Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2012.12.07 0 0 444

Tegnapelőtt este wottam a MÜPA-ba, hallgattam Stravinskyt.........  igazi koncertélmény, első sorból a hangmester hátamögött.... nyista Trebaxtülkölés és Goodmanshörgés....dohogás.... :)))

Előzmény: big-dewil (443)
big-dewil Creative Commons License 2012.10.12 0 0 443

Bammeg, wittem át pár értékes lemezt, azt hallgassad, ne ezt a xemetet!

Előzmény: spacc (442)
spacc Creative Commons License 2012.10.12 0 0 442

Húúú-Huhúúúú!

 

http://www.utazzitthon.hu/richard-clayderman-koncert-budapest.html?gclid=COiR1sPk-7ICFUHxzAodUE8AIQ

 

 

 

 

Rotyókával el kéne menni meghalgatni.......

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 441

Nálam ez a koncert szól most, csak éppen DVD-ről.

decca Creative Commons License 2012.08.16 0 0 440

Most zajlik Kaposváron a 3. Kamarazenei Fesztivál kiváló előadókkal, nagyszerű hangulattal, vastapsos koncertekkel. Aki szereti a kamarazenét, annak itt a helye!

http://kaposfest.hu/

 

AudiJo Creative Commons License 2012.02.24 0 0 439

Elhiszem, hogy nem csak a szépre....!:))))

De az emlékképeink által kiváltott érzések is változnak az idővel - másképp éled újra az egyszer már megélt eseményt és bizony bár az emlékképek tiszták, de az általuk kiváltott motiváció már nem pont ugyanolyan, mint a történéskor.

 

És hát a példádban említett Kraftwek sem pont ugyanaz manapság, mint 35-40 éve!:))))

 

Egyébként persze én is arra voksolok amit a-d is mond - leginkább a cájgot használó ember felel. Persze még a technika ördöge is beteheti a szőrös patáját, mint PK esetében!:))))

AJ

 

 

Előzmény: Sutherland (437)
Sutherland Creative Commons License 2012.02.24 0 0 438

Tehát inkább hangtechnikus, mint a felszerelés.

Ha jól láttam, az arénában mindössze 2 nagyméretű, többemeletnyi magasságú, felfüggesztett hangszórókomplexummal oldják meg a hangosítást. Igaz, iszonyat hangerőt produkálnak, olykor orkánszerűen hömpölyög a hang a térben, fizikai fájdalmat okozva, de mégis azon filózom, elegendő-e ez a tulképp 2 pontból sugárzott zene a teljes aréna korrekt kihangosításához? A BS-beli koncerteken több hangszóró volt, bár mindegyik kisebb teljesítménnyel, de talán egyenletesebben terítették be hanggal a teret.

(Bocsánat a kevésbé szakmai megfogalmazásért.)

 

Előzmény: Törölt nick (435)
Sutherland Creative Commons License 2012.02.24 0 0 437

Hogy az idő mindent megszépít? Azon kevés dolgok egyike, amelyben jobb vagyok az átlagnál, az a hosszútávú memóriám. Nem csak a szépre... :)

Szóval voltam Kraftwerk koncerten a BS-ben is és az arénában is. (Akkor is szerettem őket és most is.) A BS-ben nem szólt rosszul, nem okozott csalódást, viszont az arénában...  Kb. az 5.-6. számra sikerült elfogadható szintre belőni a cuccot a technikusoknak, mert eleinte úgy szólt mint egy csutkára hangosított Sokol. (Másnap a fórumon olvasgatva kiderült, nem voltam egyedül a véleményemmel.)

 

Sokáig én sem mentem el olyan koncertekre, ahol fentartásaim voltak az előadókkal. Aztán ahogy múltak az évek, a feleségem mellől is kikoptak a barátnők, egyedül meg nem szeret koncertre járni, úgyhogy... Ennyi áldozatot megérdemel! :)

Előzmény: AudiJo (434)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 436

jahh, csak a szemléltetés kedvéért az egyik legkiválóbb magyar hangász rémálmának története az akkori egyik legmodernebb cuccal és 84(!!!) csatornával...

http://www.haes.hu/dokumentumok/LGT_PaczariKaroly.pdf 

 

Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 435

Ma már a "hangosítási eszközök" egy bizonyos szint felett egységesen jónak mondhatók, nincsenek kirívóan rossz cuccok, mint néhány évtizeddel ezelőtt előfordulhatott. A hangzási különbségek és a hangosítási metódusok azonban gyökeresen eltérőek lehetnek aszerint, hogy ki ül a pilótafülkében, azaz, ki áll a keverőpult mögött. Még csak azt sem mondhatjuk, hogy a magyarok szarok, mert van néhány világszínvonalon dolgozó magyar szakember is. Az egyik legszörnyűbb hangosítást pl. - a világklasszis technika ellenére - egyébként angol hangmérnöktől hallottam a Manhattan Transfer koncertjén (be is mutattam neki egy nagyot a végén:).

 

A helyiségre sem lehet mindig rákenni a soundot, hiszen a mérési és korrekciós lehetőségek is meglehetősen nagyok a mai korszerű technikával. Ha botfülű vagy dilettáns a keverőember, akkor bizony lőttek az élménynek... Ennyi. Ha viszont ízlése és zenei kultúrája is van a hangmérnöknek, sokkal élvezetesebb soundot csinál, mint amire a legtöbb szórakoztatóelektronikai vagy "hifi" termék egyáltalán képes.

Előzmény: Sutherland (433)
AudiJo Creative Commons License 2012.02.23 0 0 434

Bár Neked válaszolok, de azért kérlek ne vedd személyeskedésnek a soraim, inkább csak hangos gondolkozásnak!:)))

 

Mikor is égett le a BS? 12 éve? 15 éve? Az idő sok mindent megszépít!:))))

Ráadásul Te is pont annyival lettél idősebb és változott a zenei ízlésed!:))))

 

Én anno a 70-80-as években Omegára jártam és annak is pocsék volt a hangzása (helyszíntől függetlenül), pedig akkor Nekik volt itthon a legkomolyabb cájgjuk. Illetve bocsánat hallottam jól szólni azt a cuccot - a Beatrice-LGT-Omega hármas turnén, amikor a Loksi játszott. A ricsénél is meg az akkor nagy kedvenc Omegánál iszonyúan torzított, érthetelen volt a szöveg, fárasztó a zene!:((((

Amikor pedig Presserék játszottak, akkor kisimult az egész, érthető volt a szöveg - jó volt hallgatni! Hogy miért?:))))

 

Én nem megyek el arra a koncertre, ahol eleve averzióim vannak a szerzővel vagy az eleőadóval vagy mind2-vel! Abból jó úgy se sül ki jó, egy kis kínlódásért meg minek el menni otthonról!:))) Így is előfordul, hogy várt koncerten csalódik az ember, legalább ne tegyek még külön, szándékosan magam alá!:))))

AJ

 

 

Előzmény: Sutherland (433)
Sutherland Creative Commons License 2012.02.23 0 0 433

Papp László Budapest Sportaréna

Tudja valaki, miért szólnak olyan átkozottul rosszul a ott koncertek? Elődjében, a BS-ben is jónéhány koncerten voltam anno, de sohasem volt olyan csapnivaló hangosítás, mint az arénában.

 

Legutóbb Bikinin voltam szombaton, az is elég gáz volt, a tavalyi Quimby viszont már egy akusztikai merénylet a közönség ellen. (Lehet az is közrejátszik, hogy egyik zene sem tartozik a kedvenceim közé. :)

 

Talán a túl nagy hangerő sem tesz jót a zenének, rettenetesen, de rettenetesen torzít, amely a fúvósok bekapcsolódása/szólója alatt elviselhetetlenné válik. Zenéről ilyenkor már beszélni sem lehet, csak torz, disszonáns hangzavarról.

 

Szóval mi lehet az oka? A túl nagy hangerő, nem megfelelő hangosítási eszközök, kutyaütő hangtechnikusok? Az aréna akusztikai adottságait kizárnám, mivel a BS is hasonló felépítésű volt, mégis klasszisokkal jobban szóltak a koncertek.

Talán akadnak olyan szakavatott fórumtársak, akik  tudják a választ.

krizsi_l Creative Commons License 2012.02.23 0 0 432
Morgó Sapiens Creative Commons License 2012.02.22 0 0 431

Petrovics fanok! Achtung!

 

btamas70 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 430

Kis emberek utolsó mondásai :ppp

Előzmény: spacc (428)
Robzie70 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 429

Azé' az nem uaz. :-)

Előzmény: spacc (428)
spacc Creative Commons License 2012.01.14 0 0 428

....még egy..bátor lépés és...és... James Last!    :)))))

Előzmény: Robzie70 (427)
Robzie70 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 427

gelván Creative Commons License 2011.12.06 0 0 426

20:00-tól BLUES az A38-on, remélem jólesz!

newnikk Creative Commons License 2011.11.25 0 0 425
newnikk Creative Commons License 2011.10.09 0 0 424

A Balázs Elemér Group és Núria Rial közös koncertje a Művészetek Palotájában. (m1-en)

decca Creative Commons License 2011.08.18 0 0 423

Eddig két koncerten voltam a Kaposvári Kamarazenei Fesztiválon, nagy élmény! Érdemes eljönni ide, remélhetőleg ez már hagyománnyá válik. Egy kis ízelítő:

http://www.zetapress.hu/kultura/szinhaz/30711

http://www.kaposfest.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=194&lang=hu

 

Robzie70 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 422

Victor Bailey Group és mások.

XX. Gyulai Vár Jazz Fesztivál.

close652 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 421

lassan a zsebpénzem jórészét KK jegyekre költöm...

Előzmény: krizsi_l (417)
gyulabátyó Creative Commons License 2011.02.04 0 0 420

Fel,támadok! :)

Előzmény: krizsi_l (419)
krizsi_l Creative Commons License 2011.02.04 0 0 419

Nem szóltam, úgy tudom neked nem igazán alkalmas ez az időpont.

Előzmény: gyulabátyó (418)
gyulabátyó Creative Commons License 2011.02.04 0 0 418

Erre a koncertre el kellene vonszolnom magamat...

Előzmény: krizsi_l (417)
krizsi_l Creative Commons License 2011.02.04 0 0 417

Pécs közeliek figyelmébe:

Garbarek, Gurtu .... március 19 Kodály Központ márc 19

gelván Creative Commons License 2011.01.09 0 0 416

Kicsit OFF, de a zene hallgatos topicba két seg után mégsem rakhatom be:

DÉS LÁSZLÓ születésnapjára, további sikeres éveket és legalább ilyen lemezeket!

close652 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 415

bizony jó volt :)

Előzmény: krizsi_l (413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!