Keresés

Részletes keresés

János55 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 1544

Köszönöm a választ! ""jó kilátások""

Előzmény: Dagadt_58 (1539)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 1543

Szia!

Köszi a gyors választ. 1 vagy 3 hónapos szurit kaptál? (3,75 v. 22,5 mg) Ilyen rövid idő esetén nem mindegy.

Szóval fél év után sincs hancurózás finiseléssel.

Köszi! 

Dagadt

Előzmény: pusztafaszi (1542)
pusztafaszi Creative Commons License 2023.10.06 0 0 1542

Egyedül a hőhullámok maradtak el egyelőre. Meg azt veszem észre kicsit mintha jobb erőben lennék,gondolom a tesztoszteron szint emekedés miatt. Februárban volt az utolsó injekció azóta a psa szintem nem változott,jelenleg is a mérhetetlen tartományban van. /0.008 alatt/ Reménykedek,hogy így is marad sokáig.

Előzmény: Dagadt_58 (1541)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 1541

Szia!

Csak egy rövid kérdés. A terápia leállása után melyik mellékhatás maradt, és melyik, mennyi idő után oldódott fel?

Csak hogy mire készüljek! PSA-d hogy változott, és mennyi?

Előre is megköszönöm válaszodat. 

Jó egészséget!

Dagadt

Előzmény: pusztafaszi (1536)
devzero Creative Commons License 2023.10.06 0 0 1540

1 éve vagyok HT-án. Kb. az első 5 mellékhatás megvan. "Megnyugtató" hallani, hogy másnak is szenvednek emiatt.
Az izomgyengeség és a fáradság, ami nekem legnehezebben kezelhető, munkában és otthon nagyon visszafog.
A sugárkezelés nekem (külső és brachy) semmisége volt. NEm mondta senk - talán jobb is - hogy utána jön a neheze.
Mindenkinek jobbulást, és türelmet!

Előzmény: Dagadt_58 (1539)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 1539

Szia!

Pontosítok, milyen hatással vannak rám! Merthogy 10 hónapja kapom a 3 éves penzumot. Nos az előzőekben leírtak mind összejöhetnek. Nekem hőhullámaim nincsenek, végtagjaim időnként fájnak, olyan vagyok mint akit agyoncsaptak, szexuális vágy/képesség zérus, közérzetem mélyponton. Nem élek, hanem létezek. (Vannak életjeleim.) Egy csajra ránézek, mintha egy darab fa lenne. A szívem elötte sem volt 100-as, most meg érzem, hogy van. Erős koplalással tartom a súlyom, az izmaim meg esnek össze. (Régebben a 100 kg zsákokat dobáltam, most már 30 kg is nehéz.) A második pszichológust idegelem ki. Az orgazmus mint olyan elérhetetlen. Így hirtelen ennyi.

Dagadt

Előzmény: János55 (1535)
Diótörő Creative Commons License 2023.10.06 0 0 1538

Egy évig én is szedtem, egész jól megvoltam vele. 74 évesen a szexuális vágy csökkenése volt a legkisebb gondom, na meg hogy a cicim elég szépen megnövekedett és nyomásra érzékeny volt. De leginkább az zavart, hogy a vérképet is rontja, tehát kevesebb vörös vérsejt van, ami miatt hamarabb fárad el az ember, de azért el tudtam látni magamat.

 Most egy éve csak a PSA-t kell méretnem, ami viszont ha lassan is, de növekszik.

Talán csak bele kellett volna mennem a sugár kezelésbe. Annak is van rengeteg mellékhatása, legjobban a vizeletsugár csökkenésétől majréztam, mert a műtét előtt 7 hónapig volt bennem katéter és az nem egy kellemes dolog. Egy makaróni méretű cső lóg ki az ember szerszámából és megy a téma egy műanyag tasakba.

Na de mi kellemes, ha az ember kifog valami szarságot, ami komolyabb, mint mondjuk egy kis torokfájás.

Előzmény: devzero (1537)
devzero Creative Commons License 2023.10.05 0 0 1537

Kinek mi, mennyire. Kb. előfordulási sorrendben

  • Hőhullámok, izzadás
  • Szexuális vágy hiánya
  • Erekciós problémák
  • Fáradtság, kimerültség
  • Súlynövekedés, izomtömeg csökkenés
  • Oszteoporozis
  • Rossz hangulat
  • Szívinfarktus veszélyének növekedése
  • Kognitív képességek romlása
Előzmény: János55 (1535)
pusztafaszi Creative Commons License 2023.10.05 0 0 1536

Szia! Bocs,hogy beleszólok,nekem idén februárban ért véget egy 2.5 évig tartó tesztoszteron blokkoló fázis. Közben lement 39 sugár. A hormonterápia gyakorlatilag kémiai kasztrálás a maga minden hátrányával. Előnye csak annyi,hogy mivel a ráksejt tesztoszteronnal táplálkozik annak megvonása esetén jelentősen visszafejlődik,illetve egyéb kezelésekkel egy kombinálva,el is tűnhet végleg. Nyilván nem ilyen egyszerű a dolog,de nagyon le egyszerüsitve igy működik.További előnye,hogy nem végleges,ellentétben a heréléssel. Mellékhatás,pénis rövidülés,zsugorodás,nemi vágy teljes hiánya,hőhullámok minden mennyiségben,bőrszárazság. Én ezeket tapasztaltam,de lehet ez nem általános.

Előzmény: János55 (1535)
János55 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 1535

Szia, írod, hogy a " HT sem kutya " , lehet nekem is lesz. Milyen hatásai voltak nálad?

Előzmény: Dagadt_58 (1530)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 1534

Szia!

Az érték nem abszolút. Kinek mennyi prosztatája maradt, és az milyen. Engem nem műtöttek, de az egészet "szétszgsrazták". Nekem <0.09-et mértek. A doki teljesen elégedett. Ha a HT leáll, akkor 1-ig felmehet, és elfogadható. De a legfontosabb a progresszió. Ők tudják a részleteket. Egyébként is a PSA nem egyételmű, lásd nálam 

Dagadt

Előzmény: michel50 (1532)
Diótörő Creative Commons License 2023.10.03 0 0 1533

Én is 0,09-cel kezdtem, de aztán emelkedni kezdett.

Talán a korom is közrejátszik ( 74 (, mire egy áttét annyira szétterjed, már más is előjön, így rám kár pazarolni az időt ? :-((

Előzmény: michel50 (1532)
michel50 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 1532

Olvasva a hozzászólásokat, egy laikus, de aggódó hozzátartozó egyre inkább elbizonytalanodik. Páromat 4 hónapja műtötték robottal. Műtéti szövettan negatív, nem volt áttét. A napokban mért PSA szintje 0,03. Lehetne fellélegezni kicsit, de a műtő orvosnak nem igazán tetszik ez az érték, mert magasnak tartja. 2 havonkénti PSA mérést írt elő, és belengette a PET CT-t, ha emelkedne az érték. Ettől persze megint ökölbe szorul az ember gyomra... Ez hogy jön össze a nálad mért 0,66 értékkel, amit a te orvosod jónak értékel? (A párom 61 éves.) Mitől függ a megítélés?

Előzmény: Diótörő (1531)
Diótörő Creative Commons License 2023.10.02 0 0 1531

Csocsi! Két éve volt a teljes proszti eltávolítás, amit 7 hónap katéter előzött meg, azt meg egy dugulás.

Utólag a proszti rákosnak bizonyult ,a teljes állomány 5 %-a, ami a felszínt is elérte.

Vagy egy évig Bicalutemide bogyó, ami egy hormonféleség, aztán mivel a sugárkezelésért nem rajongtam ( újabb szűkülés lehetősége miatt ), maradt a durván másfél havonta végzett PSA laborvizsgálat.

Szépen lassan de emelkedik az érték, a kezdeti 0,09-ről 0,36, majd legutóbb 0,66 volt.

Kérdésemre hogy meddig mehetek el ezzel, a doki válasza 2,6 volt, amit egy kicsit sokallok, de hát ő műtött, csak tudja.

Hogy ezalatt mennyire alakulnak ki áttétek, azt nem tudom. Talán közrejátszik ebben a korom is ( 74 ), vagyis ha kialakul valami, az csak később, amikor már jönnek az újabb vacakságok is.

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.01 0 0 1530

Szia!

Sajnálattal olvasom. Ha tokon belül van, és nincs áttét, akkor megműtik, és nagy eséllyel meggyógyulsz. Ha tokáttörésed van, de nincs áttéted, még mindig jók az esélyeid. Ha helyi áttét van, de nem érte el a nyirokrendszert, még mindig műthető. Ha a nyirokrendszert elérte, -mint nálam- akkor a szervezetben elszórtan valószínüleg vannak "alvó sejtek" amik arra várnak, hogy távoli áttétet csináljanak. Ilyenkor jönnek az általános terápiák. Mivel a prosztatarák hormon-érzékeny, először a hormon, pontosabban hormon-megvonó terápia jön. Kemo csak a kasztrácio-rezisztes ráksejtek esetén kerül elő. Én most hormon-terápiát kapok. Jól reagálok, a PSA-m kimutatási szint alatt. 8-40 hónapon belül a szóródott sejtek kasztráció-rezisztensé válnak, és aktiválódnak. A PSA-m berobban, és akkor jön az "egyéb kezelés"! Szerintem ez lesz a kemo. Ha eleve rezisztens sejtjeid vannak, akkor azonnal "egyéb". Megsúgom, a HT sem kutya. Azóta nem élek, hanem létezek. 

Sok erőt, kitartást!

Dagadt

 

Előzmény: vitfitt (1529)
vitfitt Creative Commons License 2023.09.29 0 0 1529

sajnos nem lett így, Gleason 8 :((( 2 héten belül meglesz a CT és csontizotóp, akkor meglátjuk merre. Nálad az agresszivitás és az áttétek miatt a kemo nem merült fel?

Előzmény: Dagadt_58 (1527)
vitfitt Creative Commons License 2023.09.19 0 0 1528

A Próféta szóljon belőled :)

Előzmény: Dagadt_58 (1527)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.09.19 0 1 1527

Szia!

Én 2 napra rá, de az nagyon rossz volt. (Az EESZT-n) Papíron nem is kaptam. Ha rosz, akor gyorsak. Ha soká kapod, az általában jót jelent.

Minden jót!

Dagadt

 

Előzmény: vitfitt (1522)
ptca Creative Commons License 2023.09.19 0 0 1526

még hozzátenném hogy minden más prosztata műtét (THURP és hasonlók) nem radikális prosztata eltávolítást jelentenek, hanem csak részlegest. (Pldul a hugycsövön keresztül "lefaragnak" a megnagyobbodott prosztatából hogy biztosítság a vizelet ürítés lehetőségét. AZ ilyen és hasonló műtétek általában nem a diagnosztizáltan rákos prosztatát célozzák. (Diagnosztizáltan rákos prosztata esetén a műtéti megoldás a radikális prosztata ektómia)

 

Előzmény: ptca (1525)
ptca Creative Commons License 2023.09.19 0 0 1525

A "radikális prosztata ektómia" a prosztata TELJES (radikális) eltávolítását jelenti.
Ez az eltávolítás történhet többféle képpen.
Például hagyományos nyilt feltárással amikor a hasfalon ejtenek egy viszonylag nagy metszés és azon keresztül történik a műtét
történhet laporoszkóppal, amikor is nincs hasfal felnyitás "csak" laporoszkóp "csöveken" keresztül történik a műtét
és újabban lehet robot asszisztált műtét ami hasonlit a laporoszkóposhoz, de itt az eszközöket egy robot (DaVinci) mozgatja nagyon precizen amit természetesen továbbra is egy orvos irányít.

Előzmény: Diótörő (1519)
Bazilides1 Creative Commons License 2023.09.18 0 0 1524

Szia,

Nekem kb. három hétre jött meg az eredmény, de az nyár közepén, a szabadságolások idején volt.

Szerintem a napokban a tied is meg lesz.

Üdv.

Előzmény: vitfitt (1522)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.09.18 0 1 1523

Szia!

Nekem a doki a biopsziánál  2-3 hetet mondott, de 2 hétre már fent volt az eeszt-ben. Ez volt Nyíregyházán a kórházban.

A műtét után (az Onkológián) szintén ezt mondta a doki, 3 hét után hívott, h meg van és negatív. Sajnos ezt olyan helyre töltötték fel az eeszt-be, h nekem nincs hozzáférésem, viszont a Nyíregyi doki letöltötte nekem ezt is.

 

Előzmény: vitfitt (1522)
vitfitt Creative Commons License 2023.09.18 0 0 1522

Sziasztok, biopszia után ki hány nappal kapta meg a szövettan eredményét? Lassan 3 hét és még semmi :(

michel50 Creative Commons License 2023.09.18 0 0 1521

Írtam...

Előzmény: Bazilides1 (1520)
Bazilides1 Creative Commons License 2023.09.17 0 0 1520

Szia Michel50!

Írhatok privátban? Az e-mail címem kovacsbazil@gmail.com - ide küldd a választ kérlek. Köszönöm.

Előzmény: michel50 (1516)
Diótörő Creative Commons License 2023.09.17 0 0 1519

A radikális a hasfalon keresztülit jelenti ( ha igaz), a TURP az más. Nálam egy régebbi biopsziát idézgetve negatívnak voltam minősítve, de műtét után kiderült, hogy voltak - 5% - benne rákos sejtek, amik egy Turp során benne is maradhattak volna és akkor pár év múlva kampec.

Semmi vizelet csöpögés nem volt, most 1-1,5 havonta PSA-ra kell mennem.

Előzmény: KILGORE TROUT (1518)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2023.09.16 0 0 1518

A radikális eltávolítás az hasfalon keresztül, vagy a csövön át? Az más mint a TURP? Műtét után voltak vizelet tartási gondok? Elmúlt?

Előzmény: Diótörő (1517)
Diótörő Creative Commons License 2023.09.16 0 0 1517

Nekem lassan két éve volt a radikális eltávolítás 7 hónap katéter után. Mivel a proszti 5 %-a rákos volt, így 1-1,5 havonta mérni kell a PSA-t.

Legutóbb 0,45 volt, amire a doki azt mondta hogy jó.Hát ez van.

  Szegény Reviczky Gábor színész megcsípte a bajt, rákos prosztata rengeteg áttétellel, de nagyon bizakodik. Biztos olvastátok.

michel50 Creative Commons License 2023.09.16 0 0 1516

Magyar doktor műtötte a páromat is június 5-én az Onkológián. Kevés orvost ismerek, aki nála lekiismeretesebb. A műtét napján este még bement az Onkológiára megnézni a páromat. Nálunk is negatív volt a műtét utáni szövettan. Azt pontosan nem értem, hogy az 5 hetes PSA értékre (0,027) miért mondta, hogy egy kicsit soknak találja (?), remélem a 3,5 hónapos eredmény kevesebb lesz (28-án megy vérvételre). Páromnak 22 volt a PSA-ja, amikor kiderült a baj. Tünet nélkül. A műtétet nagyon jól viselte, harmadik nap hazajött, katétert már a Jahn-ban szedték ki. Kb. 2 hónapig bizonyos mozdulatokra volt egy kis csepegés, de ez már megszűnt. Annyi maradt, hogy éjjel egyszer ki kell mennie pisilni. Az igazság az, hogy nem nagyon tornázott. De szerencséje volt ebben is. Biztosan el fog neked is múlni ez a kényelmetlenség. Kitartás! Ha meglesz az új PSA eredmény, majd megírom.

Előzmény: sorstárs666 (1515)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.09.15 0 0 1515

Szia! ... igen, megkérdezheted. :)  Eredetileg okt 27-re volt időpontom dr. Tenke profhoz, de megüresedett egy időpont aug. 07-re és gyorsan kerestek olyan embert aki nem szed vérhígítót és bevállalja a holnap utáni műtétet. Ez lettem én. dr. Magyar András műtött, aki dr. Tenkével szokott műteni. Ő ekkor éppen szabin volt. Szintén az Onkológián volt a műtétem robottal, és dr. Magyar is a Jahnból jött. Egyébként nagyon szimpatikus doki, azóta többször hívott telefonon, több e-mailt is váltottunk. Én csak ezen tudom elérni, de mindig válaszolt a kérdéseimre. Nektek ki volt a műtő orvosotok?

A "felezési idő" : pontosan nem tudom, de a műtét előtti PSA értékből mint kiindulási érték (nálam PSA 13,8 volt) és a műtét után eltelt napok számától függően számolják. Uúgy, mint a beültetett sugárterápia induló dózis lebontási idejét, h mikor ürül ki a szervezetből. Nálatok mennyi volt az induló (műtét előtti) PSA értéke? Írd már meg légyszi, ha meg lesz a második PSA mérés eredménye.

 

A mostani PSA-t a nyíregyházi kórházban/laborban mérték. Nekem ez 26km, Pest viszont több mint 200km.

 

A felépülés időszakáról konkrétan az inkontinenciára gondolok, van e valamilyen feljegyzésetek, h pl. mennyi idő után milyen változásokat vettetek észre? Esetleg az elvégzett gyakorlatokról valamit tudnál e küldeni. Nekem szinte folyamatos izomlázam van a záróizom és gátizom környékén. A nyíregyi doki szerint nem kell vele foglalkozni, folytassam, rádolgozhatok nyugodtan.

 

Jó egészséget, üdv,

sorstárs666

Előzmény: michel50 (1512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!