Keresés

Részletes keresés

János55 Creative Commons License 2023.09.15 0 0 1510

Szia, bocs lehet nem figyeltem...prosztata eltávolításod volt? Negatív szövettannal mi indokolta az eltávolítást?

Előzmény: sorstárs666 (1509)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 1509

Sziasztok!

No meg volt az első kontroll a műtétet követő 5 hét után. A PSA értéke 0,030 ng/ml. A doki szerint ilyenkor 0,07 alatt kell lennie. A következő 3 hónap múlva lesz, szerinte akkor még alacsonyabb is lehet a "felező időt" számolgatva. A szövettan eredménye is negatív lett.

Csinálom a tornát, izomlázam is van a záróizomban, a doki szerint nyugodtan folytathatom. Eredményben azonban nem érzek változást, de kitartó leszek, nem adom fel.

Jó egészséget, üdv mindenkinek!

sorstárs666

Előzmény: sorstárs666 (1491)
MGB 1967 Creative Commons License 2023.09.12 0 0 1508

Dr. Beöthe és dr. Zóber nem ajánlott általam.  

Előzmény: KILGORE TROUT (1507)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2023.09.11 0 0 1507

Van esetleg összegyűlt tapasztalat itt a fórumon, hogy prosztata húgycsövön keresztüli műtét és húgycső tükrözés hol kinél ajánlott és merre ne menjek? (Budapest)

Bazilides1 Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1506

Szervusz, 

Köszi a megosztott infót és bíztatást és bár tudom a Te eseted kissé összetettebb (néhány előző beírásodból olvastam) jobbulást kívánok én is Neked.

Bazilides

Előzmény: Dagadt_58 (1504)
Bazilides1 Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1505

Köszönöm a választ és biztatást! Minden jót és további szép napot!

Előzmény: metal 32 (1503)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1504

Szervusz!

Bocs, hogy belevau, de tényleg légy türelemmel. Fogadd őszinte irigykedésemet, mert Te még műthető voltál. Feleségem egyik rokona laparoszkópos műtét után 9 hónapig volt inkontinens, de egy év után teljesen renbejött. Türelem, kitartás!

Dagadt 

Előzmény: Bazilides1 (1502)
metal 32 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 1503

Szevasz. Ne legyél türelmetlen, nekem kb. 2-3  hét kellet, hogy  a nappali elfolyás mellett némi vizeletet is tudjak produkálni.Ez fokozatosan javult egyre több vizelet és kevesebb elfolyás.Két- három hónap mulva normál vizelet, de eseti csöpögés elfolyás megmaradt.Nem mindenki egyformán épül fel függ a kortól  a a mütét sulyosságától stb.Én a mütét után elsősorban a betét miatt boxer alsóra váltottam,általában 2,5 l folyadékot megiszom és próbálok sokat mozogni ebben benne van  a séta is.

A tornát  a 3-4 héttől kezdtem el (  a prospektus a műtét utáni 6. héttől javasolja) ,de a gáttáji fájdalmak miatt sokat szüneteltettem és ujra kezdtem.Én ugy gondolom   ebben a korai helyzetben amiben vagy a mütéti belső sebek még nagyon érzékenyek  müködik a mütéti stressz  annak elmulásával áll helyre a vizeleti rendszer, a torna az ez után előforduló eseti folyás, csepegés estén segit..A neten én is több cikket is olvastam mit nem szabad enni inni ebben a helyzetben (kávé,alkohol,paradicsom stb.) próbáltam betartani  de nem vettem észre változást.

Mielőbbi javulást és jó egészséget  kivánok: metal

Előzmény: Bazilides1 (1502)
Bazilides1 Creative Commons License 2023.08.26 0 0 1502

Kedves Metál32!

A 1492-es hozzászólásodban írtad, hogy a nappali szivárgás/csepegés fokozatosan javult és  a nappali vizelet is beindult. Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi idő után tapasztaltál javulást, gátizom tornán kívül mást is csináltál (szoros/feszes bokszer, kevesebb folyadék, gyógytea, gyaloglás stb)? Nekem két hete volt a műtétem, de egyelőre a gátizom torna ellenére nappal egyáltalán nem tudom szabályozni a vizeletet. Én a prospektus gyakorlatait végzem naponta 2 alkalommal és úgy érzem, nincs eredmény. 

Köszönöm a válaszodat.

Előzmény: metal 32 (1492)
michel50 Creative Commons License 2023.08.22 0 1 1501

Bocsánat, hogy beleszólok, de a párom 2,5 hónapja van túl egy robottal végzett műtéten, amit az

Onkológián végzett egy Jahnból jött orvos. A robot nem “szúr el” semmit, mert nem önállóan

dolgozik, hanem az orvos irányítja. Nagyfelbontású nagy képernyőkőn látható, akár 360 fokos fordulatra képes fejekkel dolgozik, sokkal kisebb vérzéssel, miliméteres pontossággal kézremegés kizárva! Ezért 5-6 óra egy műtét. Nem tudom, hogy nyílt műtétnél hogy csinálják, de a laparoszkópos műtétnél és a robotnál  is nem körülfarigcsálják, hanem a húgycső-darabbal együtt kivágják a prosztatát. Utána a maradékot összevarrják a hólyaggal. Ezzel tuti, hogy nem marad megbújó ráksejt ott sem. Ugyanígy a nyirokmirigyeket is tökéletesen el tudják távolítani. Páromat a 3. napon hazaengedték, az 5. napon kivették a katétert. Pisilés ügyben: egyszer kell éjszaka felkelnie, de ha figyel, és 2 órával a lefekvés előtt nem iszik, akkor egyszer sem kell kimenni. Kizárólag bizonyos mozdulatra (ülésből oldalt hajolás esetén) távozik 1-2 csepp akaratán kívül. Az orvos szerint 3-4 hónap múlva ez is el fog múlni. Csak azért írtam le ezt, mert a robot technika szerintem egy zseniális dolog, de persze ügyes orvos is kell hozzá.

Előzmény: Diótörő (1496)
Diótörő Creative Commons License 2023.08.19 0 0 1500

Jómagam azt sem tudom, hogy mi az. Nem hordtam ilyesmit.

Sok sikert a gyógyuláshoz és főleg negatív szövettant, de ha lesznek bajok, akkor is maximális a remény, mert még időben találták meg.

Előzmény: Bazilides1 (1499)
Bazilides1 Creative Commons License 2023.08.18 0 0 1499

Sziasztok!

A kompressziós harisnyát Ti meddig viseltétek a műtét után?

Én túl vagyok a műtéten, minden rendben ment. Két nap után kivették a drain csövet, 6 nap után a katétert. Tegnap jöttem haza. A sebek szépen gyógyulnak, az éjszakai vizelet tartás nagyjából rendben van, viszont nappal pocsék, szinte folyamatosan szivárog.

Végzem a gát tornát, remélem lesz eredménye. Sajnos a műtét előtt nem gyakoroltam, ezért azoknak akik még műtét előtt vannak ajánlom, minél előbb kezdjék el a gyakorlatokat és végezzék rendszeresen. Szeptember elején megyek vissza kontrollra + a szövettan eredményért.

Mindenkinek gyógyulást kívánok!

sorstárs666 Creative Commons License 2023.08.17 0 0 1498

... írtam.

Előzmény: metal 32 (1492)
János55 Creative Commons License 2023.08.16 0 1 1497

Még nincs időpontom, kb szept. vége, írok majd.

Előzmény: vitfitt (1490)
Diótörő Creative Commons License 2023.08.16 0 0 1496

Az a robot biztosan nagy találmány, de talán az én nyitott műtétemmel nagyobb lehetősége volt a dokimnak a tájékozódásra odabent, míg nálad talán átvágott valamilyen ideget és ezért van csepegés. Végül is a prosztatát csak lefaragni lehet, hogy a húgyvezeték egyben maradjon.

Azért az borzalmas lenne, ha ez megmaradna. Én három hetet voltam bent, de ennek nagyobb része azért volt,mert a műtéti seb nehezen gyógyult be. A katétert kb egy hét után kivették és azonnal rendben volt a vizelés,semmi csöpögéssel.

Remélem a tornák segíteni fognak, csak kitartás.

Előzmény: sorstárs666 (1495)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.08.15 0 0 1495

Ezt előre megmondták, h kb 4 órás lesz a műtét. Hogy mit csináltak?

Radikális prosztata eltávolítás a nyirokcsomókkal együtt. A 12 db-os biopsia mintavétel után 5-ben találtak 3+4 és 4+3 értékű rosszindulatú sejteket. Áttéteket a csontizotóp, MR és a CT sem talált. A kivett nyirokcsomók elmentek szövettanra, az eredményére várok.

5 db lyuk lett rajtam mikor kijöttem, egyikben egy dreencsővel, amit 2 nap múlva ki is vettek, a többi leragasztva.

Előzmény: Diótörő (1494)
Diótörő Creative Commons License 2023.08.15 0 0 1494

Ja és mint csináltak veled öt órán keresztül a műtőben?

Diótörő Creative Commons License 2023.08.15 0 0 1493

Nekem másfél órás volt a műtét, semmi robot. Azóta egy évvel a műtét után volt még egy hólyagnyak szűkület miatt egy kisebb műtét és jelenleg minden rendben.

Igaz a csurálás elég vékonyan megy, de megy. A műtétek után egyetlen csepp vizelet nem ment mellé, pelust nem ismerem szerencsémre.

Azt nem írtad, hogy rákos volt-é a daganat, nem mindegy. De a leírt csurgás borzalmas lehet, sehova sem tudsz menni, mert húzol magad után egy csíkot?

Ott valamit elcseszett az a robot. Én örülök, hogy egy 60 körüli doki operált minden tapasztalatával együtt.

metal 32 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 1492

Egy éve hasonló mütétem volt a katéter eltávolitás után ugyanez  a probláma volt ,de sajnos  a mütét ezzel is járhat. Nappal minden vizelet elfolyt  normál módon nem volt, Éjszaka viszont minimális csepegés,  de 2-3 óránként  teljesen normális vizelet mint a mütét előtt.  Nappal nem müködött a vizelet, mind elfolyt, napi 4- 5db  Tena men  betét kellett.A helyzet  fokozatosan javult a csepegés mellett  a nappali vizelet is beindult és napi 1-2 betét elég volt. Az izomerősitő tornára nekem az urulógus adott prospektust és gyógytornára beutalót. sajnos a gyakorlatok után gát környéki  fájdalom jelntkezett igy keveset csináltam, Nekem jelenleg   streszz inkontinenciám van, általában nappal, délután jelenkezik , ha ülés után felállok.  A gyakorlatokat a neten megtalálod Kegel-torna 

vagy kismedencei izomerősitő torna,javaslom csináld,  sőt a mütét előtt is ajánlatos lett volna.

Mielőbbi  teljes félépülést,ha kérdésed lenne  privátban irj. Üdv.

sorstárs666 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 1491

Sziasztok!

Az utóbbi 1 hétben felgyorsultak nálam az események. Olyannyira, h ma 1 hete (08,07) már megtörtént a műtét robottal az Onkológián.

Okt. 27-re volt iőpontom, de … !

aug. 03:  csütörtök 14 órakor kapom a telefont, h szabad időpont lett hétfőre.  Jelezzek vissza ha érdekel. Természetesen kaptam az alkalman és vállaltam.

aug. 04: péntek, altatóorvosi vizsgálatok, az előző leleteimmel + friss EKG, röntgen, vérkép

aug. 06: vasárnap betegfelvétel az Onkológiára (Kék golyó u)

aug. 07: hétfő 12ó 30p műtőbe be, 17ó 15p vissza.

aug. 10: dél körül zárójelentés és kiadtak az Onkológiáról.

aug. 14: ma katéter kivét. Ez már a Dél-Pesti kórházban történt.

Igazából a sebek gyógyulásával meg vagyok elégedve, de a vizelettartás miatt el vagyok keseredve. Gyakorlatilag nulla. Nem tudom, h ezen lehet e, és mennyire javítani? Tapasztalatokat szeretnék tőletek hallani a sikerességére. Ülő és fekvő helyzetben még csak-csak 1-2 dl megmarad, de állva szinte mind kicsurog.

Műtét utáni katéterrel is ez volt a probléma. Mellette kicsorgott álló helyzetben. A kórházban vigasztaltak, h ilyen elő szokott fordulni. Pedig az első 2 napban teljesen jól zárt minden.

Van e valakinek gyógytornai  gyakorlat leírása, (lehetőleg egyszerű nyelven kifejezve a mondandóit) amivel a záróizmot erősíteni lehetne?

köszi, üdv, sorstárs 666

vitfitt Creative Commons License 2023.08.14 0 0 1490

Mikor mész? Majd beszámolsz róla, mi lett az eredmény? Kíváncsi vagyok, ha sem az MR sem a CT semmit nem mutat, ez valóban annyival többet "lát" -e. 

Előzmény: János55 (1487)
michel50 Creative Commons License 2023.08.03 0 0 1489

Az én páromnak a biopszia előtt Betadin hüvelykúpot :) kellett feltenni fertőtlenítés céljából. Az egész kb. 2 óra volt és ambulánsan csinálták a Jahn-ban.

Diótörő Creative Commons License 2023.08.03 0 0 1488

Nekem a biopsziát ambulánsan csinálták, adtak antibiotikumot, amit már előző nap el kellett szedni, aztán meg utána pár napig és nem lett semmi bajom, beöntést meg nem volt.

Pár órát üldögéltünk mind a hárman, akiknek csinálták sorban, aztán hogy feltisztult az eleinte véres vizelet, hazamehettünk.

Szóval nem olyan nagy dolog. Igaz, amikor a műtétem volt máshol, akkor valakit befektettek egy biopszia kedvéért.

Hát ízlések és pofonok ugyebár különbözőek.

János55 Creative Commons License 2023.08.02 0 0 1487

Hát igen. De még mindig a biopszia először, ami nagyon fertőzés veszélyes - nem rég olvastam egy orvosi cikket - végbélen keresztül. Pláne, ahogy nekem is csinálta az első sarlatán orvosom, hogy elfelejtett a nővér beöntést adni előző nap, hogy kitisztítsa a szakaszt, ennek ellenére megcsinálta. Most már tudom, hogy az volt az első túlélésem.

Csak ezután van MR.

Remélem ezzel kiderül, hogy van-e és hol.

Ezt az anyagot a Pozitron szabadalmaztatta, külföldre már eladták, de nem értem pl. Debrecenbe miért nem adják el, PET CT ott is van már régen, csak ez az indikátor anyag kellene. Nekem Pest háromszáz km.

Na de legalább van.

Előzmény: Diótörő (1485)
matador01 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 1486

Még egyszer köszönöm a válaszod! Csak tudod egyedül élek és állandóan ezen jár az agyam! Szia!

Előzmény: Dagadt_58 (1483)
Diótörő Creative Commons License 2023.08.01 0 1 1485

A PSA vizsgálatot már régen ennek kellett volna felváltania, de állítólag elég drága és nem csinálják sok helyen, mint írod, csak a Pozitronnál.

Engem is ott MRI-ztek de hagyományos módon.

Ez tuti kimutatja, ha van valami. Szerencsés vagy :-)

Előzmény: János55 (1482)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.31 0 0 1484

Szia!

Láttam egy urológiai konferenciai előadást erről. Csak az zavart, hogy voltak az előadásnak szponzorai!

Nem veszthetsz semmit szerintem, ebből indulj ki.

Jó egészséget!

Dagadt

Előzmény: János55 (1482)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.07.31 0 0 1483

Szervusz!

Megértem az aggódásod, de tanácsot nem tudok adni. (Mérnök vagyok, nyugalmazott műszaki felügyelő.) Mielöbb tisztázni kell a "tényállást", és a szerint cselekedni. Ha tényleg rák, akkor "tokon belül" több mint 90% eséllyel gyógyítják, de az értékbe a gyulladás és a nagyobbodás is belefér. 

Jobbulást Neked!

Dagadt

Előzmény: matador01 (1481)
János55 Creative Commons License 2023.07.31 0 0 1482

Sziasztok!

7 év után emelkdő PSA erdmények miatt csontszken, MRI, CT vizsgálatok, mind negatívak. Onkoteam javaslat alapján PSMA PET/CT vizsgálatra küldenek Bp. POZITRON diagnosztikai központba. Ez egy viszonylag új indikátor anyaggal végzett vizsgálat, mert ezzel az MR, CT Csontscan által nem látott áttétet is megtalálják. A honlapjukon

https://pet.hu/vizsgalataink/pet-ct-a-prosztatarakban/ részletesen leírják mi ez a vizsgálat.

Érdeklődöm, hogy volt-e valaki itt és mi lett az eredmény? Ezzel a vizsgálattal megtalálták nála?

matador01 Creative Commons License 2023.07.31 0 0 1481

Szia! Írtunk egymásnak az előzményekben és válaszoltál is arra amit leírtam! Nos megvolt a második PSA kontroll egy hónap után! Az egy hónap alatt antibiotikumot szedtem két hétig, majd két hétig sima gyulladáscsökkentőt, miközben esténként 1 szem TAMSOL-t. Az első PSA értékem 8,0 volt, a mostani második az egy hónap után 9,003 volt, tehát emelkedett! Na most lettem igazán tanácstalan mert a doki akinél voltam többször most szabin van! Majd csak augusztus 23.-án lesz és akkorra kaptam időpontot. Nem tudom mennyi lehet a jelentősége hogy ennyi időre adtak időpontot?! Sajnos egyedül élek és "kicsit" parázok most!

Előzmény: Dagadt_58 (1470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!