Keresés

Részletes keresés

geo13 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 997
Talán elkerüli a figyelmedet, hogy Te állítod a zöld emberkéket. :-)
Előzmény: kostas (996)
kostas Creative Commons License 2006.08.28 0 0 996
aha, érdekes szemlélet. ennek megfelelően, ha én azt állítom, hogy kis zöld emberkék élnek a Holdon, akkor az hiteles addig, amíg nem bizonyítja valaki az ellenkezőjét?
ne haragudj, de a tudomány és nem csak a nyelvtudomány nem így működik már párszáz éve.
Előzmény: geo13 (995)
geo13 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 995
Ez nézőpont kérdése. Én ellenkezőleg teszem fel a kérdést, ugyanis a tény az, hogy a magyarság itt van. Következőleg azt kell bizonyítani először, hogy a bronzkorban felmenőink nem voltak itt.
Előzmény: kostas (987)
geo13 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 994

Állította valaki a rokonságot? A topik címe "hasonlóság", és VCs értelmezésem szerint közös jelentésű, rokonértelmű szavakat párosít.

Előzmény: Törölt nick (985)
Cukee Creative Commons License 2006.08.28 0 0 990
már megbocsáss, nyilatkoznál valamit a pedagógus szó eredetét illetően? szerinted melyik a valószínűbb? a 'magyarázat', vagy az, amit bármelyik görög nyelvkönyvben vagy nyelvtankönyvben megtalálsz? ne bújj ki azzal a válaszadás alól, hogy nem vagy nyelvész, ezen könyvek jó része gimnazisták számára készült, és ők sem nyelvészek :) azt kérdezem, melyiket tartod elfogadhatónak.
Előzmény: macskusz házikusz (982)
Cukee Creative Commons License 2006.08.28 0 0 989
felkeresek egy pszichológust, egyedül nem tudnám feldolgozni. :)
bár úgy érzem, macskusszal sincs minden rendben, ha ilyesmikkel fenyeget, és azt gondolja, bármit is elér vele.
Előzmény: Triste (983)
Cukee Creative Commons License 2006.08.28 0 0 988
hova tűnt Damon Hill? mármint a felsorolásból, azaz murgovita/turtur/?-t lehet nyomatni orrba szájba, igaz?
Előzmény: macskusz házikusz (984)
kostas Creative Commons License 2006.08.28 0 0 987
amennyiben fennáll a kapcsolat a kárpát-medencei és görög kultúrák között, akkor már csak a magyarság bronzkori ittlétét kellene bizonyítani ahhoz, hogy bármilyen nyelvi kapcsolatot lehessen feltételezni. ez pedig elég nehéz lesz szerintem.
Előzmény: geo13 (979)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.28 0 0 984
Sem Triste, sem Kuki, sem astronom éned nem létezik számomra többé. És az új énjeid sem.
Előzmény: Triste (983)
Triste Creative Commons License 2006.08.28 0 0 983

Remélem, érzed a súlyát macskusz üzenetének: számára már nem létezel!

Vajon miképp fogod túlélni, avagy, ha túléled, lelkileg feldolgozni, hogy egy félnótás, hitvány alak hanyagol téged? 

Nem lehet könnyű!

Előzmény: Cukee (981)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.28 0 0 982
Számomra te már ném létezel.
Előzmény: Cukee (981)
Cukee Creative Commons License 2006.08.28 0 0 981
most bebizonyosodott, hogy tényleg idióta vagy. ha nem veszed figyelembe, amit pl. a pedagógus szó vargacsabiánus 'magyarázatáról' írtam, akkor mi mást vársz, mint szitkozódást?
Előzmény: macskusz házikusz (973)
Cukee Creative Commons License 2006.08.28 0 0 980
várjuk a népmesét :)
Előzmény: Törölt nick (976)
geo13 Creative Commons License 2006.08.27 0 0 979

Bár nem ismerem prekoncepciódat, amivel alátámasztani óhajtod a két nép elszigeteltségét, de ajánlok egy dolgot megfontolásra.

A bronzkor egész ideje alatt közvetlen régészeti kapcsolat létezik a görög és kárpát-medencei kultúrák között. Ajánlanám: Kőszegi Frigyes A történelem küszöbén, Kossuth 1984.

Számomra az lenne a meglepő, ha ennek nyelvi nyoma nem lenne.

Előzmény: Törölt nick (974)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 977

Kedves Akyra!

 

Én leírtam néhányszor, hogy nem értek a nyelvészethez, de a téma nagyon érdekelne, és szeretnék többet megtudni a témáról.  Érdemi hozzászólásaim eddig sajnos nem igazán voltak, de ez azért volt, mivel a bennünket sértegető hozzászólásoktól próbáltam megvédeni a topikot. Ennek okán, sajnos nem tudok válaszolni nyelvészeti kérdéseidre, de biztos jön valamelyik társam, aki igen.

 

Üdvözlettel: Macskusz

Előzmény: Törölt nick (976)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 975

"szerintem ezeknek a Lipótmezőn jelőlj ki tíz ágyat, azt szent helynek tekintjük, oszt' jónapot."

 

Én erre a mondatára válaszoltam.

Előzmény: Törölt nick (974)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 973
Te semmi mást nem tudsz csak sértegetni és gyűlölködni. Nagyon sötét szív dobog a mellkasodban.
Előzmény: Cukee (971)
Cukee Creative Commons License 2006.08.27 0 0 972
erős a gyanúm, hogy most sem fog történni semmi :) pedig van benne /legalább/ egy szó, amit már valamelyik megcáfolhatatlan listájukon láttam, ez a 'népios'. ez jellemző rájuk is. ők is megették volna a marhákat, lefogadom.
Előzmény: kostas (969)
Cukee Creative Commons License 2006.08.27 0 0 971
attól még, hogy a hülyeséget hülyeségnek tartom, még nem vagyok 'finnugrista'. ha normális érvekkel találkoztam volna itt, akkor nem szólok egy szót se. szerintem ezeknek a Lipótmezőn jelőlj ki tíz ágyat, azt szent helynek tekintjük, oszt' jónapot.
Előzmény: Onogur (970)
Onogur Creative Commons License 2006.08.27 0 0 970

Van egy kompromisszumos javaslatom, míg az Index ki nem alakítja a felmerült igények szerint az új moderálási elvét:

 

Kis Ádám a Magyarulez - plenárisban közli a 10 legfontosabb finnugrista topik címét és turtur pedig az ógörög-csángó topikban közöl 10 alternatív topik címet.

 

Ezek szenthelyek lesznek és a másik fél azt békében hagyja.

 

-

kostas Creative Commons License 2006.08.27 0 0 969
Cukee kartács a 468-ban már betette ezt:

www.eotvos.elte.hu/~clphx/odysseias.pdf

persze a világon semmi nem történt, senki nem próbálta meg közülük kiolvasni magyarul.
pedig nem is a romlott, elfajzott dimotiki, hanem szép, még a csángóhoz közeli 2500 éves ógörög volt...
Előzmény: Törölt nick (967)
Hunsdorfer Creative Commons License 2006.08.27 0 0 968
Minek nevezzelek?
Előzmény: Törölt nick (961)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 966

"tőled eddig csak szamárságot, marhaságot, ökörséget, állatságot hallhattunk."

 

Örülök, hogy tükörbe néztél, és leírtad a hozzászólásaid jellemzőit. Ha gondolod, bemásolhatom ide az összeset.

Előzmény: Cukee (962)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 965
Ez a nick nem azonos a Hunsdorfer nickkel. Neked már eredeti ötleted sincs te balfék. Mindent elvesztettél, de legfőképp a becsületedet.
Előzmény: Törölt nick (961)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 964

A balfék szót ne hozzánk írd.

Előzmény: Cukee (962)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 963

Te jelentél meg itt előbb az ostoba ökörködéseiddel, én csak próbáltam megvédeni a topikot az idióta, ostoba, sértegető hozzászólásaidtól.

Előzmény: Cukee (962)
Cukee Creative Commons License 2006.08.27 0 0 962
akkor nézd meg, amit az előbb írtam, te balfék! vagy ha nem tetszik, akkor már nem is érdemi? tőled eddig csak szamárságot, marhaságot, ökörséget, állatságot hallhattunk. nem véletlen talán, hogy a nicked is egy állat.
Előzmény: macskusz házikusz (960)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.08.27 0 0 960
A 110 köpésedből semmi érdemi, normális hozzászólásod nem volt. Én nem értek a nyelvészethez, veled ellentétben én viszont tudok alázatos lenni. Engem érdekel a téma, és végre szeretnék többet megtudni a témával kapcsolatban. Szeretném ha befejeznéd a köpködést és eltakarodnál innen.
Előzmény: Cukee (958)
Cukee Creative Commons License 2006.08.27 0 0 959
arról nem is beszélve, hogy a pajkos eredetileg paráznát jelentett
Előzmény: Cukee (958)
Cukee Creative Commons License 2006.08.27 0 0 958
Például a 98-ra gondolsz, idióta barátom? Erre azt a választ kaptam murgovita elvtárstól, hogy ugyanoda jutottam, mint Varga Csaba. Ezek után mit vársz?
===========================================================
(98)

Nézzük csak ezt a hozzászólást, ami még viccnek is rossz.

"Paidagógosz
pai=baj (i>j) hangmódosulatra példa: ia>jó, iai>jaj
Paidi=pajti, bajkeverő, gyerek
-óg = -óg, mint kor-og, gág-og, dör-ög
-ógosz = -ogos, pl. hajlogós, cammogós

eszerinti jelentés: pedagógus
szótári jelentés: nevelő, tanítómester. Pedagógus tehát az, aki a pajkosokat neveli, tanítja. Aki pailódik - bajlódik a paikos = pajkos paitásokkal = pajtásokkal"

paidagógos=paid-agógos

A paidagógos azt jelenti, 'gyereket-vezető'.
pais, paidos=gyerek
agógos=vezető

Az agógos az agó=vezet igéből képzett főnév. Az agóg- a tőhöz /ag-/ tartozik, egyedi, tehát semmi köze korog, cammog, stb. hülyeségekhez, nem lehet belőle elvonni semmilyen képzőt.

Ezt a sok marhaságot igazából nem lehet megcáfolni, mert nem hoztok fel érveket. Ha legközelebb előállok azzal, hogy a magyar és az angol nyelv rokon, mert mindkettőben megvan az 'e-mail' szó, remélem, imádni fogtok.

Varga Csaba és itteni követői tudatlanságának mélysége és sokszínűsége lenyűgöző: kiterjed mindenre, ami tudománynak és racionális gondolkodásnak nevezhető, és képtelen megtartani magának. Ez nem nem nyelvészet, hanem kutyafüle.

Eddig azt hittem, Prof. Dr. Badinyi Jós Ferenc hagymázos elméleteit nem lehet alulmúlni, pl. Aristotelés=Árus Tóth Illés, de tévedtem.
Cuky
Előzmény: macskusz házikusz (957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!