Keresés

Részletes keresés

Emma08 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7329

GRATULÁLOK A ZÉ- CSALÁDNAK!!!! Nagyon meghitt ez a közös kép, lehet egy kicsit irigykedni????? :)

 

Biribon! Örülök, hogy rendeződött a babakocsi- téma, nekem tetszik a kocsitok. Ja, és elfelejtettem írni, hogy a kiságy is nagyon szép. A pelenkázót mi is az Ikeában vettük ,ill. onnan kaptuk ( bonyolult, 2 hétig 2 is volt belőle) , nekünk ez az egyetlen új bútordarabunk. Persze gondolom Nektek nem fehér lesz- már a kiságyból kiindulva.

 

Lehet, hogy teszek is fel majd képeket babaszobáról-ha sikerül-, bár már ikább a babót látnám szívesen viszont itt (is).

 

Még 6 nap a kiírásig, de épp tegnap olvastam, hogy a szülések 94%-a a 41-42. héten történik. De hogy miért találnak meg mindig az ilyen infók engen???? ( csak az vígasztal, hogy ez a topic eddig ezt nem támasztotta alá...:) )

Amúgy a pocim szerintem még mindig nem ereszkedett le, Stunccé sokkal inkább, amint látom, úgyhogy szurkolok Neki is!!!

 

Rengeteget gondolok Vidramamékra, sikerülnie KELL!!!!!

samu2007 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7328
és loszterről????
Előzmény: h.reni (7327)
h.reni Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7327
Sitakiról semmi hír?
h.reni Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7326

Gratulálok a Z családnak,gyönyörű a kislány és a neve is.Tegnap már nagyon vártuk az infót róluk.

 

Biribon:Jól néz ki a babakocsi,Ti is egyre jobban álltok a babacuccokkal.Tök jó ez a citromsárga szín.Mi hétvégén hozzuk el nővéreméktől a babkocsit,mert Mátéka már kinőtte.Graco.Szóval legalább ezen nem kellett agyalni.Ja meg hozzuk a légzésfigyelőt,meg a mérleget is.Olyan jó,hogy ezekre nem kell költeni.

Milyen pelenkázószekrényt szeretnétek?Kinéztétek már?A mi pelenkázónk mellett van még hely,de oldalról fogom pelenkázni,nővéremnek is így volt.

Nekünk még egy nagy beruházás van a kenguru.Elég drága,mert fektetve is bele lehet rakni a kicsit,de én mindenképpen ilyet szeretnék,mert a 4.emeleten lakunk és nem fogom a babakocsit felcipelni.Ilyen:http://brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=uton&submenu=babahordozo&category=kenguru&empty=1&productid=172734&pageno=2&whid=25

manci28 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7325
Köszönöm Stunc!!! Nagyon csini vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-balazs- Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7324

Mennyi ideig tart még? Még nem vagyunk elsők a listán? Mintha évek teltek volna el azóta, hogy tesztcsíkkal bíbelődtünk és, hogy próbáltuk túlélni a nyári 40 fokot. Az első terhes naci is már olyan régi, hogy csoda, hogy még nem kopott szét. Ultrahang? Komolyan, már alig emlékszem az elsőre. Ott dobogott a kis miliméteres szivük, azóta is a hűtőn a szétrongyolódott kép. Azt sem tudom már milyen volt az élet azelőtt, hogy vártuk az ikreket. Végtelen ez az egész. De kész vagyunk. Amennyire ember kész lehet. :-)))

Előzmény: stunc (7271)
samu2007 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7323
kedves zé és zéné:) gratulálok! Noémi gyönyörű, és innentől egyre jobb lesz, majd múlnak a fájdalmak és beindul a szopizás is
helego Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7322
Köszönjük. A láz rám vár, apjuk retteg tőle, amióta az unokaöccsét újraélesztették egy lázgörcs miatt.
Előzmény: kismica (7321)
kismica Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7321
Jobbulást nektek! Matyinak most csak pici hőemelkedés+takony van, de a 39 fölötti láz nagyon fárasztó tud lenni - a szülőknek is...
Előzmény: helego (7320)
helego Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7320
Értem! Szóval az 1-2 % pont ők lesznek, és lesz 2 gyönyörű kis Majájuk.
(nem mondtam le Róluk, csak orrba vágott az arányszám)

Zé! Nagyon szépek a nők körülötted:) (most, hogy mondod, tényleg remegtem én is, csak nem maradt meg éles pontként)

A babasírást én is cáfolom. Regőt messziről hallottam, még a gy.orvosunk is meglepődött, mennyire "más orgánumon sír, mint a babák általában"
A nagy éjjel 10.30 és 12 közöttre időzíti a 39 fokos lázát, Regő ugat, mint a fóka, tegnap bepofátlankodtam előre a 25 várakozó előtt a gy.orvoshoz a vírusos naggyal, mert rettegtem, hogy összeszedek vmit, persze a déli alvás helyett, éjszaka a legapróbb is vmit csinált, amitól folyton attól rettegtem, hogy most pattanik a burok, és mikor épp allhattam volna, akkor virrasztottam. Szóval hulla vagyok, és eszembe jutott, hogy ezt akartam??? (micsoda baromság)
Előzmény: stunc (7296)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7319
Zé!

Gratulálok Noémihez. Nagyon aranyosak.
Előzmény: Törölt nick (7304)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7318
Zé, Noémi születési méreteket (súly, hossz) kérekszépen a táblához! :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7317
A kettősséget megértem. Meglátod mára már sokkal flottabbul megy minden! :)
Előzmény: Törölt nick (7304)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7316
Nagy gratula az első topikapukának! :o))))) és természetesen Zénének és Noéminek is! Nagyon szépek a lányok együtt!
Előzmény: Törölt nick (7306)
krisina Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7315
Nagyon szépek a Lányok!!!! :-) Hatalmas gratula a friss családnak!
Előzmény: Törölt nick (7304)
krisina Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7314

Igen én is hallottam, hogy milyen halkan sirnak az újszülöttek. Olyan aranyos némelyik, mint egy kiscica. Aztán meghallottam a Mátét! :-))))))) Ne tudd meg! :-)))

Én már az első szülésnél is egy ágyasban voltam (akkor még nem volt fizetős) és nem volt semmi gondom, sőt! Vittünk be cd-ket és tök nyugiban voltunk. Mikor zuhanyozni mentem odatoltam az ajtóba és közben láttam. Szobában volt a zuhanyzó. Az sem fog zavarni, ha két ágyasba kerülünk, de azért szivesebben mennék megint egyágyasba.

 

Előzmény: Mikolt (7298)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7313
De szépek! :-)
Előzmény: Törölt nick (7306)
Cicafül Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7312
nekem van ilyen horgolt takaróm, szóval nem ismeretlenként linkeltem be, én nagyon szerettem, már a kórházban is velem volt. és nagyon jó minőségű cuccok.
Előzmény: Törölt nick (7305)
Cicafül Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7311
szívből gratulálok Noémihez! a vegyes érzelmeket megértem, de el fog múlni, amint együtt lehetnek, és úgyis csak az számít :) nagyon szépek!
Előzmény: Törölt nick (7304)
Cicafül Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7310
nekem anno ötágyas szoba jutott csak, de vagy mázli vagy nem zavaró, de tudtam pihenni. meg kultúráltság kérdése, a síró babákat ált. kivittük a szobából, és nem hallatszott be. első gyerekesként szvsz jobb a többágyas, sok segítséget/lelki ésatöbbi lehet kapni a többi anyukától. most inkább mennék külön, ha lesz hely.
Előzmény: krisina (7285)
kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7309
Enyém lány ma megmutatta, h mégsem sima kiscica, akkorákat rúgott, h csillagokat láttam. Nándi meg folyton kidugja kezét/lábát, fájt a csípőm... Viszont igaz, h Matyi beteg, de ritka édes pofa volt egész nap...
Előzmény: Törölt nick (7308)
kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7307
Nagyon szépek :))) Elsőre, mintha rád hasonlítana? ;)

(Tényleg furcsa, h semmi szoptatás...)
Előzmény: Törölt nick (7306)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7306
A kis Jedi lány az anyukájával, aki zéné:-))

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7304
Na szóval, röviden:

Ugye ma kilencre volt megbeszélve, tegnap már idegesek voltunk eléggé.
No reggel aztán lettünk még jobban:
Kiderült, hogy a prof influenzás lett, és egy másik doki csinálja a császárt. Ez jó! Beöntés, infúzió már megvolt...
Zéné szegény közel egy órát sírt (szinte már görcsszerűen), és nem akart más dokit. Végül kb. öten rábeszéltük, hogy vállalja be így is, mert mindig ez az orvos a prof helyettese, és különben is sokan dicsérték.

Nagyon rossz hangulatban mentünk be a műtőbe. Szerencsére az orvos végtelenül korrekt volt. A "zsilipben" elbeszélgetett velem, segített öltözni, nagyon higgadt volt. Van a klinikán még egy ismerős orvos, aki szintén megerősítette, hogy a dokink nagyon ász!! Zéné közben már kapta az érzéstelenítőt. Mire én bementem már teljesen elő volt készítve. Kb. 10 perc múlva kint is volt a kiscsaj:-)) Minden flottul, és gyorsan ment (itt KELL a fásli a bokára!!!), de látszott, hogy amikor a babához értek, akkor állt össze a csapatmunka! Uhh, mikor valami kettőt rántottak a nejemen (nem kicsit), na akkor vették ki a Noémit....akkor megmutatták nekünk is, na akkor megint sírtunk:-)
(Ja azt senki nem mondta, hogy az érzéstelenítő hatása miatt úgy remeg a zéné mint a nyárfalevél...először azt hittem magánál sincs...)

A műtő személyzete előtt nagyon mély meghajlás!!!!!!!Nagyon emberségesek.

Egy nővér csak vele (meg velem, aki kérdezgetett) foglalkozott, mindenki eszméletlen profi. (Én még először voltam ilyen műtőben....jaj, hát nem semmi, sok csövek....leírhatatlan)
(jah az kicsit összehúzta a gyomromat, mikor bementem a műtősfolyosóra-hát onnan nyílt vagy 8 műtő....fű, mint valami labirintus....és nagyon kiabált valami szülő nő...)

Szóval miután megszületett a baba gyorsan megmutatták, aztán mondták, hogy most pucoljak le gyorsan a szülőszobára, ahol még láthatom ahogy bepólyázzák...stb. Le is rohantam (anyósom meg utánam, mert csak azt látta, hogy kiviharzok a műtőből) de nem ért utol!!:-))

Lementem, aztán vagy két perc múlva tényleg odavittek a kislányomhoz!!Szépen becsomagolták-ő közben kiabált rendesen:-))) Aztán alátolták a jó melegnek, meg én is odamentem, és duruzsoltam neki vagy tíz percig. Akkor elcsendesedett. Az orrából folyt valami kis trutyi, amire hapcizott egyet. Tündérke!!! Aztán megtörölték:-))
Majd elvitték.
Egy-két óra múlva bemehettünk a feleségemhez is. Szegénykét nagyon megviselte a műtét! Amikor hat óra múlva fel kellett volna állnia (ez is milyen már....mi ő... valami statisztikai átlag??!) nagy fájdalmai voltak.(A többieknek nem....mindenki más, és más) Estére azért már csökkentek valamelyest.
A babákat csak a látogatási időben (17.00-18.00 között) vitték fel hozzájuk (sok császáros volt aznap, valami hat, vagy nyolc), és szinte mind aludt.
Mondták, hogy akkor lehet mellre venni a babát. Ja. Látogatási időben, hat férfi között. Már bocs. Azt mondták költögessük a babát. Kicsit megrázogattuk, de semmi. nagyon aludt a kis cirmike. Na jó, abban maradtunk, hogy arra a tíz percre amig fent van :nem erőltetjük. Szoptatást nem-e kéne megmutatni vazze, vagy ilyesmi?!!
Azért ez már sok volt, így estére.
Meg már mindenki nagyon kimerült volt, babák is mamák is.

Ellenben voltunk a csecsemősrészlegen is még délután, hogy a nagyszülők is láthassák a babát. Ott nagyon kedvesek voltak, szóval ott is le a kalappal!!!!!!
Elvieleg holnap oda mehet a feleségem is.

Szóval ez egy ilyen vegyes nap volt számunkra.
Fogár Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7303

óóóó

gratulálok

Előzmény: Törölt nick (7300)
kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7302
Isten hozta Noémit!

(Holnap majd írhatsz ám többet is ;) )
Előzmény: Törölt nick (7300)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7301
Ja ez vagyok én.na.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7300
Sziasztok, ime kislányunk Noémi:
kicsinap Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7299

Sziasztok!

 

Vidramaméknak nagy-nagy drukk!! Én is nagyon hiszek benne, hogy sikerülhet!!!

 

Egyedül vs szobatársakkal.

Hát inkább egyedül. Mert azért az újszülött is elég hangosan tud sírni, ha nem is mindegyik, de én már fogtam ki nagyon hangosan bömbölőt, és mindkétszer iszonyat horkolt a szobatársam. Áronnál 1,5 napig egyedül voltam, maga volt a menyország.

 

Ikrek.

Hát ebben én sem tudok sokat hozzászólni, de nálunk is kicsik a korkülönbségek, és bizony szükség volt arra, hogy beavatkozzak a napirendekbe ahhoz, hogy én is némi pihenéshez jussak, és együtt aludjanak. De ez csak jópár hónap után sikerült.

Mikolt Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7298
a gyerek otthon is sir, amugy meg az ujszulott nagyon gyengen sir, es nem sokat, abszolut nem zavaro. nekem biztonsagerzetet adott, hogy nem egyedul vagyok a szobaban, kimehettem zuhanyozni, vecere anelkul, hogy vinnem kellett volna magammal a gyereket.
Előzmény: krisina (7285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!