Keresés

Részletes keresés

prérikutya Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6126

Bár a holdudvaron egészen mást lehetett olvasgatni már hetekkel a balhé előtt egymást spanoltátok a polgárok ellen

Szerinted ki írogatott a holdudvarra? Nem sok olyan rendőrt ismerek, aki az utcán dolgozik....

 

és csak viccből kell a símaszk

nem, de egy televízióban sem látom magam szívesen. nincs kedvem perelgetni a személyes jogaim megsértéséért.... Pedig megérné.

 

rendőrségi transporterben átöltöző kökényesi-fée brigádot

meg a szlovákul, románul, meg oroszul beszélőket....

 

ünneplő bár nemzeti érzelműnek mondható 6-85 éves korosztályt vegyesen felvonultató tömeget.

tehát véleményed szerint egy embert sem kellett volna közülük előállítani??? Mindenki szépen viselkedett. Ne viccelj már....

Előzmény: Törölt nick (6125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6125

Mert csak a legkézenfekvőbb dolgot nézzük megtagadhatta volna a nyilvánvalóan törvénysértő azonosíthatatlanságot biztosító BRFK rendelet végrehajtását

Parancsot csak akkor lehet megtagadni, ha nyilvánvalóan bűncselekmény történne a végrehajtásával. Az azonosító nem viselése pedig nem bűncselekmény....

 

Na ja pláne, hogy tudtátok, hogy a megemlékező lakosság ellen vonultok fel, és csak viccből kell a símaszk illetve azért nem kell az azonosítószám ....mert bohóctréfa következik. Bár a holdudvaron egészen mást lehetett olvasgatni már hetekkel a balhé előtt egymást spanoltátok a polgárok ellen ..........erre mondtam , hogy viccesfiúfaszfej.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nagyon is tudtátok, hogy mire megy ki a játék, és úgy látszott nem nagyon volt az ellenetekre az emberek megverése, megalázása.

Az a baj, hogy általánosítasz. De ennyi erővel nevezzük csürhének az összes polgárt, aki ott volt.....

 

 

Nos nem csürhének neveztétek öket ez igaz....faszszopó nemzetinek, fideszgecinek, zászlósköcsögnek, megdögleszterohadéknak, fideszeselvtársnak, kitaposukabeledettegeci, sajátszarodatmegetetjükveledbent-nek stb hívtátok a 20-30 provokátort ( rendőrségi transporterben átöltöző kökényesi-fée brigádot) leszámítva addig békés, ünneplő bár nemzeti érzelműnek mondható 6-85 éves korosztályt vegyesen felvonultató tömeget.

Előzmény: prérikutya (6122)
Uriella Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6124

MOnnyuk te eléggé szépen csürhéztél...

Csak szólok.

Előzmény: prérikutya (6122)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6123

TE odamennel ahhoz a felettesedhez panaszra, akirol tudod, hogy torvenytelenul jart el veled szemben?

 

Oda bizony. És az írásos szolgálati panaszt átvetetném vele. Bár az ilyen esetekben megkerülhető a szolgálati út.

 

BIZALOM. Illetve annak a hianya.

 

Akkor miért bízik abban, hogy felelősségre vonják őket? Mert ha nem lenne bizalom, akkor feljelentést sem tett volna.....

Előzmény: AAAaaa (6121)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6122

Mert csak a legkézenfekvőbb dolgot nézzük megtagadhatta volna a nyilvánvalóan törvénysértő azonosíthatatlanságot biztosító BRFK rendelet végrehajtását

Parancsot csak akkor lehet megtagadni, ha nyilvánvalóan bűncselekmény történne a végrehajtásával. Az azonosító nem viselése pedig nem bűncselekmény....

 

Nagyon is tudtátok, hogy mire megy ki a játék, és úgy látszott nem nagyon volt az ellenetekre az emberek megverése, megalázása.

Az a baj, hogy általánosítasz. De ennyi erővel nevezzük csürhének az összes polgárt, aki ott volt.....

Előzmény: Törölt nick (6120)
AAAaaa Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6121
"...akkor arra miért nem volt esze, hogy a rögzített 112-es számon elmondja a vele történteket..."

BIZALOM. Illetve annak a hianya.
Ha teged a kirgiz rendorok torvenytelenul kezelnek, akkor te a kirgiz rendoroknek fogod jelenteni az esetet?
Ha a magyar rendorseg szinvonal alatt, nagyon sokszor torvenytelenul (esetek nagy reszeben az eloljarok tudtaval) vegzi a munkajat, akkor nincs meg a bizalom, hogy a 112-es szamon barmit is mondjak nekik.
Olvasd el Gergenyi nyilatkozatait az esemenyek utan - "minden a legnagyobb rendben zajlott" - ki az a hulye aki ezekutan a rendorsegen tesz feljelentest a rendorok eljarasara?

TE odamennel ahhoz a felettesedhez panaszra, akirol tudod, hogy torvenytelenul jart el veled szemben?
Előzmény: prérikutya (6114)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6120

Mert csak a legkézenfekvőbb dolgot nézzük megtagadhatta volna a nyilvánvalóan törvénysértő azonosíthatatlanságot biztosító BRFK rendelet végrehajtását vagy nem vonult volna ki ilyen feltételekkel.

 

 

Nagyon is tudtátok, hogy mire megy ki a játék, és úgy látszott nem nagyon volt az ellenetekre az emberek megverése, megalázása.

Előzmény: prérikutya (6116)
Uriella Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6119

Olykor-olykor kissé smirglis a modorod.

Ez tény.

És nem köll mindjárt kérdőjel-ömlést kapni, hékám!

Mondom,h nem akarok kötözködni, de tényleg  nem vagy egy Buddhamosolyú Valdemár.

Előzmény: prérikutya (6118)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6118
Mikor is???
Előzmény: Uriella (6117)
Uriella Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6117

Azért néh acinikus vagy ám.

Nem kötözködésből mondom!

Előzmény: prérikutya (6116)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6116

Miért szerinted a gusztustalanm, cinikus dumáidra mit lehet mondani.

 

Ugyan mitől cinikus? Mert nem értek egyet veled? Vagy mert veled ellentétben egy kicsit jobban átlátom a dolgokat???

 

 

mert sorozatos törvény- és eskűszegésre készült az állomány.

Ez olyan kurucinfosan hangzik. Milyen esküszegés????

Előzmény: Törölt nick (6115)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6115

Miért szerinted a gusztustalanm, cinikus dumáidra mit lehet mondani.

 

 

Azért azt jegyezzük meg, hogy azért volt az arctalanság biztosítva, mert sorozatos törvény- és eskűszegésre készült az állomány. Az, hogy ennek az előkészítése már Szept 17 előtt hetekkel megtörtént feltételezhető, hogy már akkor tudták a nagyobb vonalakban a kormány terveit az ellenzék megveretésére az elkurtuk a 4 évet politika, az erkölcstelen féergek  ellen tüntetők csontjainak összetörésének a koreográfiáját.

Az azonosíthatlanságban látták parancsok gátlástalan végrehajtásának garanciáját.....jól számítottak a III. Köztársaság rendőrségének tagjai  erkölcsileg megbuktak.Bukottak mint egyén és bukottak, mint állomány.  

 

 

Előzmény: prérikutya (6112)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6114

A fogva tartás egyetlen vérszegény indoklása az volt, hogy elfutottam. De ha ezzel bűncselekményt követtem el, ha ez törvénybe ütközik, akkor miért nem vádoltak meg, miért nem jelentettek föl?

 

1. Nem jelenti azt, hogy nem jelentették fel.

2. Lehet, hogy figyelmeztették.

 

Ha pedig nem bűncselekmény, akkor milyen alapon visznek be és vernek össze egy ártatlan, vétlen állampolgárt, aki ráadásul nem tett egyebet, mint megkísérelte segíteni a rendőrök munkáját?

 

Mert megtagadta az igazolást.....

 

Ha P. Zoltánnak arra volt esze, hogy a kiengedése után rögtön látleletért rohangáljon, hogy majd jól felnyomja a rendőröket, meg vagány volt, mert a papírt nem írta alá, akkor arra miért nem volt esze, hogy a rögzített 112-es számon elmondja a vele történteket? Esetleg hívhatott volna rendőrt is, aminek szintén nyoma van. Szóval hibázik itt pár dolog.....

Előzmény: sensei47 (6110)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6111
Egyébiránt furának tartanám, ha prérikutya nem értesült volna a saját pályatársaitól a kilencedik kerületi rendőrök "hőstettéről", azaz Pécsi Zoltán véresre veréséről, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket okozva neki 2006. november 13-án... Én a saját szakmám jelentősebb eseményeiről mindig időben értesülök...

Node lehet, hogy 2006. szept. 18-a és okt. 23-a után százával verik véresre a magyar polgárokat a rendőrök, de eddig csak Pécsi Zoltán mert följelentést tenni... Azaz olyan sok a véresre verés, hogy nem tartják számon... Ez is egy értelmezés...
Előzmény: Törölt nick (6109)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6110
"2) A rendőr a közbiztonság érdekében a hatóság vagy az illetékes szerv elé állíthatja azt,
a) aki a rendőr felszólítására nem tudja magát hitelt érdemlően igazolni, vagy az igazolást megtagadja;"

Nos, ezt olvashatjuk erről a szóbanforgó cikkben:

"– A fogva tartás egyetlen vérszegény indoklása az volt, hogy elfutottam. De ha ezzel bűncselekményt követtem el, ha ez törvénybe ütközik, akkor miért nem vádoltak meg, miért nem jelentettek föl? Ha pedig nem bűncselekmény, akkor milyen alapon visznek be és vernek össze egy ártatlan, vétlen állampolgárt, aki ráadásul nem tett egyebet, mint megkísérelte segíteni a rendőrök munkáját? – kérdezi indulatosan Pécsi Zoltán."
Előzmény: prérikutya (6105)
bandibaa Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6108
HUKUK
prérikutya Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6107
Mivel ez egy korábbi gyakorlat volt, ezért sosem volt azonosító, pedig volt egy-két FTC-UTE meccs, amikor elég keményen megrakták a randalírozó szurkolókat. Csak most borult a bili.
Előzmény: Ámokfutó (6106)
Ámokfutó Creative Commons License 2007.01.22 0 0 6106
Attól , hogy a jelenség mindkét esetben ugyanaz, egyáltalán nem zárja ki, hogy különbözőképpen értelmezendőek. Vagyis más okokból nem volt 18-án, és más okokra és motivációkra viszavezethető az, hogy október 23-án sem volt azonosító a rendőrökön.
Előzmény: prérikutya (6099)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6105

"Nem hallgattak ki, nem vádoltak meg semmivel, csak közölték hat óra fogva tartás után, hogy mehetek, amerre látok.

Mivel nem igazolta magát, ezért mivel vádolták volna??? Bár elméletileg szabálysértés, de szóban is figyelmeztethetik érte, nem kell feljelenteni. Miután megállapították a személyazonosságát, hazaengedték....

 

csak akkor adnak igazolást, ha aláírom, hogy nem bántottak. Erre természetesen nem voltam hajlandó."

Aha. Itt már kemény volt a srác, csak azt nem értem, hogy a Teve utcába miért nem telefonált be? Mert ugye azt rögzítik, és akkor nincs sunyizás....

 

Símán elengedték volna anélkül, hogy a személyazonosságát igazolta volna?

Létetik egy központi nyilvántartás, ahol minden magyar állampolgár szerepel. Abban pedig a személyivel rendelkezőknek benne van a fényképe is, így fénykép alapján meg lehet állapítani a személyazonosságát.

 

2) A rendőr a közbiztonság érdekében a hatóság vagy az illetékes szerv elé állíthatja azt,

a) aki a rendőr felszólítására nem tudja magát hitelt érdemlően igazolni, vagy az igazolást megtagadja;

Előzmény: sensei47 (6102)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6104
Érdekelnek a különféle (emberi) reakciók... De el is köszönök, mert holnap korán kell kelni...:-))))
Előzmény: Bolhás Ödön (6103)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6103
Mi a faszt erőlködsz ezekkel?
Előzmény: sensei47 (6102)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6102
Pécsi Zoltán: "Nem hallgattak ki, nem vádoltak meg semmivel, csak közölték hat óra fogva tartás után, hogy mehetek, amerre látok. Kértem, hogy adjanak igazolást arról, hogy bevittek a kapitányságra, de ezt megtagadták, holott törvényi kötelességük. Illetve azt mondták, csak akkor adnak igazolást, ha aláírom, hogy nem bántottak. Erre természetesen nem voltam hajlandó."

Símán elengedték volna anélkül, hogy a személyazonosságát igazolta volna?
Előzmény: prérikutya (6101)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6101

Igazoltattak, de mire elővettem volna a papírjaimat, már úgy ítélték, hogy én nem vagyok hajlandó igazolni magam

nem hallottuk a másik felet....

 

Bevallom, megijedtem és ösztönösen kerestem a menekülési lehetőséget. Valahogy meghúztam az ajtón a nyitókart, kiugrottam a kocsiból és futni kezdtem.

ezt viszont elismerte.... Nyilván kellemetlen lett volna, ha azt mondja, azért szaladt el, mert nem volt nála személyi.....

Előzmény: sensei47 (6100)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6100
"Mitől? Állítólag nem igazolta magát, vagy nem volt nála személyi??? Ráadásul, ha volt is, elszaladt, kivonta magát az intézkedés alól. Ez akár azért is lehetett, mert pl. körözik..."

Akkor idézzük föl a riportot:

"– Igazoltattak, de mire elővettem volna a papírjaimat, már úgy ítélték, hogy én nem vagyok hajlandó igazolni magam, ezért rám parancsoltak, hogy szálljak be a kocsiba. Miután beültem, hátra beszállt mellém az egyik rendőr, és gumibottal többször rávágott a bal lábamra. Megkérdeztem tőle, vajon így kezdődik-e egy igazoltatás 2006-ban? Erre az volt a válasz, hogy ez csak a kezdet, majd a fogdán kapom a javát. Ekkor már nem is érdekelték őket az irataim, csak ütni akartak. Bevallom, megijedtem és ösztönösen kerestem a menekülési lehetőséget. Valahogy meghúztam az ajtón a nyitókart, kiugrottam a kocsiból és futni kezdtem. Nem is gondoltam végig, mit teszek, csak ösztönösen menekültem – idézi fel a szörnyű élményt Pécsi Zoltán."
Előzmény: prérikutya (6094)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6099

Ha a parancsnokok így küldték ki az embereiket, akkor eleve számítottak arra, hogy lesznek panaszok. Ez azt jelenti, hogy előre tudták, hogy lesz verés és brutalitás.

Nem tudták, mert szept. 18-án sem volt jelvény. Akkor ezt miért nem panaszolta senki sem????

Előzmény: sensei47 (6097)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6098
Én is ettől félek :((((( Hogy ez egy micsoda marhaság :(((
Előzmény: prérikutya (6091)
sensei47 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6097
Tamás Gáspár Miklós: lesújtó a magyarok véleménye
......
"Népi részvétel szempontjából nem állunk jól, és törvényi garanciák szempontjából sem. Ezt világosan mutatja például a következő tény: mindenki tudja, hogy a rendőrök október 23-án nem viseltek azonosítót, álarcot viszont igen. Ha a parancsnokok így küldték ki az embereiket, akkor eleve számítottak arra, hogy lesznek panaszok. Ez azt jelenti, hogy előre tudták, hogy lesz verés és brutalitás. Ha egy ország fővárosában a rendőrség előre megfontoltan kíván jogsértéseket elkövetni, utána pedig ennek a rendőrségnek a vezetőjét kitüntetik, akkor a törvényi garanciák látványosan nem működnek megfelelően" - érvelt Tamás Gáspár Miklós.

http://www.inforadio.hu/hir/belfold/hir-99221
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6096

(egyébként félsz???.........namonddmé?????????,)

 

mitől kellene????

Előzmény: things (6095)
things Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6095

Nem.........egy hete voltam Spanyolországaban...én nem féltem.....   :)

 

 

(egyébként félsz???.........namonddmé?????????,)

Előzmény: prérikutya (6087)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.21 0 0 6094
Mitől? Állítólag nem igazolta magát, vagy nem volt nála személyi??? Ráadásul, ha volt is, elszaladt, kivonta magát az intézkedés alól. Ez akár azért is lehetett, mert pl. körözik...
Előzmény: sensei47 (6092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!