Keresés

Részletes keresés

headchef Creative Commons License 2018.03.11 -6 1 4135

"kb. 180 kiállás van amiből amit a téglafalba vésni kell kb 150db a többi gipszkarton mennyezet stb.

Semmi extra nincs benne."

Most mondjam azt, hogy én 12 ezerért csinálom átlagba? Vagy, azt is hozzá kellene tennem, hogy ebben még anyag sincs? Mondhatnám, de nem mondom. Szal csak 180 kiállás és semmi extra... végül is...

 

Itt van felelőssége a villanyszerelőnek, hiába hiszik és mondják azt "tévesen" hogy nincs ez azért valahol mégis csak egy szakma! Mi alapján gondolod, hogy maga a 180 az smafu? Vagy minek alapján lenne "Semmi extra"?

Kiviteleztél 2000 lakást, vagy 200-at esetleg talán 20-at? Nyilván nem. Egy 180-as szám tartalmazhat 180 hibát, vagy a felhasznált 1000 méter vezeték/kábel behúzása során 100 és 100 sérülést, a kötések tömkelege szintén hibaforrás, mely zárlathoz, tűzveszélyhez is vezethet. Az érintésvédelemről, áramütésről, balesetről, halálról nem is beszélek.

És, hogy hogyan kell vezetni a kábeleket, vezetéket, csövet falban/födémben/gipszkartonban szerelésimód, szabványosság, erről nem is beszélek.

 

Egy szakember, elvégzett egy szakiskolát, eljárt gyakorlatra az évek során megfelelő rutinra tett szert, ahol szintén mégtöbbet tanult a szakmáról. Amit egy laikus nem mondhat el, mert a jó magyar szokás szerint legyen "óccó" és "csináld magad" mozgalom megy. Addig míg nem történik baj! Egy vízszerelő esetében ritkán hal meg a tulajdonos, ha rosszul dolgozott, mert egy csöpögő csapba vagy egy csőkötésbe még nem halt bele senki. Viszont az épületvillamosság nem ez a kategória! Sajnos sok a kókler és kevés a jó szakember, ez minden szakmában így van és 10,20,30 éve is így volt! A korrekt becsületes villanyszerelő, meg olyan mint a fehérholló! Tudom, hogy nehéz jó szakembert találni, főleg ha az ember már tudatosan az olcsóságot tartja szem előtt.

 

Szal a leírtakból a kérdés az megér e neked vagy másnak akár 10000 x forintot a saját vagy a családod élete?

Vagy, inkább kockáztatsz és nem ér meg 180 ezret vagy anyaggal 500 ezer forintot?

És ezt nem bántás képpen, ha esetleg valakinek nem tetszene a hsz. de nem árt átgondolni a leírtakat, mi mennyit ér.

(Én ébredtem már arra, hogy égett a falban a vezeték, és azt nem kívánom senkinek!)

Előzmény: Fasty46 (4133)
Varosalma Creative Commons License 2018.02.25 0 0 4134

Teljesen reális ár szerintem! mi 12500.- tól 15500.- as kiállási árral dolgozunk!

Fasty46 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 4133

Most az ajánlat kérésnél tartok de a 10000 az nagyon húzós lenne :) még anyaggal együtt is.

kb. 180 kiállás van amiből amit a téglafalba vésni kell kb 150db a többi gipszkarton mennyezet stb.

Semmi extra nincs benne.

Előzmény: nap50 (4131)
Fasty46 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 4132

Köszönöm.

Előzmény: Peter atyuska (4128)
nap50 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 4131

Így mennyire jött ki 1 db kiállás, mert a 4000 az nagyon érdekes szám lenne. Már 10rugó  felett vannak általában a kiállások.

Előzmény: Fasty46 (4124)
Peter atyuska Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4130

Rábólintani egy módosításra csakis előzetes ár ismeretében szabad, ha szerződés volt ez már módosítás és annak megfelelően kell kezelni. De indokolatlan ekkora ár különbség. Megtámadható első lépésben a kamaránál vagy szintén a kamaránál lehet kérni szakmai felülvizsgálatot. 80% ban azonnal visszakozik mindenki.

 

Javaslat a jövőre bármilyen szakipar esetében

- pontos terv mit szeretnénk

- ha van konkrét típus - gyártó akkor azt megadni

- minimális követelményeket rögzíteni műszakilag (pld hol legyen a nyomvonal és egyebek) ehhez nem kell szakirányú ismeret csak normális logika

- pontos ajánlat ami térjen ki a plusz munkákra

- szerződés (vannak minták a netten)

- kérjük be az engedélyek másolatait

- nézzünk utána a NAV, és egyéb szervezetek oldalain a delikvensnek

Előzmény: Brikk stone (4123)
Lacivill Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4129

Privátban küld el ha van árazatlan költségvetés, terv, vagy valami exel táblázat. meg természetesen helyszín. Email publikus ha a nickemre kattintasz.

Előzmény: Fasty46 (4127)
Peter atyuska Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4128

e-naplóhoz FMV vel rendelkező kivitelező kell. A mérőhelyhez kell regisztrált szerelői papírral rendelkező. A használatba vételihez meg lehet hogy majd kérnek érintésvédelmi jegyzőkönyvet ehhez meg ilyen papírral rendelkező ember kell. Ritka az olyan ahol ezek mind megvannak, cégeknél ezeket más más alkalmazott vagy külsős végzi.

Előzmény: Fasty46 (4120)
Fasty46 Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4127

Akkor kérhetek tőled árat?

 

 

Előzmény: Lacivill (4126)
Lacivill Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4126

Ezért kell árajánlat, és szerződés.

Persze, hogy nem korrekt a 4*ár.

Én mindig úgy adom meg az árakat, hogy 1-es, 2-es ..stb dugalj ár.

Előzmény: Brikk stone (4123)
Lacivill Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4125

Félreérted! E-naplóhoz nem kell regisztrált szerelő!!! Csak szakirányú cég.

Előzmény: Fasty46 (4122)
Fasty46 Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4124

Nálam is hasonló a helyzetem én kaptam konkrét darabszámra ajánlatokat és ott 1db konnektor pl 4000ft a 4db-os 16000ft plusz van a kiállásokon kívül fix munkadíj is. Továbbá az elektromos redőnyöknek kértem kötődobozt semmi mást 6000ft/ db árat kaptam nem igazán értem mitől kerül többe egy kötődoboz kialakítás mint egy kapcsoló. Úgy érzem mivel most megy az építőipar kevés a szaki ezért le akarják húzni az embert.

Előzmény: Brikk stone (4123)
Brikk stone Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4123

  Üdv   ! 

 

Ha már munkadíjról eset szó  feltennék én is egy kérdést.

 Adott egy  új építkezés, de lehet felújítás is .   Vannak mondjuk szobánként és egy helyiségenként, pl. a konyha   4 db. dugalj... egyszerűség kedvéért   mind a  4 falon lent, ahogy elővan írva.

 

 Az előzetesben  pl. 8 eft  munkadíj van megadva és kiállásnak  van nevezve. Műszakilag   :  egy doboz a falban  3 db. vezeték / fázis, nulla és védő föld. / a falban lévő csőben odahúzva, külön a megrendelő által kiválasztott   dugalj felszerelve. Anyagok külön  számolva.  És jön a csavar . kérdezi a kivitelező, hogy mi lenne,  ha oda  4 -es kiállást lenne szerelve. A megrendelő rábólint, majd a számlázásnál szembesül, hogy      4x -es  árat számolt a kivitelező, azaz   32 eft -ot., és ez  szobánként 4 x.

 Tény hogy a 4 -es dugalj valamivel drágább, pl az egyes legyen  ezer ft  a  4 -es viszont  nem 4 ezer hanem csak  1500 ft.

 Kösz az esetleges  véleményeket !

Fasty46 Creative Commons License 2018.02.17 -1 0 4122

Szia

 

Köszönöm, már csak az e-napló és a használatbavételihez az igazolás szükséges :) Ha tudsz erre is megoldás szívesen venném de inkább privátban.

 

Köszönöm

Előzmény: Lacivill (4121)
Lacivill Creative Commons License 2018.02.17 0 0 4121

Regisztrált szerelő csak a mérőhelyhez szükséges.

Előzmény: Fasty46 (4120)
Fasty46 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4120

Sziasztok.

 

Egy olyan kérdésem lenne,hogy az új családi házam villanyszerelését csak regisztrált szerelő vérezheti?

Szükség lenne e-naplóra is meg ugye a használatihoz egy nyilatkozatra.

 

Kértem ajánlatokat de van köztük regisztráció nélküli szaki is.

Köszi

 

Peter atyuska Creative Commons License 2018.01.31 0 0 4119

Igen, ha egy évem belül és semmi sem változik akkor a régit vissza kapcsolják, kivéve ha veszélyes.

Előzmény: bandolesa (4118)
bandolesa Creative Commons License 2018.01.31 0 0 4118

Köszi,akkor ez kamu... sokan megnyugodtak.

Állítólag a szolgáltatást ha valaki szünetelteti a visszakapcsolásnál már nézik a műszaki feltételeket?

Előzmény: headchef (4113)
Peter atyuska Creative Commons License 2018.01.30 0 0 4117

Szívesen látnám a trv. és szabványi hivatkozást mert ilyen nincs, viszont érintésvédelmi és tűzvédelmi felülvizsgálat az van aminek eredménye lehet egy rendkívüli esetben kikapcsolás.

Előzmény: bandolesa (4111)
headchef Creative Commons License 2018.01.30 -5 0 4116

Ennyire nincs munka hogy reklámozni kell a fórumon? :)

Rundstricknadel-nek igaza van! Ha, egy végnek, vagy egy villanyszereléssel foglalkozó vállalkozónak, nincs weboldala, és erre szorul rá, az elgondolkodtató. Azért nem itt tart a szakma. Már 30 ezerért olyan belépő céges weboldalt lehet elkészíteni, hogy csak zeng. És az privát bérelt szerveren van, admin-nal, rendszergazdai támogatással.

Ez ma már nem tétel, még erre sincs pénz? Milyen vállalkozás ez? Meg sem merem kérdezni milyen szakemberek állnak a háttérben...

Előzmény: szakacsnicole234 (4082)
headchef Creative Commons License 2018.01.30 -5 0 4115

A legtöbb Budapesti lakás panel/bérház nincs is földelés vagy rossz ez kb. 90% és meg lehet keveset is mondtam.

Mégsem halt meg a pesti lakosság 90%-a és tudtommal még a fele sem. :)

Előzmény: bluebeach (4103)
headchef Creative Commons License 2018.01.30 -6 0 4114

Nálunk a 400.000 az már rohadt magas árnak számít ezért a munkáért. Akit kerestél az nem aranyárban dolgozik hanem GYÉMÁNT. Az ilyen lakásokat átlagban simán megoldják 200 ezerből.

Előzmény: Béla1936 (4100)
headchef Creative Commons License 2018.01.30 -3 0 4113

Baromság.

Előzmény: bandolesa (4111)
headchef Creative Commons License 2018.01.30 -2 0 4112

100-150 között találsz szakit. Ha, 100 kiállást és 200 lámpát akartok a falra, akkor nyilván nem :)

 

Előzmény: Smucilimu55 (4097)
bandolesa Creative Commons License 2018.01.29 -1 0 4111

Hallott valaki arról,hogy a régi 1980-as években létesített épületeknél kötelező lesz az aluminium kábeleket rézre cserélni a falban,mert különben kikapcsolják a villanyt?

 

Ez kamu?

 

Volt egyeset,hogy egy ügyfél erről kapott levelet,hogy cserélje le a vezetékeket a falban. Vagy ez csak akkor van,ha valami hiba volt az épületben korábban?

casper25 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4110

Sziasztok az lenne a kérdés3em mennyibe kerül egy 62 nm-es panel átt vezetékezése kompletten és milyen lehetöségek vannak rá mert az előző tulajnálk minden mindennel let kötve alu rézzel stb . és meg is vannak égve a vezetékek tehát nem biztonságos előre is köszön s válaszokat

cityba Creative Commons License 2018.01.21 0 0 4109

Normál használat mellett elég a 32A, 3x25A elég drága lesz csak a hálózatfejlesztés 120e körül. 

Előzmény: mxtptr1 (4108)
mxtptr1 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 4108

Pont az ilyenek miatt kérdeztem, hogy ugye nekem nem kell e-napló, FMV meg hasonlóak a belső kivitelezéshez?

 

Amúgy villanybojler nem lesz, egyelőre klímát sem tervezünk, bár ki tudja. Vezérelt áram van, de pont azon gondolkodom, hogy érdeme-e lemondani, hogy annyival is olcsóbb legyen az új szekrény.

Az, hogy a 32A elég-e azt nem tudom, tervezünk egy indukciós főzőlapot, ami önmagában max. 8 kW. Valószínűleg nem fogjuk csúcsra járatni, de nem akarom a frissen felújított rendszert úgy használni, hogy centizni kell, nehogy lecsapja az áramot. Olvasgattam mindenfelé és egyesek azt mondják, kell a 3 fázis, más azt mondja, hogy 25A-es biztosítékkal simán megy, szóval ezen megy a töprengés. :)

Előzmény: Peter atyuska (4107)
Peter atyuska Creative Commons License 2018.01.19 0 0 4107

Első fele:

Ha e-naplós olyan kivitelező kell akinek van NUJ száma és van FMV papírja, ha nem e-naplós a munkád nem kell ilyenekkel szórakozni. Az e-napló építési engedélyes melókhoz kell.

Gondold végig mit szeretnél és hol ezt írd fel magadnak és ezt ad oda a kiszemelt mestereknek ami alapján adnak árakat és megoldásokat. Aztán választasz.

 

Második

Kell reg szerelő, de gondold végig mid lesz, klima ehhez lehet H tarifát kérni ez külön teljesítmény, ha lesz bojler ahhoz vezéreltet ez is külön teljesítmény, így simán bele férhetsz a 32A -ba és a többi annyi amennyi szükséges, ekkor nincs HF de viszont drágább a mérőhely mert három szekrény kell. Ezt viszont a helyi reg szerelőkkel meg lehet beszélni.

Előzmény: mxtptr1 (4105)
cityba Creative Commons License 2018.01.19 0 0 4106

A bővítésre kell reg.szerelő, azt nem lehet kihagyni. Ha sok pénzed van tervező megtervezi neked a belső elektromos rendszert, de egy tapasztalt szerelő gond nélkül kivitelezi neked. Szerintem inkább megbízható szerelő keresésére fordítsd ezt az időt, az is kelleni fog. Sok áramkör legyen, akkor nem lesz problémád ;)

Előzmény: mxtptr1 (4105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!