Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 706

"azzal védekezett, hogy nekem (mármint a szerzőnek) semmi köze a képhez, ő a modelltől kapott engedélyt. Persze ez hazugság volt, de ha nem lett volna az, akkor is tudatosítani kellene mindenkinek, hogy a kép a szerző tulajdona."

 

Ebben a helyzetben az is kérdés, hogy hogyan szól a modell szerződés (mert ugye volt?). Ugyanis a modell kérhet bármit azért, hogy te lefényképezhesd őt, és az ő engedélye nélkül te sem jelentetheted meg a képet, és nem szerezhetsz általa anyagi előnyöket sem. Ez gyakran okoz félreértést. A kép jogilag a fotós tulajdona, de nem jöhetne létre a modell nélkül, és ha a modell nem járul hozzá a fotó elkészítéséhez ÉS a közléshez, akkor nem is közölheted sehol. A modellek viszont gyakran úgy gondolják (nem feltétlenül alaptalanul), hogy a fotó jár nekik, és azután, hogy megkapták, azt csinálnak vele amit akarnak.

 

Persze akármit nem csinálhatnak vele szabadon, de ha nem kötöttétek ki egy modellszerződésben, hogy ő mit enged neked, mire használhatod a róla készült képet, addig te se nagyon ugrálhatsz azzal, hogy nem kötöttétek ki egy felhasználási szerződésben, hogy ő mire használhatja a képet. Szóval ez jogilag eléggé patt helyzet, MERT NEM FEKTETTÉTEK LE ELŐRE. Te úgy értelmezed a te jogaidat, ahogy akarod, ő meg úgy értelmezi a saját jogait, ahogy ő akarja.

 

Ha tőlem valaki képet kér, én mindig odaírom formátumtól függően egy txt fájlba, az emilbe, vagy akár a CD-re is, hogy NEM PUBLIKÁLÁSRA!!!!

Előzmény: pixis (698)
ramayana Creative Commons License 2007.04.24 0 0 705
dominak szólt, bocs
Előzmény: ramayana (704)
ramayana Creative Commons License 2007.04.24 0 0 704

Sajnos szerintem sem erősítette a pozíciódat a műsor (igaz hogy erre eleve sem volt esély, sőttt, a suzukis Jusztnak hála még jól is jött ki a végén). Megint kiderült, hogy szerzői jogilag nem nagyon van mit perelned, dehát ha szerinted meg lehet győzni a bíróságot azzal hogy "laikus szemmel nézve ez kérem szépen lopás", hajrá...

Előzmény: pixis (698)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.24 0 0 703
tudtam!
csak megjátszod a hithű muzulmánt!

Allah írgalmazzon, Neked!
Előzmény: canon.Eos (702)
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.24 0 0 702
nem

onnat hordom a disznoknak a moslékot

Előzmény: G_ArchAngel (701)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.24 0 0 701
és mit is kerestél Te Hatvan egyik legjobb éttermében - felszolgálsz?:)))
Előzmény: canon.Eos (700)
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.24 0 0 700
pár hete hatvan egyik legjobb éttermébe leült mellénk a képlopó cég tulajdonosa

(sós)

olyan flamókat rendeltek 4 en hogy kb 10e lehetett egy ebéd

közbe cigizés, stb stb

oszt itt szarrágoskodik 270e forinton

tróger szar senkiházi

Előzmény: domi_nick (696)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.04.24 0 0 699
pixis Creative Commons License 2007.04.24 0 0 698
Felháborítóan dilettáns volt ez az ügyvéd, félrevezette a nézőket! Hogyhogy milyen kár érte? Rögtön vágnia kellett volna, hogy ez egy szerzői jogi kérdés, túl a személyiségi jogin. Az egy dolog, hogy a modell hozzájárul-e a fotó közléséhez, de a fotó mindig szerző tulajdona! És a szerzőt kár érte, hiszen elvették a tulajdonát, és nem fizették meg az ellenértékét. Nemrég nekem is volt egy ehhez hasonló esetem, egy rendezvényszervező honlapján találkoztam egy képemmel, a vízjelet levágták róla. Felhívtam, mire azzal védekezett, hogy nekem (mármint a szerzőnek) semmi köze a képhez, ő a modelltől kapott engedélyt. Persze ez hazugság volt, de ha nem lett volna az, akkor is tudatosítani kellene mindenkinek, hogy a kép a szerző tulajdona.
Előzmény: domi_nick (696)
fisherhu Creative Commons License 2007.04.24 0 0 697
Itte.

Mondjuk érdekes színt ad a youtube-os videónak, hogy tulajdonképpen ez is lopás :)
Előzmény: ramayana (689)
domi_nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 696

Jól látod, nem kicsit sikerült zavarosra az egész :(

 

Ha valakit esetleg érdekel, itt megnézhető ha minden igaz:

 

 

Tévé ügyvédje

 

Nem tudom hogy kell/lehet lementeni :(

Előzmény: optikus (695)
optikus Creative Commons License 2007.04.23 0 0 695
Hat oleg gyengusz volt ez juszt... Nem sok fogalma volt hogy mirol szol a dolog es az is eleg gaz, hogy az (tv)ugyved se nagyon volt kepben, hogy itt valojaban ket eset keveredik, egy szerszoi jogi es egy szemelyisegi. Ez csak az utolso ket mondatban kezdett jusztnak is megvilagosodni. En tobbet vartam de ha mast nem legalabb azt, hogy minima kepben legyen ne a kamerak elott talalja ki a mondokajat.
g.a.z.d.i Creative Commons License 2007.04.23 0 0 694
Az viszont megfontolandó, hogy a személyiségi eset _mellett_ ez neked kárt, jövedelemkiesést jelent. Mármint megfontolandó mindkét kár megfogalmazása külön-külön.
domi_nick Creative Commons License 2007.04.23 0 0 693
Laikusként - ahogy a műsorban is elhangzott - ez bizony sima, egyszerű lopás.
Előzmény: domi_nick (692)
domi_nick Creative Commons License 2007.04.23 0 0 692
Nos igen...
Természetesen rendesen megvágták az általam mondottakat, de sok dologban megerősítettek az elhangzottak.
A Sós ügyvédje - ahogy Juszt is elmondta - két mondatban háromszor mondott ellent magának.Péterfalvy álláspontja mérvadó kell hogy legyen - ez a személyiségi jogi kérdés.
Itt is elhangzott, a szerzői jogokkal kapcsolatban nem igazán derült ki semmi, de nem vette el a kedvem, elindítom a peres eljárást
Előzmény: g.a.z.d.i (691)
g.a.z.d.i Creative Commons License 2007.04.23 0 0 691
Elég érdekes, óvatoskodó volt az ügyvéd álláspontja.
trollcsi Creative Commons License 2007.04.23 0 0 690
hajrá!
ramayana Creative Commons License 2007.04.23 0 0 689
Nem tudná valaki felvenni és aztán feldobni a youtube-ra?
Előzmény: G_ArchAngel (688)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.23 0 0 688
Hétfő (április 23.), m1
A TV ügyvédje



műsorvezető: Juszt László
- Amikor a farok csóválja...
- Nemcsak szervizt, ügyfelet is lehet választani.
- Fotólopás.
- Ez az igazán jó üzlet.
A megoldások show-ja

A megoldások show-ja. Ebben a műsorban nemcsak az jár jól, akinek elintéződik az ügye.

április 23. Hétfő, 20:00
április 25. Szerda, 9:00




ezt a szívást, nem érek haza, szerdán meg egy bányában fotózok...:(
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.23 0 0 687
nem félsz egy kicsit?:)

csak Te és a jogi képviselőd lesz, vagy a "Mi Autónk kereskedő" képviselője is?
ha belementek annak két oka van, vagy a "negatív reklám is reklám" vagy valamit tudnak, amit Te élő adásban fogsz megtudni...:D
Előzmény: domi_nick (685)
peterssen Creative Commons License 2007.04.23 0 0 686

Már most a tévé előtt ülök :-)

 

(Persze nem, de nagyon kíváncsi vagyok a riportra, meg a végkifejletre is)

Előzmény: domi_nick (685)
domi_nick Creative Commons License 2007.04.23 0 0 685
A hétvégén már nyomják az előzetest, tehát nagy a valószínűsége hogy a mai adásban benne lesz a riport.
Előzmény: domi_nick (684)
domi_nick Creative Commons License 2007.04.20 0 0 684

Ma reggeli info, akit esetleg érdekel...

A jövő hét hétfői adásba tervezik leadni a sztorit, M1 Tévé ügyvédje.

Mivel az adás élő, így előfordulhat hogy csupán terv lesz, de jelenleg ezt az infót kaptam a szerkesztőtől.

trollcsi Creative Commons License 2007.04.13 0 0 683
juszt laci féle tévé ügyvédje
Előzmény: Angyalkaaaaa (682)
Angyalkaaaaa Creative Commons License 2007.04.13 0 0 682

milyen műsor ez?

énis szeretném megnézni.. légyszi bővebb infot!!

Előzmény: domi_nick (681)
domi_nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 681
Módosult a dolog, nem a 16-i, hanem - ha minden igaz - rá egy hétre, azaz a 23-i adásban lesz a riport.
Előzmény: domi_nick (678)
domi_nick Creative Commons License 2007.04.10 0 0 680
Semmi extra.
Kérdezték mi volt, hogy volt, én meg elmondtam.
Előzmény: Százbolha (679)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.10 0 0 679
Bövebbet tudsz mondani a riportról?
Előzmény: domi_nick (678)
domi_nick Creative Commons License 2007.04.10 0 0 678
Nem csalódtam Benned Szurkebarat, köszönöm az emberi hangvételt és a segítő szándékot.
Ma megtörtént a riport, ha minden igaz a jövő héten a hétfői adásban azaz 16-án lesz adásban.
Előzmény: Törölt nick (677)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.10 0 0 677

"Olvastam a törvényt, de nincs büntetö része."

 

Van a törvényben szankció, bár nem konkrét, összegszerű büntetési tételekkel.

 

"Ha egy kép nincs regisztrálva akkor a Világon mindenütt elöször a tulajdon jogot kell bizonyítani. Hogy nála van a RAW az nem bizonyít semmit."

 

Több esélye van a fotósnak bizonyítani, hogy ő a szerző (pl nála van a fotón szereplő modell, a gép amivel készült, miközben az illetéktelen használónak semmi nincs a kezében, csak egy netről letöltött kép....ez szerintem a világon mindenhol megállja a helyét akár regisztrálva van a kép, akár nincs (legfeljebb más összeget ítélnek meg).

"Igen, itt Amerikában is el kell adni, de ha nincs © által védve, akkor csak ijesztgetni lehet a pacienst."

 

De az önmagában akkor is kevés, hogy ott van az oldalon a © vagy nincs, kell hozzá a regisztrációs háttér is, ami viszont a mi fejlettlen országunkban nincs meg, így általános szerzőjogi védelem működik.

 

"Ha jó ügyvédje van kiröhög."

 

Ha jó ügyvédje van, akkor is kiröhög, ha tömeggyilkos, de azt hiszem, hogy ez egy másik topicba való, úgyhogy ne itt firtassuk.

 

Ebben az ügyben teljesen közömbös, hogy mik a rendelkezések az USÁban, mert a jogsértő vállalkozó és a fotós is magyar, és mégcsak nem is amerikai felségterületen történt a fotók közlése.

 

Viszont igazán mesélhetnél arról a rendszerről, mert elképzelni sem tudom, hogy hogyan tud működni az a rendszer, amiben naponta többmillió képet egyesével regisztrálni kell egy központi hivatalnak, hogy a képek jogvédelmet élvezhessenek. Nekem ez egyszerűen nem tűnik működőképesnek (persze valószínű, hogy kint más hatékonysággal működnek a kormányhivatalok, mint itt, de akkor se...)

 

"Júniustól - ITT - lehet neten is regisztrálni. Ha a regisztrálás folyamata érdekel tedd fel a kezed, ha rád kerül a sor majd szólítlak."

 

Ha feltétlenül szükségét érzed, felteszem a kezem, és várok a soromra, de jobb lenne emberi hangnemben vitázni szaros popsik és egyéb sértegetések nélkül. Ez a kérés pedig MINDENKIRE egyformán vonatkozik, úgyhogy erre légyszi senki ne válaszoljon, maradjunk a témánál, érdekesebb mint a személyeskedés!

Előzmény: Törölt nick (667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!