Keresés

Részletes keresés

NagyGabor001122 Creative Commons License 2019.06.12 -1 0 18522

Te beteg vagy. Kezeltesd magad. Műszaki hibák vannak, amiket meg kell oldani. Az hogy 12 év alatt valami tönkrement, arra nem fizet a biztosító

Előzmény: katbar (18516)
katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18521

Mesélj még.. :)

Előzmény: Aéplakó (18520)
Aéplakó Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18520

Igazán nincs mit, csak elolvastam és értelmeztem... :)

Előzmény: katbar (18519)


katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 1 18519

köszönöm Prof Dr A épület..

Előzmény: Aéplakó (18518)
Aéplakó Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18518

Létezik  törvény is, mely előír néhány alapvető dolgot a kárbiztosítási szerződésekkel kapcsolatban, a 2013. évi V. törvény, vagyis a Polgári Törvénykönyv például megfogalmazza azokat a mentesítő körülményeket, melyek fennállása esetén a biztosítónak nem kell fizetnie.

 

 

" A biztosító nem fizeti a kárt, amennyiben természetes elhasználódás,vagy nem szakszerű kivitelezés okozta a bajt."

Előzmény: katbar (18516)
Kisbringa Creative Commons License 2019.06.12 0 1 18517

Olyan jó, hogy egyesek itt milyen jól meg tudják  vitatni , mi miért szar és mi miért nem jó. Ott van az a rohadt közgyűlés amin a több száz lakóból rendszeresen csak 30-40 lakó vesz részt.

Minden közgyűlés előtt ki van küldve, hogy milyen témák lesznek, s miben kellene dönteni!!

Ott a lehetőség, hogy mindenki kinyissa a száját és elmondja mivel ért egyet, mivel nem és hogyan tudná az itt elhangzott hatalmas ötleteit a KÖZGYŰLÉSEN előadni.

 

Persze ilyenkor jönnek a kifogások, hogy ki miért nem tud résztvenni, a kifogásokkal tele a padlás. 

 

A legegyszerűbb, bérencnek, beépített embernek és minden másnak elhordani azt aki veszi a fárdtságot , elmegy és próbál a legjobb belátása szerint dönteni. Aki nem tud elmenni, ad meghatalmazást annak akiben bízik ha pedig nem ad senkinek nem kiabál, hanem  elfogadja a többi lakó döntését!

 

A munka halaszthatatlan , minél tovább húzódik annál többe fog kerülni. 

 

Várunk mindenkit szeretettel a következő közgyűlésen!

katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18516

A te kommunikációd utal inkább 80as iqra! Én eddig bármit kértem a közös képviselőtől vagy nem reagált rá semmit vagy azt mondta majd lesz ami lesz és nem tett semmit. De nyalj csak be tövig neki így tovább! Ez biztos célravezető. Ázik? fizessen a biztosító! Mint minden normális házban ahol nem nyúlják le a pénzt. 

Előzmény: NagyGabor001122 (18513)
[Balage] Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18515

A szükségszerű felújítással fájóan de egyetértek. Sajnos valóban 0 tartaléka van a háznak, de azért ne menjünk el amellett a tény mellett, hogy ez elsősorban a közös képviselő hozzáállása miatt van. Ez a helyzet nem egyik napról a másikra alakult ki, évek óta tudott volt, hogy milyen a ház állapota, tákolások vannak. Véleményem szerint egy megbízható KK ilyen esetben megpróbálja meggyőzni a lakókat, hogy szükségszerű a tartalékképzés, tényekkel, számokkal igazolja, hogy pl 5 év mulva 100m-t kell kiadni. Ilyen hozzáállást sajnos a HRTL-től soha nem láttam, és már nem is várok. Rá lehet persze fogni, hogy a lakók nem akarnak fizetni, azt a legkönnyebb, csak ne mondjuk rá azt, hogy felelősségteljesen kezeli a házat. És én elsősorban ebben látom a hibát.

A közösség is valószínűleg jobban meg tudná érteni az ilyen szükséges célbefizetéseket, ha a hétköznapokban egy megbízható felelősségteljes társasházkezelést kapna, arról nem beszélve, hogy várhatóan kevesebb/kisebb összegű befizetésekre lenne szükség.

 

A korábbi hozzászólások között 2 fajta van:

-mit képzel a közös képvelő, lehúzás

-nekem is van problémám a kk-val, de ez most tényleg gond és nem a kk tehet róla.

 

Érdekes módon azt senki nem mondja, hogy milyen jól végzi a dolgát.

 

A mostani helyzetre nem megoldás a KK cseréje, tetszik nem tetszik, rövid időn belül elő kell teremteni ezt a pénzt. A jövőre való tekintettel viszont érdemes lenne elgondolkodni, hogy merre haladunk.

Ahogy valaki írta, mi jön ezután? Például a következő 5 évben milyen hasonló jellegű felújításokra kell pénzt teremtenünk? Felméri-e ezt a KK és tájékoztat-e róla?

warek Creative Commons License 2019.06.12 -1 0 18514

Javaslom mindenkinek az egyösszegű kifizetést. Akár hitelfelvételből is. Mivel a 18 havi részlet 22% magasabb végösszeget eredményez.
Ennél a 22%-nál bármely bank személyi kölcsöne kedvezőbb THMű. Havi részletei alacsonyabbak mint a tervezett fizetendő összeg.
Pl. Az ajánlatban szereplő 40,74 nm lakás esetében egyösszegben 110.000 Ft részletekben fizetve 134.200 Ft.
110.000 FT bankhitelt felvéve a Teljes visszafizetendő összeg: 128 018 Ft. (P***dent). Ez több mint 6,000 Ft-tal kedvezőbb egy kis lakás esetében.

NagyGabor001122 Creative Commons License 2019.06.12 -1 1 18513

Szánalmas ez a viselkedés, amit páran folytatnak. A ház ahol lakunk, szarrá ázik. Tönkre ment a garázs szigetelés, és a tetőn levő polikarbonát is. Elhasználódott. Ezt 80as IQ-val mindenki felfogja.

 

Az E épületben ömlik be a víz, amikor esik. Még egyszer mondom a pihent agyú írogatónak, hogy ömlik. Akik itt azért lázítják az embereket, hogy ezek ne legyenek megcsinálva, azok bármi hasznosat csinálnak?

Ha jönne új közös képviselő, akkor megszűnne az ázás? Nem vagyok oda a közös képviselőért, de a közgyűlésen korrekt volt. Elmondta, hogy bárki hozhat ajánlatot. Az igazságügyi szakértő folyamatosan ellenőrzi fogja, az SZB is ellenőrzi. De ti mit csináltok a hangulatkeltésen kívül?

Ja és a szakértőt nem is a közös képviselő hozta, hanem a lakók. 

 

Toborozzatok még egy-két agyhalottat magatok mellé. Akkor mi lesz? Nem lesz beázás? De azt gondolom, hogyha ti beáztok, akkor ti vagytok a leghangosabbak, hogy a közös képviselő nem csinál semmit. Most, hogy van intézkedés, ez se jó. 

 

Előzmény: Leonetta4 (18512)
Leonetta4 Creative Commons License 2019.06.12 0 1 18512

A lényeg az, hogy lépni kell. Azt beszéljük meg, hogy hol tudunk csinálni egy zárt fórumot vagy valamit, ahol tudunk kommunikálni. Esetleg, ha mindenki ad egy email címet, akkor lehetne csinálni egy zárt csoportot.. Ha megfogalmazunk egy levelet, én azt vállalom, hogy kinyomtatom, és bedobálom a postaládába,hogy mindenkihez eljusson..

 

katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18511

Látod mondtam én hogy bennfentes vagy.. :) Egyébként pedig addig ne utasítsd vissza más véleményét, ameddig te is csak vádaskodni tudsz ki mit olvas el és mit nem! Erről ennyit! Nem én vagyok az egyetlen aki ezen a véleményen van hogy ami itt folyik az sikkasztás.Olvass vissza.

Előzmény: Sviktor22 (18510)
Sviktor22 Creative Commons License 2019.06.12 0 1 18510

"És sikerült egy szakértőt megkérdezni? aki gondolom a legkevésbé sem független mint tudjuk hogy megy ez.."

 

Ezt a lehető leghatározottabban visszautasítom! A számvizsgáló bizottság ( rajtam kívűl még két tag ) számos független igazságügyi szakértőt megkérdezve választotta ki azt, aki a legjobb ajánlatot adta.

Semmi köze sem volt a közös képviseletnek az igazságügyi szakértő kiválasztásához.

 

Persze ezt csak olyan ember tudja aki jár közgyűlésre, vagy egyáltalán veszi a minimális fáradtságot, hogy elolvassa a mindneki számára eljuttatott jegyzőkönyvet.

 

 

Előzmény: katbar (18509)
katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18509

Igazán kedves ;)

Előzmény: Aéplakó (18508)
Aéplakó Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18508

Akkor ezért kell járni közgyűlésre, hogy legyenek közöttünk okos, nem beépített emberek is!

 

További szép napot kívánok!

Előzmény: katbar (18507)
katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18507

Nem céloztam kijelentettem, hogy van ilyen a közgyűlésen tapasztaltak alapján. Mert ennyire nem lehetnek buták az emberek, de hogy Téged idézzelek " jaaaa deeee"

Örülök hogy neked nem jelent gondot ezt az összeget kifizetni, de ennek sosem lesz vége. ez lejár jön a következő lehúzás.

Előzmény: Aéplakó (18506)
Aéplakó Creative Commons License 2019.06.12 -1 0 18506

 

A megismételt közgyűlés mindig határozatképes, törvény szerint, hiszen soha, semmire nem juta egy társasház a távolmaradók miatt!

Ha a beépített embert nekem céloztad, tájékoztatlak, hogy abszolút nem vagyok az, sőt beépített embert sem láttam a közgyűlésen, a szavazás egyhangú volt, egy tartózkodással!

 

Nekem is vannak problémáim a kk.-val, igaz, ezt nem minden esetben írom ki, csak ha közérdekű!

 

Három kérdésem van:

 

Ha leváltjuk, akkor majd megszűnnek a hibák? Jaaa, nem…

 

Akkor majd nem fog tovább romlani a helyzet? Jaaa, de…

 

Valaki szerez céget aki megcsinálja olcsóbban, utánajár? Jaaa, nem

 

Nem beszélve arról, hogy ők adták a legjobb ajánlatot a garázs szigetelésre!

 

Egyébként bárki a tulajdonosok közül kérhet be ajánlatot, neki tetszőleges cégtől, cégektől, aminek van egy határideje, most nem emlékszem meddig!

Akár a garázsszigetelésre, akár a polikarbonát cserére! De gondolom, ez benne lesz a jegyzőkönyvben!

Ezt is megbeszéltük! A szakértő által kiszámolt  anyagfelhasználás is felkerül a oldalra, elérhető,  ez alapján bárki aki tud jobbat, jelezheti!

 

Nyílván keres rajta, nem fog ingyen dolgozni, de ki melózik ingyen? De a legjobb ajánlatot ők adták a garázs szigetelésre!

Amit egyébként felügyelni fog a független szakértő!

 

Nem beszélve arról, hogy egy ilyen összegű beruházásnál ez marhára nem időszerű, csak, hogy ne fizessünk, mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok elájulva tőlük!

Előzmény: katbar (18503)
katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18505

Akkor ha mindenki utólag ennyire jól látja a dolgokat miért nem tette fel senki a kezét x évvel ezelőttt hogy kevés a közös költség? A közös képviseltnek az a dolga hogy előre is gondolkozzon! Ezért vannak ők ott ELVILEG, persze a gyakorlat mást mutat. 2,5 éve vettem egy tehermentes ingatlant azóta már ki kellet fizetnem a főtávos sunyizást amihez semmi közöm nem volt, most jön ez. Több szár ezer forintokat kell a semmire kifizetni hónapok leforgása alatt. És sikerült egy szakértőt megkérdezni? aki gondolom a legkevésbé sem független mint tudjuk hogy megy ez.. Egy felújítás sem kerül ennyibe mint amekkora összegekről itt beszéélgetünk

Előzmény: Sviktor22 (18504)
Sviktor22 Creative Commons License 2019.06.12 0 1 18504

Az első kérdésre a válasz: így működik a társasházi törvény. Ha a közgyűlés nem határozatképes, akkor a közvetlenül utána összehívott határozatképes lesz a résztvevők számától függetlenül. Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy sokkal-sokkal több lakónak kellene eljárnia közgyűlésekre.

 

Arra pedig, hogy hogyhogy nincs a társasháznak tartaléka ilyen esetrekre, arra az a válasz, hogy mióta áll a ház nevetségesen alacsonyan volt tartva a közös költség. 1-2 éve még 180 forint körül volt. Ez nemhogy tartalék képzésre, de még normál minőségű javításokra sem volt elég.

Az elmúlt 10 évben kellett volna normál közös költséget fizetni, és akkor nem járnánk ilyen cipőben.

 

A javításokat sajnos sürgősen el kell végezni ( független igazságügyi szakértői vélemény alapján ), nincs 3-4-5 évünk rá.

Semmi esetre sem szeretném védeni a közös képviseletet, de ha maguk a lakók nem akarnak hosszú éveken keresztül rendes mértékben fizetni, akkor azzal egyik közös képviselet sem tud mit kezdeni ...

Előzmény: katbar (18503)
katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18503

Kérdezem én ha csak ennyien voltak, akkor hogyan lehetséges hogy egy ekkora ház minden lakója életéről döntsenek? Én egyetlen egyszer vettem részt egy közgyűlésen amikor ki kellett jönnöm mert a sok buta beépített ember, vagy épp nem beépített csak megvezethető ember okoskodása felidegesített. A közös képviselőnk egy nulla aki semmihez nem ért, logikus választ semmire nem tud és nem is akar adni. Egy 10 éve épült háznál nem kellene akkora problémának lennie, hogy 100millós költségekről beszélgessünk. Van egy közös költség, gondolom én ezen felül van egy biztosítás is aminek fedeznie kell bizonyos helyreállítási munkálatokat. Az hogy 11.én kiküldenek egy emailt hogy 2 héten belül fizessünk be kb 140e Ftot különben másfél évig fizethetünk plusz havi 10eFtot nonszensz. Családok nyugdíjasok egyedülállók élnek ebben a társasházban átlag keresettel, nem milliomosok akiknek a bankszámláján halomban állnak a felesleges 100ezrek hol a ház tartozására, hol erre hol arra. 2 héten belül véleményem szerint a ház lakóinak jó ha 10%a tudja ezt az összeget előteremteni, a többiek pedig másfél évig nélkülözzenek kb 10eFtot a kiszámolt havi költségvetésükből? És ha nem megy mi lesz? Ráterhelik a lakásra mint vh jog? Bravó..ez aztán az eljárásmód. Ezt a közös képviseletet mielőbb le kell váltani!!! Én ettől 100* rosszabb házban éltem ott sem kellett ennyi pénz felújításra..Gondolkozzatok és számoljatok. 

Előzmény: Aéplakó (18501)
Aéplakó Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18502

kötbér, bocsánat az elírásért...

Előzmény: Aéplakó (18501)
Aéplakó Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18501

Kedves Málna88 és Mindenki!

 

Én azon kevesek egyike voltam, aki részt vett a lakógyűlésen… Jó, ha negyvenen voltunk, ami vicc, egy ekkora társasházban…szerintem!

Én is úgy mentem oda, kettő darab plusz meghatalmazással, hogy nem fizetek/fizetünk  egy büdös fillért sem!

 

A lakógyűlésen ott volt az a  független igazságügyi építész szakértő is, akit az SZB. bízott meg!

Az által javasolt felújítási munkákról szakértői véleményt is készített,  fotókkal, ami a kk. ígérete szerint már fent kell, hogy legyen a www.hrtl.hu oldalon!

Igen, ott van a belső fórum, illetve a társasházi dokumentumok is feltöltve, évek óta, regisztrálni kell és a valóban csak a tulajdonosok láthatják…nem is értem, hogy sokan miért nem tudják, mert anno hirdetve is volt. Mindegy is…

A lényeg, a szakértő elmondta, hogy a tetők azért áznak be, azért van pl. az E-ben Niagara vízesés nagy eső idején, mert a polikarbonát elöregedett, megette az UV sugárzás, a gumiizékkel együtt…

A teremgarázsok pedig folyamatosan áznak, konkrétan a két sorompó közötti felszíni parkolóktól a zajvédő falig, több helyen már porlad a bitumen!

Mindezeknek kb. 1,5 évet ad… Aki ott volt belátta, hogy meddig várjunk???? Míg beszakad az egész??? Beláttuk, hogy fizetni kell, olyan nincs, hogy hagyjuk az egészet, mikor van akinek már a lakása ázik a tetőtől!

Azt, hogy a már csődbe ment Csepeli Lakásfejlesztő Zrt. és a Modusz, ilyen sz@r munkát végzett, nem akarom védeni, távol álljon tőlem, de nem a mindenkori Kk. hibája…

Illetve egy 11-12 éve épült házról beszélünk, aminek ezen részeit,  eddig, nem tartottunk karban, a csöveket is csak tákolgattuk, mert nem akartunk fizetni!

A főtávot is a Csepeli Lakásfejlesztő eladatlan lakásai után fizettük, fizetjük ki, mert nem fizetett alapdíjat a Főtáv-Kiserőműnek, nincs és nem is volt egyéni szerződés, a társasház egyetemlegesen felel a tartozásért!

 Hiába nyertünk pert, a beruházó bank (Erste) mindent vitt, ahogy sokunk kifizetetlen ködbérét is!

De ezt annyi embernek és annyiszor elmagyaráztam már, hogy nincs türelmem!

 

Ezért tartunk most itt! A most aktuális, emelt közös költségben van egy minimális felújítási alap, amit, ha jól emlékszem kettő lakógyűléssel ezelőtt, nagy hisztik árán  szavaztunk meg, de abból nem tud a szakértő véleménye szerinti,  közel 100 milla összejönni 1,5 éven belül!

 

Tudom, nekem is sok(k), de ha nem teszünk semmit, csak rosszabb lesz!

 

Ui.: Legközelebb gyertek minél többen közgyűlésre, vagy adjatok a Nektek szimpatikus tulajnak meghatalmazást!

 

Üdv

Előzmény: Málna88 (18484)
kiralysandor123 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18500

Kiado mely garazs beallo az A epuletben julius 1-vel kezdve. Ar: 12000 ft/ho.

Erdekldoni: +36205658173, Diveki Zsoltnal.

KaPál Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18499

Szia!

 

Köszönöm! Az a baj, hogy tavaly januárban már le lett cserélve a szelepmozgató motor, és jó is volt, úgy kb. két hónapig. Azóta csak ütögetésre, de elállt. Nagy ritkán, ha kedve volt leállt magától is. Most már sehogysem áll le.

Ezért merült fel bennem a gondolat, hogy már nem is ezzel van a baj, hanem magávál a szeleppel. 

Megpróbálok családon belül szerezni szakit aki érzi magában a bátorságot, hogy lecserélje a fejet, ha esetleg mégsem sikerül, lehet megkereslek egy kis segítségért :) Köszönöm a felajánlást!

 

És a linket is köszi! Az eredetit már megtaláltam náluk (https://gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=39407#termek-leiras), de a te általad linkelt fajta drágább (eredeti áron), úgyhogy lehet jobb is :D

Előzmény: Tihanics (18497)
Tihanics Creative Commons License 2019.06.12 0 1 18498

+1, egyet értek.

Előzmény: katbar (18496)
Tihanics Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18497

Szia KaPál!

Én egyszerűen lecseréltem a szelepet:
https://gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=20338#

Ezzel meg is javult nekem, szerelő se kell hozzá, de ha nem mered lecserélni, szívesen segítek! :)

Üdv, Ákos!

Előzmény: KaPál (18494)
katbar Creative Commons License 2019.06.12 0 2 18496

Én is benne vagyok, csak küldjetek majd kérlek elérési útvonalat. Ha kell menjünk körbe páran lakásról lakásra és gyűjtsünk aláírást a leváltási igényünkre vonatkozóan. Másképp nem fog menni.

galamb84 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18495

Itt persze csak azt a célt szolgálná, hogy idegenek ne olvassák, hogy mi nem működik és hogyan a lakóparkban. Gondolok a sorompóra! Ilyen infók potenciális célpontá válhatunk illetve ne lássa mindenki a pénzügyi dolgaink! A másik fórummal maximális egyet értek, hogy a újat létrehozzunk olyan dolgokra hogy a közös képviselet ne legyen benne.

Előzmény: katbar (18492)
KaPál Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18494

Nem mintha nem lennék én is felháborodva, de legalább a fan coil-om már megint nem jó.

Talált már valaki normális fan coil szerelőt?

Megint nem zár el a szelep, és a már eddig bevált ütögetéses módszer sem vált be rajta.

galamb84 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 18493

A hrtl.hu a közös képviselőé,de létre lehet hozni aki ért hozzá egy belső csoportot a képviselet kihagyása nélküli. Részemről támogatva az ötlet

Előzmény: Leonetta4 (18490)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!