Keresés

Részletes keresés

Zümi 31 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 78
..ez miatt már aludni sem tudsz?:-)))) (00:57)
Előzmény: Zümi 31 (77)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 77
Tibibá!
Ne keverjük a dolgokat! Mikor nálad jártam már akkor is mondtam
-NEM BESZÉLTEM, ÍRTAM FELTÖRÉSRŐL!-
Az első hozzászólásom:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=70212898&t=9158293
..ezt én nem nevezném feltörős igéretnek.
Ezzel együtt 14 db hozzászólásom van itt, el kell olvasni és látni.

Tűzoltó és rendőr ismerőseim, barátaim véleményét gondoltam megosztani.

De nagyon nem áll érdekemben.

Üdv!

Előzmény: HG4I (76)
HG4I Creative Commons License 2008.10.27 0 0 76
Zümi!

Újabb fél év eltelt - él semmi hír az előre beígért EDS-feltörésről... :(((
Nem olyan egyszerű az?...
Előzmény: HG4I (22)
panabubus Creative Commons License 2008.10.12 0 0 75
'sszameg... Nem kell ide TETRA.
Szűzoltóéknál is bejött az új divat: "...a jelzett helyen....stb.stb." Négy utcányira lévő tűzeset fotóiból már csak a pernye, meg a távozó szerkocsik...:(((

Akkor meg minek milliókat (-árdokat) költeni feleslegesen?
HG4I Creative Commons License 2008.09.29 0 0 74
Szia öreg barátom!

Nem új.
Annak idején, amikor a hazai (?) szolgáltatók rendre elnyerték a szolgáltatási koncessziójukat, megkérdezték az illetékeseket, miként legyen a forgalom állambiztonsági ellenőrző felülete kialakítva. Érdekes választ kaptak: sehogyan (pontosabban: ímmel-ámmal, majd kialakítjuk, stb...)

Amikor aztán a szervezett bűnözés elleni tevékenységet igazán komolyabban kellett venniök, rájöttek, hogy míly' nagy hibát követtek el.....

Nosza, sebesen törvénymódosítás, a szolgáltatók kötelesek a meghatározott műszaki tartalmú felületet saját költségükön kialakítani!

Az együttműködést az NBSZ-el immár jogszabály írja elő....

üdv.

Előzmény: schlumberger (71)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.28 0 0 73
ebből indult az egész, egy holland lap
itt rengeteg info van dekóderekről, szoftverekről, frekikről,egyebekről. Igaz, nagyrészt hollandul, de mint tudjuk, nem kell megijedni, mert a holland olyan, mint amikor a részeg német matróz angolul beszél :-). Néhány sört elő a hűtőből, és lehet gyakorolni! :-)))
Előzmény: schlumberger (72)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.28 0 0 72
Előzmény: schlumberger (71)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.28 0 0 71
Véletlenül találtam ezt a linket:

GSM-lehallgató

Igaz, valami 60000 dollár az ára, és only for governments, de van ilyen, és simán lehallgatják az egész mobiltelefon-hálózatot. Nem mintha mérnökember csodálkozna ezen, de ha már megtaláltam, közreadom.
HG4I Creative Commons License 2008.09.23 0 0 70
Egyébként "csatornakapcsolt"... :)

De ennek nincs jelentősége ez esetben.

üdv.
Előzmény: GPter (65)
panabubus Creative Commons License 2008.09.04 0 0 69
Stimmel, utólag én is rájöttem. Ő csak néha beszállt a 11.-be.
Meg aztán, mivel Tétény, ahol lakott szomszédos a 11-el, "összemostam."

PTT: Kár, hogy csak a Trémobilnál fut majd. Pannonosék elhülve néztek, amikor kérdeztem. (ők "mindössze" 20 Ft-ért kínálgatják a készülékeket most két évre, miközben épp az OPSZ fórumban olvastam, állítólag Eu-sítva lesznek a kontraktusok, és max. 6 hóra lehet majd kötni. Akivel meg addig aláíratják, az jogilag nyögheti két évig..:( )
De a PTT kapcsán még: ahogy tudom, Simbyanos telkókkal lehet majd, mint pl. az én 6600-asom. Kár, hogy nem jön vissza az Eri PRO 250. Igaz, hogy annál semmi csicsa, semmi kamera, meg ilyesmi, de legalább rádió kinézése volt. És jó.

Azzal még ráadásul meg lehetne mutatni, hogy tudja azt, amit a TETRA, hogy "topikhű" legyek újra. Legalábbis mint forgalmazási eszköz... Persze az nem lesz, mert akkor "mutyizós multijaink" befürödnének azzal, mekkora biznisz-centrális is eza jó "bábolnai" (mert ugyebár kamionokon még most is ott a felirat: TETRA - Bábolna :DDD)
Előzmény: Zümi 31 (67)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 68
PTT-egyszerűen:

Előfizetéssel használható adó-vevő funkció a megfelelő telefonnal.
Előzmény: Zümi 31 (67)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 67
panabubus
Kicsit megkésve a válaszommal és két lightos OFF!
Zsombi "csapatán" a BPSZ-t értettem, Óbuda 31-ként vagy 03-31-ként nem lehettem az Ő kerületében. Az Óbuda és a 03 a kerületet jelzi.

Általánosban meg- úgy tudom jövő héten indul a civil PTT :-)
Előzmény: panabubus (66)
panabubus Creative Commons License 2008.09.04 0 0 66
Kaptam ma egy mélt, ami ezt:
www.tradio.hu

promózza.

Én marha meg beugrottam, aszittem, a KUN vagy a Mentő1 online közvetítése :(((
GPter Creative Commons License 2008.09.04 0 0 65
Köszönöm a választ!

Üdv.
Előzmény: HG4I (64)
HG4I Creative Commons License 2008.09.01 0 0 64
Nem GSM alapú a technológia - bár sokmindenben hasonló (pld.: időosztásos és frekvencia multiplex).
Maga a TETRA mozaikszó egy önálló szabvány(sor)t fed.
Egyébként igencsak elavult protokol.
"Utódja" - például - az ugyancsak kevés sikert maga mögött tudó TETRAPOL.

üdv.

Előzmény: GPter (63)
GPter Creative Commons License 2008.08.30 0 0 63
Sziasztok!

Ha GSM alapú a technológia, akkor felmerül a kérdés (legalábbis bennem):
amikor beszédátvitel történik, csatornakapcsolt, avagy csomagkapcsolt üzemmódban működik-e?
HG4I Creative Commons License 2008.08.28 0 0 62
Igen
Előzmény: Terjedés (61)
Terjedés Creative Commons License 2008.08.27 0 0 61
Mindenkori szép napot!

Mikor szimplex (DMO, [térerő nélküli hihi :D]) módban kapcsolódnak ezek a tetra cuccok, akkor is digitális a kapcsolat?
panabubus Creative Commons License 2008.08.26 0 0 60
Ezeknek a TETRA-val a büdös életben nem lesz gondjuk soha. Megvannak más csatornák, hogy a cikkekhez friss infóval azonnal ott lehessenek a helyszínen..:(
Előzmény: schlumberger (59)
schlumberger Creative Commons License 2008.08.25 0 0 59
HG4I, alighanem Neked volt igazad: bértollnok :-)))
Előzmény: schlumberger (58)
schlumberger Creative Commons License 2008.08.25 0 0 58
Megjött a válasz:

Valóban rettenetes butaságot írt a szerző, akire már nem is emlékszünk olyan régen volt. Az örökkévalóságnak kijavítottam.

Köszönöm szépen a szerkesztők nevében.
Előzmény: schlumberger (56)
panabubus Creative Commons License 2008.08.22 0 0 57
Korrekt. Már amit te írsz.
Csakhogy ő a rövidítést nem "private" értelemben használja, hanem "proffesional" (Azért is emeltem ki bold-al :D)

De végülis mind1...:)

73!
Előzmény: HG4I (54)
schlumberger Creative Commons License 2008.08.22 0 0 56

Ezt:

http://totalcar.hu/magazin/technika/tetra/

Uraim!
A fenti cikkben KÖVETKEZETESEN (azaz nem elírás!!!) rönkölt rádiónak nevezi a szerző a TETRÁ-t.
Jelen esetben a TRUNK nem rönköt jelent, inkább a tuskóra gondolok nagyfokú hozzánemértésről tanúskodó szerzőjükkel kapcsolatban. OK, az újságíró nem érthet mindenhez, de ha nem ért hozzá, KÉRDEZZEN meg valakit, aki ért hozzá, mielőtt cikket ír. Ha meg már megírta, mit csinál a korrektor, az olvasószerkesztő?

Jó munkát kíván: Schlumberger (aki nem újságíró, csak egy mezítlábas villamosmérnök)

megkapta a főszerk, a korrektor, meg a szerző.
Egyébként más területeken is szidják az úgynevezett újságírókat, elég csak a rep.szerencsétlenség topicba átmenni, ott is bődületes baromságokat idéznek a "sajtómunkásoktól".
Igénytelenek, a magyar nyelvet sem ismerik jól (pedig kenyérkereső szerszámuk...)
Előzmény: schlumberger (55)
schlumberger Creative Commons License 2008.08.22 0 0 55
Néhány sorral lejjebb már kétszer is PRM-et ír, nem PMR-t.
Én írtam nekik levelet, kíváncsan várom a válaszukat...
Előzmény: HG4I (54)
HG4I Creative Commons License 2008.08.22 0 0 54
A PMR az helyes!

Privat Mobile Radio = PMR

Amit te annak gondolsz, az helyesen: PMR446-os szabvány szerinti rádió.

üdv
Előzmény: panabubus (52)
HG4I Creative Commons License 2008.08.22 0 0 53
Nos, alig álltam meg, hogy ne írjak egy "szívhez szóló" rövid levélkét a szerkesztőségnek....

Arra sem képes, hogy a "riportalanya nevét" megjegyezze.... :PPP
/De az is lehet - s ez még rosszabb -, hogy bértollnok!/

73!
Előzmény: schlumberger (50)
panabubus Creative Commons License 2008.08.22 0 0 52
Hamar nyomtam entert az előbb.

"A professzionális mobilrádiók (PMR) használói folyamatosan törekszenek....." írja emberünk. Akkor a PMR topik "lakói" milyen büszkék lehetnek most...:DDDD
Előzmény: panabubus (51)
panabubus Creative Commons License 2008.08.22 0 0 51
Nem lehet, hogy favágó az eredetei szakmája? :)
Előzmény: schlumberger (50)
schlumberger Creative Commons License 2008.08.22 0 0 50
A barom újságírója...

rönkölt rádió... a tuskója, az!!!
Amikor egy hozzánemértő ír valamiről, amiről fingja sincs.
panabubus Creative Commons License 2008.08.22 0 0 49
Pedig, ha Zsombi csapata... A XI.ker azon ment egy darabig. Nem is volt hivatalos persze. Valami telefon-átjáccó volt eredetileg (asszem ROE vagy ilyesmi) Emlékszem, amikor az eredeti tulajok szerették volna(!!) rendeltetése szerint használgatni, S.Vili "parancsnok úr" rájuk-flémelt: "telefonálgassál csak..." (még neki állt feljebb..:DDD)
Na, szóval ilyen és hasonló esetek talán, ami miatt érveltek/nek a TETRA-preferálók...

(Egyszer hallom a kerületi frekin, hogy valami barom rászól a járőr-lányra: "jó a segged picim..." ) Szóval az ilyesmik miatt kapaszkodhatnak bele a fene nagy korszerűsítés igényébe...
De hogy görcsöljek a dolgon: Az EDACS, a trönkölt rendszerrel, szelektív hívóval, stb. akkor is megfelelő lenne ma is. Mert kevés "hallgatózó" erőltetné meg magát négy scannerrel pl., hogy minden csatit halljon. Nem beszélve az "ugró-frekiről", késleltetésről, ami elég ahhoz, hogy az "ugrásokat" mezei készülékkel ne lehessen követni. De "síma" szelektív üzemmódban is elegendő a biztonság, szerintem. Az OMSZ-nél pl. igen gyér volt a beleforgalmazások esete. Ha volt egyáltalán.

És mint mindenütt, (sajnos..:( ) a "humán-erő" überel bármiféle "tetrásítást". Lehet, hogy gáz, amit írok, de szinte mindenütt akad (és tényleg tisztelet a többségnek, mint kivételnek) olyan, aki "szól", ha kell. A sajtósoknak tuti....

Egyéb területen nem vagyok képben.

Akkor meg minek a milliárdos pazarlás?
Előzmény: Zümi 31 (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!