Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2538
ez az ultrakúúúúl tévé egyre szarabb. régen sem néztem, meg most sem, de azért a South Parkra odakapcsoltam. a kb 20+egynéhány perces filmbe belevágtak kb 5-8 percnyi reklámot...
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2537

Lehet, hogy igazad van, de szerintem túl könnyen kijátszható a dolog.

Én egy picit más aspektusból fognám meg a dolgot. Qui prodest? Kinek az érdeke? Kinek az érdeke, hogy a topiklakók ne érezzék jól magukat? Ráadásul hidegvérrel megfontoltan és rosszszándékkal és tartósan teszi ezt. Miért kell ennyire gonosznak lenni? Az ember már kezdi azt hinni, hogy provokációról van szó. Vagy zseniális (ÖN)reklámról (?!)...

 

*Érdekes párhuzamokat válek felfedezni bizonyos topiklakók stílusa között. Viszont részletekbe nem mehetek, mert egyrészt bizonyítékom nincs, másrészt pedig publikusan senkit nem szeretnék lejáratni, mert lehet, h tévedek (habár nem hiszem :-)

 

Előzmény: Szakadáskapcsoló (2536)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2536

Azon törtem a fejemet, lehetne-e olyat csinálni az Index Fórum motorjával, hogy pl. ha előfordul a hozzászólásban a "jó oké" szókapcsolat, akkor csak az a felhasználó és csak addig látja a hozzászólását, amíg ő maga online, de senki más számára nem látható. Ilyen módon ő nem venné észre, hogy mások nem látják a topikromboló tevékenységét, csak az tűnne fel neki, hogy mire legközelebb belép (de nem jelentkezik be), már nincs ott a hozzászólása. Hihetné, hogy ilyen gyors a moderálás. Korántsem vagyok programozó matematikus, de ezt elvben nem tartom lehetetlennek.

 

Direkt vártam egy pár napot ennek a beírásával, remélem, "barátunk" ezt nem olvassa...

 

Másik, talán egyszerűbben megvalósítható megoldás: egy új nick az első 10 hozzászólásában ne tölthessen fel képet. Ha írt tíz makulátlan dolgot, és nem kellett kimoderálni, utána lehet. Megszüntethető a korlátozás, ha a "jó oké"-k megunták a próbálkozást.

Előzmény: csufi.rulez (2531)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2535
Esetleg meg lehetne toldani egy 19-es és 17-es összekötéssel :-)
Előzmény: UV FOREVER (2534)
UV FOREVER Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2534
Érdekes ötlet az alábbi:

http://www.indohaz.hu/rovatok/hir/hvavasut/korhatos_080523/
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2533

szerintem nem kéne foglalkozni vele,

 

Stimmt. Így is lesz.

 

 

amúgy törvényt nem sért, "csak" nem etikus. a forrást megjelöli

 

Megjelöli, de elvileg a fotót nem lenne szabad feltölteni, csak a rá mutató linket.

Előzmény: jazzcool1,2 (2532)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2532
szerintem nem kéne foglalkozni vele, akkor előbb-utóbb megunja. amúgy törvényt nem sért, "csak" nem etikus. a forrást megjelöli, igaz,  HáBé - érthetően - a linkelést kéri.
Előzmény: csufi.rulez (2531)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2531

Jó lenne,ha a Berakot képeímet  nem törölnétek kí jó oké!!!

 

Ismerős mondat? (Kulturált!) véleményt kérek.

UV FOREVER Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2530
Ja, és a nagyit csak Fzolee kedvéért írtam...

Nekem hetente 2x-3x összejön, mondhatom, nagyon jól főz mindkettő ;-)
Előzmény: UV FOREVER (2529)
UV FOREVER Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2529
Szépet s jót!

Összeveszés: csak mert annyian hördültek fel egyszerre, de ha nincs harag, akkor OK.

"Azért azt nem gondold, hogy ha nem mekdonácot eszel, akkor azonnal egészséges leszel. "

Of course, csak megpróbálom valamelyest mérsékelni a szervezetembe kerülő mu"anyagok mennyiségét.

"A kenyér tele van adalékanyagokkal, ízfokozókkal, színezékkel. "

De a házi kenyér nincs tele. (igen, nálunk már szinte az egész pereputty ;) 90 %-ban átállt a kenyérsütő géppel történő kenyérkészítésre.)


"Több sajt nem állati eredetű, hanem valami (gyenge minőségű) növényi származék."

Igen, de ez a címkéről többé-kevésbé kiderül, ezért meg kell nézni, mit is vesz az ember. Pl. teszkógazdaságos, Winny, etc. Apropó Teszkó. Ajánlom figyelmedbe G.M. Tesco-titok c. könyvét. Nekem tetszett, nagyon tanulságos.

"Amit tejként veszel a boltban, vajmi kevés köze a tejhez. "

Ezért vesszük háztól a pasztörizálatlan, nyers TEHÉNtejet. Vidéken, háznál nem szokás átvágni az embert.


"Sorolni sem érdemes, egészségesen étkezni az egyik legnagyobb kihívás..."

Egyet értek.


Milyen jó, hogy ezzel nem offolom szét a topikot, mert ez eleve egy off-topic. :)

Üdv:

gergo3864
Előzmény: csufi.rulez (2525)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2528

Nem tudom azonban megigérni, hogy innentől soha nem fogok téveszteni- mert én is emberből vagyok-,de úgy érzem a lényeg a hozzászólás tartalma,kell,hogy legyen.

 

Ebben teljesen egyetértünk. És jövőben is a tartalom legyen a fontos :-)) Igazándiból én csak azért tettem szóvá most magyartanáros dolgot, mert a topikcím is anno el lett rontva. Nem akartam kötözködni akkor, hogy el lett írva a cím, de itt lett egy kis helyesbítés a részemről. Peace :-)

Előzmény: csufi.rulez (2526)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2527

Magamat is javítanom szükséges (gépelni továbbra sem tudok :)

 

A helyesírási TanácsadóSzótár= A Helyesírási Tanácsadó Szótár;

nyelvhelyességellenőrző= nyelvhelyesség-ellenőrző.

debrceni= debreceni

 

 

Előzmény: csufi.rulez (2526)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2526

dkv260 olvtársnak.

 

 

Sokat gondolkoztam, hogy reagáljak, vagy ne a hsz. első részére. Úgy döntöttem, hogy most az egyszer, mert végül is ez egy villamos barát topic, így ez nem idevaló.

A helyesírás segítő ( Vass Antal lektori iroda) 16 pont b.alpontja szerint "....ha mindegyik tag eredeti (szótári ) jelentésű a különírás a helyes .....ha azonban a tagok bármelyikének jelentése megváltozott, vagy a változás .... nem ismerhető fel,de magának az összetétel tényével új jelentés jön létre,ezt az új jelentésú szót helyesírásunk egybeírással fejezi ki." Úgy érzem a szavak jelentése nem változott, tehát nem helytelen ebben a formában. Ezt támasztja alá az is, ha beírod Word-be és a nyelvhelyességi ellenőrzést elvégzed, jó megoldáskét elfogadja. A magam részéről ezt a kérdést lezártnak tekintem. Nem tudom azonban megigérni, hogy innentől soha nem fogok téveszteni- mert én is emberből vagyok-,de úgy érzem a lényeg a hozzászólás tartalma,kell,hogy legyen.

 

(dkv260 hozzászólása a Debreceni Villamos Barátok Társasága topikról)

 

 

 

Kedves dkv260!

 

Nagyon örülök, hogy a nyelvről beszélegethetünk, ezt nagyon szeretem (ez a szakmám is, ráadásul a vitás szó képviselője is vagyok -- szakmát tekintve :-)). A debrceni topikot pedig nem illik teleOFFolnom. Engedd meg, hogy pontokba szedjek egy-két apróságot.

 

1. Debreceni Villamos Barátok Társasága -- sajnos már a topik címe is hibás. A villamos barátok jelzős szerkezetet egybe kell írni. villamosbarát. Jó lett volna, ha a topikgazdi figyel erre, de ilyennel piszkálódni az adott topikban nem az én stílusom. Azért a helyes változatot persze jó ismerni :-)

 

2.  A helyesírás segítő ( Vass Antal lektori iroda) 16 pont b.alpontja szerint...

 

Sajnos nagyon sok olyan kiadvány van, ami nevében nyelvi meg helyesírási, de nem igazán mérvadó vagy megbízható. Nyelvi kérdésekben nagyon érdemes az Akadémia vagy Terra kiadó megbízható munkáit használni.

 

3. Úgy érzem a szavak jelentése nem változott,

 

Pedig éppen jelentésváltozásról van szó!!

Nézük a szót. magyartanár. Mi a helyesírása? A helyesírási TanácsadóSzótár (Terra-Akadémia) szerint (mint ahogy szerintem is természetesen):

 

magyar tanár (=magyar nemzetiségű tanár); de magyartanár (=a magyar nyelv és irodalom tanára).

vö. magyartanítás, magyaróra (F: A magyar helyesírás szabályai, Akadémia)

 

A hozzászólásban a magyartanár jelentés kellett.

 

 

4. A word nyelvhelyességellenőrző programja jó, hogy van,de Te is tudod, hogy önmagában édeskevés. És bizony előfordul, hogy változtatni kell azt is.

 

---------

Gyorsan írtam, lahat, h az én hsz-mban is van helyesírási hiba :-) Ha így van, annak tökéletlen gépelési képességem az oka :-)

csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2525

De nem hiszem, hogy emiatt kéne összeveszni a villamos-barátoknak.

Milyen összeveszésről beszélsz? :-) csak egy kérdést tettem fel, hogy miért?

 

 

Supersize Me c. filmet

 

Persze, hogy láttam. Le is vontam a következtetést. Azért azt nem gondold, hogy ha nem  mekdonácot eszel, akkor azonnal egészséges leszel. A kenyér tele van adalékanyagokkal, ízfokozókkal, színezékkel. Több sajt nem állati eredetű, hanem valami (gyenge minőségű) növényi származék. Amit tejként veszel a boltban, vajmi kevés köze a tejhez. Sorolni sem érdemes, egészségesen étkezni az egyik legnagyobb kihívás...

 

*És a nagyinál sem tud mindenki és mindig enni...

Előzmény: UV FOREVER (2522)
UV FOREVER Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2524
Na igen. Az egyéb anyagok. Ha Nagymutter csinál egy tőtött káposztát, esetleg kicsit zsírosan, attól még nem kerül bele annyi mesterséges adalék, mint egy BigMac menübe(színezék, aroma, állagjavító, térfogatnövelő, ízfokozó, stb)amiknek káros hatásai nagyobbak lehetnek a zsírénál.

Álmos vagyok, megyek aludni, jó éjszakát Neked is!

Üdv:

gergo3864
Előzmény: Fzolee (2523)
Fzolee Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2523
Látta valaki Közületek a Supersize Me c. filmet? Mert én igen. Előtte sem jártamilyen helyekre, de a film után végleg kiábrándultam a gyorséttermekből, úgy ahogy vannak.

Láttam a filmet, de az én véleményem az, h. tökmindegy milyen helyen juttatsz a szervezetedbe annyi zsírt és egyéb anyagot. Lehet, h. két tányér töltött káposzta durvább, mint egy Big Mac menü.
Előzmény: UV FOREVER (2522)
UV FOREVER Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2522
Üdv.

(a többiekére is válaszolva)

1. PEACE.

2. Látta valaki Közületek a Supersize Me c. filmet? Mert én igen. Előtte sem jártamilyen helyekre, de a film után végleg kiábrándultam a gyorséttermekből, úgy ahogy vannak.

3. Ez személyes véleményemet tükrözi. De nem hiszem, hogy emiatt kéne összeveszni a villamos-barátoknak.

További szép estét.
Előzmény: csufi.rulez (2518)
UV3465 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2521
Sziasztok!

Kissé furcsa kérésem lenne: Van Valaki, aki gyűjti az Euro 2008as albumhoz matricákat? Igazából, nem nekem kell, hanem egyik kolléganőmnek a fiának. Kb. 50 db hiányzik, és már nem vesznek, mert mindig olyat kap, amiből már meg van. Ki tud segíteni abban, hogy a hiányzó matricákat megszerezze, és megkaphassuk? Gondoltam, próbálok itt segítséget kérni, hátha. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2520
Fzolee Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2519
Nem rosszabb, mint bármi más. A Gundelnél spec. jobb...
Előzmény: UV FOREVER (2515)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2518

Épeszű ember nem megy McFosatsz-ba, se BürgeKing-be...

 

Miért?

Előzmény: UV FOREVER (2515)
Rizsavi Tamás Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2517
Te aztán bölcs ember lehetsz!
Előzmény: UV FOREVER (2515)
BU 06-71 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2516
Szerencsére én se ismerlek.
Előzmény: UV FOREVER (2515)
UV FOREVER Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2515
No, akkor téged nem ismerlek >;-)

Épeszű ember nem megy McFosatsz-ba, se BürgeKing-be...
Előzmény: rally forever (2514)
rally forever Creative Commons License 2008.06.08 0 0 2514

Nekem viszont ízlett :o) A Blahán a Mekibe mindennapos állandó vendég voltam ezért :o)

 

R.

Előzmény: Fzolee (2486)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2513

 

Nagyon izgalmas a metróhálózat.

Előzmény: csufi.rulez (2512)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2512

Részemről OK! :-)

 

*A párizsi topikba bekukkantok, érdekel, de még sajnos nem jártam ott.

Előzmény: Törölt nick (2511)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2511

 

Már nyitottam Párizsról. Az az igazság, hogy nem "írói vénámat és stílusomat" óhajtom csillogtatni :-) (bár szeretem, ha valaki szép stílusban ír, mégha "csak" egy topikról is van szó), hanem minél többet szeretnék tudni a tömközről, annak is főleg a vaskerekes - na jó, itt-ott kötöttpályás-gumikerekes - ágairól.

 

Szerintem pedig zárjuk le, és béke. :-) 

Előzmény: csufi.rulez (2510)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2510
Egyébként pedig, minden bántás nélkül: nyiss egyközlekedési topikot. Ott a te szellemiséged és stílusod dominál majd!
Előzmény: Törölt nick (2508)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2509

>3 (három) felkiáltójel volt, nem ezer.<

Én kötekszem?

 

Nézd, szá,omra az ezer ugyanolyan sértő volt, mint számodra az én néhány megjegyzésem. És tényleg csak 3 felkiáltójel volt :-)

 

 

Remélem, nem feltétele az olvasásnak a fénykép feltétel továbbra sem. :-)

 

természetesen nem! Képfelrakás nélkül is welcome minden kíváncsi fórumozó. Sőt, minden read-only olvasó is :-)

Előzmény: Törölt nick (2508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!