Keresés

Részletes keresés

Saughassy Creative Commons License 2009.04.07 0 0 405
Persze elotte szigoruan portalanitani, gondosan tarolni, es nem tul sokat hallgatni, nehogy baja legyen. Megvarni, hogy a DVD-hez is legyartsak a vinyl soundtracket, aztan mar csak meg kell probalni szinkronban inditani. ;)
De raadasul nekem mar akkorara hizott a gyujtemeny, hogy inkabb felkerult minden winchesterre es halozati zenelejatszoval hallgatom. Beke es nyugalom szallt a hazra. ;)
Előzmény: _percy_ (404)
_percy_ Creative Commons License 2009.04.07 -1 0 404
Gondoljátok el mennyivel egyszerűbb feltenni a lemezt... :-DDDDDD
_Fefe__ Creative Commons License 2009.04.07 0 0 403
Jogos :) Ezesetben mindenképpen valamiféle VCXO-t javasolnék. A szabályzására pedig egy olcsó, lassú, ámde viszonylag pontos DACot.

Van egy cég, aki nagyon jó VCXO-kat gyárt ilyen célra, de az istennek nem jut eszembe a neve :) Majd ha beugrik (vagy megtalálom a cucc adatlapját), megírom.

Előzmény: readsw (402)
readsw Creative Commons License 2009.04.07 0 0 402
hát ennyire azért nem bonyolítanám , és talán a FIR TAP is jobb helyen van crossoveremben, mégegyszer körüljárom a külső PLL+ Fifo témát ... Kösz a segítséget!
_Fefe__ Creative Commons License 2009.04.07 0 0 401
Az eldobálás alatt azt érted, hogy a 64x OS jelfolyamból mindig a kívánt időponthoz legközelebbi értéket veszed ki, a többit pedig eldobod? Ez nagyon rossz lenne, brutálisan "jitteres" hangot eredményezne. Nagy pontossággal kell számolni, hogy a tényleges fizikai órajel adott ütemére a FIRrel generált folyamban hol tartunk, és mindenképp interpolálni kell a két szomszédos érték között.

Példa az általam írt polinomiális interpolációra:

A DAChoz menő fizikai órajel kb. 16-szorosa a mintavételnek, de nem pontosan, legyen mondjuk 15.9-szeres. A FIR szűrőd 64x interpolálásra képes. Ekkor a számlálódat minden ütemben 64/15.9=4.025-tel növeled (nyilván fixpontos aritmetikával). Tartasz mondjuk 23.743 pozíciónál, ekkor a 64x FIR szűrővel kiszámolod a 23. pozíció értékét, majd három másik FIR szűrővel szintén a 23. pozíción a harmadfokú polinom további együtthatóit. Végül x=0.743-ra kiszámítod a polinom értékét.
Igaz, így négy FIR-t kell kiszámítanod, de talán nem is kell 64x-esnek lenniük, kevesebb is elég.

Mindezt viszont sajnos tőlem nem fogod tudni licenszelni, mivel az én elég speciális működési elvemhez kicsit más megoldás kell.

Előzmény: readsw (399)
_Fefe__ Creative Commons License 2009.04.06 0 0 400
16 már valszeg elég, talán 8 is. A FIR+interpoláció alapvetően jó, de fontos kritérium az EGÉSZ szűrőrendszerre, hogy ha f/2-nél nem is tűéles a vágás, f*OS/2-nél már abszolút semmi ne legyen, mert az újbóli mintavételezés azt szépen letranszformálja a hallható tartományba. Ezért szerintem a FIR által generált fix pontok közti lineáris interpoláció nem elegendő, így az impulzusválasz tartalmazni fog magasabb frekvenciakomponenseket. Legjobb talán egy 16x FIR, aminek a pontjai között néhányadrendű (mondjuk harmadrendű) polinomokkal interpolálunk. A polinom együtthatóit legegyszerűbb külön FIR függvényekkel számítani.

Előzmény: readsw (397)
readsw Creative Commons License 2009.04.06 0 0 399
számolgattam, a nekem tetsző fir filterrel ~ 800 tap messzeségben van a ~3mhz / 64x OS -egy(!) ugrásból . Szerintem ez elég is ? -Szinkron után pedig eldobálom a fölös mintákat...
readsw Creative Commons License 2009.04.06 0 0 398
Már emlékszem hasonlóra: a megoldásod az ESS féle cuccra emlékeztet engem, 16x OS t követ egy lineáris interpoláció - "SRC" . Na az nekem mégis "totál" jó lenne :))
readsw Creative Commons License 2009.04.06 0 0 397
eléggé félreértettem a túlmintavételezéses kitételedet most nézem ...Én legfeljebb 16ig merészkedek , az nem elég ? És ha oversampling után eldobálgatom a mintákat akkor miért ne lehetne 8X / 16X -OS-el jó ez a móka? Eleve nem vágok meredeken, nem lesz sok TAP, és marad crossoverre kakaó szvsz.
Nézegetem ezt a coreworks témát is:

http://www.hitechglobal.com/IPCores/cwda03.htm , ez lehet jó valamire?
readsw Creative Commons License 2009.04.06 0 0 396
Ez nagyon jól hangzik ...! ÉS én is fizetnék ha lehet licenszelnem/konzultálnom, mert nem hiszem hogy nyíltforrásban lesz efféle receiver egyhamar (komolyan) .... 1ébként én is Spartan3 1200as kitet rendeltem (ma) , és nyomoznék még hogy mire lesz szükségem ui. nagyon kezdő vagyok FPGAhoz, egyelőre csak FIR / IIR dolgaim vannak, viszont más nem is nagyon fog kelleni , keresztváltómhoz számolgatok minphase FIR szürőket, az IIR pedig megmarad némi ditherhez . Megpróbálok intenzíven hozzáállni a témához amíg megérkezik a kit, hja, és írhatnál 1 mailt ha ráérsz !
_Fefe__ Creative Commons License 2009.04.06 0 0 395
> hi , FPGAban csináltad? Hogyan kell elképzelni a totális jitter elnyomást ?

Igen, FPGA-ban (Xilinx Spartan3). A "totális" jitter-elnyomást úgy kell elképzelni, hogy fix kb. 170MHz-es órajelem van, amit semmilyen külső forrás nem bizergál, a bejövő SPDIF jel sebességéhez való alkalmazkodás pedig szoftverből van megoldva. Mondjuk ezt leginkább csak a nagyfrekin működő megoldásokkal lehet megtenni, mert ha nincs, vagy csak néhányszoros az oversampling, akkor az aszinkron túlmintavételezésnek nincs jó hatása a hangra. Többezerszeres OS esetén viszont jól megírva semmit nem árt, ugyanakkor az órajel szabályzóhurok általi rángatását megspórolni igencsak jó dolog.

Többet majd később, mert az elmúlt három évben eddig háromszor jártam úgy, hogy beharangoztam, elkészült, aztán még további korrekciók voltak szükségesek :)
Tavaly év végén készült el a harmadik verzió, ami már egész jól szólt, de annyira azért mégsem :) Ennek okára rájöttem, az alapelv pedig továbbra is jónak tűnik, technikailag viszont jelentős változtatásokat kellett eszközölni. Így sajnos megint új nyákot kellett tervezni, ami épp folyamatban van... előnye, hogy a harmadik, iszonyúan felhízlalt és túlbonyolított áramkörhöz képest ez egyszerűsödést is jelent.

Kár, hogy közben időnként olyan munkát is kell végeznem, amiért fizetnek :)

Előzmény: readsw (391)
big-dewil Creative Commons License 2009.04.06 0 0 394
Tényleg? )))
Előzmény: vacumtube (393)
vacumtube Creative Commons License 2009.04.06 0 0 393
De az Lacié.
Előzmény: big-dewil (392)
big-dewil Creative Commons License 2009.04.06 0 0 392
A werdádban maradt egy trafo. Kéne...
Előzmény: vacumtube (390)
readsw Creative Commons License 2009.04.06 0 0 391
hi , FPGAban csináltad? Hogyan kell elképzelni a totális jitter elnyomást ?
- http://tinyurl.com/d9r63n (PDF)
erről a wolfson elastic bufferről annyit érdemes tudni hogy a receiver chipjükbe ez a technológia nem került be...

Én most vettem egy xilinx devkitet 32bit FIR coeffjeim már vannak, viszont azon gondolkozom hogy érdemes-e digit PLLekkel vesződni, egy mezei dualPLLes texas vevő ellenében (dir9001) .
vacumtube Creative Commons License 2008.12.25 0 0 390
Akkor ez a "kcsire nem adunk sok meg nemszámit" verzió. :))
Előzmény: _Fefe__ (389)
_Fefe__ Creative Commons License 2008.12.25 0 0 389
Természetesen benne vagyok, hamarosan szeretném minél több emberrel megfüleltetni, és a más készülékekkel való összevetés is jól jön. Mondjuk "egyszerűség" kategóriában nem szállok ringbe, tekintve, hogy a jelenlegi verzió nagyságrendileg ezer alkartészt tartalmaz :)

Előzmény: vacumtube (386)
_Fefe__ Creative Commons License 2008.12.25 0 0 388
> Sosem értettem hogy miért erőltetik a szuperlineáris fázist minden csipbe ha a ringing-ről közben mélyen hallgatnak.

Aki szerint gáz, hogy a frekvenciamenet esésével fáziskésés is jár, az vizsgáljon meg a természetben előforduló fizikai folyamatokat, konkrétan pl. nézze meg, hogy a hangszóróból kijövő nyomáshullámok fázismenete hogyan alakul :)

> Egyébként a koncepciód már másfél éve is tetszett amikor a topiktalin mesélted. Ha meg is valósul és tényleg jól is szól, akkor meg minden kalapomat összeszedem neked:)

A megvalósulás már eléggé a küszöbön van (tudom, másfél éve is ott volt :), a jól szólás első körben bíztató, a többi meg remélhetőleg már finomhangolás kérdése :)

Ha meg tetszik, a kalapok összeszedésén túl részemről beszélhetünk gyártásról és értékesítésről is :) (nem kicsi és nem is nagyon olcsó a cucc, de szerintem komolyabb buktatók nélkül sorozatgyártható lesz)

Előzmény: schetl (387)
schetl Creative Commons License 2008.12.25 0 0 387
Rendben.

"15kHz-en van a -3dB-e, és még a fázismenete sem lineáris, ugyanakkor jól szól :)"

Simán mutathat a hangja olyat amit más nem. Sosem értettem hogy miért erőltetik a szuperlineáris fázist minden csipbe ha a ringing-ről közben mélyen hallgatnak. Eddig egy gyártó sem repült rá az analóg modellező vagy hasonló szűrőkre, legfeljebb meredekség csökkentési opció van.
Egyébként a koncepciód már másfél éve is tetszett amikor a topiktalin mesélted. Ha meg is valósul és tényleg jól is szól, akkor meg minden kalapomat összeszedem neked:)
Előzmény: _Fefe__ (385)
vacumtube Creative Commons License 2008.12.25 0 0 386
Én is csináltam egy DAC-ot  CSőves IV-vel, dc csatolva a csipxel, összefülelhetnénk.
Előzmény: _Fefe__ (381)
_Fefe__ Creative Commons License 2008.12.25 0 0 385
Természetesen veled szeretnék alfatesztelni :) Egyelőre még alfának sem mondanám a dolgot, épp csak megszabadultam a durvább hibáitól, elkezdtem vele zenélgetni és megörültem neki, hogy egész jól muzsikál :)

Alfatesztelni valamikor az ünnepek után, januárban kéne, majd egyeztessünk magánban. Próbálgathatunk különböző FIR szűrőket, meg ilyenek... egyébként a jelenleginek, ami most tetszik nekem, 15kHz-en van a -3dB-e, és még a fázismenete sem lineáris, ugyanakkor jól szól :)

Előzmény: schetl (383)
akvapark Creative Commons License 2008.12.25 0 0 384
Valaki(k)nek nincs tapasztalata ezzel a tipussal? Cambridge Audio DacMagic
59e HUF, bár állítólag változik az ára, de a mai font/euró árfolyamnál (majdnem 1=1) csak lefelé mehetne az ár.:-)))
schetl Creative Commons License 2008.12.25 0 0 383
Kívácsi vagyok. De alfa tesztelésre meg nem is hívtál? Szép dolog :))
Előzmény: _Fefe__ (381)
tere Creative Commons License 2008.12.24 0 0 382
NA! :) Grat! Kíváncsi leszek rá!
Előzmény: _Fefe__ (381)
_Fefe__ Creative Commons License 2008.12.24 0 0 381
Sziasztok!

Sikerült, még idén hallgatható állapotba került az évek óta fejlesztett csodaDACom :)
Demonstrálással kicsit várnék még, van pár apróság, amit előtte mindenképpen meg szeretnék még oldani, de már most sem rossz. Az EMU 1212m-nél meg a Pio DV575-nél jelentősen jobban tetszik a hangja, pl. Kennedy lemezein a vonósok is baromi élvezhetőek, ami digitálisnál számomra gyenge pont tud lenni. Úgy is mondhatnám, hogy egyáltalán nincs szarcédé-hangja :)

Főbb paraméterek:

- teljesen szimmetrikus felépítés, szimmetrikus és aszimmetrikus kimenettel is használható
- mindenhol okosan stabilizált tápok
- aszimmetrikus módban 3.8Vpp kimenet, DC csatolás (csatolókondi nincs), 100ohm kimenő impedancia, a 32 ohmos Grado fülhallgatómat is egész tisztességesen kihajtja :)
- mindezt kimeneti buffer nélkül teszi
- gyakorlatilag tökéletes jitter-elnyomás (még nem tökéletes, de majd az lesz :)
- 85dB jel-zaj viszony (legalább 100-ig fel szeretném javítani)
- SW hangerőszabályzó, ami a működési elvnek és a 36 bites számítási pontosságnak köszönhetően egyáltalán nem ront, sőt javít a torzítási viszonyokon
- ennek köszönhetően közvetlenül végfokot is lehet vele hajtani (főleg emiatt kéne még csökkenteni a zajszintet)
- kauzális (nem "jósló") FIR szűrő, ami valamelyest egy jó analóg LPF karakterisztikájára emlékeztet

Mindezt csak a kedélyek felcsigázására :) Akit érdekel, első béta-demózás hamarosan.

maczkohathy Creative Commons License 2008.11.01 0 0 380
Micromega Duo B.S.,  Philips CD950 futóműnek, vdH First digitális kábelként, Thunderline az előfokig, First a végfokig. Már veterán nálam. Legalább 16 éve így van.
schetl Creative Commons License 2008.10.18 0 0 379
:)
Előzmény: Se7en (378)
Se7en Creative Commons License 2008.10.17 0 0 378
Akkor továbbra is szuper! :)
Előzmény: schetl (377)
schetl Creative Commons License 2008.10.17 0 0 377
A végkövetkeztetés ugyanaz, mert a Transit ugyanazzal az USB streaming kontrollerrel rendelkezik mint az Audiophile USB.
Előzmény: big-dewil (375)
schetl Creative Commons License 2008.10.17 0 0 376
Erre a célra nagyon jó a Transit is, gyártás alatt van, újonnan kb. 22000.-
Az EDIROL UA-1EX hasonló.
Előzmény: Se7en (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!