Keresés

Részletes keresés

apca Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2010
Gépválasztásnál vedd azt is figyelembe, hogy ha egy cserélhető objektíves gépet veszel, akkor a gép a kisebb befektetés, az objektívek fogják elvinni a pénzed.

Az a lényeges kérdés, hogy milyen témákat szeretsz, szeretnél fényképezni, és a képekkel mi a szándékod. Ha nem fényképezel nagyon gyors mozgásokat (sport, temészetfotók) és nem akarod nagyban kinyomtatni, hanem csak számítógépen, neten akarod bemutatni őket, akkor nem igazán van szükséged DSLR-re.

A kompaktok legnagyobb hibája, hogy -a kis érzékelőméret miatt- zajosabbak a képeik, az AF (élességállítás) sötétben bizonytalanabb, és általában elég nagy az expókésletetés. (a gomb lenyomása után mennyivel később exponál) Ezért nem nagyon alkalmasak gyors mozgások, állatok fényképezésére, bár ez a tulajdonságuk is egyre jobb lesz. Előnyük, hogy sokkal egyszerűbben kezelhetők, nem kell objektíveket venni, csereberélni. Lényegesen nagyobb a mélységélességük, (ez van, amikor előny, van amikor hátrány).

Az a Pana, amit kinéztél szerintem -amennyire (innen az indexről) ismerem az érdeklődési körödet- számodra alkalmasabb lenne, mint egy tükrös.

Nézd meg a Budapest képekben topikban Wágner úr képeit, olyan Panát (FZ50) használ ő is.


Előzmény: csufi.rulez (2009)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2009

Nekem legtöbbször ilyen (közlkedési) esti témáim vannak (ez a fotó egyébként ez első pár tucat esti képeim csoportjához tartizik).  :-)

 

 

csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2007

Szerintem egy felesleges árnövelő hülyeség.

Akkor jó. Mindig ezt gondoltam én is, csak nem mertem kimondani így (csak hobbifotós lévén )

Előzmény: Törölt nick (2005)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2006

stabil állvány, megfelelő megvilágítás, és egy jó téma. És gyakorlat kell hozzá. Esetleg szűrő. + utómunka. Sok sikert! Én imádom az esti/éjszakai felvételeket!

 

Igen, igen, ezeket sokszor próbáltam már. Valóban gyakorlat kell hozzá, nagyon sok. Én úgyszintén nagyon szeretem az estiket.

 

A kérdés konkrétan az szóban forgó Oly géppel kapcsolatban értendő. Vagyis jó estiket lehet vele készíteni? Egyik kritikában az Extreme-n azt olvastam, h estire nem a legjobb. Szerinted?

Előzmény: Törölt nick (2005)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2004

Egyébként nekem valahogy sosem hiányzott a képstabilizátor, a szóban forgó készülékben nincs. Erről mi a véleményed?

 

Sokat szeretnék esti fotózni is, ebből a szempontból mit tudsz mondani/javasolni?

csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2003

Első obi 0-5X, második pedig 5-12X... pl. De most ez csak egy baromi ostoba és hibás példa volt, csak hogy tudd mihhez hasonlítani.

 

Azt hiszem, értem ezen a példán keresztül is a lényeget.

Fotózgatással sok éve szívesen foglalkozom, de cserélhető objektíves készülékem sosem volt még. Régen egy tükörreflexes, de nagyon régen nem is használtam.

 

http://www.edigital.hu/product.php?productid=32643&cat=265&page=1 sajnos egy lyen nem jöhet szóba (anyagiak miatt)

http://www.edigital.hu/product.php?productid=30636&cat=266&page=1 - ennek talán lehet valamikor realitása.

 

Ez az Olympus (már konkrétan ez a készülék) viszont tényleg nagyon szimpatikus. Különösen két obival.

Előzmény: Törölt nick (2001)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2002

Közben mindent elolvastam, amit az Extreme oldalán lehet olvasni és el kell ismerjem: nagyon meggyőző dolgokat olvastam. Én pedig meggyőzhető vagyok.

 

Nem igazán merült eddig fel, hogy bármikor Oly-m legyen. Sőt, egyáltalán nem. Azonban a motivációm az, hogy JOBB fotókat tudjak készíteni. Ha pedig ezt egy Olympussal tehetemmeg, akkor készséggel megváltoztatom (lehet, h megalapozatlan v info-hiányos eddigi) véleményemet.

 

Meg fogok nézni most sok online albumot, amelyek ezzel a géppel készültek. Aztán még az is lehet, h belevágok :-)

Előzmény: Törölt nick (2000)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2001
Két objektív funkciója? Ha ismered az obikat akkor a leírása alapján látnod kellene, hogy miért adnak kettőt hozzá. Hogy is mondjam neked... az egyik inkább közeli témákra való... a másik pedig távoliakra... konyhanyelven.... ez olyan mint az ultra zoomos gépek, mondjuk 12X-es.

Első obi 0-5X, második pedig 5-12X... pl. De most ez csak egy baromi ostoba és hibás példa volt, csak hogy tudd mihhez hasonlítani.

A Nikon is nagyon jó márka. Bár drágább és nincs élőkép. Ezeket ajánlom Neked:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=28072&cat=265&page=1
vagy
http://www.edigital.hu/product.php?productid=29302&cat=265&page=1
http://www.edigital.hu/product.php?productid=32643&cat=265&page=1

"Bevallom, én is így vagyok ezzel (még). Miért szereted jobban a "sima" keresőt?"
Mert ahhoz vagyok hozzászokva. 6-8 éves koromba került kezembe előszor fényképezőgép, ennek már lassan 30 éve. :) Tudod, a megszokás nagy Úr! :)

Kényelmesenn LCD keresővel dolgozni. Vagy egy számítógépre közvetlenül rákapcsolt digittel amin nincs LiveWiew LCD.
Előzmény: csufi.rulez (1998)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2000
Komolyan és megalapozottan.... na jó most már elmondom.

Apámnak van egy szaküzlete/műterme megannyi kolégával és nagyon jó gépparkkal. Van egy ilyen gép is, van aki ezt használja. Nekem is tökéletesen megfelel ha ez van csak kéznél a raktáron, vagy ha ezzel kell dolgozni.

Egyébként az Olympusnál dolgozom és elsőkézbe vehetem mindig a legújabb gépeket, amelyeket újsűgoknak, magazinoknak adnak ki tesztelésre.

A szaküzletben/műteremben találkozom minden márkával a cégnél pedig csak az oly termékeivel.

Ezek tükrében merem állítani, hogy ez a gép jó! És az extremenel nagyon jó áron van. Nem rajtunk keresztül hozzák be, de mi álljuk a garanciát és a javítást. 15%-al kedvezőbb áron adják mint bármelyik üzlet akinek beszállítunk.

Pl. van egy fiatal 20-22 éves fotós csaj apámnál, ő mindig hisztizik egy sort, ha valaki lenyúlja az Oly gépeket, mert ő csak azzal szeret melózni.
Előzmény: csufi.rulez (1999)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1999
Ezt a készüléket megalapozottan és komolyan ajánlod?
Előzmény: Törölt nick (1997)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1998

Bevallom, eddig nem nagyon gondolkodtam Olympos-ban. persze a minimálgépeiről vontam le konzekvenciát, de azoknak a képei nem annyira tetszettek. Ez a két objektíves megoldás nagyon szimpatikus (végső soron nem is méregdrága). Mi a két objektív (funkciója) közötti különbség?

Nikon lenne a szimpatikus megoldás.

 

Amiért az amatőrök sírnak (miért nincs élő LCD kép a tükörrefelexes gépekben című nóta), az ebben is benne van.

Bevallom, én is így vagyok ezzel (még). Miért szereted jobban a "sima" keresőt?

 

Előzmény: Törölt nick (1997)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1997
Nem rossz gép, de ilyen áron kapsz jobbat is. Pl. cserélhető objektívet. Ha a Kodaknak érzed a korlátait, akkor az FZ50-nek is nagyon hamar érezni fogod.

Szerintem neked a Kodak után egy cserélhető objektíves gépben kellene gondolkodnod, az lenne igazán az előre lépés.

Pl ez: hasonló árban és cserélhető
http://www.edigital.hu/product.php?productid=32369&cat=266&page=1

vagy ugyanez két objektívvel
http://www.edigital.hu/product.php?productid=30636&cat=266&page=1

Ez volt a kezemben is, szívesen használtam. Egyetlen gyengéje, hogy nincs rajta valami nagy marokolat... olyan laposka. De jól illik a kézbe. Objektívtől függő, de maga a váz könnyű. És! Amiért az amatőrök sírnak (miért nincs élő LCD kép a tükörrefelexes gépekben című nóta), az ebben is benne van.

Sokan az élőkép miatt választanak ennél 10-50%-al drágább kompakt ultra zoom-os gépet. Pedig kezd elérhetővé válni az élőkép a profi kategóriában is.. legalábbis a trend ez (lesz).
Előzmény: csufi.rulez (1996)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1996
Igazándiból most tatok az 5. digtális gépemnél, 2002-ben veásároltam az elsőt. Mindig picivel előrébb léptem, a magam (anyagi) lehetőségeimhez mérten. Most egy Kodak Z650-em van, de már nagyon érzem a korlátait. Tovább szeretnék lépni. Nem azért, hogy "drágább" gépem legyen, hanem mert kifejezetten érdkel a fotózás. érdekel az, hogyan lehet több, más funkciókkal is fotózni. meg persze jobb minőségű fotót ki nem szeretne készíteni :-) Anyagi korlátok persze mindig vannak. Mit gondolsz erről a masináról egy hobbi-járműfotós számára?
Előzmény: Törölt nick (1995)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1995
Szappan tartó... hát ez a kifejezés itt terjedt el, itt olvastam másoktól. Aztán én is átvettem :)

Ezek alatt a pár tíz ezer forontos, fix objektíves 1-5X zoom-os kis marokban, zsebben elférő gépeket értem.

DSLR.... kellhet-e egy amatőrnek. Figyelj. Ha valaki tud jó képet készíteni, mert fejleszti magát és tehetsége, képlátása is van hozzá, az egy olcsóbb géppel és utómunkával is tud jó képet készíteni. Aki meg béna és lusta arra, hogy az adott gépének a használati utasítását elolvassa, annak még a szappantartót se javaslom.

De ha Te úgy érzed, hogy úgy tudnád fejleszteni a tudásod, illetve úgy tudnál előre lépni, esetleg komolyabban is szeretnél foglalkozni a témával, akkor nem árt tovább lépni a cserélhető objektíves DLSR kategóriában. Szerintem. Egy DSLR géphez számos kegészítő kapcsolható, számos területen kipróbálható.... stb, stb. Tehát több lehetőség rejlik benne. Ha úgy gondolod, hogy ez téged vonz, akkor DSLR!

Bridge= fix objektíves
DSLR=cserélhető objektíves.

Utóbbiban több a lehetőség. jobban lehet variálni a témát... makrótól a teleobjektívig.

Szerintem ha már költessz, akkor DSLR, két objektívvel. Vannak ilyen KIT-ek. Megjelentek az élőképes LCD-s DLSR-ek is, elérhető áron. Két objektívvel 150-200 ezer körül már kapható.
Előzmény: csufi.rulez (1994)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1994
Szóval a hozzászólásaid alapján (amelyekkel a legtöbbel maximálisan egyetértek) kérdezném az els kérdésemet. Hamarosan új gépet szeretnék vásárolni. Tulajdonképpen mennyiben más/jobb egy tükörreflexes DSLR gép egy bridge-nél, vagy akár egy szappantartónál? Miért éri/érné meg a tükörreflexes? vagy hobbifotósnak egyáltalán kell-e DSLR?
Előzmény: Törölt nick (1991)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1993
Kérdezz.
Előzmény: csufi.rulez (1992)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1992

Elnézést a késlekedésért :-)

 

Szóval néhány kérdés, ha megengeded.

Előzmény: Törölt nick (1991)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1991
Persze van akinek tetszik, ha ... hogy is fogalmazzak... olyan mattos a gépjármű felőletéről visszverődő fény... nem tudom, neked kell dönteni.
Előzmény: Törölt nick (1990)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1990
Polár szűrőkkel kapcsoltban számos leírást találhatsz a neten. Google a jó barátunk ;) elsőre elég kínaiul hangzik majd. Nyomtasd ki, és azokkal a leírásokkal a mancsodban próbálgasd a szűrőt.

Én is csak ugyanazokat tudnám leírni, felesleges lenne. Gyakorlatnak nagyobb jelentősége van a szűrők esetén.

A polár szűrő egyébként (szerintem), nem túl szerencsés járművek fotózásánál, mivel nagy üvegfelületről (busz szélvédeője, sötétebb oldal üvegek) elég természet ellenesen verődik vissza a fény.

Na meg persze az sem mindegy, hogy lineráis, vagy cirkuláris.

Én a polárt csak az égbolt természetes hatásának kiemelésére szoktam használni, de ez manipulálható utólag is programokkal.

Egyébként sem tudom, mennyi időtök van a helyesen beállítani (tekergetni) pl ha menetközben fotoztók. Álló járművek fotzósánál talán megér egy próbát szórakozni vele.
Előzmény: csufi.rulez (1976)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1989
Képstabiva,= képstabival
Előzmény: csufi.rulez (1988)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1988

Amúgy lehet, hogy nekem is a képstabilizátor mosta el a képet, amikor egyébként nem lett volna sötét a kép.

 

Képstabiva, még sosem csináltam esti fotót. Viszióont Vaves igen és ugyanarról panaszkodott, amiről te is!

Előzmény: Scaniás (1987)
Scaniás Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1987
Üdv!
Beírom ide is amit a másik topicba, mert állítólag itt a helye a témának:)
Köszi a segítségeket mindenkinek!:)
Majd kísérleteznem kell sokat vele szerintem, hogy megtaláljam a megfelelő beállításokat.Néhány éjszakai beállítást szívesen fogadnék Tőletek;)
Amúgy lehet, hogy nekem is a képstabilizátor mosta el a képet, amikor egyébként nem lett volna sötét a kép.
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.08 0 0 1986

Csak akkor kellett hozzászólni, amikor az észt osztotta a keves olvtárs, egyébként nem érdekli ez a topik :-)

Előzmény: Lebenstod (1983)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1985
Politikailag bizonytalan helyen is bátran bel lehet ülni és parádázni, nem fogja a golyó sem :-)
Előzmény: emyl (1984)
emyl Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1984
"Elég érdekes szerkentyű. Mi is ez?"

ő egészen konkrétan egy (valószínűleg) pályatakarításra/hókotrásra használatos mozdony...
vagy valami ilyesmi...
vagy mittudomén :-)
Gyergyószentmiklóson lőttem augusztusban, most rátaláltam, gondoltam bedobom, hátha teccik valakinek :-)
Előzmény: csufi.rulez (1982)
Lebenstod Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1983
Üdv. Mi a problémád?
Előzmény: a nap húszpontos képe (1958)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1982
Elég érdekes szerkentyű. Mi is ez?
Előzmény: emyl (1981)
emyl Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1981
szép jó estét

érdeklődnék tisztelettel, hogy ez a cukiság befér-e a járműfotók közé?
(a fotók színvonala hanyagolható, inkább a téma lenne a lényeg...)



apca Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1980
Várom szerettel. :)
Előzmény: csufi.rulez (1979)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1979
Köszi szépen! Valószínű, hogy élni fogok a kérdezés jogával! :)
Előzmény: apca (1978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!