Keresés

Részletes keresés

árnyékgyuri Creative Commons License 2007.04.19 0 0 328
Szerinted nincs. Szerintem van.
Tehát ismét: az én igazságom normális, a tied nem az. ne hülyéskedjünk már cimbi.
Előzmény: Törölt nick (325)
árnyékgyuri Creative Commons License 2007.04.19 0 0 326
Szerintem nyilvánvaló bizonyítékok sőt tények vannak a létezésére. Vannak akik ezeket a nyilvánvaló bizonyítékokat sőt tényeket tagadják.
árnyékgyuri Creative Commons License 2007.04.19 0 0 324
Honnan tudod? Egyesek így gondolják, mások úgy. Istennel is ugyanez a helyzet. szerintem van. De elképzelhető, hogy vannak akik tagadják a nyilvánvaló létezését.
Előzmény: Törölt nick (323)
árnyékgyuri Creative Commons License 2007.04.19 0 0 322
Ez is rendben van. Az ellenkezés oka: ne oktassanak ideológiát a gyermekeknek. Semmit. O.K.
De akkor tagadhassák a holokausztot meg a gulágot is. A nácizmus/kommunizmus nem rosszabb, nem jobb mint bármely más ideológia. Egyesek azt tartják, hogy a világot Isten teremtette, egyesek nem, egyesek szerint van felsőbbrendű osztály/faj egyesek szerint nincs és így tovább....
Előzmény: flugi (310)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 321
Jelentem, már felszólításod előtt kikupálódtam.

Konzekvenciának maradt a cím: "Ne legyen egyházé az iskola!"

Még tőled sem tudtam meg, hogy miért. De nem baj! Enélkül is sejtem!
Előzmény: MayItBe (319)
címlapsztori Creative Commons License 2007.04.19 0 0 320

Tömören:
- Régen tényleg jó volt
- Ma már nem az
- És attól jó mégis, mert sok a gyerek, válogatottak a tanárok
- Vagyis rossz
- Az állami meg jó, csak másképpen minőségi

 

Teljesen világos. :-)))

 

Előzmény: MayItBe (308)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 319

 

 

Zivike, már az előbb is utaltam rá: miért szólsz bele valamibe úgy, hogy gőzöd sincsen a lényegéről, vagy az előzményekről? A fene se akar neked mindent előlről elmagyarázni. Az, hogy az előbb megtettem, nem jelenti azt, hogy erről szól az egész napom....

Olvass vissza és művelődj, ki fog minden kérdésedre derülni a válasz, hidd el!

 

Előzmény: zividivi (309)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 318
Nézd Pixike! Töled felesleges is egy "csak"-nál több. Ezer mondattal sem tudsz ennél frappánsabbat mondani.

Klaviaturádat is legfeljebb terelőpulinak használod. Mások esetleg még azt hihetik, hogy róluk szól a topik. Én tudom, hogy csak az épédről és nem keverem bele az egyházi oktatás kérdésébe.


Úgyhogy ismét PÁ!
Előzmény: Törölt nick (317)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 316
Ne hivatkozz az én befogadó képességemre, ha nincs ennél jobb érved.
Előzmény: Törölt nick (315)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 314
Milyen ismeretekre van szükséged pixike. A református is felekezet meg az evangélikus is. Szerinted nem?

Most mit vagytok úgy az egyházi iskolák ellen?
Előzmény: Törölt nick (312)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 313
OK!
Előzmény: Törölt nick (311)
flugi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 310
Na végre elértünk ide. Tehát nem gazdasági, hanem ideológiai okai vannak az ellenkezésednek. De akkor rögtön ezzel kezd: van egy normális gondolkodás, ugyebár az enyém, és van az abnormális: aki nem úgy gondolkodik mint én.

ejnye no, de hát ez van a törvényben is: az iskola világnézeti kérdésben semleges kell legyen. Ott érted félre, hogy nem tételezed fel a helyes utat: a SEMMILYEN ideológiának pártolását (azaz mindegyik megengedését) azzal szemben, hogy EGY BIZONYOS valakinek éppen szimpatikusat erőltetnek és elvárnak.

bejuma problémája tehát nem az, hogy MÁSIK ideológiát oktatnak, hanem hogy egyáltalán BÁRMELYIKET.
Előzmény: árnyékgyuri (223)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 309
Talán eredményességi kategória alapján is lehetne minősíteni egy oktatási intézményt, nem pedig felekezet-szelktíven.

Mi az, hogy ne legyen az egyházé az iskola, ha egyszer több imeretet ad, mint egy állami?
Előzmény: MayItBe (308)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 308

 

 

A folyamat pont attól indul be, amit te itt képviselsz: sokan elhiszik (mindenféle tapasztalat nélkül!) azt, hogy egy egyházi iskola csak jó lehet. Ennek oka valószínűleg az, hogy amikor még csak kevés volt belőlük, és szinte mindegyikben papok/szerzetesek (egyedülállók, munkájukat szinte egész nap művelők) oktattak, és az oda való bekerülés szinte maga volt a lehetetlenség.

Ez most is  benne él sokakban.

Aztán amikor rájönnek, hogy ez már nem az a fajta iskola, akkor továbbálnak. Ki megtartja magának a kudarcélményt, ki nem.De sok évig fog még tartani, amíg ez a köztudatban leüllepedik.

Volt, aki nem hitte el, aztán később, mikor megbizonyosodott róla, akkor meg majdnem késő volt.

 

Állami iskolával is érthető ez, bár amelyiknek neve volt a régi rendszerben is, az kínok-keservek között született (konkurrálni kellett valahogy, esetleg a klerikálissal), szóval ők meg nem adják meg könnyen magukat a mai világban sem....minőségi a tanerő és a gyerekanyag is. De másképpen.

 

 

Előzmény: címlapsztori (307)
címlapsztori Creative Commons License 2007.04.19 0 0 307

Erről győzzed meg az említett nicket, engem nem kell.

 

Kösz, nem kell meggyőzni.
Bejumával nagyjából egyetértettünk (?) abban, hogy az ilyen minőségi kiválasztódás leginkább egy öngerjesztő folyamat terméke, és nincs feltétlen összefüggés az oktatás minőségével. Abban viszont nem, hogy ez a folyamat mitől indul be? Hogyan kerülnek egyes iskolák olyan helyzetbe, hogy a nagyszámú túljelentkezés miatt kedvükre mazsolázhatnak, míg a többieknek, akár színvonalasabb tanerővel is, csak a maradék jut?

 

Azaz egyes iskolákkal megtörténhet, másokkal megtörténik.

Előzmény: MayItBe (305)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 306
Én is. Meg nem is kívánnám meg tőlük, csak felemlítettem az egyházi iskolák egyik legszembetűnőbb ártalmát.
Előzmény: MayItBe (305)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 305

 

Ez bármelyik iskolával megtörténhet, nem kell egyházinak lennie.
Erről győzzed meg az említett nicket, engem nem kell.

 

Egyébként a Fasori Református iskola egykori hallgatói mikor fogják visszaadni a Nobel-dijukat??????

 

Egyébként fogalmam sincsen róla. Gondolom, ha olyan hangulatuk lesz. Bár ezt kollektíve nehezen tudom elképzelni.

 

 

Előzmény: zividivi (304)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 304
Ez bármelyik iskolával megtörténhet, nem kell egyházinak lennie.

Egyébként a Fasori Református iskola egykori hallgatói mikor fogják visszaadni a Nobel-dijukat??????
Előzmény: MayItBe (302)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 302

 

Látod, ez van, ha nem olvasod el az előzményeket! :-D)

 

...címlapsztori írja rendszeresen, hogy az egyházi iskola az jobb. Erre reagáltam immáron sokadszor és írtam le, hogy igen, jobb, ha....amit idéztél. Vagyis: amennyiben kiválogatják a gyerekeket és szelektálnak a pedagógusok között is, majd az ott eltöltött évek alatt magától is kirostálódik az, aki lehet, hogy csak az iramot nem bírja - akkor nem nehéz jobbnak lenni(vagy annak látszani).

Ennyi.

 

Előzmény: zividivi (301)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 301
Akkor lsz. értelmezd helyesen ezt a mondatodat?


//"...Jobb, ha válogatott a társaság és jobb, ha ugyancsak válogatottak a pedagógusok. Csak a pénzt, azt nem válogatják meg, az jó az állami csecsből is...."//


Az én olvasatomban: fizessenek a jobbért a gazdagok, ne az állam.


Előzmény: MayItBe (300)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 300

 

Nem ez a jobb és ezt nem is írtam sehol, kedves zivike.....

:-)

Előzmény: zividivi (298)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 299
//"...A csípőből való lenácizás eléggé kimeríti ezt a kategóriát, nem gondolod ?.."//

Az idejárók másként tapasztalták! Ez is valamiféle privilégium errefelé.
Előzmény: Törölt nick (293)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 298
Szerinted az a legjobb megoldás, hogy magasabb szintű oktatáshoz a mágnások jussanak, a kispénzüeknek meg maradjon meg a liberális deviancia?

Kontraszelekció az okatatásban a tehetségnek jár, a gyógymód pedig a betegség súlyosságának szerintem, nem a bankszámlának.
Előzmény: MayItBe (291)
zividivi Creative Commons License 2007.04.19 0 0 297
//"....a világon semmi más nem hiányzott, csak néhány vadi új idóta náci fikanick.."///

Attól a "liberálisok még megmaradhatnak saját deviáns nézeteiknél". Csak ez az erőszak nem kellene hozzá.
Előzmény: Törölt nick (287)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 296

 

Nem erre (szerintem jót tenne neked a Cavinton....ez már szinte orvosért kiált!:-D))

 

Tényleg? Akkor azok nagyon frissek lehetnek, mert tudtommal a 70-es évben zárták be az utolsó állami anyaotthont. Bő tíz éve vannak alapítványi otthonok, jellemzően keresztény alapokon.

Reklámozhatnád kicsit az államiakat is, a szegény vallásgyűlölő leányanyák nem tudnak hova fordulni...(címlapsztori, másik topicban)

 

[Már kértelek korábban, ne terelj! Értem én, hogy nem tudsz mit kezdeni a tényekkel, de sokkal egyszerűbb lenne, ha arra reagálnál, amire a kérdés/téma vonatkozik. Ha ide-oda tekeregsz is, előbb-utóbb csak visszatérünk a kiindulási ponthoz.]

Előzmény: címlapsztori (295)
címlapsztori Creative Commons License 2007.04.19 0 0 295

különben mire kéne a sok keresztény leányanya-otthon...? Hm?

 

http://www.leanyanya.hu/

 

Erre gondolsz? Sehol nem írják, hogy kifejezetten csak keresztényeket fogadnának...

:-)))


 

Előzmény: MayItBe (283)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 294

 

 

Szerintem, beleolvasott a "munkásságodba".

Kár, hogy én is csak most tettem meg....(ha mást nem is, a szellemiséget alaposan belédplántáltak abban az iskolában. Bár nem ártott volna helyette/mellette egy kis kultúrát is felszedned...)

 

Előzmény: Törölt nick (293)
MayItBe Creative Commons License 2007.04.19 0 0 291

 

Hát le nem mond róla, ez biztos, de vannak más lehetőségek is...:-)

 

Azért írtam, hogy addig, amíg állami zsetonból imádkoznak, addig se azt ne dübörgesse itt senki, hogy ki a kívülálló, és az miért akar odamenni (mert aki a pénzt adja rá, az semmiképpen), se azt, hogy az kivétel nélkül jobb, mert csak. Jobb, ha válogatott a társaság és jobb, ha ugyancsak válogatottak a pedagógusok. Csak a pénzt, azt nem válogatják meg, az jó az állami csecsből is....

 

 

Előzmény: Törölt nick (290)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 290

" A végéhez meg: így van, legyen egyházi kezelésű iskola, annak minden anyagi vonzatával egyetemben! Ha ez megvalósul, a kutyát sem fogja érdekelni, hogy ott mi történik tanítás címszó alatt. Addig meg lehet csendben maradni! "

 

Ezt úgysem lehetne megvalósítani, mert az állami támogatásokról nem mond le az egyház! Mondhatja azt hogy holnaptól a 'saját' pénzemből finanszírozom (magában meg röhög) mert nem is a sajátja! Kapja az állam bácsitól a nagy részét, az meg felekezeti hovatartozásra tekintet nélkül kiemeli mindannyiunk zsebéből!

Előzmény: MayItBe (288)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 289

" Gondolom, ez nem egyedi példa az országban."

 

Én sem gondolom hogy egyedi, de nagyon kevés van belőle.

 

" A liberálisok maradjanak meg a saját deviáns nézeteik terjesztésénél, de el a kezekkel a tiszta szellemű iskoláktól és azok diákságától ! "

 

Nem vagyok liberális, ezért nem védem őket de: ne általánosíts! Attól még, hogy ez történt ott, nem lesz minden liberális gondolkodású idióta! Deviáns nézetű embereket találni ebben az országban dögivel, nem csak a liberálisok között! Hülye emberek voltak, vannak, lesznek! Hogy értsd hova akarok kilyukadni: attól hogy van ebben az országban cigány bűnözés meg 'fehér' bűnözés, attól nem válik a cigányság egésze és a 'sápadtarcú' lakosság egésze bűnözővé, gazemberré! Az ilyen barmokat minden szervezetnek, csoportnak vagy társadalmi rétegnek magának kéne kiszűrnie a saját soraiból!

Előzmény: Törölt nick (286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!