és az elszámolásokkal úgy tudom, nem volt még gond.
kisedo Creative Commons License 2008.03.27 0 0 397
szerintem senki nem volt még műszakin, az már hatalmas előrelépés lenne...  :)
Előzmény: orsoborso1 (396)
orsoborso1 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 396
Sziasztok!En 2007.11.30-i atadassal szerzodtem es a legutolso Minronos level szerint aprilis 30-ig van atadas. En az E-ben veszek lakast. Van esetleg valaki aki szinten ott fog lakni es mar volt muszaki bejarason?Vagy egyaltalan a 2. utemben volt mar valaki muszaki bejarason?
kisedo Creative Commons License 2008.03.27 0 0 395

hello,

valóban jó lenne egy hivatalos tájékoztatást. Én jan. 31-i dátummal írtam alá a szerződést, és kb 1 hónapja kaptam meg azt a bizonyos levelet, hogy élnek a 2 hónapos csúszási jogukkal, ami ugye hétfőn lejár....

Arról is jó lenne tudni, hogy a múltkori baleset után vajon zökkenőmentesen folyik a munka az E-ben is?

 

üdv, e

DuaneBarry Creative Commons License 2008.03.27 0 0 394

aloha,

 

Mivel kezdem elveszíteni a fonalat, valaki fel tud homályosítani, hogy mi volt az utolsó, kvázi-hivatalos visszajelzés az építtetőtől/kivitelezőtől/fővállalkozótól?!

Az én fejemben január 31-e van... de az mintha már elmúlt volna...

 

Kicsit idegesítő, hogy ennyire semmibe vesznek minket és nem kapunk érdemi tájékoztatást. Az meg tényleg egy nagy vicc, hogy nem engedik be a leendő lakót a lakásába, mert: "már eddig is túl sok embert vittek fel"...

 

Az szép és jó, hogy a kerten gőzerővel dolgoznak, csak ez nem vígasztal... mert nekem elsősorban a lakás számít. Miután azzal végeztek a műszaki bejárás és az átadás közötti időben dolgozhatnának a többi részen.

Bár az kérdés, hogy az önkormányzattól mikor jön az emberke, mi a használatba vételi engedély kiadásának a menete. Ha vkinek erről is van infója, szívesen veszem.

 

 üdv,

Duane

 

evezoos Creative Commons License 2008.03.27 0 0 393
Szia,

ugyan érdemben nem tudok válaszolni hiszen még nem költöztem be, az első ütem már elkészült ott vannak lakók, ők talán tudnak segíteni. Lehet nem olvassák sűrűn a fórumot...
Előzmény: zoorka (392)
zoorka Creative Commons License 2008.03.26 0 0 392

Sziasztok!

 

Bocsánat, hogy idepofátlankodom, de egy újép. társasházhoz keresünk új közös képviselőt, mert az eddigi, úgy tűnik, kizárólag a saját zsebét tömögeti.  A Faraone is a jelöltek között van, a honlapjuk szerint az Angyalkertnek is szolgáltatnak. A tapasztalatokra lennénk kíváncsiak a működésüket illetően.

 

(Bár így egy pár hsz-t elolvasva úgy tűnik, hogy még most épül a ház? Vagy van már olyan ütem, amiben laknak?)

 

 

 

Köszönöm, ha válaszoltok.

 

Üdv

z.

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 391

Sziasztok!

 

Mi is az E épületben a 6. emeleten vettünk lakást.

Tudtok vmit a műszaki átadásról pontosabban? A párom volt múlt héten volt az építkezésnél, és az udvar már majdnem készen van. Remélem az átadás sem fog elhúzodni...nagyon.

gaborbogi Creative Commons License 2008.03.21 0 0 390

Sziasztok,

 

tegnap jártam az Angyalkert 1 óra körül, és nagyon dolgoztak......vagy 10-en pihentek a tetőn, és bámulták a dugót  a körúton:):):)nagyon megy a munka...

orsoborso1 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 389
Hu, a legot mindog nagyon szeretettem... :)
Előzmény: gerej (388)
gerej Creative Commons License 2008.03.20 0 0 388

Hoztak sok sódert, földet, stb. Lehet homokvárat is építeni, aki akar. :-)

Most még a téglákból is lehet legózni.

orsoborso1 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 387
Oh, koszonom koszonom koszonom! Ennel jobban nem is indulhatna  a nap!... :DDD
Előzmény: goska (386)
goska Creative Commons License 2008.03.20 0 0 386
Hello! Minden épületrésznél folyamatosan dolgoznak. Csinálják a lakásokat belül, a külső folyosókat, teraszokat is, de a leglátványosabb/leghangosabb a belső kert túrása-fúrása. Kb. ennyit látok a belső udvar felől, de hogy az utca felőli részeken mennyire haladnak, azt nem tudom. Üdv
Előzmény: orsoborso1 (384)
Ethan82Bp Creative Commons License 2008.03.18 0 0 385
Dolgoznak rendesen.
Előzmény: orsoborso1 (384)
orsoborso1 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 384
Kedves jelenlegi lakok!Van valami mozgolodas az E epuletnel? Ti naprakeszebbek szoktatok lenni, mint az angyalkerti kozpontban a lany...
orsoborso1 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 383
Hu, hat nem tudom. Abban remenykedem, h nem lesz tul kozel hozzank es ablakfelulet is szerintem lesz eleg a fenynek...
Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 382

hello, ezeken a képeken látszik, hogy a két szélső rész alacsonyabb (akkor biztos ez lesz a 6 emeletes) és a középső magasabb (ez lehet a 8?), viszont a hátsó két nyúlvány a magasabb épületből nyílik

 

Előzmény: orsoborso1 (381)
orsoborso1 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 381
Szia!En ugy tudtam, h az E feloli resz csak 6 szintes lesz es a sarok iranyaban lesz magasabb.Eddig ezzel nyugtattam magam...
Előzmény: Törölt nick (379)
zsizsi84 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 380
Kedves Angyalkertiek!!

Takarítást vállalok!
Egészségügyi dolgozó vagyok és kereset kiegészítés céljából takarítanék. igazság szerint párommal mi a Narancsligetben vettünk lakást, persze hitelből,nem vagyunk gazdagok... Mivel szeretnénk összeházasodni és kisbabát, ezért a hitel mellett muszáj másodállást keresnünk,hogy tudjunk gyűjteni. Az árban megegyezünk. Szóval ha gondoljátok... Köszönöm szépen!!!
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 379

de az Uniqa az 8 emeletes lesz, nem? illetve nem tudom, de a középső rész elég magasnak tűnik, a két szélső épületszárny valamivel alacsonyabb

egyébként mennyivel jobb lett volna, ha úgy tervezik meg a biztosítós épületet, hogy a hátsó részén nem nyúlik ki belőle az a két nagy "kar" és akár ott lehetett volna vmi parkszerűség is és akkor ez a részleg is kapott volna valamicskét a "kertből"

Előzmény: orsoborso1 (378)
orsoborso1 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 378
En is az E-ben leszek es szerintem is lefogja a zajt az Unica. A feny attol is fugg, hogy hanyadikon lesz a lakas.Talan nem lesz gondom vele, mivel a 6.-on leszek...
Előzmény: gaborbogi (377)
gaborbogi Creative Commons License 2008.03.13 0 0 377

Hello,

 

Nos én az E épületben vettem lakász és Róbert Károly krt-re néz, nagyon remélem, hogy a kilátásban nem lesz gond, viszont az biztos, hogy a zajokat el fogja venni az UNIQA épülete. Már laktam albérletben a Hungária krt-on, és a lakás előtt volt egy ház is, ami szinte teljesen lefogta a zajokat, szóval szerintem ezzel nem lesz probléma, én inkább abban látok problémát, hogy mennyire lesz világos a lakás, hisz pontosan emiatt vettem me, mert elvileg a fekvése D-NY-i.

Amikor voltam bent akkor világos volt, de ugye még nincs ott az UNIQA épülete....hát erre én is kíváncsi leszek.

 

Előzmény: Törölt nick (376)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 376
jó napot! elsősorban azoktól kérdezném, akik az E épületben vásároltak lakást és az ablakaik a Róbert Károly krt-ra néznek, hogy nem félnek e attól hogy túl zajos lesz, hisz ott egy 2x három sávos út+az 1-es villamos, illetve hogy mennyire javulhatnak a zajviszonyok ha megépül a biztosító épülete a ház elé, illetve a felépülő épület mennyire fogja rombolni a kilátást?
_default Creative Commons License 2008.03.12 0 0 375

Sziasztok,

 

javaslom, hogy egy másik ügyvéd is nézzétek meg a szerződéseteket, bár így aláírt állapotban már késő...

én is reménykedtem annak idején a kötbérben, de a szerződésben két külön helyen is szerepelt a kötbérre vonatkozó rész, így mégsem járt... firmányosan-furmányos módon lett megfogalmazva...

kérdés, eddig hány alkalommal küldtek a hosszabításról levelet, és legfőképp azt mikor adták fel, mert az számít értesítési dátumnak.

majd hivatkoznak arra, a nem várt -sajnálatos - eseményre, hogy azért, rajtuk kivülálló okok miatt késik az átadás.... stb

 

a rakétákkal meg hátrább... :-) vagy a teréz krt-ra kellene irányítani, vagy onnan kilőni őket haza :-)

 

egy igen kellemetlen dolog a beruházónak, kivitelezőknek, hogyha így haladnak, hogy mellettük leástak vagy 15 métert, meg lassan fel is építenek még vagy annyit (uniqa székház) ők meg.....

 

üdv, és kitartás

kissd-secofr Creative Commons License 2008.03.12 0 0 374
üdv minden sorstársnak!

Ha csak egy rossz szót szólnak, hogy kötbér így vagy úgy mennek a rakéták... komolyan mondom, már feladtam a reményt, hogy nyár előtt beköltözünk. Asszony is nagyon "lelkes" :P Úgyhogy a kötbérrel ne tegyenek rá még egy lapáttal:)

Tiszta szerencse, hogy az albérletben addig vagyunk ameddig kell.
nem megyönk tüntetni? :):):):):)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!