Keresés

Részletes keresés

Allia Creative Commons License 2011.10.03 0 0 36359

Teniszezik, már egy éve. A héten pedig kezdődik az ovis aerobik szezon. :-)

Előzmény: henn (36358)
henn Creative Commons License 2011.10.03 0 0 36358

az én gyerekem egyáltalán nem vette észre, hogy kiesett és (valószínűleg) lenyelte. egyik nap még ellenőriztem, megvolt, mozgott, de nem tudtam (nem engedte) kiszedni. másik nap szintén ellenőriztem, hát már nem volt meg. 

 

milyen edzésre jár ági?

Előzmény: Allia (36357)
Allia Creative Commons License 2011.10.03 0 0 36357

Nem ijedt meg egyáltalán. Reggel megpróbáltam kiszedni neki, de nem ment, nem akartam erőltetni, meg olyan picike, alig tudtam megfogni. Délután meg, ahogy az edzés végére visszamentem érte, kikiabált nevetve a pályáról, hogy "anya, kiesett a fogam, de nincs meg". Edzés után megmutatta hol volt, amikor észrevette, hogy noncs fog. Az egész pálkyát átnéztük, 3 edző, néhány gyerek 4-11 év között és én. Nem találtuk meg. :-) Fotón annyira nem látszik, mert a mosolya olyan, hogy csak a felső fogsora látszódik, csak egy direkt a hiányt mutató fotóm van. :-)

 

Előzmény: Midianna (36355)
Midianna Creative Commons License 2011.10.03 0 0 36356

Hehe, én nyáron 1 pár kontaklencsét kaptam ingyen az optikusomtól : )) számítottam pár ezer ft-ra, erre kezembe nyomja ingyen : )) mondjuk évek óta ott csináltatjuk a szemüveget én is, Lucának is, férjnek is, ha Albinak fog kelleni, (remélem azért, nem) neki is.

Előzmény: Caitlin (36342)
Midianna Creative Commons License 2011.10.03 0 0 36355

Jól van, így tovább : ))

 

Allia, és nem ijedt meg Ági? fogatlan képet kérünk ; )

Előzmény: vojudit79 (36347)
kisbabi Creative Commons License 2011.10.03 0 0 36354

ügyesek vagytok!

Előzmény: vojudit79 (36347)
kisbabi Creative Commons License 2011.10.03 0 0 36353

:)

Előzmény: Allia (36349)
henn Creative Commons License 2011.10.02 0 0 36352

A másodiknak kiesett fogát Cecília is lenyelte. :-)

Előzmény: Allia (36349)
Caitlin Creative Commons License 2011.10.02 0 0 36351

:))

Előzmény: Allia (36349)
vojudit79 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 36350

:)))

Előzmény: Allia (36349)
Allia Creative Commons License 2011.10.01 0 0 36349

Áginak péntek délután kiesett a foga. Valszeg lenyelte, tenisz edzésen volt, és nincs meg. Még szerencse, hogy nem tud a fogtündérről. :-)

Caitlin Creative Commons License 2011.09.28 0 0 36348

látod, alábecsülted a lányodat, hogy ő még kicsi és nem érti :) maradjon is ez a tendencia és pihenjétek ki magatokat rendesen :)

Előzmény: vojudit79 (36347)
vojudit79 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 36347

Jelentem tegnap este megint "beszélgettem" Tamarával, tanuló kutya vigyázott rá és megint nem volt egy nyekkenés sem egész éjjel!!!:)

Előzmény: vojudit79 (36346)
vojudit79 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36346

Jaaaaa. Hát igen ezt tényleg nehéz, még ilyesmit nem nagyon lehet vele játszani. De most az előbb lefekvés előtt teljesen magától lefektette,betakargatta a babáját (eddig még a babakocsit is üresen tologatta, de olyan szinten, hogyha benne is volt a baba kidobta belőle)

Kíváncsi vagyok nagyon milyen lesz az éjszaka...

 

kicsinap,

 

Én is kíváncsi vagyok:)

Előzmény: Caitlin (36343)
kisbabi Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36345

a képet én is néztem én teljesen ott vagyok hogy most született....

Előzmény: henn (36344)
henn Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36344

én kíváncsi vagyok, írok mindjárt mailt, oda küldheted!

 

és igen, jól emlékszel, februárban lesz kettő a kicsi. őszig tutibiztos maradok otthon. utána még nem tudom, nagyon sok mindentől függ.

Előzmény: kicsinap (36341)
Caitlin Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36343

nem, hanem az alapszitut, amit minden sallangtol lecsupaszítottál. Azt, hogy elmentek akárhova és te otthagyod. És ezt kell variálni, kijátszania magából. Akár vele, akár bábokkal, figurákkal. Mi történik ha utánamegy az anyukának? mi történik ha anyuka megvígasztalja, stb....

egyébként örülök, h jól telt az éjjel, maradjon is így! :) 

Előzmény: vojudit79 (36332)
Caitlin Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36342

szemuveghez egy off.

anyukám csináltatott itt a kozelben egy optikusnál szemüveget, elkisértem. Beleszerettem egy keretbe 15e. jó, ez sem lesz. beszélgettünk a pasival, mondom, h lassan 1-1,5 éven belül nekem is kell új szemüveg, mert a lencse védőrétegei elkopnak és nagyon nem lesz jó. kértem nézze meg a lencséim mennyibe fognak fájni. Kicsit örülök, mert megint gyártják itthon és olcsóbb, de még így is majd 70e a két lencse. és nem jószántamból hordom. mindegy. volt ennél sokkal drágább is.... sztk támogatás nincs rá.

anyám pár nap múlva jött haza új szemüveggel és kezembe adja a beleszeretős keretet! Pasi küldi és annyi a kitétellel, hogy nála csináltassam majd meg a szemüvegemet!!!! Döbbenek, hogy ilyen is van még a világon. 

Előzmény: kicsinap (36341)
kicsinap Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36341

Sziasztok!

 

Henn!

Hogy negnőttek a gyerekeid! Rájuk sem ismernék már! Nagyon szépek!

Te amúgy mit tervezel csinálni tavasztól? Ha jól rémlik a legkisebbed februárban lesz 2 éves.

 

Vojudit!

Csodaszépek a lányok!!

Sajnos további öötletem nem nagyon van az alvás megoldására, csak idő és türelem, biztos meg fog nyugodni.

 

Én ha nem haragszotok képet nem teszek fel, már több éve nem raktam, de ha bárkit is érdekel, akkor magánban szívesen küldök. (kicsinap kukac freemail pont hu).

 

Ma terheléses cukron voltam, úgy mentem el reggel, hogy mindenkinek ki volt készítve a ruhája, a beadandó gyógyszer (Gergő köhécsel), megcsimálva a reggeli, Ajnának a tízórai, kikészítve a szemtapasz, szemüvegek, a férjem csak háromszor hívott fel.:-) Azért mindenki időben beért, és én ezt értékelem.

 

Áronról már írtam korábban, neki is megnézettük a szemét, de neki nem kell szemüveg, ebben sem hasonlít a tesóira, mondjuk nem bánom, mert elég nagy költség ez a szemüveg dolog.

kisbabi Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36340

ami nekünk volt azt nem lehetett beleragasztani és gondolom amikor öltöztek át az udvarba menet kiesett...

 

Itt ami bolt ezzel foglalkozik az szamos

Előzmény: vojudit79 (36339)
vojudit79 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36339

Ja most látom, hogy írtad Te is a sarokemelőt. De azt hogy lehet elhagyni???Az úgy beleragad a cipőbe, hogy utána ember le nem szedi...:)

Előzmény: kisbabi (36337)
vojudit79 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36338

Nekem is mindig minden új cipő feltöri a sarkamat. A Schollnak van egy terméke, sarokemelőnek hívják, olyan mint a ragtapasz, csak bőrből van és párnázott. A cipő sarkába beleragasztod belülről és máris puha a cipő sarka. Sosem értettem egyébként miért hívják sarokemelőnek, szerintem nem emeli meg a sarkadat, csak kipárnázza a cipőt, úgyhogy nyugodtan bele lehet rakni szupinált cipőbe is, de erről azért kérdezd meg a cipészt vagy az ortopédust.

Én Zorkának Salus szandit szoktam venni az oviba, csak most kezdek gondba lenni, mert 31-es a lába és a legtöbb szupinált cipő 30-as méretig van. De én úgy tudom, hogy szupináló betétet is lehet kapni, amit bármelyik cipőbe beletehetsz és akkor mégcsak cipészre sincs szükség.

Előzmény: kisbabi (36337)
kisbabi Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36337

sajnos nincs ilyen cipész ismerősöm :( Aki meg 1 vagy 2 éve csinálta nah azt hagyjuk nem tudtuk ugye hordani mert mindegy hogy zokni vagy anélkül mindig hólyagosra törte a sarkát. És 10ezer volt receptre.... Volt még sarokemelőnk ami elég is lenne, de persze hogy elhagyta az oviba. Így most megpróbálkozom a szupinált cipővel ovis benti cipőnek az van rajta a legtöbbet.

Előzmény: Babapiskóta (36336)
Babapiskóta Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36336

Kisbabi (és bárki szupinált cipő problémával): ha tudsz egy jó cipészt teljesen felesleges megvenni a szupinált cipőt, merthogy lehet bármilyen cipőből készíttetni... Nekem sajnos nincs jó tapasztalatom szupinált cipő minőségekkel, viszont egy jó cipész meg tudja dönteni a cipők talpát, így mostmár azt veszem ami tetszik, és hordhatóvá varázsoljuk :) (és mielőtt bárki megkövez, magyarország egyik legjobb ortopéd orvosa ajánlásával készíttetem a cipőket...)

Egy dolgot nem vehetek csak, olyan szandált ami hátul nem teljesen zárt, de azért azt meg kibírom :) (nekünk kell a hátsó tartás is, ezért, de tudok olyat, akinél ezt nem írták elő)

 

 

Előzmény: kisbabi (36326)
vojudit79 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 36335

Hát nem tudom, hogy bevált-e a módszer, vagy csak véletlen, mindenesetre éjjel aludtunk:) Egyszer sem sírt Tamara!!!!Úgyhogy köszi:)

Egyébként tegnap este kutakodva a témában rátaláltam egy cikkre a szeparációs szorongásról, teljesen egybevág azzal, amit Tamara csinál. Nekem valamiért úgy rémlett, hogy az korábban van, 8 hónapos kor körül, de a cikkben azt írták, hogy másfél-két éves kor között tetőzik, 2 éves korra nagyjából lecseng. Most még jobban furdal a  lelkiismeret, hogy pont amikor attól fél, hogy a szülei elhagyják, akkor fogom és otthagyom a nagyanyjánál:((

Előzmény: Caitlin (36323)
Midianna Creative Commons License 2011.09.26 0 0 36334

Kirándulós family : )) A középen ülő a legkisebbed??? dehát most született!! ez nem ér! : )

Előzmény: henn (36325)
Midianna Creative Commons License 2011.09.26 0 0 36333

Hm, hát nem nagyon van már 1 méter alatti gyerekem : )) Albi is 100 cm körül van és 15,5 kg. Mercivel egyforma méretű pólókat hordanak (csak a fiús méretezés az 98-104, a lány meg 110-116, de centire kb. ugyanannyi) annyi, h Mercinek hosszabbak a lábai meg a karja. A feje már tavaly is nagyobb volt Albinak, így sapit Merci örököl Albitól : p

 

Altatáshoz, éjszakához drukk továbbra is.

Előzmény: vojudit79 (36319)
vojudit79 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 36332

Mármint az anyósomnál történteket játszom újra? Azt hogy? Anyósoméknál állandóan csavarogtak, csak enni és aludni jártak haza.

Most megbeszéltem vele, amiket írtál korábban, mindenre mondta, hogy jó, hát kiderül mennyire gondolta komolyan:) Elmondtam neki azonkívűl azt is sokszor, hogy az ott az ő ágya, anya ágya a másik szobában van és mindenki a saját ágyában alszik. De reggel, ha felébred, akkor majd átjön, stb. 

A tanuló kutyának levettük a hangját és az vigyáz rá. De nem engedte, hogy az ágyába rakjam (mindent kiadogat nekem ami benne van, a párnát is) kívűlről őrzi Tamarát. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz. A délutáni alvásokkal semmi gond nincs, 5 perc alatt elalszik és ma pl 3 órát aludt.

Előzmény: Caitlin (36331)
Caitlin Creative Commons License 2011.09.26 0 0 36331

még egy gondolat. Ha nappal nincs vele gond akkor kognitívan feldolgozta a dolgot, de az éjjelek alapján érzelmileg még nem. A szublimáció folyamatát elősegítheted ha újra és újrajátszod vele a történteket. Mivel elég pici nem nagyon van kapásból ötletem, hogy hogyan lehet, de ha gondolod utánakeresek/kérdezek.

 

Előzmény: vojudit79 (36324)
kisbabi Creative Commons License 2011.09.26 0 0 36330

jaj most látom hogy ez nem mostani sztori. Na mindegy nem vagyok a helyzet magaslatán...

 

Képek nagyon jók biza van olyan gyermek akinél pislogtam hogy mekkkora. Alvásos képek nagyon jók.

Előzmény: vojudit79 (36328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!