Keresés

Részletes keresés

Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32453
A bébiőrnek úgy látnám értelmét, ha valami kamera képét is közvetítené, lehet már kapni ilyen cuccokat, az okés lenne.

NYUGODT TERHESSÉG NYUGODT GYEREK?

Ezt egy picit módosítanám: Zaklatott terhesség, zaklatott gyerek. Nyugodt terhességből is lehet zaklatott gyerek, de diliházas terhességből nyugodt gyerek... háááát... nem hinném.
Előzmény: takiheni (32450)
PaKiFe Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32452

 

Köszi, hogy ezt megosztottad velünk,  ha ennyi minden okozhat légzésleállást, még az is meggondolja a légzésfigyelő beszerzését, akinek eddig nem volt... 

Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32451
De mégsem az a megoldás, hogy homokba dugom a fejem és nem veszek légzésfigyelőt, mert úgy sem tudnék mit kezdeni a gyerekkel éles risztás esetén.

Messze nem ezt mondtam és szavaim még csak nem is értelmezhetőek így.

Ha szükségét érzed akkor IGEN, vedd meg de végezd el a tanfolyamot is hozzá mert anélkül semmit nem ér. A gyereket másképp kell újraéleszteni mint egy felnőttet, márpedig a felnőtt újraélesztést - legalábbis elvileg - mindenki tanulta akinek jogosítványa van, volt úttörőtáborban, cserkésztáborban, az iskolájában volt ilyen oktatás, volt katona, stb...

Te megvetted, így vagy nyugodt, ez így helyes. Én másképp látom a kérdést, de milyen unalmas lenne, ha egyformák lennénk...:-)
Előzmény: packages (32446)
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32450
HÚÚÚ szerintem ezt a légzés figyelős dolgot annyira kiveséztük már!Úgy láttom a bébiőr senkit nem érdekelt,akkor más téma:NYUGODT TERHESSÉG NYUGODT GYEREK?VÉLEMÉNY,TAPASZTALAT?
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32449
nincs előzménye a b.halálnak, így a mégoly egészséges gyerekek esetében is segíthet

Tessenek már a legendákat levetkezni... ha leáll a gyerek légzése, akkor az a gyerek nem volt egészséges, csak nem látszott rajta, hogy valami rejtett betegsége van.

Lásd lentebb, genetikai eredetű, főleg anyagcsere zavarok százai. És sok esetben nem veszed észre rajta...

"Érdekes", hogy az anyagcserezavarok tüneteinek megjelenése és a bölcsőhalál előfordulása szép szinkronban van egymással, úgy 3 hónapos korban indul be és 12 hónapos korban cseng le.
Előzmény: zsejkee (32447)
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32448
Valóban van több olyan betegség ill. kockázati tényező ami növelheti az bölcsőhalál kockázatát.

Ezt hívják eufemizmusnak... az apnoe, azaz a légzésleállás a drdiag.hu szerint 544 fajta betegség esetén jelentkezik, a első adag ezekből:

Betegségleírások (544)

1.00 Obstruktív alvási apnoe szindróma
1.00 Újszülöttkori oxigénhiány
1.00 Agyhalál
0.64 Heveny bronchiolitis
0.57 Légzésdepresszió újszülöttben
0.57 Spinalis astrocytoma C1 - C4 csigolya magasságában (M9400)
0.57 A hippocampális agytekervény kampós részének kisagysátor alá történő betüremkedése
0.57 Centrális típusú, átmeneti légzésszünettel járó szindróma
0.57 Elmerülés édesvízben vagy sósvízben
0.57 Heroin által okozott krónikus hatások
0.57 Cukorbetegség okozta magzati elváltozás
0.57 B-csoportú Streptococcus fertőzés újszülöttben
0.57 Cerebralis herniatio
0.57 Heroin által okozott akut hatások
0.57 Újszülöttkori agyvérzés
0.57 Kisagyi beékelődés
0.57 Neonatalis hypoglycaemia
0.56 Szívmegállás
0.56 Kamraremegés
0.50 Bölcsőhalál
0.50 Légzésszünet -szindróma gyermekkorban
0.50 Kevert típusú, átmeneti légzésszünettel járó szindróma
0.50 Csecsemőkori alvási apnoe
0.39 Lidocain és származékai okozta mérgezés
0.31 Primer horkolás (Primary Snoring)
0.29 Organofoszfát inszekticid okozta intermedier szindroma
0.29 Lehűlés okozta újszülöttkori stressz
0.29 Elsődlegesen légtelen tüdő, újszülöttben
0.29 Homocystinuria III típus Metylen tetrahydropholat reduktase hiány következtében
0.29 Spinalis oligodendroglioma C1 - C4 csigolya magasságában (M9450)
0.29 Organofoszfát inszekticid okozta krónikus mérgezés
0.29 Spinalis ependymoma C1 - C4 csigolya magasságában (M9391)
0.29 Coli okozta bakteriális meningitis
0.29 Organofoszfát inszekticid okozta akut mérgezés
0.29 Spinalis medulloblastoma C1 - C4 csigolya magasságában (M9470)
0.29 Terhesség végén történt fertőzés okozta újszülöttkori bárányhimlő
0.29 Spinalis haemangioblastoma C1 - C4 csigolya magasságában (M9160)
0.29 Újszülöttkori agykamrai vérzés
0.29 C1 - C4 csigolya magasságában lévő spinalis térszűkítő folyamat neurológiai tünetei
0.29 Szív eredetű időleges eszméletvesztés
0.29 Neurogén pulmonalis oedema
0.23 Koraterhességben történt bárányhimlő fertőzés által okozott magzati fejlődési rendellenességek
0.20 13-as chromosoma trisomiája
0.14 Heveny gégegyulladás, légcsőhurut és hőrgőhurut
0.14 Rovarcsípés okozta allergia, anaphylaxia
0.14 Merevgörcs
0.14 Károsodott immunrendszerű betegek bárányhimlő okozta fertőzése
0.10 Gége hiánya
0.10 Központi átmeneti légzésleállás
0.10 Wilson-Mikity szindróma
0.10 Köhögési syncope
0.10 Asphyxia livida
0.10 Anaemia, koraszülötté
0.10 Heveny balszívfél elégtelenség
0.10 Asphyxia algida
0.10 Hiatus hernia
0.10 Idült balszívfél elégtelenség
0.08 Légúti óriássejtes vírus fertőzés
0.07 Akut légzési elégtelenség
0.07 Nyitott Botallo-vezeték
0.07 Agyvizenyő
0.07 Alloimmun magzati hemolitikus vérszegénység
0.07 Szervezet egészét érintő gyulladásos válaszreakció
0.07 Heveny szívizomelhalás a szívcsúcson ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Agytörzsi glioma ((M938O/3))
0.07 Rossszindulatú zsírdaganat a gégében
0.07 Cheyne-Stokes légzés
0.07 Akut ischaemiás szindroma
0.07 Pneumothorax
0.07 Ismételt szívizomelhalás
0.07 Koraszülöttek hyalinmembrán betegsége
0.07 Akut súlyos etilalkohol mérgezés
0.07 Gyomortartalom visszaáramlása a nyelőcsőbe
0.07 Generalizált, egymást követő tónusos-klónusos rohamok
0.07 Jóindulatú nyirokérdaganat a szájban és torokban
0.07 Rosszindulatú rostdaganat a gégében
0.07 Hypertoniás coma
0.07 Anaphylaxiás shock
0.07 Idegentest a légcsőben
0.07 Újszülöttkori infektiv interstitialis pneumonia
0.07 Heveny szívizomelhalás ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Hisztamin közvetített angioneuroticus oedema
0.07 Heveny szívizomelhalás az elülső falon ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Heveny szívizomelhalás az alsó falon ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Szervezet egészét érintő herpesz vírus fertőzés
0.07 Heveny szívizomelhalás az elülső falon és a kamrai sövényen ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Heveny szívizomelhalás kiterjedten az elülső falon ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Tüdőgyulladás bárányhimlő szövődményeként
0.07 Simaizom rosszindulatú daganata a gégében
0.07 Szérumbetegség
0.07 Lázgörcs
0.07 Hyperviscositas szindróma
0.07 Heveny szívizomelhalás a hátsó falon ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Heveny szívizomelhalás az oldalsó falon ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Vércsoport különbözőség okozta újszülöttkori sárgaság, vérszegénység
0.07 Heveny szívizomelhalás ST-szakasz emelkedés nélkül
0.07 Felső légúti obstructio
0.07 Égésbetegség
0.07 Heveny szívizomelhalás a kamrai sövényen ST-szakasz emelkedéssel
0.07 Magzati aspiratiós syndroma
Előzmény: zsejkee (32447)
zsejkee Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32447

apagájuk betanulta pár csippanás után a légzésfigyelő riasztási hangját...

 

ezek szerint őt nem sikerült meggyőzni e méltán feleslegesnek minősített lomról.

 

 

Valóban van több olyan betegség ill. kockázati tényező ami növelheti az bölcsőhalál kockázatát. VAgy van l.figyelőd és ügyesen okosan próbálsz megfelelően cselekedni ha gond van, vagy nincs és reggel arra ébredsz, hogy nem lélegzik.

Miután jópár eset van, ahogy TI írtátok, hogy nincs előzménye a b.halálnak, így a mégoly egészséges gyerekek esetében is segíthet, amennyiben anyuka v. apuka megfelelően cselekszik. Legyünk oly jók és feltételezzük, hogy nem sikítva áll a gyereke mellet, hanem vagy ösztönszerűen jót cselekszik míg eszébe jut amit tanult, vagy egyből beugrik neki mit kell tenni.

Magam részéről abban is bízom, hogy ugyanezen emberek vezetés közben a fékre lépnek amikor pirosra vált a lámpa, vagy legurul egy labda az úttestre, mert megtanulták és erre vezetik az ösztöneik.

Oh, és Anyós, Capputcsínó miegymás: az újraélesztő tanfolyamokon nem a felnőttek újraélesztését tanítják, az ottani orvosok is tudják máshogy kell újraéleszteni.

 

Sajnálom ami ebből a topikból lett, és nagyon örülök hogy máshol folytatjuk méltón.

 

 

 

Előzmény: Anyós (32444)
packages Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32446
"Tegyük fel, hogy ténylegesen, alappal bejelez. Hajnal 2-kor az idegbajtól 120-as pulzusú szülő, aki megvette a Brendonban a csipogót, ott áll egy lila gyerek mellett. ÉS? Azt sem tudja hova kapjon. Nem tudja hol keressen egy pulzust a gyereken (felkar, az izmok közti hosszanti résben ugye, csak ez nem evidens). Nem fogja felemelni az állát, hogy szabad legyen a légút és ne a gyomrot fújja fel. Eszébe jut a régi emlék a felnőttek élesztéséről és az baromira nem passzol a babákra, rossz helyen fog túl lassan szivet indítani ha leállt az is."

Valóban. Sokkal jobb, ha nem is tud a szülő arról, hogy nem lélegzik a gyerek. Majd reggel észreveszi ha felkelt.

"Idegbaj hegyek a téves riasztásoktól, minden csippanásra ugrik az ember."

Inkább ugrok 100x feleslegesen, minthogy ne tudjak arról, ha tényleg baj van.


Szerintem a légzésfigyelő nem hülyeség, nekünk is van. És mi tanfolyamot is végeztünk miután megvettük. Ennek ellenére nem vagyok biztos benne, hogy baj esetén magamnál lennék és tudnám mit tegyek. De mégsem az a megoldás, hogy homokba dugom a fejem és nem veszek légzésfigyelőt, mert úgy sem tudnék mit kezdeni a gyerekkel éles risztás esetén.
Előzmény: Anyós (32438)
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32445
az-az.figyu a 5-ös posikenőcs most olyan festék szagú szerinted lehet,hogy valamiből többet raktak bele?
Előzmény: Anyós (32444)
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32444
A bébiőr az a távbeszélős cucc amivel hangokat lehet átvinni a gyerektől és pl. a földszinten hallani lehet ha sír?

Az remek cucc, a sógorom szokott zombi hangon beleszólni fent és a vevő leugrik a konyhaasztalról olyankor...:-)))

Ja és a slussz poén, a papagájuk betanulta pár csippanás után a légzésfigyelő riasztási hangját... mit mondjak, remek móka.:-( Szóval nem olyan egyszerű az élet, no.
Előzmény: takiheni (32439)
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32443
el tud végezni egy újraélesztési tanfolyamot

Elvileg. Gyanítom, hogy a vásárlók legalább fele azt sem tudja, hogy van ilyen tanfolyam és azt hiszi, hogy a biztonságot megvette a készülékkel. Nem beszélve egy internetes rendelés estén még bolt sincs, vagy egy pici diszkont a főút mellett.

A Madarászban nagyon komoly felkészítés van, de ott hetente vannak kb. 20-30-an kismamák, kispapák.

a bölcsőhalálról, ami, nyilván tudjátok egészséges gyermekeknél is sajnos előfordulhat

Mint mondám, ez a legenda része a dolognak. Ha meghal, beteg volt.

Nem tudják még ma sem, mi okozza.

Ez így szintén nem igaz. Több száz vele született rendellenesség van (a nagy részük olyan, hogy észre sem lehet venni külső jelekből) amelyek apnoet okoznak. Ha az beüt, akkor bölcsőhalál. A halott csecsemőből meg roppant nehéz kideríteni 8-10 óra után, hogy mi baja lehetett főleg, hogy addigra már rengeteg bomlási folyamat is beindult a testben. Ha még folyik a vére amikor beviszik a kórházba a halott csecsemőt, akkor egy cseppet levesznek tőle szűrőpapírra, hátha valami markánsabb anyagcsere zavar, de ez ilyenkor már csak lutri.

Nyilván arról is hallottatok, hogy bizony egy pár hetes baba el tud aludni olyan mélyen, hogy "elfelejt" levegőt venni.


Ez így megint legenda.
A csecsemő alvási ritmusa teljesen más mint egy felnőtté, "csomagokban" lélegzik. Vesz egy nagyobbat, majd egy darabik - szinte észrevétlenül - ritkán és nagyon piciket. A figyelmes szülő ilyenkor kaparja az arcát az ágy mellett, hogy Jesszusom, nem lélegzik a gyerek!

nem feltétlenül 15 másodperc után, amikor a gyerek szerinted Anyós már lila. Képzeld, az enyémen ezt is lehet állíani.

1. Ha 15 másodpercig valóban nem vesz levegőt, akkor már tényleg lila.
2. Ha rövidebbre állítod, a fentebb említett légzési rend miatt orrba-szájba jönnek a téves riasztások.

Nagyon kúltúrált fantasztikus anyukák/apukák vannak itt!

Így igaz, üdvözlünk a klubban!

ennyivel is szeretné kicsit megnyugtatni magát

A jelek szerint a légzésfigyelő nem megnyugvást hanem permanens idegfeszültséget okoz...

és elvégzett tanfolyamot

Nagyon helyes, ezt így kell.

És ha bármi gyanú felmerül arra, hogy a gyerek valami rejtett betegségben szenved, akkor szinte kötelező a légzésfigyelő, mert akkor tényleg életet ment és a betegség esetleg gyógyítható vagy tünetileg kezelhető az élete során később.
Előzmény: PaKiFe (32437)
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32442
Tudod nálunk még az orvosok is elismerik,hogy egy anya a legjobb megfigyelő.Ezért még mielőtt bármit kezdenénk egy beteg gyerekkel részletesen kikérdezük az anyját.
Előzmény: PaKiFe (32440)
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32441

JÓL VAN ANYÓS láttod már igy is arcoskodunk meg okoskodunk:Ez van.

Előzmény: Anyós (32438)
PaKiFe Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32440
Igen Takiheni, akkor azok az anyák, akiknek ebben halt meg a gyereke, mind rossz megfigyelők voltak. Nem vették észre, hogy esetleg anagycserezavaros, vagy fene se tudja milyen betegsége volt? Hmm... Érdekes álláspont!  Az hogy a baba halála után tudnak diagnosztizálni egy anyagcsere zavart estleg, az valószínűleg utólag nem igen nyugtatja meg a gyerek szüleit, nem gondolod Anyós?  Baromira ki van vele segítve az ember. Na be is fejeztem...
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32439

Mindenki saját maga dönti el hogy kell avagy sem,senkit nem lehet rá ill lebeszélni.Én csak egy témát dobtam fel ime a következő:BÉBIŐR?aZZAL HOGY ÁLLTOK?

Előzmény: PaKiFe (32437)
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32438
Az első problémám szimplán méréstechnikai, borzalmasan nehéz dolog olyan berendezést csinálni, amely elég érzékeny ehhez, de ne adjon téves riasztásokat. Megjegyzem ha már ennyire parázok és biztonságra vágyok, veszek 300$-ért egy rendes oximeter-t, az megbízható is meg gyors is.

Aztán.

Tegyük fel, hogy ténylegesen, alappal bejelez. Hajnal 2-kor az idegbajtól 120-as pulzusú szülő, aki megvette a Brendonban a csipogót, ott áll egy lila gyerek mellett. ÉS? Azt sem tudja hova kapjon. Nem tudja hol keressen egy pulzust a gyereken (felkar, az izmok közti hosszanti résben ugye, csak ez nem evidens). Nem fogja felemelni az állát, hogy szabad legyen a légút és ne a gyomrot fújja fel. Eszébe jut a régi emlék a felnőttek élesztéséről és az baromira nem passzol a babákra, rossz helyen fog túl lassan szivet indítani ha leállt az is.

Idegbaj hegyek a téves riasztásoktól, minden csippanásra ugrik az ember.

Mindezt egy éven keresztül, mert 12 hónap után esik le a bölcsőhalálos esetek száma.

Továbbá láttam olyan szülőt/gyereket, hogy apuka bement a picihez, az már lila volt de még nem jelzett a légzésfigyelő. Mellesleg a gyerek utána sokáig kórházban volt, ugyanis volt benne betegség.

Ha megnézi az ember pl. a Dr.Diag weboldalt és rákeres csak az apnoe-ra, döbbenten fogja látni, hogy hány száz betegség van ami ezt tudja csinálni. És ezek komoly betegségek, nem megfázások.
Előzmény: takiheni (32430)
PaKiFe Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32437

1. Aki ilyen készüléket vásárol, el tud végezni egy újraélesztési tanfolyamot, akár a Madarász kórházban, de van hogy a vásárlás helyszínén is.

 

2. Nem kívánom senkinek, hogy ezen a készüléken múljon a gyermeke élete, de nyilván hallottatok már a bölcsőhalálról, ami, nyilván tudjátok egészséges gyermekeknél is sajnos előfordulhat. Nem tudják még ma sem, mi okozza.

 

3. Nyilván arról is hallottatok, hogy bizony egy pár hetes baba el tud aludni olyan mélyen, hogy "elfelejt" levegőt venni. Ilyen esetben kimondottan hasznos a légzésfigyelő, mert valóban elég a gyermeket felébreszteni.

 

4. Típustól és beállítástól is függ, mikor jelez be a készülék, nem feltétlenül 15 másodperc után, amikor a gyerek szerinted Anyós már lila. Képzeld, az enyémen ezt is lehet állíani.

 

És még egy megjegyzés: Nagyon kúltúrált fantasztikus anyukák/apukák vannak itt! Lehet lenézni a sok buta, hiszékeny anyát, aki ha csak ennyivel is szeretné kicsit megnyugtatni magát egy olyan jelenség, a bölcsőhalál miatt, aminek mai napig nem tudják mi az oka!Nm kötelező ezt beszerezni, de nem gondolnám, hogy ez a felesleges vackok sorát szaporítaná. Én is azon buta, hiszékeny anyák közé tartozom, aki kölcsönzött (nem, nem vettem) készüléket, és elvégzett tanfolyamot, mert a kislányom élete mindennél fontosabb, és ha ezzel minimális esélyem van rá, hogy gond esetén segíteni tudja rajta, akkor nekem megéri.

 

 

takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32436
Még csak annyit,hogy egy anyánál jobb megfigyelő nincsen.
Előzmény: aranyanyu (32433)
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32435
egészséges csecsemőknél

Na ez a legenda rész a bölcsőhalál történetben.

A bölcsőhalál azért rejtélyes, mert általában nem tudják utólag diagnosztizálni, hogy mi baja volt a gyereknek. Pár esetben azért találtak anyagcsere zavarokra utaló jeleket, amik simán okozhatnak egy apnoet (légzéskihagyást) és miután eleve beteg a gyerek, nem is kezd újra lélegezni és kész a bölcsőhalál.
Előzmény: aranyanyu (32433)
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32434
Bármilyen baj bekövetkezhet,de ha ezen agyal az ember,akkor beleőrül.ÉS ez megint csak az én véleményem.
Előzmény: aranyanyu (32433)
aranyanyu Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32433
A bölcsőhalál egészséges csecsemőknél is bekövetkezhet.
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32432
én azt hiszem az elején hangsúlyoztam,hogy egészséges csecsemőröl beszélek.Ha bármilyen hangsúlyozom bármilyen jel arra utal egy csecse4mőnél,hogy plussz megfigyelést igényel akkor habozás nélkül természetesen igen.Nem  hiszem,hogy ez arcoskodás lenne a részemről.
Előzmény: aranyanyu (32431)
aranyanyu Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32431
De baromi könnyen arcoskodtok a légzésfigyelő ellen, én, aki szültem már beteg gyermeket, aki már nincs közöttünk, igenis MEGVETTEM a légzésfigyelőt, és képzeljétek, én barom NYUGODTABBAN teszem le éjszakánként a kisbabámat, aki hála istennek makk egészséges. Továbbá-nem legenda a bölcsőhalál, és akinek van egy kis esze, utánajár, hogyan kell újraéleszteni, ha véletlenül beriasztana a készülék. A miénk még sosem riasztott tévesen, sőt, ahogy kiveszem az ágyból a fiamat, azonnal jelez. Valószínű hogy az ismerősöd rosszul állította be a l.figyelőt, vagy neadjisten rossz minőségűt vásárolt. Erről ennyit részemről.
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32430
Mi a másik?Egyébként sok szülő ott rontja el -szerintem-hogy csak azért,mert van egy kisporontya és kicsike és végtelen és az első hetekbe csak nyxekereg...stb szóval nem tudnak bizni bennük.Ha egy gyermek látja,hogy az anyja bizik benne és nem pánikol be szerintem sokkal sokkal nyugisabb lesz és hamarabb fog tudni dolgokat,mert lesz bátorsága ahhoz,hogy mondjuk fel üljön,fel álljon...stb NA JÓ PERSZE VAN MÁSIK VÉGLET IS.Kedvenceim közé tartoznak még azok az anyukák,akiknek a gyerekük húúú de mindent tud és szép és okos és első tralala tralala gondolom mindenki érti mire gondolok.
Előzmény: Anyós (32429)
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32429
Igen... valami efféle lenne az egyik problémám nekem is ezzel a cuccal. És ez csak az egyik...
Előzmény: takiheni (32428)
takiheni Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32428
Egyik kedves ismerősöm nagyon bőszen próbált engem meggyőzni a légzés figyelővel kapcsolatba,hogy hú de nagyon kell.Én nagyon ellene vagyok-hangsúlyozom egézséges csecsemőről beszélel-na szóval ment a huza vona,hogy ez mennyire jó dolog.Mire én megkérdeztem miért beteg gyereket szültél?Vagy volt a szülés kapcsán légzés leállása újra kellett éleszteni?NEM,mondta .Akkor ujra rákérdeztem,hogy mi az értelme?Ő mondot mindent és volt egy érdekes megjegyzése,hogy ő nem sajnálná a gyerekétől azt a pár tizezer ft-ot.Erre kicsit begurultam.MIÉRT KI SAJNÁLJA?jÓ MONDOM AKKOR TEGYÜK FEL BERIASZT ÉS VALÓBAN GOND VAN MIT CSINÁLSZ?hÁT AZT MONDJA MEGRÁZOM A GYEREKET,HOGY VEGYEN LEVEGŐT.Az jó mondom akkor a kisagya,odaütődik a koponyához és akkár epiklepsziás is lehet a gyerek tőler köv próbálkozása kihivom a mentőt az mondom még jobb,mert ha addig nem csinálsz semmit addigra még a hulla merevség is beáll....Sokan ugy vannak vele,hogy megveszik a légzés figyelőt és azt hidszik ezzel nagyon nagy biztonságba van a gyermek csak az semmit sem ér,ha nem tud baj esetén mit kezdeni a gyerekkel.A legnagyobb poén felkellt a kicsi kivette az ágyból hoögy tisztába rakja nem kapcsolta ki rá kb 15 percre kezdett el csipogni.Nekem két gyerekem van egyiknek sem volt sőt a lányom két hetes korától hason aludt mivel hasfájós volt a fiam 1 hónapos korától,sopha eszembe nem jutott volna,hogy ők egyszer csak nem vesznek levegőt.Persze nálunk,ahol dolgozom sok csecsemő alá teszünk,mivel éjszakás müszakba van ugy hogy 45 gyerek jut egy emberre,de meg örülünk,amikor csipiog rohanunk,mint a hülye és a csecsemő édes deden alszik csak épp lecsuszott róla.
Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32427
OK, azért kérdeztem, mert már láttam ellilulni babát, ha tényleg kimarad a levegője ennyi időre akkor már lila ilyenkor, azt nem lehet nem észrevenni, az látszik.
Előzmény: Nefarian (32426)
Nefarian Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32426

Igazából amikor riasztás volt, az ember nem ül le a baba mellé tanulmányozni... hanem kikaptuk az ágyából...köhintett egyet és aludt tovább...

Anyós Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32425
Volt már, hogy riasztott.

Ez nagyon érdekelne.

Hogy jött ki belőle a baba? Mert ha riasztott akkor kimaradt a levegője kb. 15 másodpercig, akkor szólal meg. Elkezdett levegőt venni vagy újra kellett éleszteni?

Színe milyen volt? Kb. ennyi idő alatt kezd cianizálni, azaz lila árnyalatot felvenni a bőre és kékes-szederjes színt az ajkai.
Előzmény: Nefarian (32419)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2008.04.09 0 0 32424
Viccből sem célszerű senkinek egy nick családtagjának bőrébe bújni, ez előbb-utóbb problémákhoz vezet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!